بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث
بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث

تیم شیم: قطعاً می‌دانید تنها بیمه اجباری مرتبط با ماشین، بیمه شخص ثالث است. پس تمام ماشین‌ها باید بیمه شخص ثالث داشته باشند و اگر حق بیمه مربوطه را پرداخت نکنند، به صورت روز شما برایشان جریمه ثبت می‌شود. البته این جریمه فقط تا مدت ۳۶۵ روز ثبت می‌شود و بعد از آن هرچه بگذرد دیگر تأثیری نخواهد داشت. منطقاً هم اگر در چنین شرایطی اتفاقی برای ماشینتان بیفتد، شرکت بیمه هیچ مسئولیتی در قابل پرداخت خسارت به شما ندارد و قطعاً در این شرایط، آدم ترجیح می‌دهد برای خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث اقدام کند. پس حالا که تأخیر در تمدید بیمه شخص ثالث ماشین می‌تواند موجب جریمه شما بشود، بد نیست بدانید که بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث ماشین چه وقتی است؟

یک ماه یا یک هفته؟ بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث

ما فرض را بر این می‌گذاریم که شما هیچ مشغله دیگری در زندگی‌تان ندارید و تنها همین زمان تمدید بیمه شخص ثالثتان است که اهمیت دارد و امکان ندارد آن را فراموش کنید. فرض ما بر این اساس است که چون این بیمه، اجباری و کاملاً ضروری است پس نسبت به هر چیزی اولویت دارد. با این فرض اگر در خردادماه، ماشینتان را به مدت یک سال بیمه کرده باشید، باید روز دقیق آن را یادتان بماند و یک ماه قبل از تمام شدن بیمه‌نامه، برای تمدید آن اقدام کنید. البته ذکر این نکته، بسیار حیاتی است که اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید و پلیس متوجه چنین چیزی بشود، ماشینتان را به پارکینگ منتقل می‌کند و درنتیجه برای بیرون آوردن ماشینتان باید تمام خلافی‌های مربوط به آن را بپردازید. پس بیایید و با خودتان لج نکنید و حواستان را جمع کنید.

بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث، یک هفته قبل از اتمام موعد بیمه‌نامه قبلی است.

اگر فکر می‌کنید، حافظه‌تان اوضاع خوبی دارد و به این سادگی‌ها چیزی را فراموش نمی‌کنید، بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث می‌تواند یک هفته قبل از اتمام آن هم باشد. البته بستگی به شرکت بیمه‌ای که با آن طرف هستید دارد، بعضی از آن‌ها نیاز به یک ماه قبل از موعد دارند تا اقداماتی اولیه را انجام دهند. به لحاظ منطقی و چیزی که به نفع شما است، بهتر است یک هفته قبل از اتمام موعد قرارداد بیمه‌تان، جهت تمدید اقدام کنید چرا که اگر ۱۵ روز مانده به تمام شدن بیمه، اتفاقی بیفتد و شما هم از یک ماه زودتر بیمه‌نامه خودتان را تمدید کرده باشید، در هر حال، خسارت شما بر اساس بیمه‌نامه قبلی‌تان محاسبه می‌شود. به‌طورکلی این همه گفتیم که درنهایت به اینجا برسیم که بهترین زمان تمدید بیمه شخص ثالث، یک هفته قبل از اتمام موعد بیمه‌نامه قبلی است.

اصلاً اگر یادتان نماند، چه؟

منطقی است. ما در ایران زندگی می‌کنیم. بمباران خبری که مدام دارد اطرافمان اتفاق می‌افتد، حواس برایمان نمی‌گذارد که بخواهیم تاریخ تمدید بیمه شخص ثالثمان را به خاطر داشته باشیم. یکی از کارهایی که می‌توانیم بکنیم، نوشتن تاریخ تمدید بیمه‌نامه در تلفن همراهمان است. یا مثلاً یکی از آن نرم‌افزارهایی را نصب کنیم که برای یادآوری موارد مختلف استفاده می‌شوند و بیشتر اوقات درست کار نمی‌کنند. تیم ­شیم، راهکار بهتری برایتان در نظر گرفته است.

تمدید بیمه شخص ثالث خودرو

تیم ­شیم بستری را برای شما فراهم کرده که در صورت خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث از این وب‌سایت، این امکان را خواهید داشت تا علاوه بر صرفه‌جویی در وقت خود که اهمیت بسیار زیادی هم دارد، به عنوان همراه، کنارتان باشد. حالا این همراه یعنی چه؟ یعنی نیازی نیست اپلیکیشنی در تلفن همراهتان نصب کنید یا چیزی در ارتباط با بیمه را به حافظه بسپارید، تیم­شیم به طور خودکار پیش از اتمام موعد بیمه‌نامه قبلی به شما اطلاع می‌دهد که جهت تمدید آن اقدام کنید و به این صورت می‌توانید بدون اینکه درگیر جریمه‌های روزشمار شوید، بیمه‌نامه‌تان را هم تمدید کنید.

تاریخ شروع و پایان اعتبار بیمه شخص ثالث

وقتی از اعتبار بیمه شخص ثالث صحبت می‌کنیم یعنی تا آخرین ساعت آن روزی که بیمه را خریده‌اید، اعتبار دارد و بعد تمام می‌شود. مثلاً اگر ساعت ۱۶ روز ۲۹ خردادماه، ماشینتان را بیمه کرده باشید، اتمام بیمه‌نامه‌تان، ساعت ۲۴ روز ۲۹ خردادماه سال بعد خواهد بود. البته این را گفتیم که صرفاً اطلاعاتتان بالا برود اما به‌طورکلی هیچ‌وقت تمدید بیمه را به روز آخر موکول نکنید چرا که ممکن است چیزی خوب پیش نرود و صدور بیمه‌نامه جدید با مشکل روبرو شود و آن وقت مجبور خواهید شد جریمه پرداخت کنید. آن هم به صورت روزشمار.

هیچ‌وقت حوادث را دست‌کم نگیرید. آن‌ها منتظر هستند پوشش و حفاظی اطرافمان نباشد تا سراغمان را بگیرند. حتی یک روز هم نباید بگذارید از بیمه شخص ثالثتان بگذرد چرا که ممکن است در همان یک روز اتفاقی برای ماشینتان بیفتد و آن وقت شرکت بیمه هیچ مسئولیتی در قبال ماشینتان قبول نخواهد کرد. همان بهترین زمانی که بالاتر گفتیم را جدی بگیرید، حواستان به تیم­شیم هم باشد که کار بیمه را چقدر برایتان آسان کرده و آن وقت دیگر نگران چیزی نخواهید بود. حوادث هم اگر پیش آمدند، شما میدانید همه چیز درنهایت تحت کنترل شما خواهد بود.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

در ارتباط با این موضوع در مقاله دیگری در وبلاگ تیم­شیم به طور مفصل نوشتیم اما در اینجا همین را بگوییم که به ازای دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث بسته به وسیله نقلیه‌ای که دارید، به صورت روزشمار جریمه خواهید شد تا زمانی که بیمه خود را تمدید کنید. البته این نکته را هم بالاتر گفتیم که اگر پلیس شما را بگیرد، ماشینتان مستقیم به پارکینگ منتقل خواهد شد.

بیمه را جدی بگیرید، بیمه شخص ثالث را بیشتر

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث از آن امکان‌هایی است که تیم ­شیم برای راحتی و رفاه شما در نظر گرفته با استفاده از این امکان، موعد تمدید بیمه شخص ثالثتان را فراموش نخواهید کرد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *