تفاوت کاربر فعال و غیرفعال در بیمه تیمی تیم‌شیم
تفاوت کاربر فعال و غیرفعال در بیمه تیمی تیم‌شیم

تیم‌شیم: در مطلب «پول‌پَس: بیمه تو پس‌انداز کن!» توضیح دادیم که در بیمه تیمی، ضریب پول‌پَسِ هر تیم در هر روز برابر است با تعداد اعضای فعال آن تیم ضرب در ۱ درصد. یعنی پول پس تیم ۳ نفره، ۳ درصد است و پول‌پس تیم ۱۰ نفره ۱۰ درصد. البته همان‌طور که احتمالاً در جریان هستید، حداکثر تعداد اعضای هر تیم، می‌تواند ۲۵ نفر باشد؛ و این یعنی بیشترین میزان پول‌پس بیمه تیمی، ۲۵ درصد است. پس هر چه تعداد کاربر فعال بیمه تیمی بیشتر باشد، پول‌پس تیم بیشتر می‌شود.

احتمالاً این سؤال برایتان پیش بیاید که منظور از «کاربر فعال» چیست؟ یا اگر بخواهیم درست‌تر بپرسیم، «کاربر فعال» کیست؟

چه زمانی یک کاربر، فعال محسوب می‌شود؟

اعضای فعال آن اعضایی هستند که یک یا چند بیمه‌نامه به تیم اضافه کرده‌اند. پس شما با خرید یک یا چند بیمه‌نامه بدنه، کاربر فعال محسوب می‌شوید و با اضافه شدن و حضورتان در تیم، ضریب پول‌پس یک درصد بیشتر می‌شود. بنابراین حضور شما در تیم زمانی ضریب پول‌پس را افزایش می‌دهد و همچنین زمانی خودتان به عنوان عضوی از تیم پول‌پس می‌گیرید که بیمه‌نامه خریداری شده‌تان را وارد تیم کرده باشید.

حضور اعضای غیرفعال، هیچ تأثیری روی هیچ‌ یک از بخش‌های پول‌پس نخواهد داشت.

ممکن است هر تیم، تعدادی اعضای غیرفعال داشته باشد که هنوز بیمه‌نامه‌ای به آن تیم نیاورده‌اند. این یعنی شما با ثبت‌نام در سایت تیم‌شیم و بدون خرید بیمه‌نامه هم می‌توانید به یکی از تیم‌های موجود بپیوندید و با دیگر افرادی که در وب‌سایت تیم‌شیم ثبت‌نام کرده‌اند و یا بیمه‌نامه خریده‌اند تیم تشکیل دهید. البته همان‌طور که توضیح دادیم تا قبل از خرید بیمه‌نامه، اضافه شدن اعضای غیرفعال باث افزایش ضریب پول‌پس نمی‌شود.

فایده کاربر غیرفعال در بیمه تیمی تیم‌شیم چیست؟

شاید بپرسید حالا که اضافه شدن کاربری که بیمه‌نامه‌ای را وارد تیم نکرده است هیچ اثر و فایده‌ای روی بیشتر شدن ضریب پول‌پس ندارد، اصلاً چرا به عنوان کاربر غیرفعال وارد یک تیم بشویم؟ یک‌دفعه بگذاریم هر وقت بیمه‌نامه خریدیم، این کار را انجام دهیم.

نکته این‌جا است که علاوه‌بر پول‌پس، شما می‌توانید امتیازهای دیگری به عنوان یک کاربر تیم بگیرید، که این امتیازها بر خلاف پول‌پس نیازی به ورود بیمه‌نامه به تیم ندارد. این امتیازها که می‌توانند به شکل کد تخفیف یا اعتبار حساب فردی لحاظ شوند، به صورت‌های مختلفی به شما تعلق می‌گیرد. شما بابت فعالیت‌هایتان در وب‌سایت تیم‌شیم امتیازیهایی می‌گیرید که ما اسمش را گذاشته‌ایم تیم کُین (Team Coin). ثبت‌نام، تکمیل پروفایل، پیوستن به تیم، دعوت کاربر جدید به تیم و فعالیت‌های دیگرتان در وب‌سایت تیم‌شیم، هر کدام امتیازی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

پس اگر چندین ماه تا زمان موعد بیمه‌نامه بدنه شما باقی مانده است، نیازی نیست فرصت حضور و ثبت‌نام در وب‌سایت تیم‌شیم را به عقب بیاندازید. هر زمان ثبت‌نام کنید می‌توانید از امتیازها و کد تخفیف تیم‌شیم بهره‌مند شوید، هر زمان هم که بیمه‌نامه خریداری کنید، پول‌پس در انتظار شما خواهد بود.

البته نکته مهم‌تر رابطه اجتماعی است که با پیوستن شما به تیم ممکن می‌شود. شما حتی با حضورتان به‌عنوان کاربر غیرفعال در تیم می‌توانید فرصت آشنایی و شناخت بیشتر از اعضای تیمتان را به دست آورید و در تجربه عضوی از گروه بودن و حمایت و همراهی تیمی شریک بشوید. قیمتی‌ترین چیز هم همین کنار هم بودن‌ها و پشتیبانی‌هاست.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *