بیمه شخص ثالث ایران
بیمه شخص ثالث ایران

تیم شیم: نیازی نیست بیمه‌نامه شخص ثالثتان را از بیمه ایران خریده باشید که آن را بشناسید. قطعاً در طول زندگی خود در ایران، یک بار نام بیمه ایران به گوشتان خورده است. البته می‌توانیم با اطمینان بگوییم، بیشتر از یک بار نامش را شنیده‌اید. این یعنی قرار است درباره مهم‌ترین شرکت بیمه در این کشور، درواقع درباره یکی از محصولات آن، برایتان بنویسیم. قرار است درباره بیمه شخص ثالث ایران برایتان بگوییم. در این مطلب از وبلاگ تیم‌­شیم به معرفی بیمه ایران و یکی از محصولات آن یعنی بیمه شخص ثالث خواهیم پرداخت.

چقدر بیمه ایران را می‌شناسید؟

خب، منظورمان اسم آن نیست. اسمش را که تقریباً همه می‌دانند. منظورمان از همه، همه مردم ایران است. با بیمه شناخته شده‌ای طرف هستیم که در سال ۱۳۱۴ به عنوان اولین شرکت بیمه ایرانی تأسیس شد و آن را به عنوان بنیان‌گذار صنعت بیمه در کشور می‌شناسند. همین اعتبار و سابقه را می‌توان دلیل مهم و مناسبی برای خرید بیمه ایران در نظر گرفت. شروع فعالیت بیمه ایران در کشور را می‌توان ملی شدن صنعت بیمه هم در نظر گرفت.

در طول یک سال بیمه ایران توانست در شهرهای دیگر ایران مثل اصفهان، همدان، شیراز، اهواز و بوشهر نمایندگی خود را تأسیس کند. بیمه ایران در همان ابتدای فعالیت خود توانست ۶۲% بازار بیمه را به خودش اختصاص بدهد و این یعنی سهم مؤسسات خارجی را از ۱۰۰% به ۳۸% کاهش داد. امروزه اسم بیمه ایران را می‌توانید نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای اروپایی و آسیایی هم بشنوید و این اتفاق حیرت‌انگیزی است.

در تیم‌شیم بخوانید:

معرفی بیمه بدنه ایران

برویم سراغ بیمه شخص ثالث ایران 

همان‌طور که می‌دانید، بیمه ایران در حوزه بازرگانی تنها شرکت بیمه دولتی به شمار می‌رود. نکته جالب در ارتباط با این شرکت این است که بخش مهمی از سهم بازار بیمه شخص ثالث را در اختیار دارد. نسبت به هر شرکت بیمه دیگری که نام ببرید، مراکز پرداخت خسارت بیشتری هم دارد. حتی این امکان را برای بیمه‌گذار فراهم کرده که هر کجا که باشد، امکان پرداخت خسارت به او به وسیله مراکز سیار پرداخت خسارت، فراهم شود. از همه این موارد مهم‌تر این که شما هر کجای ایران که باشید، دقت کنید، هر کجای ایران که باشید، حداقل یک نمایندگی بیمه ایران در آن پیدا می‌کنید که در صورت بروز مشکل به آن‌ها مراجعه کنید و ادعای خسارت کنید. پس وقتی سراغ بیمه شخص ثالث ایران می‌روید، نگران چیزی نباشید.

بیمه ایران بیشترین تعداد مراکز پرداخت خسارت در کل کشور را دارد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث ایران، چه هستند؟

خب، پوشش‌های بیمه شخص ثالث ایران شامل همه خسارت‌های مرتبط با جان، مال و درمان که به فرد ثالثی که زیان‌دیده وارد شده باشد، می‌شود. البته فقط در صورتی که در حادثه رانندگی این اتفاق افتاده باشد. بسته به اینکه در سال پیش رو، مقدار خسارت جانی برای هر فرد چقدر تعیین شده باشد، بیمه شخص ثالث ایران هم خسارت را پرداخت می‌کند. بیمه ایران، آن دسته از خسارت‌های مالی وارد شده در سانحه را تنها تا سقف پوششی که خریداری کرده‌اید، پوشش می‌دهد که بین ۱۱ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان است.

بیمه ایران، تخفیف هم می‌دهد؟

بله، می‌دهد. البته نوع تخفیف بیمه ایران، تخفیف عدم خسارت است. یعنی اگر شما یک سال بدون خسارت از ماشینتان استفاده کرده باشید، برای تمدید بیمه‌نامه‌تان، تخفیفی شامل حالتان خواهد شد. اگر این یک سال بشود دو سال، مقدار تخفیف بیشتر می‌شود. همین طور این یک سال را تا چهارده سال می‌توانیم پیش ببریم و از تخفیف بسیار زیادی برخوردار شویم. نهایت مبلغ تخفیف هم تا سال چهاردهم است. پیش از این تا سال هفتم بوده که اکنون بیشتر شده است. جدول زیر میزان تخفیف سالانه برای عدم خسارت در بیمه ایران را نشان می‌دهد:

سال ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴
تخفیف عدم خسارت ۵% ۱۰% ۱۵%  

۲۰%

 

۲۵%  

۳۰%

 

۳۵% ۴۰% ۴۵% ۵۰% ۵۵% ۶۰% ۶۵% ۷۰%

قیمت بیمه شخص ثالث ایران چقدر است؟

تعیین قیمت بیمه شخص ثالث بر عهده شرکت‌های بیمه نیست. بیمه مرکزی بر اساس معیارهای مختلفی ازجمله تعداد سیلندر خودروها و مبلغ دیه و موارد دیگر هر ساله قیمتی را اعلام می‌کند. همچنین این امکان را به شرکت‌های بیمه می‌دهد تا در صورت تمایل، به بیمه‌گذارانشان تخفیفی بدهند. اما این تخفیف نباید بیشتر از ۲/۵% باشد. بیمه ایران این تخفیف را نمی‌دهد و این باعث می‌شود قیمتش کمی از دیگر شرکت‌های بیمه بیشتر شود ولی آن‌قدر اعتبار و سابقه دارد که به خاطر آن هم شده خیلی‌ها ترجیح می‌دهند بیمه ایران داشته باشند تا بیمه‌های دیگر.

چطور بیمه ایران بخریم؟ 

جواب این سؤال خیلی ساده است. وب‌سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم امکانی را برای شما فراهم کرده که تنها با چند کلیک می‌توانید بیمه شخص ثالث ایران خود را خریداری نمایید و در عرض مدت زمان کوتاهی بیمه‌نامه‌تان را هر جایی که اراده کنید، تحویل بگیرید. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *