یکی از مهم ترین معضلاتی که چند سال اخیر به دلیل تحریم های خارجی با آن روبرو بوده ایم، هزینه های مربوط به دارو بوده است. خصوصاً آن هایی که در خانواده هایشان، بیمارهایی دارند که باید داروهای گران قیمتی مصرف کنند و هزینه این داروها گاهی به قیمت فروختن هست و نیست یک آدم تمام می شود. بیمه تکمیلی درمان پوششی را ارائه می کند تحت عنوان پوشش ویزیت و دارو. در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به طور خاص به ارائه توضیحاتی درباره این پوشش بپردازیم.

بهترین بیمه تکمیلی ویزیت و دارو
بهترین بیمه تکمیلی ویزیت و دارو

به هر حال بیمه تکمیلی ویزیت و دارو می تواند تا حد زیادی هزینه های مربوط به دارو را پرداخت کنند اما این که بفهمیم کدام شرکت، بهترین پوشش را ارائه می کند یا آیا این پوشش، داروهای خارجی را شامل می شود یا نه، اهمیت زیادی دارد. در انتها به این نکته هم خواهیم پرداخت که چگونه باید هزینه های دارو یا ویزیت خود را از شرکت بیمه گر طرف حسابتان دریافت کنید. همراهمان باشید که کلی اطلاعات مهم برایتان داریم.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

چقدر بیمه تکمیلی را می شناسید؟

بیمه تکمیلی درمان، محصول درمانی شرکت های بیمه ای است که برای تکمیل بیمه های پایه افراد ارائه شده است. بیمه های پایه یعنی بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و … که بخشی از هزینه های درمان را پرداخت می کنند. حالا بیمه تکمیلی آمده تا تکمیل کننده این نوع بیمه باشد و میزان بیشتری از هزینه ها را پوشش دهد. بیمه تکمیلی درمان، پوشش های متنوع و گسترده ای را در بر دارد که اگر خیلی کلی بخواهیم بگوییم شامل پوشش های جراحی، پاراکلینیکی، بستری، ویزیت و دارو و خیلی چیزهای دیگر می شود. خودتان بهتر میدانید، هزینه های درمان خیلی وضعیت خوبی ندارد و هر روز هم دارد زیاد می شود و گاهی آدم مجبور است برای درمان عزیزی در زندگی اش، هر چه دارد را بفروشد. برای جلوگیری از چنین اتفاقی این محصول توسط بیمه ارائه شده و اکنون قرار است برویم سراغ بیمه تکمیلی ویزیت و دارو، ببینیم با چه نوع بیمه ای طرف هستیم.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی دارو

بیمه تکمیلی به طورکلی، این طور است که به صورت انفرادی، گروهی یا خانوادگی ارائه می شود. درباره بیمه تکمیلی گروهی مطلبی جداگانه در وبلاگ تیم­شیم نوشته شده اما همین را بگوییم که در این نوع بیمه همه چیز، از جمله دوره انتظار و سقف تعهدات و مواردی از این دست به صورت توافقی بین شرکت بیمه گر و سازمانی که قرار است کارکنانش بیمه شوند، تعیین می شود. اما بیمه تکمیلی انفرادی را شرکت های خاصی ارائه می کنند که از میان آن ها می توان به بیمه سامان و تعاون اشاره کرد و اگر دنبال بیمه تکمیلی خانواده هم باشید، گزینه بیمه شرکت SOS روی میزتان خواهد بود. سقف تعهدات بیمه تکمیلی ویزیت و دارو برای این سه شرکت را در ادامه خواهیم دید.

بیمه تکمیلی ویزیت و دارو بیمه سامان

فرانشیز پوشش ویزیت و داروی بیمه تکمیلی سامان، ۱۰ درصد بوده و این یعنی شما باید ۱۰ درصد هزینه های مربوط به ویزیت و دارو را خودتان بپردازید و باقی اش را شرکت بیمه سامان می دهد. برای برخورداری از این بیمه، نیازی به انجام آزمایش یا معاینات مختلف نیست.

بیمه تکمیلی ویزیت و دارو سامان
بیمه تکمیلی ویزیت و دارو سامان

بیمه تکمیلی ویزیت و دارو بیمه تعاون

فرانشیز بیمه تکمیلی تعاون، ۳۰ درصد بوده و شما باید ۳۰ درصد هزینه های انجام شده را خودتان بپردازید.

بیمه تکمیلی ویزیت و دارو تعاون
بیمه تکمیلی ویزیت و دارو تعاون

بیمه تکمیلی ویزیت و دارو | بیمه خانواده SOS

این شرکت، بیمه خودش را صرفاً به شکل گروهی یا خانوادگی ارائه می کند و تحت شرایط بسیار خاصی از طرح انفرادی هم برخوردار است. طرح خانواده بیمه SOS به این صورت است که سقف تعهدات پوشش ویزیت و داروی آن ۵۰۰.۰۰۰ تومان بوده و فقط هم در بازه زمانی یک ماه قبل و دو ماه بعد از بستری در بیمارستان، کارکرد دارد.

بیمه تکمیلی ویزیت و دارو چه داروهایی را پوشش می دهد؟

احتمالاً این سؤالی است که خیلی برایتان پیش آمده که کدام داروها را بیمه تکمیلی پوشش می دهد. درواقع اگر دقیقش را بخواهید، باید بگوییم ۱۹۵۳ قلم دارو وجود دارد که تحت پوشش بیمه تکمیلی دارو قرار گرفته است. ما به طورکلی سه دسته دارو داریم که داروهای عمومی، آزاد و تخصصی هستند. داروهای عمومی همگی تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند. این نکته هم درباره داروهای خارجی وجود دارد که شرکت بیمه هزینه داروی ایرانی معادل آن را می پردازد. اینجا، مزیتی وجود دارد که بیمه SOS ارائه می کند و آن هم این است که هر دارویی که شما از داروخانه بخرید، فرقی نمی کند ایرانی باشد یا خارجی، شامل پوشش بیمه تکمیلی خانواده خواهد شد.

چگونه هزینه های ویزیت و داروی خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

اول از همه بروید یکی از داروخانه هایی که می شناسید و داروهایتان را تهیه کنید. بعد از آن باید به یکی از شعب مربوط به پرداخت خسارت شرکت بیمه گرتان مراجعه کنید و مدارکی را ارائه کنید و بعد از آن با توجه به سقف پوششی که دارید، خسارتتان را دریافت کنید. فرانشیز از مسائل مهمی است که اینجا اهمیت زیادی پیدا می کند. البته نکته ای که وجود دارد این است که برخی شرکت های بیمه برای هزینه ویزیت از فرد بیمه گذار، فرانشیز دریافت نمی کنند. مدارکی هم که لازم است همراهتان باشد شامل قبض مهر خورده داروخانه و نسخه پزشک است. بسته به شرکتی که شما را بیمه کرده است، ممکن است مدرکی که از شما می خواهند فرق کند که توصیه می کنیم حتماً پیش از مراجعه به شعبه پرداخت خسارت، پرس وجویی تلفنی بکنید و مطمئن شوید مدارک لازم را همراهتان دارید.

بهترین بیمه تکمیلی ویزیت و دارو را از کجا بخریم؟

در این مطلب سعی کردیم انواع شرکت های بیمه ای که بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه می کنند و دارای پوشش ویزیت و دارو هستند را معرفی کنیم. حالا این بستگی به شما دارد که چه چیزی برایتان مهم است. سقف تعهدات شرکت بیمه گر یا میزان فرانشیزی که می خواهد از شما دریافت کند. همچنین مزیت هایی وجود داشت که بیمه SOS از آن ها برخوردار بود. دست آخر با بررسی همه موارد بالا، باید انتخاب کنید کدام بیمه تکمیلی برایتان مناسب تر است و برای خریدش هم نگران نباشید. تیم­شیم هست. تنها کافی است وارد وب سایت ما شوید و اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنید. سپس امکان انتخاب پوشش های مختلف را خواهید داشت و می توانید تعیین کنید پوشش ویزیت و دارو را می خواهید یا نه. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی

سوالات متداول

❓ بیمه تکمیلی ویزیت و دارو چیست؟

✔️ بیمه تکمیلی ویزیت و دارو می تواند تا حد زیادی هزینه های مربوط به دارو را پرداخت کنند

❓ بیمه تکمیلی ویزیت و دارو چه داروهایی را پوشش می دهد؟

✔️ ۱۹۵۳ قلم دارو وجود دارد که تحت پوشش بیمه تکمیلی دارو قرار گرفته است. ما به طورکلی سه دسته دارو داریم که داروهای عمومی، آزاد و تخصصی هستند. داروهای عمومی همگی تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند. این نکته هم درباره داروهای خارجی وجود دارد که شرکت بیمه هزینه داروی ایرانی معادل آن را می پردازد. اینجا، مزیتی وجود دارد که بیمه SOS ارائه می کند و آن هم این است که هر دارویی که شما از داروخانه بخرید، فرقی نمی کند ایرانی باشد یا خارجی، شامل پوشش بیمه تکمیلی خانواده خواهد شد.

❓ بهترین بیمه تکمیلی ویزیت و دارو را از کجا بخریم؟

✔️  این بستگی به شما دارد که چه چیزی برایتان مهم است. در بیمه تکمیلی ویزیت و دارو، سقف تعهدات شرکت بیمه گر یا میزان فرانشیزی که می خواهد از شما دریافت کند، نیز مهم است. همچنین مزیت هایی وجود داشت که بیمه SOS از آن ها برخوردار بود. دست آخر با بررسی همه موارد بالا، باید انتخاب کنید کدام بیمه تکمیلی برایتان مناسب تر است و برای خریدش هم نگران نباشید. تیم ­شیم هست.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *