اعتبار و سابقه از آن چیزهایی است که نمی‌شود نادیده‌شان گرفت. خصوصاً وقتی صحبت از مسئله مهمی مثل بیمه در میان باشد. شناخت شرکت‌های بیمه مختلف و محصولاتشان کار ساده‌ای نیست. به همین خاطر ما در تیم­شیم سعی کرده‌ایم در مطالبی جداگانه، شرکت‌های بیمه مختلف و محصولاتشان را توضیح دهیم. در این مطلب قرار است به معرفی بیمه شخص ثالث البرز و به طور کلی بیمه البرز بپردازیم.

بیمه شخص ثالث البرز | تیم شیم
بیمه شخص ثالث البرز | تیم شیم

شناخت چنین بیمه باسابقه‌ای می‌تواند به شما کمک کند با اطمینان بیشتری بیمه بخرید و دلتان قرص باشد که اگر خدای ناکرده حادثه‌ای اتفاق افتاد، چیزی وجود دارد به آن تکیه کنید. در ادامه سعی می‌کنیم به این محصول بیمه‌ای البرز و پوشش‌های آن بپردازیم. همراهمان باشید.

کمی درباره بیمه البرز

شرکت بیمه البرز در سال ۱۳۳۸ به وسیله بخش خصوصی تأسیس شد و به سرعت توانست نظر و توجه خیلی‌ها را به خود جلب کند و جایگاه مهمی در صنعت بیمه کشور برای خود پیدا کند. این روزها، شرکت بیمه البرز با داشتن ۵۴ شعبه و ۲۰۰۰ نمایندگی فعال در سرتاسر کشور، از جمله بیمه‌های پرطرفدار و مهم است که به خوبی پیش می‌رود و فعالیت می‌کند. از دستاوردهای اخیر این شرکت بیمه می‌توان به عنوان شفاف‌ترین شرکت بیمه بورسی اشاره کرد که طبق اعلام سازمان بورس تهران، تعیین شده است. این شرکت توانسته در بین شرکت‌های دیگر بیمه، در ۴ سال متوالی، از سطح یک توانگری برخوردار باشد. شاید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های متمایزکننده بیمه البرز را بتوان سرمایه‌های مالی و معنوی آن دانست که متخصصانش هستند. ورود این شرکت بیمه به بورس در سال ۱۳۸۸ اتفاق افتاد و به سرعت هم پیشرفت کرد.

انواع پوشش‌های بیمه شخص ثالث البرز

بیمه شخص ثالث البرز پوشش های متنوعی دارد که به صورت خلاصه به آن ها اشاره می کنیم.

پوشش خسارت مالی

اگر خسارتی مالی (از همان خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه‌نامه قرار دارد) برایتان اتفاق بیفتد، با این پوشش می‌توانید آن را جبران کنید. مقدار خسارت مالی هم اول هر سال بعد از تعیین مبلغ دیه، تعیین می‌شود و معمولاً ۲/۵ درصد دیه ماه‌های حرام است. مثلاً در سال ۹۸، حداقل پوشش خسارت مالی بیمه البرز ۹ میلیون تومان بوده است.

بیمه حوادث راننده

اینجا، منظورمان از حوادث راننده یعنی نقص عضو یا از کارافتادگی که راننده مقصر باید آن را بپردازد اما با داشتن این بیمه دیگر نیازی به نگران شدن نیست. در این بیمه‌نامه، انواع وسایل نقلیه سواری و تریلر را هم تحت پوشش خود قرار می‌دهد. یعنی حوادثی که بر اثر آن‌ها رخ می‌دهند از جمله آتش‌سوزی، سقوط و تصادف در این پوشش هستند.

پوشش خسارت بدنی

پوشش خسارت جانی برای آن موقع­هایی است که باید دیه یا هزینه پزشک از جمله شکستگی، نقص عضو یا دیه فوت شخص ثالث پرداخت شود.

بیمه شخص ثالث البرز تا چه سقفی، جبران خسارت می‌کند؟

بسته به پوشش‌هایی دارد که شما روی بیمه‌نامه‌تان داشته باشید. اما به صورت کلی همان‌طور که بالاتر هم گفتیم، سقف پوشش خسارت مالی بیمه ثالث، چیزی در حدود ۲/۵ درصد مبلغ دیه هر سال است. در بیمه شخص ثالث البرز حداقل آن هم در سال ۹۸، چیزی در حدود ۹ میلیون تومان بوده است. این که گفتیم درباره خسارت‌های مالی بود، درباره خسارت‌های جانی اما شرایط متفاوت است. سقف پرداخت خسارت، طبق مبلغی است که به عنوان دیه ماه‌های حرام، هر ساله تعیین می‌شود. مثلاً در سال ۹۸، سقف پوشش خسارت جانی چیزی در حدود ۳۶۰ میلیون تومان نبوده است. برای ماه‌های عادی هم این عدد به چیزی در حدود ۲۷۰ میلیون تومان می‌رسد.

تخفیف های بیمه شخص ثالث البرز

اگر اطلاعاتی درباره بیمه شخص ثالث البرز داشته باشید، احتمالاً میدانید در صورتی که هیچ‌گونه خسارتی ندیده‌اید که نیازی به استفاده از بیمه شخص ثالث برایتان باشد، می‌توانید از تخفیف عدم خسارت این نوع بیمه بهره ببرید. این درصد تخفیف هم به صورت زیر است:

عدم خسارت (سال)

مقدار تخفیف
۱

۵% حق بیمه سالانه

۲

۱۰% حق بیمه سالانه
۳

۱۵% حق بیمه سالانه

۴

۲۰% حق بیمه سالانه
۵

۲۵% حق بیمه سالانه

۶

۳۰% حق بیمه سالانه
۷

۳۵% حق بیمه سالانه

۸

۴۰% حق بیمه سالانه
۹

۴۵% حق بیمه سالانه

۱۰

۵۰% حق بیمه سالانه
۱۱

۵۵% حق بیمه سالانه

۱۲

۶۰% حق بیمه سالانه
۱۳

۶۵% حق بیمه سالانه

۱۴

۷۰% حق بیمه سالانه

قیمت بیمه شخص ثالث البرز ۹۹

محاسبه بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی از جمله تعداد سیلندر و نوع ماشین بستگی دارد. همچنین میزان پوشش خسارت مالی‌ای که در نظر دارید و تعداد سال‌هایی که خسارتی دریافت نکرده‌اید در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث دخیل است. درنتیجه نمی‌توان به این سادگی‌ها عدد و رقمی داد و باید از طریق محاسبه‌گرهای موجود در وب‌سایت، اقدام کنید.

بیمه شخص ثالث البرز اقساطی

برای خرید اقساطی بیمه شخص ثالث البرز بیمه‌گذار که شما باشید، موظف می‌شوید، نصف مبلغ حق بیمه را نقدی پرداخت کنید و باقی آن را در ۶ قسط به صورت ماه به ماه پرداخت نمایید. اگر حق بیمه‌تان کم باشد، تعداد اقساط به ۳ عدد کاهش پیدا می‌کند. مبلغ نقدی‌ای که می‌پردازید هم باید حداقل ۵۰ هزار تومان باشد. برای پرداخت اقساطتان هم باید به همان اندازه به شرکت بیمه البرز، چک بدهید. هیچ تفاوتی در زمان خسارت یا حادثه بین آن‌هایی که بیمه را قسطی خریده‌اند یا نقد، وجود ندارد. فقط این نکته هست که اگر متحمل خسارتی شوید باید اول حق بیمه‌تان را به طور کامل پرداخت کنید و سپس از شرکت بیمه، ادعای خسارت کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *