افزایش بهره‌وری نیروی کار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صاحبان کسب‌و‌کار در هر سازمان و مجموعه‌ای است. عوامل مختلفی از جمله بیمه سازمانی ( یا به عبارتی بیمه شرکتی) در ارتقای بهره‌وری نیروی کار اثرگذار هستند؛ از تسهیلات مالی گرفته تا تسهیلات فرهنگی. ولی اگر بخواهیم جمع‌بندی کلی داشته باشیم، می‌توایم بگوییم تأثیر خدمات رفاهی و حمایتی برای کارکنان، در حفظ نیروی کارآمد و افزایش بهره‌وری آن‌ها نقشی کلیدی ایفا می‌کند.

بیمه سازمانی بیمه شرکتی

یکی از مهم‌ترین عوامل در ایجاد خشنودی و وفاداری نیروی کار و به تبع آن افزایش نرخ بهره‌وری نیروی کار، تسهیلات بیمه‌ای است که شرکت به آن‌ها ارائه می‌‌دهد. مسئله‌ای که از زمان مصاحبه‌های استخدام تا پایان همکاری، همواره مورد پرسش کارکنان است.

نمودار خدمات رفاهی کارمندان و بهره وری کارمندان

برای مثال بنا به پژوهشی که در سال ۱۳۹۷ انجام شده است، بعد از وام، خدمات بیمه‌ای شرکت‌ها به کارکنان بیشترین تأثیر در بهره‌وری بیشتر آن‌ها داشته است. همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید اهمیت تسهیلات بیمه برای کارکنان از تسهیلات ایاب و ذهاب، گردشگری، ورزشی و فرهنگی بیشتر است.

نمودار انواع خدمات رفاهی کارمندان و میزان تقاضای آنها

برای همین است که همواره می‌گویند پوشش خدمات بیمه‌ای فراتر از تعهدات رایج، شاخصی کلیـــدی در افزایـــش انگـیـزش کارکـنــان و بهـره‌وری آنـان اسـت. پس شما به عنوان یک مدیر و یک کارفرما باید به این سؤال پاسخ بدهید که در صورت امکان، جدا از بیمه تأمین اجتماعی، خدمات چه محصول بیمه‌ای را برای کارکنانتان فراهم کنید. این‌جاست که می‌توانید روی تیم‌شیم و طرح ارزش‌آفرین شرکت کنید.

در طرح بیمه سازمانی تیم شیم : استخدام با شما؛ حق بیمه با ما

چه شرکت و کسب و کار کوچکی داشته باشید و چه مدیر سازمان و مجموعه‌ای بزرگ باشید، باید هزینه قابل توجهی را در سال برای بیمه پرسنل خود کنار بگذارید. این باعث می‌شود که جدا از بیمه تأمین اجتماعی، شرکت‌ها رغبت چندانی برای تأمین بیمه تکمیلی و یا سایر محصولات بیمه‌ای نداشته باشند. این در حالی است که همان‌طور که اشاره شده پشتیبانی و خدمات بیمه می‌تواند رضایت و انگیزش  بیشتری در  نیروهای کار شما ایجاد کند.

راه حل تیم شیم چیست؟ طرح ارزش آفرین برای شرکت ها

وب‌سایت خرید اینترنی بیمه تیم‌شیم با همکاری با شبکه‌ای از کارگزاران بورس، شبکه بانکی و کارگزارن بیمه، طرح جدیدی را برای بیمه سازمانی ارائه کرده است با عنوان طرح ارزش‌آفرین.

در طرح ارزش‌آفرین، تیم‌شیم با همکاری کارگزاری دانایان پارس، عرضه‌های اولیه بورس را به صورت اتوماتیک برای پرسنل شرکت شما می‌خرد. بعد از رشد قیمت، سهام مزبور به صورت اتوماتیک فروخته می‌شود و سود خالص این خرید و فروش در حساب پرسنل قرار می‌گیرد. از یاد نبرید که برای خرید سهام، نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌‌ای از سوی پرسنلو یا شرکت نیست و تأمین وجه خرید از اعتبارات کارگزاری بورس انجام می‌گیرد. همچنین لازم به توضیح است که تمام سود سهام متعلق به پرسنل است و تیم‌شیم در سود سهام با آن‌ها سهیم نیست.

بیمه سازمانی رایگان ؛ برای اولین بار در کشور

در مرحله بعد، شرکت نسبت به انتخاب طرح بیمه (درمان تکمیلی یا عمر) برای پرسنل اقدام می‌کند. پس از اینکه سود حاصل از خرید و فروش عرضه‌های اولیه به میزان پیش‌پرداخت بیمه انتخاب‌شده رسید، مبلغ سود پس از کسر کسور قانونی، به حساب پرسنل واریز می‌شود و شرکت به نمایندگی از ایشان نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام می‌کند.

پس از واریز وجوه به حساب پرسنل، شرکت با توافق ایشان می‌تواند همه یا بخشی از حق بیمه پرداخت‌شده را از حقوقشان کسر نماید. در ادامه به طور منظم در فواصل سه ماهه سود حاصل به حساب پرسنل واریز شده و شرکت به نمایندگی از ایشان نسبت به پرداخت اقساط حق بیمه اقدام می‌کند. بدین ترتیب عملاً پرسنل شرکت بدون پرداخت حق بیمه از سوی خودشان و یا شرکت، بیمه شده‌اند.

چه بیمه‌هایی در این طرح ارائه می‌شوند؟

بیمه‌های قابل استفاده در این طرح بیمه درمان گروهی و بیمه عمر است. همچنین در خصوص بیمه عمر این امکان وجود دارد که شرکت، واسطه پرداخت حق بیمه نباشد و پرداخت حق بیمه توسط خود پرسنل از محل سود حاصل از سهام انجام گیرد.

مراحل ثبت نام در طرح

همچون هر فعالیت دیگری در بازار بورس، ، پرسنل شرکت‌های حاضر در طرح، فرایند قانونی احراز هویت و اخذ کد بورسی را طی می‌کنند. جهت طی این فرایند براساس مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار، ثبت‌نام در سامانه سجام، احراز هویت و امضای فرم‌های مربوط به شرکت کارگزاری بورس الزامی است. برای ساده کردن این فرایند، احراز هویت و اخذ امضای فرم‌های کارگزاری بورس، توسط نماینده اعزامی در محل شرکت انجام می‌گیرد.

منابع

*  Employee welfare schemes and worker performance (2018); Joel Augustus-Daddie; Nwiko, Lekia Andrews; Florence ;Onyinyechi Iroanwusi; , Ogbobula Princewill. Advance Research Journal of Multi-Disciplinary Discoveries I Vol. 30.0 I Issue – I

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

  • ۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس
  • ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس
  • تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه
همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *