احتمالاً اخبار بورس را این روزها شنیده‌اید! اینکه چه رشد مثبتی دارد و با چه سرعتی هم دارد پیشرفت می‌کند و جلو می‌رود. آیا بورس شغل اول ما می تواند باشد؟ نسبت سودی که می‌دهد هم نسبت به هر سرمایه‌گذاری دیگری به مراتب بیشتر است. همین موضوع هم باعث شده این روزها، بسیاری از افراد به سمت سرمایه‌گذاری در بورس بیایند و بازار بورس به مراتب نسبت به قبل داغ‌تر شده است.

بورس شغل اول
بورس شغل اول

در چنین شرایطی سؤال مهمی که ممکن است ذهنمان را درگیر کند این است که آیا می‌شود به بورس به عنوان شغل اول نگاه کرد؟ برای پاسخ به این سؤال باید مواردی را در نظر بگیریم و باهم آن‌ها را بررسی کنیم. دست آخر تصمیم‌گیرنده شما خواهید بود. در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به این موضوع بپردازیم که آیا امکان دارد بورس، شغل اول ما باشد؟

سود آن قدری هست که بورس شغل اول ما شود؟

خب این سؤال مهمی است و جوابش به مسائل مختلفی بستگی دارد. چیزی که مشخص است، این است که شما نمی‌توانید هرگز روی سودی که در خرید یا فروش سهامی می‌کنید، تخمینی بزنید و از قبل برنامه‌ریزی کنید در انتهای سال فلان مقدار پول خواهید داشت. اگر تصمیمتان جدی است و می‌خواهید بورس را به عنوان شغل اول خود در نظر بگیرید این را بدانید که باید با آن مثل شغل اول برخورد کنید.

در تیم‌شیم بخوانید:

خرید رایگان عرضه اولیه بورس

یک شیفت کاری در روز به بورس اختصاص دهید و در این حوزه مطالعه کنید و مهارت خودتان را افزایش دهید. موارد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که حداقل ۲ تا ۳ سال در حوزه بورس فعالیت کرده باشید. یا توانایی تحلیلی بسیار زیادی داشته باشید. همچنین مسائلی همچون شجاعت و توانایی تصمیم‌گیری سریع و نترسیدن از روندهای مقطعی بازار، اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر تصمیمتان خیلی جدی است، برای شروع، موارد زیر را مهیا کنید!

  • هر قرض و وامی که دارید را به طور کامل پرداخت کنید که چیزی باقی نماند.
  • با سرمایه خوبی شروع به کار کنید.
  • حواستان باشد استراتژی مناسبی برای خودتان داشته باشید!
  • قوانین مدیریت پول و سرمایه را نیز به خوبی در نظرتان داشته باشید!

توضیحات اولیه در مورد بورس

عرضه اولیه چیست؟

دانستن این چند نکته می‌تواند، جلوی ضرر کردنتان را بگیرد!

اول نکته اول را خودتان خوب میدانید. معامله کردن سهام، کاری کاملاً حرفه‌ای است. به همین خاطر هم هست که آن را می‌خواهید به عنوان حرفه‌تان انتخاب کنید. پس حواستان باشد برای حضور در این حوزه حتماً و حتماً باید دانشش را به دست بیاورید.

دوم اگر قیمت سهامی بالا رفت به این معنا نیست که اتفاق خوبی قرار است بیفتد. یا اگر قیمت سهامی را دیدید که افت کرد، معنایش این نیست که حالا دیگر سهام خوبی نیست. این رشد و نزول‌های ناگهانی نشانه خوب یا بد بودن سهام نیستند.

سوم توجه داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد. نسبت شما با بورس، مثل نسبت شما با بانک نیست. شما پولتان را در بانک می‌گذارید، سود می‌کنید، این احتمال کم هم وجود دارد که پولتان را بخورند و بانک هم دیگر نباشد. اما در بورس این‌طور نیست. شما پولتان را می‌دهید که روی آن کار کنند و سودی هم اگر بکنید، سود پول خودتان است.

چهارم در بورس همه‌اش مسئله ریسک کردن نیست. می‌توانید سراغ موارد کم ریسک هم بروید. البته این برای شمایی که می‌خواهید بورس را به عنوان شغل اصلی‌تان در نظر بگیرید، به هیچ عنوان خوب نیست.

پنجم نگاه بلندمدت هم می‌تواند گاهی اتفاقات خوبی را رقم بزند. مثلاً اگر با یک شرکت خوب طرف باشید، به طور منظم سودش را با شما تقسیم می‌کند. مثلاً در بازه زمانی ۵ تا ۱۰ ساله، همه پولی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید را می‌توانید پس بگیرید.

راز موفقیت در بورس

 «  آموزش و یادگیری مستمر  »

خب، حالا تصمیم با شماست!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم درباره این موضوع حرف زدیم که آیا بورس می‌تواند شغل اولمان باشد یا نه. خب موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و سپس بگویید «می‌خواهم بورس را به عنوان شغل اصلی‌ام داشته باشم». آن‌هایی که گفتیم، نکات بسیار مهمی است و نباید به‌سادگی از کنارشان عبور کنیم. باید حسابی درباره این موارد فکر کنید و درنهایت تصمیم‌گیری کنید. اگر نیاز به مشورت یا راهنمایی بیشتری داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما ابهامات ذهنی و همچنین سؤالات شما را می‌توانند پاسخ دهند. نگران چیزی نباشید، با خیالی آسوده تصمیم‌گیری کنید. تیم­شیم هم هوایتان را دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

  • ۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس
  • ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس
  • تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه
همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *