چند نفر دور و برتان می‌شناسید که به دلیل ناباروری یکی از آن‌ها، از یکدیگر جدا شده‌اند؟ یا اگر جدا نشده‌اند، اکنون فضای سردی در خانه و روی رابطه‌شان حاکم است؟ احتمالاً هر زوجی که چنین مشکلی داشته باشد، طبیعی است اوضاع روحی و زناشویی خوبی را تجربه نکند. از طرفی امکان درمان ناباروری، اکنون در کشورمان  وجود دارد اما مگر چند نفر می‌توانند از پس هزینه‌های درمان آن بربیایند؟ هزینه آزمایشات اولیه یک طرف، هزینه پزشک و تشخیص و درمان هم یک طرف دیگر. خب! فکر می‌کنید قرار است هزینه کمی بپردازید؟

بهترین بیمه تکمیلی ناباروری
بهترین بیمه تکمیلی ناباروری

خیلی‌ها به این مرحله که می‌رسند و با مسائل اقتصادی ماجرا روبرو می‌شوند، دیگر قید درمان را می‌زنند و ترجیح می‌دهند باقی عمرشان را دو نفری ادامه دهند. اما پیشنهاد ما استفاده از بیمه تکمیلی ناباروری است. اصلاً این مطلب را برای همین داریم آماده می‌کنیم. همراهمان باشید و از این راه‌حل، لذت ببرید.

بیمه تکمیلی ناباروری انفرادی چیست؟

اول این را بگوییم که ما محصول بیمه‌ای جداگانه‌ای به نام بیمه تکمیلی ناباروری نداریم. یعنی هرچه هست، همان بیمه تکمیلی انفرادی است که شما با انتخاب پوشش ناباروری آن می‌توانید از این بیمه برخوردار شوید. اگر بخواهیم خیلی کلی برایتان توضیح دهیم باید بگوییم به طور کلی دو نوع بیمه درمانی داریم که یکی بیمه درمانی پایه است و دیگری بیمه درمانی تکمیلی. بیمه تکمیلی نازایی هم در دسته دوم قرار می‌گیرد و دسته اول را سازمان تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و … ارائه می‌کند. شاید بپرسید استفاده از هر کدام از این‌ها چه تفاوتی دارد؟ ببینید شما در مواجهه اولتان با یک فضای درمانی سراغ استفاده از بیمه پایه خواهید رفت اما اگر مخارج و هزینه‌ها آن‌قدر زیاد شود که از سقف تعهدات بیمه پایه‌ای که دارید، بالا بزند، باید بروید سراغ بیمه تکمیلی! بیمه تکمیلی ناباروری انفرادی نیز از آن امکان‌هایی است که برای افراد در نظر گرفته شده تا همه بتوانند مشکل نازایی را درمان کنند.

پوشش های بیمه تکمیلی ناباروری کدامند؟

این محصول بیمه‌ای درواقع در همان پوششی است که با عنوان پوشش زایمان بیمه تکمیلی می‌شناسید. یعنی پوشش زایمان بیمه تکمیلی فقط برای زایمان زنان نیست و مردان نیز می‌توانند از آن برای درمان ناباروری خود استفاده کنند. اگر اتفاقات مختلفی برای جسم افراد به وجود آمده باشد که باعث شده نتوانند فرزندی به دنیا آورند و نابارور شده باشند، می‌توانند با استفاده از این پوشش، هزینه‌های مربوط به درمان خود را بپردازند. یادتان نرود، هزینه درمان نازایی به هیچ عنوان هزینه کمی نیست و می‌تواند یک خانواده را از وضعیت مالی متوسط به زیر خط فقر بکشاند. پس به این نکته توجه کنید که داشتن بیمه تکمیلی نازایی تا حد زیادی می‌تواند به شما کمک کند که هم اوضاع مالی‌تان را روبه‌راه نگه دارید و هم چشم امیدی به آینده داشته باشید که فرزندی خواهید داشت.

چه مسائلی برای دریافت بیمه تکمیلی نازایی مهم است؟

به هر حال فرقی نمی‌کند چه محصول بیمه‌ای را بخواهید بخرید. هرکدامشان که باشد، احتمالاً قوانینی دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید یا شرط‌هایی دارد که باید حواستان به آن‌ها باشد تا بتوانید از آن بیمه بهره‌مند شوید. اینجا نیز دو مسئله مهم وجود دارد که باید حواستان به آن باشد و دیگر باقی مسائل حل خواهد شد.

تاثیر سن فرد در پوشش بیمه تکمیلی ناباروری

سن شما برای بهره‌مندی از این پوشش بیمه تکمیلی اهمیت دارد. شما نباید بالای ۴۰ سالتان باشد. این بیمه برای کسانی که سنشان بالاتر است، صادر نمی‌شود.

دوره انتظار بیمه تکمیلی نازایی چیست؟

این دوره انتظار را هم که احتمالاً بشناسید. شما از لحظه خرید بیمه تکمیلی ناباروری تا لحظه ارائه خدمات آن باید مدت زمانی را صبر کنید که به آن دوره انتظار میگویند. به طور کلی مدت دوره انتظار بیمه تکمیلی نازایی چیزی در حدود ۹ ماه است. پس جوری برنامه‌ریزی کنید که پیش از شروع پروسه درمانی، بیمه برایتان فعال شده باشد. بهترین زمان برای شما یک سال پیش از شروع پروسه درمان است. این نکته بسیار مهم است چرا که اگر در طول مدتی که بیمه‌نامه غیرفعال است، درمان شروع شود، آن وقت بیمه موظف به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهد بود.

پوشش های بیمه تکمیلی ناباروری

این همه از هزینه‌های درمان ناباروری و معجزه بیمه تکمیلی ناباروری گفتیم، حالا بیاییم بگوییم این بیمه چه مواردی را پوشش می‌دهد و چه هزینه‌هایی را جبران می‌کند.

 • جبران هزینه‌های مرتبط با لقاح طبیعی به کمک ZIFT، IUI، GIFT
 • جبران هزینه‌های مرتبط با ناباروری با استفاده از میکرواینجکشن یا IVF
 • جبران هزینه‌های مرتبط با عمل‌های جراحی ناباروری
 • جبران هزینه‌های ماموگرافی و سونوگرافی
 • جبران هزینه‌های درمانی ناباروری تا سقف تعهدات تعیین شده

نکته مهم: اگر سراغ سقط‌جنین رفتید، انتظار نداشته باشید، بیمه تکمیلی هزینه‌ای به شما پرداخت کند. این مورد تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نگرفته است.

قبل از بیمه تکمیلی ناباروری، دانستن چه مواردی مهم است؟

نکات زیر:

 • فردی که بیمه می‌شود، سالم باشد. اگر فرد، بیماری خاصی داشته باشد، بیمه‌نامه‌اش حذف خواهد شد. درنتیجه سالم بودن شما حین خرید بیمه‌نامه، از اهمیت زیادی برخوردار است. چه برای شما چه برای شرکت بیمه‌گرتان.
 • نکته بعدی این که اگر باردار هستید، هرگز سراغ استفاده از این پوشش نروید و آن را نخرید. اینجا بیشتر روی صحبتمان با کسانی است که می‌خواهند از پوشش زایمان استفاده کنند. در زمان زایمان که این پوشش را بخرید، ۹ ماه بعد می‌توانید استفاده کنید که می‌شود مدت‌ها بعد از به دنیا آمدن فرزندتان و عملاً کاری عبث خواهد بود.
 • دوره انتظار را فراموش نکنید. چند بار دیگر هم گفتیم که دوره انتظار این پوشش ۹ ماه است. پس حتماً جوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید از این بیمه‌نامه استفاده کنید وگرنه که فایده‌ای نخواهد داشت.

خرید اینترنتی بیمه تکمیلی نازائی

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم، تلاش کردیم شما را با امکانی آشنا کنیم که با بهره‌مندی از آن دیگر نیازی به نگرانی درباره ناباروری و نازایی نیست. درواقع این روزها ایران یکی از آن کشورهایی شده که به سادگی می‌تواند از پس درمان نازایی بربیاید اما از نکات مهم درباره این مشکل، هزینه‌های بالای درمانی است که با استفاده از بیمه تکمیلی نازایی به خوبی می‌توانید این مشکل را هم حل کنید. شما از طریق وب‌سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم می‌توانید، اقدام کرده و بیمه تکمیلی برای خودتان بخرید. همه‌اش با چند کلیک، شدنی است. امتحان کنید. ما هم کنارتان هستیم. فراموش نکنید تیم­شیم هوایتان را دارد.

سوالات متداول

✅ بیمه تکمیلی ناباروری چیست؟

اول این را بگوییم که ما محصول بیمه‌ای جداگانه‌ای به نام بیمه تکمیلی ناباروری نداریم. یعنی هرچه هست، همان بیمه تکمیلی انفرادی است که شما با انتخاب پوشش ناباروری آن می‌توانید از این بیمه برخوردار شوید. بیمه تکمیلی ناباروری انفرادی نیز از آن امکان‌هایی است که برای افراد در نظر گرفته شده تا همه بتوانند مشکل نازایی را درمان کنند.

✅ چه نکاتی در خرید بیمه تکمیلی ناباروری مهم است؟

سن فرد بیمه شده –> باید کمتر از ۴۰ باشد

دوره انتظار —-> چیزی حدود ۹ ماه

✅ از کجا بیمه تکمیلی ناباروری را بخریم؟

ما! و قطعا ما!

در سایت تیم شیم می توانید پس از استعلام قیمت و پوشش های بیمه های مختلف نسبت به خرید اینترنتی بیمه نازائی اقدام کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

 • ۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس
 • ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس
 • تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه
همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *