فرقی نمی کند صحبت از خرید چه چیزی در میان باشد. چه بخواهید یک ماشین بخرید، چه یک بسته چیپس چه بیمه! به هر حال قیمت مهم است. شرایط اقتصادی و مالی این روزهای ما تعریف چندانی ندارد و طبیعی است بخواهیم بدانیم با قران قرانی پولی که به سختی به دست می آوریم، می خواهیم چه کار کنیم. بیمه تکمیلی از آن بیمه هایی است که نمی توان به خاطر قیمتش آن را کنار گذاشت و گفت اگر نداشته باشمش هم اتفاقی قرار نیست برایم بیفتد! بیمه درمانی مثل بیمه تکمیلی، برای هر ایرانی واجب است و از هر چیزی مهم تر! اما به هر حال دانستن قیمت آن می تواند به شما کمک کند که بهتر تصمیم گیری کنید.

قیمت بیمه تکمیلی درمان
قیمت بیمه تکمیلی درمان

ما در این مطلب قرار است درباره قیمت بیمه تکمیلی و هر آن چیزی که در تعیین قیمت آن مهم است، برایتان بنویسیم. همراهمان باشید که خیلی حرف های مهم روی دلمان مانده است.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

بیمه تکمیلی (برای کسانی که آن را نمی شناسند!)

این پاراگراف مختص شمایی نوشته شده که بیمه تکمیلی را نمی شناسید و نمی دانید اصلاً به چه کاری می آید! طبیعی است که ندانید. اگر جزو آن دسته آشنا با بیمه تکمیلی به شمار می روید می توانید این پاراگراف را نخوانید چراکه چیزی را از دست نداده اید. اما اگر غیر از این است، برویم سر اصل مطلب. بیمه تکمیلی نوعی از بیمه های درمانی است که هزینه های مربوط به درمان و بیمارستان و هر آن چیز مشابه را در نظر می گیرد و آن را برایتان جبران می کند. درواقع قسمت اعظمی از هزینه هایتان را پوشش خواهد داد و از این حیث بیمه ای بسیار مهم و ضروری است. این مطلب هم برای اعلام قیمت بیمه تکمیلی و مقایسه آن در شرکت های مختلف تنظیم شده است. شاید همین ها که گفتیم شما را به خرید بیمه تکمیلی ترغیب نکند، پیش از استعلام بیمه تکمیلی، از مزایای آن برایتان خواهیم گفت.

قبل از پرداختن به قیمت بیمه تکمیلی، اصلا چرا بیمه تکمیلی؟

هزینه های درمانی را که احتمالاً از گوشه و کنار می شنوید که مدام دارد بیشتر و بیشتر می شود و انگار هیچ کنترلی هم روی آن قرار نیست اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی بیمه هایی مثل تأمین اجتماعی و این ها که بیمه پایه به حساب می آیند، تعهداتشان در قبال پرداخت خسارت کمتر و کمتر می شود و این همان جایی است که همه میگویند وقتش است سراغ بیمه تکمیلی برویم. بیمه تکمیلی از آن بیمه هایی است که همه موارد مرتبط به بیمارستان، بستری، بیماری ها و درمان را در برمی گیرید و به ۳ شکل انفرادی، خانوادگی و گروهی ارائه می شود. بسته به این که در کدام یک از این گروه ها قرار بگیرید، خدماتی که به شما ارائه می شود، متفاوت خواهد بود و به فراخور آن قیمت بیمه تکمیلی هم متفاوت است. بعد از این که درخواست بیمه تکمیلی را بدهید، اگر به صورت انفرادی اقدام کرده باشید که حتماً توسط پزشک معتمد بیمه مرکزی، معاینه خواهید شد که بررسی کنند یک وقت بیماری خاصی نداشته باشید. به هر حال سابقه بیماری شما می تواند ریسک آن ها را برای بیمه کردن شما بیشتر کند. اگر بیمه تکمیلی گروهی بخواهید تا زمانی که در فرم سلامت خود به هیچ نوع بیماری خاصی اشاره نکرده باشید، نیاز به معاینه نخواهید داشت.

عوامل مؤثر در تعیین قیمت بیمه تکمیلی

از تیترمان مشخص است که در این پاراگراف قرار است برویم سر اصل مطلب. چیزهایی از جمله پوشش هایی که درخواست کنید، سقف تعهداتی که برای هر پوشش بخواهید و تعداد نفراتی که بیمه شوند و سنشان از جمله چیزهایی است که در تعیین هزینه بیمه تکمیلی، دخالت مستقیم دارد و تأثیرگذار است.

تاثیر پوشش ها در قیمت بیمه تکمیلی

قیمت بیمه تکمیلی بیش از هر عامل دیگری تحت تاثیر پوشش های انتخابی است. نگاهی به پوشش های زیر بیندازید و ببینید بیمه تکمیلی چه مواردی را پوشش می دهد.

  • جبران هزینه های جراحی و بستری در بیمارستان
  • جبران هزینه های جراحی مغز و اعصاب، پیوند کبد، پیوند کلیه، قلب و مغز استخوان
  • جبران هزینه های زایمان طبیعی و سزارین
  • جبران هزینه های سونوگرافی، رادیوتراپی، اسکن های مختلف، سی تی اسکن، آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، MRI و ماموگرافی
  • جبران هزینه های تست ورزش، نوار عضله، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم
  • جبران هزینه های شکستگی، گچ گیری، ختنه، کرایوتراپی، تخلیه کیست، لیزر درمانی، اکسیزیون لیپوم
  • جبران هزینه های مربوط به رفع عیب های انکساری چشم
  • جبران هزینه آمبولانس

پوشش های استثنا هم وجود دارد!

پیش از این که موارد بعدی مؤثر در قیمت بیمه تکمیلی را بگوییم، بهتر است به استثناهایی که جزو بیمه تکمیلی نیستند و هزینه هایشان جبران نمی شود، بپردازیم.

استثنای عمومی 

سیل آمد و زلزله و رانش زمین، جنگ شد و شورش و بلوا، فعل و انفعالات هسته ای هم اتفاق افتاد، هیچ کدامش به شرکت های طرف حساب شما ربطی نخواهد داشت. سعی کنید در چنین موقعیت هایی زنده بمانید!

استثنای خاص

جبران هزینه معاینه، هزینه های مربوط به عیب های مادرزادی، هزینه های مرتبط با عقیم سازی و جراحی زیبایی، هیچ کدام ربطی به شرکت های بیمه نخواهد داشت.

اثر فرانشیز در قیمت بیمه تکمیلی

شما خسارتتان را با بیمه تکمیلی  جبران خواهید کرد  اما یادتان نرود آن ها فقط بخشی از هزینه های را پرداخت می کنند و بخشی دیگر فرانشیز است و همین عامل در قیمت بیمه تکمیلی اثر گذار است. یعنی شما باید ۱۰ تا ۳۰ درصد باقیمانده را بپردازید. بسته به پوشش انتخابی، این درصد کم یا زیاد خواهد شد.

سن بیمه شده در تعیین قیمت بیمه تکمیلی مهم است؟

معلوم است که مهم است. اول از همه این را بگوییم که مهم نیست چند ساله باشید، از بدو تولد می توانید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرید. اما حداکثر سنی که می شود فرد بیمه شود، ۶۰ سال می باشد تا سن ۷۰ سالگی هم اگر بخواهید، بیمه تکمیلی خواهید شد اما با حق بیمه بیشتر! اگر بخواهید به صورت گروهی بیمه شوید، باید این را بگوییم که بیش از ۱۰۰۰ نفر که باشید، مهم نیست چند سالتان باشد، بیمه تکمیلی خواهید شد و اگر زیر آن عدد باشید، وضعیت مثل بیمه تکمیلی انفرادی خواهد بود.

تعرفه بیمه تکمیلی، رک و راست!

نگاهی به جدول قیمت های بیمه تکمیلی زیر بیاندازید:

تعرفه بیمه تکمیلی
تعرفه بیمه تکمیلی

جدول بالا قسمتی از مدل قیمت دهی را به شما نشان داده است. البته که پوشش های این دو شرکت بیمه فقط همین ها نیست و پوشش های دیگری را هم شامل می شوند که امکان آوردنشان اینجا وجود نداشت. این جدول با هدف نشان دادن شکل قیمت دهی، طراحی شده است. اگر طالب خرید بیمه تکمیلی هستید، کافی است استعلام بیمه تکمیلی را از طریق وب سایت تیم­شیم انجام دهید و دیگر کاری نمی ماند بکنید. بروید و با اطمینان لذت به زندگی تان بپردازید و همه چیز را خیلی خوب پیش ببرید. این همان چیزی است که به آن نیاز داشتید. بیمه تکمیلی، اعتماد به نفستان را بالا خواهد برد. تیم­شیم هم، همین طور. کنارتان هستیم.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی

سوالات متداول

✅ مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت بیمه تکمیلی چیست؟

پوشش ها!

هر چه پوشش های بیشتر را خواهان باشید، حق بیمه بالاتری باید بپردازید.

✅ آیا سن بیمه شده هم در قیمت بیمه تکمیلی مهم است؟

معلوم است که مهم است. اول از همه این را بگوییم که مهم نیست چند ساله باشید، از بدو تولد می توانید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرید. اما حداکثر سنی که می شود فرد بیمه شود، ۶۰ سال می باشد تا سن ۷۰ سالگی هم اگر بخواهید، بیمه تکمیلی خواهید شد اما با حق بیمه بیشتر! اگر بخواهید به صورت گروهی بیمه شوید، باید این را بگوییم که بیش از ۱۰۰۰ نفر که باشید، مهم نیست چند سالتان باشد، بیمه تکمیلی خواهید شد و اگر زیر آن عدد باشید، وضعیت مثل بیمه تکمیلی انفرادی خواهد بود.

✅ برای اطلاع از قیمت به روز بیمه تکمیلی کجا مراجعه کنیم؟

به سایت تیم شیم.

همین سایتی که کمی بالاتره…

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *