با این اوضاع اقتصادی پیش آمده همه‌مان احتمالاً به دنبال چیزهایی هستیم که برایش کمترین هزینه را بکنیم اما بهترین کیفیت را به ما بدهد.آیا برای شما هم مهم است که ارزانترین بیمه شخص ثالث کدام است؟ البته که چنین چیزی نشدنی است ولی به هر حال این انتظاری است که از اوضاع داریم. بیمه شخص ثالث را که می‌شناسید، نه؟ اگر نمی‌شناسید که در همین وبلاگ تیم­شیم خودمان اگر جستجوی کوتاهی بکنید اطلاعاتی کافی درباره آن پیدا می‌کنید و اگر می‌شناسید که اگر قطعاً میدانید، از انواع بیمه‌های اجباری برای ماشین به شمار می‌رود و شما حتماً اگر صاحب ماشینی هستید، باید این بیمه‌نامه را داشته باشید.

ارزانترین بیمه شخص ثالث | تیم شیم
ارزانترین بیمه شخص ثالث | تیم شیم

یک‌جورهایی مثل آش کشک معروف است. البته بد نیست و به خاطر خودمان است که ضروری‌اش کرده‌اند. پس خیلی هم آش کشک نیست. فقط آن قسمت پرداخت حق بیمه عذاب‌آور است که آن هم در این مطلب برایتان می‌خواهیم ساده‌اش کنیم. در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را به شما معرفی کنیم. همراهمان باشید.

فاکتورهای معروف و اثرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث

قبل از این که برویم سر اصل مطلب کمی می‌خواهیم درباره عواملی برایتان بگوییم که در کیفیت بیمه‌نامه شخص ثالث یک شرکت، تأثیر دارد. در دل این عوامل، قیمت بیمه‌نامه هم وجود دارد که به آن هم می‌رسیم و به‌نوعی میان حرف‌هایمان، اصل مطلب را هم خدمتتان میگوییم و سپس وقتتان را بیشتر از این نمی‌گیریم که احتمالاً خودتان بیشتر به آن نیاز داشته باشید.

مورد اول | تعداد فروش و محبوبیت شرکت

این آماری که داریم برایتان می‌نویسیم، مربوط به سال ۹۷ است.

 

شرکت بیمه

تعداد بیمه‌نامه سهم در بازار
ایران ۱۱.۴۰۵.۵۲۹ عدد

۵۱/۰۸

آسیا

۲.۵۱۰.۷۴۳ عدد ۱۱/۲۴
دانا ۱.۴۷۹.۴۸۳ عدد

۶/۶۳

پارسیان

۱.۰۳۵.۴۵۷ عدد ۴/۶۴
معلم ۹۷۳.۶۲۲ عدد

۴/۳۶

البرز

۹۴۵.۵۵۲ عدد ۴/۲۳
کوثر ۷۵۲.۱۹۷ عدد

۳/۳۷

پاسارگاد

۶۱۴.۴۹۰ عدد ۲/۷۵
رازی ۴۱۴.۶۵۱ عدد

۱/۸۶

ملت

۳۶۳.۸۹۴ عدد ۱/۶۳
کارآفرین ۲۳۰.۶۰۸ عدد

۱/۰۳

سینا

۲۴۵.۷۶۲ عدد

۱/۱

 

فکر نمی‌کنیم چیزی نیاز به توضیح داشته باشد. همان‌طور که می‌بینید بیمه ایران، آسیا و دانا در میزان فروش، بهترین عملکرد را داشته‌اند و سهم بسیار خوبی هم در بازار به خود اختصاص داده‌اند. اما مورد دیگری که در تعیین بهترین شرکت صادرکننده بیمه شخص ثالث کمک می‌کند، توانگری مالی آن شرکت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مورد دوم | توانگری مالی

این آماری که در ادامه می‌بینید مربوط به سال ۹۸ است:

شرکت بیمه

سطح توانگری
ما

۱

ملت

۱
سرمد

۱

پاسارگاد

۱
ایران

۱

نوین

۱

سامان

۱
کارآفرین

۱

البرز

۱
آسیا

۱

سینا

۱
تعاون

۱

سطح یک به این معنا است که توان این شرکت‌ها در پرداخت خسارت بسیار خوب است. البته شرکت‌های دیگری هم هستند که سطحشان ۲، ۳ یا ۴ باشد که آن وقت اوضاعشان خیلی در پرداخت خسارت‌ها خوب نیست.

مورد سوم | تعداد مراکزی است که برای پرداخت خسارت، دارند!

می‌توانستیم تیتر را کوتاه‌تر بنویسیم، اما برای تنوع این‌طور نوشتیم. حالا اینجا بیشتر صحبت نمی‌کنیم و توجهتان را به جدول زیر جلب می‌کنیم:

 

شرکت بیمه

مراکز پرداخت خسارت مراکز پرداخت خسارت سیار
ملت ۲۱۱

ایران

۱۹۲ +
پارسیان ۶۰

آسیا

۷۹
دانا ۷۸

پاسارگاد

۶۲ +
رازی ۳۹

+

نوین

۵۴ +
سامان ۵۸

+

البرز

۵۴ +
سرمد ۱۹

معلم

۵۸

 

البته که داشتن مرکز پرداخت خسارت سیار نکته مثبتی است که بهتر است به این سادگی‌ها از کنارش عبور نکنید. معیار مهمی می‌تواند باشد. حالا می‌رویم سراغ بحث‌های شیرین مربوط به قیمت‌ها!

مورد چهارم | تخفیف بیمه شخص ثالث برای بیمه‌گذار

بیمه مرکزی این امکان را به شرکت‌های بیمه داده تا در صورت تمایل تا سقف ۲/۵ درصد برای فروش بیمه شخص ثالث خود، تخفیف بدهند. البته بیمه ایران این تخفیف را برای مشتریانش قائل نمی‌شود و به همین دلیل در میان گران‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای است که بیمه شخص ثالث می‌فروشند. البته مزیت‌هایی هم دارد این شرکت بیمه ایران که نمی‌شود نادیده گرفت. هم بیمه ایران و هم بیمه آسیا سقف پوشش خسارات مالی خود را تا ۶ برابر شرکت‌های دیگر تعریف می‌کنند. یعنی بیشتر شرکت‌ها سقف پوشش مالی‌شان ۳۰ میلیون تومان است و حالا این عدد را ۶ برابر کنید و ببینید پولی که به بیمه ایران و آسیا می‌دهید، ارزشش را دارد یا نه.

مورد پنجم | ارزانترین بیمه شخص ثالث را کدام شرکت می‌دهد؟

خب، نمی‌خواهیم بیشتر از این منتظرتان بگذاریم و بهتر است برویم سراغ چیزی که اصلاً به خاطرش، نوشتن را آغاز کردیم. برای خرید بیمه شخص ثالث برای ماشین پژو ۲۰۶ ساخت سال ۹۵ اگر بخواهید سراغ گران‌ترین آن بروید که بیمه ایران است و باید ۴ میلیون تومان بپردازید و ارزان‌ترین آن هم شرکت‌هایی مثل بیمه تعاون و بیمه سرمد هستند که هرکدامشان از کیفیت خدمات خوبی برخوردار می‌باشند. راستی، آن آماری که برای مورد بالا دادیم مربوط به بیمه‌ای است که سقف پوشش خسارت مالی‌اش را ۲۰ میلیون تومان تعریف کرده باشید. همه این عوامل در تعیین قیمت تأثیرگذار خواهند بود.

اکنون که دانستید ارزانترین بیمه شخص ثالث کدام است! 

منتظر چه چیزی هستید؟ در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به معرفی ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث پرداختیم و در خلال رسیدن به هدفمان و گفتن حرفمان، به عوامل دیگری که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث کمک کند هم اطلاعاتی ارائه کردیم. حالا این دیگر تصمیم شما است که می‌خواهید چه کار کنید و کدام شرکت را به عنوان شرکت بیمه‌گرتان انتخاب کنید. البته که میدانیم قرار نیست به این سادگی‌ها باشد و قطعاً نیاز به بررسی‌های بیشتری هست. هر سؤالی هم که داشتید، ما هستیم و به تک‌تک سؤالاتتان پاسخ خواهیم داد. راستی، ما یک پیشنهاد هم برایتان داریم، اصلاً چطور است که تیم­شیم و برنده شیم؟

سوالات متداول

✅ گران ترین بیمه شخص ثالث کدام است؟!!

برای خرید بیمه شخص ثالث برای ماشین پژو ۲۰۶ ساخت سال ۹۵ اگر بخواهید سراغ گران‌ترین آن بروید که بیمه ایران است و باید ۴ میلیون تومان بپردازید

✅ ارزان ترین بیمه شخص ثالث کدام است؟!!

رزان‌ترین آن هم شرکت‌هایی مثل بیمه تعاون و بیمه سرمد هستند که هرکدامشان از کیفیت خدمات خوبی برخوردار می‌باشند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *