احتمالاً هر کسی دوست داشته باشد، یک روز بچه‌دار شود. اما این روزها مسائلی وجود دارد که شاید امکان چنین چیزی را از ما گرفته است. از وضعیت بد اقتصادی کشور گرفته تا آینده‌ای که از آن باخبر نیستیم و تردیدمان در این که آیا فرزندمان قرار است تجربه خوشایندی داشته باشد یا نه. همه این تفکرات را هم اگر داشته باشید، طبیعی است. برای آن مورد اول که مسائل اقتصادی بود، راه‌حل بسیار خوبی وجود دارد. احتمالاً هزینه‌هایی مثل سونوگرافی، آزمایشات مختلف، بستری بیمارستان و اتاق عمل از آن چیزهایی است که آدم را نگران می‌کند که چطور می‌شود از شرشان خلاص شد. بسته به این که کدام بیمارستان را انتخاب کنید و هزینه پزشکتان چقدر باشد، هزینه‌هایتان متفاوت خواهد بود. به همین خاطر است که بیمه تکمیلی زایمان تعریف شده و بخش اعظم هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد.

بهترین بیمه تکمیلی زایمان
بهترین بیمه تکمیلی زایمان

این یعنی بخشی از نگرانی‌های شما، از بین می‌رود و می‌توانید به مسائل دیگری فکر کنید. در این مطلب قرار است هر آن چیزی که درباره بیمه تکمیلی زایمان وجود دارد را برایتان بگوییم. همراهمان باشید.

بیمه تکمیلی زایمان انفرادی

احتمالاً اگر با محصولات بیمه‌ای آشنا باشید، میدانید چیزی به اسم بیمه زایمان وجود ندارد. بیمه زایمان که ما در این مطلب قرار است درباره آن برایتان بنویسیم یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی به حساب می‌آید. شما با خرید بیمه تکمیلی انفرادی می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید از پوشش زایمان نیز برخوردار باشید یا نه. اگر آن را انتخاب کنید، باید سقف تعهدات شرکت بیمه را در نظر بگیرید و طبق آن هزینه‌ای بپردازید. حالا برای این که بتوانید بهترین شرکت بیمه را برای خرید بیمه تکمیلی زایمان انتخاب کنید، نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. در ادامه به توضیح و شرح برخی از این نکات، خواهیم پرداخت:

سقف تعهدات بیمه تکمیلی زایمان

خب، این مهم‌ترین چیزی است که هنگام خرید بیمه زایمان باید در نظر داشته باشید. اول از همه بروید سراغ مقایسه سقف تعهدات پوشش زایمان و ببینید اوضاع هر شرکت از چه قرار است. البته این را هم بگوییم که برای بیمه تکمیلی زایمان انفرادی، این رقم چیزی بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان است و اگر به صورت گروهی برای خرید این پوشش اقدام کنید می‌توانید بدون سقف، از این پوشش بهره‌مند شوید که امکان بسیار خوبی هم هست.

سقف تعهدات پاراکلینیکی بیمه زایمان

خب، یادتان است بالاتر گفتیم، علاوه بر زایمان، هزینه‌هایی مثل سونوگرافی و آزمایشات و … وجود دارد. به هر حال این‌ها هم هزینه کمی ندارند و می‌توانند همه معادلات شما را دست‌خوش تغییراتی جدی کنند. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید بیمه زایمان را دارید، حتماً به سقف تعهدات پاراکلینیکی هم توجه کنید.

بیمارستان های طرف قرارداد بیمه تکمیلی زایمان

خب، یادتان است بالاتر گفتیم، علاوه بر زایمان، هزینه‌هایی مثل سونوگرافی و آزمایشات و … وجود دارد. به هر حال این‌ها هم هزینه کمی ندارند و می‌توانند همه معادلات شما را دست‌خوش تغییراتی جدی کنند. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید بیمه زایمان را دارید، حتماً به سقف تعهدات پاراکلینیکی هم توجه کنید.

قیمت بیمه تکمیلی زایمان | ارزانترین بیمه تکمیلی زایمان

این یک مورد کاملاً به خودتان بستگی دارد. اول از همه ببینید بیمه تکمیلی‌ای که قرار است بخرید، چه خدماتی ارائه می‌کند و موارد بالا را در آن در نظر بگیرید و سپس به بودجه خودتان نگاهی بیندازید و ببینید می‌توانید از پس آن بربیایید یا نه و دست آخر اقدام به خرید بیمه تکمیلی زایمان کنید. برای خرید ارزانترین بیمه تکمیلی زایمان و استعلام قیمت آن به وبسایت تیم شیم مراجعه کنید.

اهمیت فرانشیز در بیمه تکمیلی زایمان

هرچه کمتر، بهتر. این یک مورد درباره فرانشیز صدق می‌کند. شما برای خرید بیمه تکمیلی زایمان باید سراغ آن موردی بروید که فرانشیز کمتری داشته باشد. فرانشیز همان هزینه‌ای است که شما خودتان باید بپردازید و در این صورت اگر بیمه پایه داشته باشید، می‌توانید کمترین میزان ممکن، هزینه کنید.

دوره انتظار در بیمه تکمیلی زایمان چیست؟

دوره انتظار یعنی مدت زمانی که بعد از خرید بیمه تکمیلی زایمان باید بگذرد تا بتوانید از خدمات آن بهره ببرید. البته این نکته هم وجود دارد که برای هر پوششی که در بیمه تکمیلی شما منظور شود، دوره انتظار متفاوتی تعریف شده است. مثلاً دوره انتظار جبران هزینه‌های مرتبط با جراحی، ۳ ماه است. شرکت‌های بیمه، دوره انتظار بیمه زایمان را چیزی در حدود ۹ ماه تا ۱ سال تعریف کرده‌اند. قطعاً باید حواستان به این موضوع باشد.

فرانشیز بیمه درمان زایمان چقدر است؟

بالاتر به این نکته اشاره کردیم که بیمه تکمیلی زایمان، از فرانشیز برخوردار می‌باشد. فرانشیز مبلغی است که شما خودتان باید بپردازید. یعنی درست است که بیمه تکمیلی، هزینه‌های درمان را جبران می‌کند اما بسته به پوششی که خریداری کرده‌اید، بخشی از هزینه‌ها را جبران می‌کند. یعنی باقی‌اش می‌ماند روی دوش شما. حالا این که فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان چقدر است، از اهمیت زیادی برخوردار است. بسته به شرکت بیمه‌گری که سراغش می‌روید، درصد فرانشیز می‌تواند بین ۱۰ تا ۳۰ درصد متفاوت باشد. ۳۰ درصد فرانشیز یعنی، بیمه زایمان، ۷۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و باقی‌اش می‌ماند برای شما. پس این نکته که حواستان به میزان فرانشیز، باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

پوشش‌های بیمه زایمان چه چیزهایی را در برمی‌گیرد؟

با خرید بیمه تکمیلی و سپس خرید پوشش زایمان آن می‌توانید جبران هزینه‌های زیادی مثل مواردی که در ادامه آمده است را با خیال راحت به شرکت بیمه‌گرتان بسپارید. مواردی که بیمه زایمان پوشش می‌دهد به شرح زیر است:

هزینه‌های مربوط به زایمان طبیعی یا سزارین در بیمارستانی که بستری هستید، فرق می‌کند اما بیمه تکمیلی بر اساس مصوبه‌های تعریف شده، بخشی از این هزینه‌ها را جبران می‌کند.

هزینه‌های مربوط به سونوگرافی، ماموگرافی و موارد دیگر پاراکلینیکی را جبران می‌کند.

هزینه‌های درمان نازایی هم در این پوشش قرار می‌گیرد.

برای خرید بیمه تکمیلی زایمان، چقدر باید هزینه کنیم؟

خب، این بستگی به شما و شرکت بیمه‌گری که انتخاب می‌کنید، دارد. اگر با در نظر گرفتن موارد بالا سراغ خرید پوشش زایمان بروید، احتمالاً هزینه‌ای که می‌پردازید، ارزشش را خواهد داشت. شما دارید فکر آینده و هزینه‌های سرسام‌آور را می‌کنید. به هر حال به دنیا آوردن فرزند در چنین اوضاع اقتصادی سختی که داریم، تجربه می‌کنیم، کار ساده‌ای نیست. پس هوشمندانه اقدام کنید و حتماً شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. به هیچ عنوان نگذارید دیر شود یا در دوره بارداری اقدام کنید چرا که دوره انتظار این بیمه تقریباً ۹ ماه است. اگر نیازی به مشاوره یا راهنمایی داشتید، کارشناسان تیم­شیم در کنارتان خواهند بود. پس با خیالی آسوده اقدام کنید و بهترین بیمه تکمیلی زایمان را خریداری کنید. تیم­شیم هوای شما را دارد.

خرید اینترنتی بیمه تکمیلی زایمان

برای خرید اینترنتی بیمه زایمان می توانید به سایت تیم شیم مراجعه کنید و پس از استعلام قیمت آن، نسبت به خرید آنلاین بیمه تکمیلی زایمان اقدام کنید.

سوالات متداول

✅ بیمه تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه زایمان که ما در این مطلب قرار است درباره آن برایتان بنویسیم یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی به حساب می‌آید. شما با خرید بیمه تکمیلی انفرادی می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید از پوشش زایمان نیز برخوردار باشید یا نه. اگر آن را انتخاب کنید، باید سقف تعهدات شرکت بیمه را در نظر بگیرید و طبق آن هزینه‌ای بپردازید. حالا برای این که بتوانید بهترین شرکت بیمه را برای خرید بیمه تکمیلی زایمان انتخاب کنید، نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

✅ چه نکاتی در خرید بیمه تکمیلی زایمان مهم است؟

سقف تعهدات برای جبران هزینه‌ها
سقف تعهدات پاراکلینیکی
بیمارستان‌های طرف قرارداد
قیمت مناسب
اهمیت فرانشیز
دوره انتظار

✅ فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان چقدر است؟

فرانشیز مبلغی است که شما خودتان باید بپردازید. یعنی درست است که بیمه تکمیلی، هزینه‌های درمان را جبران می‌کند اما بسته به پوششی که خریداری کرده‌اید، بخشی از هزینه‌ها را جبران می‌کند. یعنی باقی‌اش می‌ماند روی دوش شما. حالا این که فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان چقدر است، از اهمیت زیادی برخوردار است. بسته به شرکت بیمه‌گری که سراغش می‌روید، درصد فرانشیز می‌تواند بین ۱۰ تا ۳۰ درصد متفاوت باشد. ۳۰ درصد فرانشیز یعنی، بیمه زایمان، ۷۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و باقی‌اش می‌ماند برای شما. پس این نکته که حواستان به میزان فرانشیز، باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

✅ از کجا بیمه تکمیلی زایمان را بخریم؟

ما! و قطعا ما!

در سایت تیم شیم می توانید پس از استعلام قیمت و پوشش های بیمه های مختلف نسبت به خرید اینترنتی بیمه زایمان اقدام کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

  • ۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس
  • ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس
  • تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه
همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *