بعد از گم شدن بیمه شخص ثالث چه کار کنیم؟
بعد از گم شدن بیمه شخص ثالث چه کار کنیم؟

تیم شیم: هر چقدر هم که آدم حواس‌جمعی باشیم ممکن است گاهی وسایلمان را گم کنیم. این وسط گم کردن مدارک هویتی و شخصی دردسر بیشتری برایمان ایجاد می‌کند. درخواست و پیگیری مدارک جدید گاهی پیچیدگی‌هایی دارد و زمان‌بر است. بیمه‌نامه ماشین هم یکی از این دست مدارک است. اگر کسی باشد که راه و چاه برطرف کردن مشکل و دریافت بیمه‌نامه یا المثنی آن را به ما بگوید، خیلی جلو میفتیم و کارمان راحت‌تر می‌شود. ما این کار را برایتان انجام داده‌ایم. اگر می‌خواهید بدانید بعد از گم شدن بیمه شخص ثالث و برای دریافت المثنی بیمه شخص ثالث باید چه کارهایی انجام دهید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فراموش نکنید: بنا بر قانون داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است

قطعاً خودتان می‌دانید که بیمه شخص ثالث از جمله بیمه‌های اجباری است که همه رانندگان باید آن را تهیه کنند وگرنه اگر پلیس ماشین را متوقف و به احتمال زیاد آن را به پارکینگ منتقل خواهد کرد. خب همین مورد کافی است تا به این نتیجه برسیم بیمه شخص ثالث از جمله بیمه‌های مهم برای رانندگان به شمار می‌رود و حتماً باید آن را در حین رانندگی همراهتان داشته باشید. این یعنی اگر گم شد و کمی نگرانی سراغتان آمد، کاملاً طبیعی است. اما ما نمی‌گذاریم این وضعیت خیلی طول بکشد و برایتان میگوییم چه کار کنید. قدم اول، حفظ خونسردی‌تان است.

در تیم‌شیم بخوانید:

خرید بیمه شخص ثالث
الزام یا مزیت؟

گم شدن بیمه شخص ثالث را باید به کجا اطلاع بدهید؟

دومین کاری که باید بکنید این است که به یکی از نمایندگی‌ها یا شعب شرکت بیمه طرف حسابتان مراجعه کنید و اعلام کنید بیمه شخص ثالثتان گم شده است. لحظه‌ای که به شرکت بیمه مراجعه می‌کنید و درباره گم شدن بیمه شخص ثالثتان می‌گویید، آن‌ها کارهای لازم برای صدور گواهی بیمه ثالث را برایتان انجام می‌دهند. در همین حین، به خاطر داشتن چند نکته، بسیار مهم است:

  • به خاطر داشتن نام شرکت بیمه‌گرتان در چنین شرایطی بسیار مهم است. به همین خاطر اگر فکر می‌کنید خیلی نمی‌توانید روی حافظه‌تان حساب کنید، آن را در یادداشت تلفن همراهتان بنویسید. یادتان نرود که بلافاصله بعد از گم شدن باید به یکی از شعب همین شرکت مراجعه کنید.
  • البته در مورد بالایی کمی شلوغش کردیم. اگر یادتان نماند و جایی هم نوشته بودید و نتوانستید آن جا را پیدا کنید، باز هم جای نگرانی نیست. تنها کافی است به بیمه مرکزی مراجعه کنی و اطلاعاتی از جمله شماره شاسی، شماره موتور، شماره بیمه‌نامه، شرکت بیمه قبلی و شماره پلاکتان را وارد کنید و از این طریق، ببینید شرکت بیمه‌گر فعلی‌تان کدام است.

  • در آخر این که اگر شماره بیمه‌نامه‌تان را داشته باشید و اسم شرکت بیمه‌گرتان را هم بدانید به‌سادگی می‌توانید به آن شرکت مراجعه کنید و گزارش گم شدن بیمه ثالثتان را ثبت نمایید.

آیا بیمه‌نامه شخص ثالث، المثنی دارد؟

خب جواب صادقانه به این سؤال، خیر است. اگر بیمه‌نامه‌تان را گم کردید، برایتان بیمه‌نامه المثنی صادر نمی‌شود. فقط یک گواهی به شما می‌دهند که اطلاعات بیمه‌تان روی آن نوشته شده است. تا زمانی که سر رسید بیمه‌تان برسد، باید آن را نگه دارید. راستی، نگران از بین رفتن تخفیف‌های عدم خسارتتان نباشید. تخفیفتان سر جایش باقی می‌ماند و مشکلی برای آن پیش نمی‌آید. اگر خدای نکرده در مدتی که گواهی دستتان است، تصادفی بکنید، با استفاده از همان می‌توانید برای دریافت خسارتتان اقدام کنید. جای هیچ نگرانی نیست.

گم شدن بیمه شخص ثالث هیچ مشکلی در تخفیف‌های عدم خسارت بیمه شما ایجاد نمی‌کند.

گواهی المثنی بیمه شخص ثالث

گواهی المثنی بیمه شخص ثالث، دقیقاً همان کارکرد بیمه شخص ثالث را برایتان دارد، بدون هیچ کم و زیادی. اگر تصادف کنید، با استفاده از همان می‌توانید برای دریافت خسارتتان اقدام کنید. اگر وقت تمدید بیمه‌تان برسد، با استفاده از تخفیف‌های عدم خسارتی که قبلاً داشتید می‌توانید بیمه‌نامه‌تان را دریافت کنید و از تخفیف هم برخوردار شوید. مدارکی که برای صدور گواهی لازم است به همراه داشته باشید کارت ماشین و مدارک مربوط به شناسایی مالک ماشین است. نکته آخر این که برای صدور گواهی بیمه شخص ثالث نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. گم شدن، اتفاق پیچیده‌ای نیست و ممکن است برای هرکسی پیش بیاید، درنتیجه گواهی المثنی برایتان کاملاً رایگان صادر خواهد شد.

گواهی المثنی بیمه شخص ثالث، دقیقاً همان کارکرد بیمه شخص ثالث را دارد، بدون هیچ کم و زیادی.

 برای صدور گواهی بیمه شخص ثالث نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

شما می‌توانید با چند کلیک ساده و به سادگی بیمه‌نامه شخص ثالث را از وب‌سایت تیم شیم خریداری کنید و رایگان تحویل بگیرید. فایده دیگر خرید بیمه‌نامه از تیم‌شیم این هست که همیشه اطلاعات و جزئیات بیمه‌نامه‌تان در حساب کاربری شم در سایت در دسترس است و این فرایند دریافت گواهی المثنی بیمه شخص ثالث را برای‌تان خیلی ساده‌تر می‌کند و دیگر نیاز نست نگران گم کردن بیمه شخص ثالث خودتان باشید

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *