فکر نمی‌کنیم لازم باشد درباره گرانی و تورم چیزی بگوییم. شما خودتان بهتر از ما میدانید قیمت همه چیز روزانه افزایش پیدا می‌کند و احتمالاً دور و برتان این گزاره را خیلی شنیده‌اید که «مالت رو سفت بچسب که اگر از دست برود به این سادگی‌ها نمی‌شود جایگزینی برای آن خرید». که البته گزاره درستی هم هست. ممکن است تلفن همراهی که خریداری کرده‌اید، با قیمت دو سال پیش باشد و اکنون اگر بخواهید همان را بخرید باید چند برابر هزینه کنید.

بهترین بیمه شخص ثالث | تیم شیم
بهترین بیمه شخص ثالث | تیم شیم

می‌بینید اهمیت محافظت از اموالتان چقدر است؟ در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است درباره بهترین بیمه شخص ثالث ماشین برایتان بنویسیم. اینکه چطور تشخیص دهید کدام شرکت، عملکرد بهتری دارد و باید برای بستن قرارداد سراغش بروید. بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای اجباری است اما اینکه با کدام شرکت طرف حساب باشید، اهمیت دارد. چشمتان به ما باشد که قرار است در انتهای این مطلب، عینک ارزیابی شرکت‌های بیمه‌ای را به شما بدهیم.

فاکتورهای مؤثر برای تشخیص بهترین بیمه شخص ثالث!

هر چه هست زیر سر بیمه مرکزی است. بیمه مرکزی را می‌شود کتابی جامع معرفی کرد که هر سال هم به‌روزرسانی می‌شود و به ما این امکان را می‌دهد تا با مطالعه آمارهای آن سر دربیاوریم، کدام شرکت در حوزه ارائه بیمه شخص ثالث بهترین عملکرد را داشته است. در ادامه قرار است درباره معیارهای مختلفی که با آن شرکت‌ها سنجیده می‌شوند، برایتان بنویسیم و بگوییم با تمام شدن مطلب، این شما خواهید بود که تصمیم گیرنده هستید. می‌توانید خودتان دست به کار شوید و آمار و ارقام را پیدا کنید، می‌توانید هم در همین وبلاگ تیم­شیم، مقایسه شرکت‌های بیمه‌ای ارائه‌دهنده بیمه شخص ثالث را ببینید و متوجه شوید اوضاعشان از چه قرار است. دست آخر که تصمیمتان را گرفتید خیلی ساده می‌توانید از طریق وب‌سایت خرید آنلاین بیمه شخص ثالث تیم­شیم، اقدام به خرید بیمه مورد نظرتان بکنید.

معیار اول | میزان مطابقت نیاز مشتری با شرایط بیمه نامه

مقدار پوشش، قیمت بیمه و مدت زمان اعتبار بیمه شخص ثالث از جمله شرایطی است که  می‌تواند برای شرکت‌های مختلف بیمه‌ای، متفاوت باشد و در این صورت این بیمه‌گذار است که باید با توجه به شرایطی که دارد، اولویت‌بندی کند و سراغ بهترین بیمه شخص ثالث برود. در همین بخش دو موضوع بسیار حائز اهمیت است که به آن‌ها خواهیم پرداخت:

موضوع الف | سطح پوشش بیمه شخص ثالث

سطح پوشش می‌شود سقف تعهداتی که شرکت بیمه‌گر نسبت به بیمه‌گذار قائل می‌شود و حداکثر هزینه‌ای است که برای خسارت‌های مربوط به تصادفات رانندگی، حاضر است بپردازد. حداقل این سطح پوشش به شکل سالانه توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و ارتباط مستقیمی با مبلغ مشخص‌شده به عنوان دیه کامل در ماه حرام دارد. درواقع حداقل سقف خسارات جانی می‌شود قیمت دیه کامل در ماه حرام و حداقل سقف خسارت مالی هم می‌شود یک‌چهلم همان مبلغ دیه در ماه حرام. امسال که می‌شود سال ۹۹ دیه در ماه حرام ۴۴۰ میلیون تومان بود که یک چهلمش می‌شود ۱۱ میلیون تومان و این یعنی حداقل خسارت مالی تعیین شده. حالا شرکت‌های بیمه آمده‌اند و برای حداکثر سقف خسارت مالی تنوعی تعیین کرده‌اند و نهایتاً تا ۲۲۰ میلیون تومان تعریف کرده‌اند. این که شرکت‌های بیمه چه مقدارهایی را تعیین می‌کنند، باعث ایجاد تمایز میانشان می‌شود.

موضوع ب | مدت زمان اعتبار بیمه شخص ثالث

این اعتباری که از آن حرف می‌زنیم هم مورد دیگری است که بسته به نیاز شما یعنی بیمه‌گذار، می‌تواند به شکل روزشمار، ماهانه یا سالانه باشد. اینجا هم شرکت‌های بیمه، تنوع به خرج داده‌اند و برخی از آن‌ها تنها این انتخاب را به شما می‌دهند که به صورت شش ماهه یا یک ساله، بیمه شخص ثالث بخرید. خود این موضوع مدت اعتبار دلیل تمایز بسیاری از شرکت‌های بیمه با یکدیگر است و شما با توجه به شرایطتان باید انتخاب کنید کدامش، متناسب‌تر است.

معیار دوم | سرعت پاسخگویی شرکت بیمه شخص ثالث

اگر از شرکت نامعتبری خریدی آنلاین انجام بدهید، اگر با مشکلی برخورد کنید، اینکه جوابتان را ندهند یا سر بالا برخورد کنند یا اهمیتی به خواسته‌تان ندهند، خیلی محتمل است. اما اگر همین خرید آنلاین را از شرکتی بکنید که شناخته شده است و از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است، برای مشتریانش احترامی قائل است و جوابشان را بهتر می‌دهد. چنین چیزی در میان شرکت‌های بیمه‌ای هم وجود دارد. یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، سرعت پاسخگویی شرکت بیمه‌گر در شرایطی است که شما به مشکل برخورده‌اید یا می‌خواهید درباره مسئله‌ای، از آن‌ها اطلاعات بگیرید.

معیار سوم | بالا بودن دانش کارشناسان بیمه شخص ثالث

سرعت پاسخگویی لازم است، قبول اما جدای از آن نیاز دیگری هم مطرح است و آن دانش بالای کارشناسان بیمه‌ای است که پشت تلفن نشسته‌اند و قرار است به شما پاسخ بدهند. این هم برای خودش معیار مهمی به‌حساب می‌آید و نمی‌شود ساده از کنارش گذشت. البته این روزها که همه چیز مجازی شده شما با جستجوی کوتاهی در وب‌سایت تیم­شیم می‌توانید جوابتان را بگیرید اما به هر حال این موضوع نیز معیار مهمی در شناخت بهترین بیمه شخص ثالث به‌حساب می‌آید.

معیار چهارم | رسیدگی به شکایات

حق همیشه با شما است. در هر شرایطی که باشد. خصوصاً وقتی طرف حساب شرکت بیمه باشید و به عنوان بیمه‌گذار به دنبال دریافت خسارتتان باشید. نباید این تصور برای شرکت بیمه‌گر پیش بیاید که وقتی بیمه‌اش را به شما فروخت، دیگر کارش تمام شده بلکه تازه آن موقع است که باید جوابگوی شما در شرایط مختلف باشد. پس حواستان را حسابی به این نکته جمع کنید و به دنبال جوابتان باشید.

معیار پنجم | بحث مالی هم مهم است!

معلوم است که مهم است. این روزها چه کسی پول اضافی دارد که بپردازد؟ همه ما به دنبال کیفیت مطلوب با هزینه‌ای منطقی هستیم که انتظار نا به جایی هم نیست. قیمت حق بیمه شخص ثالث هر ساله توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود ولی قیمت بیمه‌هایی که شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند، با هم فرق می‌کند. این تفاوتی که درباره‌شان میگوییم، مربوط به تخفیف‌هایی است که برخی شرکت‌ها می‌دهند و برخی نمی‌دهند. البته نباید لزوماً عدم ارائه تخفیف را روی حساب بد بودن آن شرکت بگذارید. میزان تخفیفی که شرکت بیمه می‌تواند به شما بدهد ۲/۵% است که بیمه مرکزی آن را تعیین کرده است.

معیار ششم | هرچه زودتر، بهتر

اینکه سرعت عمل شرکت بیمه‌ای برای صدور بیمه‌نامه چقدر باشد، اهمیت بالایی دارد. علاوه بر سرعت، سادگی انجام مراحل نیز مهم است. برای مثال شما وقت این را ندارید که ساعات زیادی را در شرکت بیمه بگذرانید و می‌خواهید کارتان زودتر راه بیفتد، پس این معیار، باید در نظرتان مهم باشد.

معیار هفتم | سهم بازار

سهم بازار یعنی میزان مشارکتی که بیمه‌گذاران با یک شرکت بیمه دارند و چنین چیزی باعث شده فلان شرکت بیمه، چند درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. این یعنی این شرکت بیمه کیفیت ارائه خدمات بهتری دارد و می‌شود روی آن به عنوان ارائه‌دهنده بهترین بیمه شخص ثالث حساب کرد.

جمع بندی بندی بهترین بیمه شخص ثالث

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم درباره ملاک‌های مهمی که برای ارزیابی بهترین بیمه شخص ثالث وجود دارند، نوشتیم. همه این موارد و ملاک‌ها هنگام انتخاب شرکت بیمه‌گرتان، اهمیت پیدا می‌کند و اگر به این موارد دقت نکنید احتمال این که بعداً به دردسر بیفتید، زیاد است. پس این‌هایی که گفتیم را مثل یک عینک روی چشمانتان بگذارید و حالا بروید سراغ بررسی این موارد درباره شرکت‌های بیمه‌گر! یا اینکه مطلب بعدی ما را درباره مقایسه شرکت‌های بیمه شخص ثالث بخوانید و تصمیم قطعی‌تان بگیرید. این‌طوری هم ساده‌تر است و هم منطقی‌تر. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

سوالات متداول

✅ فاکتورهای مؤثر برای تشخیص بهترین بیمه شخص ثالث کدامند؟
  • معیار اول | میزان مطابقت نیاز مشتری با شرایط بیمه نامه
  • معیار دوم | سرعت پاسخگویی شرکت بیمه شخص ثالث
  • معیار سوم | بالا بودن دانش کارشناسان بیمه شخص ثالث
  • معیار چهارم | رسیدگی به شکایات
  • معیار پنجم | بحث مالی هم مهم است!
  • معیار ششم | هرچه زودتر، بهتر
  • معیار هفتم | سهم بازار
✅ آیا میزان مطابقت نیاز مشتری با شرایط بیمه نامه اهمیت دارد؟

بله

مواردی همچون سطح پوشش بیمه شخص ثالث و مدت زمان اعتبار آن

✅ چقدر بالا بودن دانش کارشناسان بیمه شخص ثالث تاثیر گذار است؟

سرعت پاسخگویی لازم است، قبول اما جدای از آن نیاز دیگری هم مطرح است و آن دانش بالای کارشناسان بیمه‌ای است که پشت تلفن نشسته‌اند و قرار است به شما پاسخ بدهند. این هم برای خودش معیار مهمی به‌حساب می‌آید و نمی‌شود ساده از کنارش گذشت. البته این روزها که همه چیز مجازی شده شما با جستجوی کوتاهی در وب‌سایت تیم­شیم می‌توانید جوابتان را بگیرید اما به هر حال این موضوع نیز معیار مهمی در شناخت بهترین بیمه شخص ثالث به‌حساب می‌آید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *