فواید سرمایه‌گذاری در بازار بورس

فواید سرمایه‌گذاری در بورس
فواید سرمایه‌گذاری در بورس

تیم شیم: احتمالاً این که اکنون اینجا آمده‌اید که درباره فواید بورس بخوانید، یعنی حداقل‌هایی درباره خود بورس می‌دانید. یعنی می‌دانید صحبت ما درباره بازاری است که در آن خرید و فروش انجام می‌شود و سودی این وسط جابجا می‌شود که قابل‌توجه است. محلی است برای سرمایه‌گذاری و مهم‌تر از آن که در مقایسه با دیگر بسترهای سرمایه‌گذاری، قابل‌اعتمادتر و مناسب‌تر است. این نکته را فراموش نکنید که مسئله ریسک در این بازار مطرح است و چنین چیزی باعث شده خیلی‌ها سراغش نروند. اما کسب دانش در این حوزه می‌توانید به شما کمک کند تا سرمایه‌گذاری معقول‌تری داشته باشید. در این مطلب از وبلاگ تیم ­شیم قرار است برایتان درباره فواید سرمایه‌گذاری در بازار بورس بنویسیم. همراه ما باشید.

خرید رایگان عرضه اولیه‌های بورس به حساب تیم‌شیم

بورس و سود اقتصادی

فکر کنم همه متفق‌القول باشیم که اولین و مهم‌ترین هدف ورودمان به بورس، کسب سود است. این سودی که از آن حرف می‌زنیم هم از افزایش قیمت سهام حاصل می‌شود و هم سودی نقدی است که اگر سالانه سهامی را نگه دارید، درنهایت سودی می‌برید. یکی از دلایل جذابیت این بازار، پتانسیل بسیار زیاد آن برای سود کردن است. به‌هیچ‌عنوان چنین ویژگی بورس را دست‌کم نگیرید.

در تیم‌شیم بخوانید:

بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

نظارت قانونی

سازمان بورس، جدای از فعالیت‌های مهمی که در حوزه بورس دارد، نقش نظارتی هم ایفا می‌کند. یعنی هر اتفاقی که سهامداران رقم می‌زنند تحت نظارت این سازمان است. هیچ معامله یا خرید و فروش غیرقانونی صورت نمی‌گیرد. درنتیجه بورس فضایی کاملاً قانونی دارد و همه می‌توانند در آن فعالیت کنند و سرمایه‌شان را به گردش دربیاورند.

حتی با وجود تورم، خیالتان تخت خواهد بود!

فراموش نکنید در ایران زندگی می‌کنیم! این خودش یعنی هر روزی که از خواب بیدار می‌شویم احتمال این که ارزش ریال از آنچه هست کمتر شود وجود دارد. پس در چنین وضعیتی لزوم سرمایه‌گذاری پولمان در جایی که کمترین آسیب را از تورم ببیند، بسیار زیاد می‌شود. بورس بهتر از هر جای دیگری از سرمایه شما در مقابل تورم محافظت می‌کند.

بورس بهتر از هر جای دیگری از سرمایه شما در مقابل تورم محافظت می‌کند.

هر وقت خواستید، پولتان را بگیرید!

فرض کنید پولی دارید و می‌روید با آن اتومبیلی می‌خرید. یا اصلاً پول زیادی دارید و می‌روید با آن ملک می‌خرید. آمدیم و اتفاقی افتاد که به آن پول نیاز پیدا کردید. در چنین شرایطی چه کار می‌کنید؟ طبیعی است اگر نتوانید کاری بکنید. خیلی شگفت‌زده نشوید! اما سرمایه‌گذاری در بازار بورس این‌طور نیست. شما لحظه‌ای که اراده کنید پولتان را می‌خواهید، تنها دو یا سه روز طول می‌کشید که پولتان را به صورت نقد دریافت خواهید کرد. این همان چیزی است که می‌توانید به شما اطمینان خاطر بدهد که جای درستی ایستاده‌اید.

شما به سرعت و سادگی می‌توانید سهام خودتان را در بورس بفروشید و تبدیل به پول نقد کنید.

مهم نیست چقدر پول دارید!

این را گفتیم که بگوییم شما با ۱۰۰ هزار تومان هم می‌توانید کارتان را با بازار بورس شروع کنید. بنابراین اگر تازه‌کار هستید و می‌خواهید اول ببینید اوضاع از چه قرار است و کمی تمرین کنید تا دستتان بیاید، بهتر است با پول کم شروع کنید. اول بازارتان را به خوبی بشناسید و بعد ریسک کنید. این‌طوری نتیجه بهتری در انتظارتان خواهد بود.

برخلاف خیلی از بازارها مثل مسکن و ماشین، برای سرمایه‌گذاری
در بورس نیاز نیست که سرمایه‌ زیادی داشته باشید.

شما هم نقشی در اداره شرکت خواهید داشت!

تا حالا به این فکر کرده‌اید که شرکتی بزنید و فعالیتی را پیش ببرید؟ کار ساده‌ای نیست. هزار جور کار اداری و کاغذبازی دارد. از طرفی سرمایه زیادی می‌خواهد که تنهایی نمی‌شود آن را تأمین کرد. در بازار بورس این امکان را خواهید داشت تا مالک شرکتی شوید. درواقع نسبت سهامی که خریداری می‌کنید، می‌تواند مشخص کنید شما در هیئت‌مدیره قرار بگیرید یا مدیر شرکتی شوید. هرچه مقدار سهام بیشتری داشته باشید، حق رأی بیشتری هم خواهید داشت و اهمیت تصمیم شما به مراتب بیشتر خواهد بود. پس به بورس نگاهی آینده‌نگرانه داشته باشید.

معافیت مالیاتی هم که خواهید داشت!

مالیات و پرداخت آن احتمالاً برای همه مسئله مهمی است. اصلاً چیزی که شرکت‌ها را به سمت بورس سوق می‌دهد، همین معافیت مالیاتی است. درواقع یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در بازار بورس هر کشوری، معافیت مالیاتی یا دریافت تخفیفانی در این حوزه است. این فقط شامل سرمایه‌گذاران نیست و بعضی شرکت‌ها می‌توانند از این معافیت مالیاتی بهره ببرند.

همه چیز دست خودتان است!

زمان در بورس شناور است. ممکن است شما بخواهید خیلی کوتاه مدت روی چیزی سرمایه‌گذاری کنید و به صورت دوره‌ای از آن سود کنید. ممکن هم هست کسی بخواهد وقت بیشتری برای سهامی که خریده بگذارد و بازه ۶ ماهه را در نظر داشته باشد و درنهایت سودش را دریافت کند. برخی هم ممکن است سرمایه‌گذاری‌شان را به شکل طولانی مدت پیش ببرند. البته که چنین کاری نیاز به صبر و آرامش بیشتری دارد و درنهایت سود بیشتری هم خواهد داشت.

سرمایه‌گذاری در بازار بورس، ساده است!

تا دلتان بخواهد روش برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. می‌توانید حضوری این کار را بکنید. تلفن هم که هست. کسانی هستند که می‌توانید آن‌ها را به عنوان واسطه برای خرید و فروش جلو بفرستید. اینترنت هم که چند سالی است به خوبی دارد در این زمینه کمک می‌کند. پس سرمایه‌گذاری در بورس بسیار ساده شده و تنها چیزی که لازم دارید، آموختن درباره این حوزه است.

حالا که تصمیممان را گرفتیم، چه کنیم؟

الآن دیگر مسئله شروع مطرح است. برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس هم پیشنهاد می‌کنیم کمی بیشتر درباره مسائل تخصصی آن مطالعه کنید. در همین وبلاگمان، توضیحاتی خواهیم داد که به دردتان بخورد. از طرفی بعد از کسب دانش، برای دریافت کد بورسی اقدام کنید و سپس سرمایه‌گذاری کنید و سودتان را بگیرید. به همین سادگی هم نیست اما قطعاً وارد جریان شیرینی خواهید شد که اگر آدم صبوری باشید برایتان اتفاقات خوبی می‌افتد. در این مسیر تنها نخواهید بود و تیم­شیم هوایتان را دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

میثاق نعمت گرگانیمشاهده نوشته ها

  • میثاق نعمت گرگانی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *