مهم‌ترین چیزی که صاحب شرکت یا مدیرعامل آن می‌خواهد، این است که کارکنانش به خوبی کارشان را بکنند و روز به روز بر کارایی آن‌ها افزوده شود. اما وقتی کارکنان شرکتی مدام ذهنشان درگیر خرج و مخارج زندگی‌شان باشد یا به این فکر کنند اگر آسیبی به خودشان یا خانواده‌شان وارد شود چطور می‌توانند آن را جبران کنند یا از پس هزینه‌هایشان بربیایند، باعث می‌شود تمرکزشان را از دست بدهند. از دست رفتن تمرکز کارکنان مساوی است با کاهش کارایی آن‌ها و درنتیجه رسیدن به آن دستاوردهای مطلوب ناممکن خواهد شد. در چنین شرایطی، محصولی بیمه‌ای به نام بیمه تکمیلی گروهی می‌تواند راهگشا باشد.

بیمه تکمیلی تعاون
بیمه تکمیلی تعاون

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به طور مفصل به معرفی یکی از انواع شرکت‌های بیمه‌ای که این محصول را ارائه می‌کند بپردازیم و سپس درباره انواع پوشش‌ها و تعهدات آن برایتان بنویسیم. این شما و این بیمه تکمیلی تعاون!

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

بیمه تکمیلی تعاون | به شرط و شروطی!

بیمه تکمیلی تعاون به ۳ شکل ارائه می‌شود و افراد می‌توانند بسته به شرایطی که دارند انتخاب کنند کدام نوع بیمه برایشان بهتر است. بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی! نوع انفرادی و گروهی آن را در ادامه توضیح خواهیم داد و بیشتر آشنا خواهید شد. نکته‌ای که وجود دارد این است که هر کدام از این انواع بیمه‌نامه‌های تکمیلی درمان، ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را منحصربه‌فرد می‌کند.

مختصراً | بیمه درمان انفرادی تعاون

بیمه تکمیلی انفرادی تعاون را در مطلبی به صورت جداگانه در همین وبلاگ تیم­شیم پوشش داده‌ایم که می‌توانید برای اطلاع دقیق از همه بندها و اتفاقات آن، سری به آن مطلب بزنید و ببینید چه نوع پوشش‌ها، تعهدات و چه میزان فرانشیزی در هر کدام از پوشش‌ها، ارائه می‌شود. فقط همین چند نکته را بگوییم که ۵ طرح مختلف وجود دارد که بیمه انفرادی در قالب این طرح‌ها ارائه می‌شود. هر کدام از این طرح‌ها قیمت متفاوتی دارند و همچنین از پوشش‌ها و سقف تعهدات متفاوتی نیز تشکیل شده‌اند. بسته به نیاز شما و همچنین توانایی مالی‌تان می‌توانید انتخاب کنید، از پس پرداخت حق بیمه کدام یکی از این طرح‌ها بر خواهید آمد. در ادامه قیمت حق بیمه هر کدام از این طرح‌ها را برای سنین مختلف، خواهیم نوشت.

قیمت حق بیمه تکمیلی انفرادی تعاون

قیمت‌ها به تومان می‌باشد.

مختصراً | بیمه تکمیلی گروهی تعاون

بیمه تکمیلی تعاون به صورت گروهی نیز ارائه می‌شود. بسته به تعدادی که باشید، می‌توانید برای خرید بیمه تکمیلی گروهی تعاون اقدام کرده و آن را خریداری کنید. در این شکل از خرید بیمه تکمیلی، شما می‌توانید روی تعداد پوشش‌ها، انواع پوشش‌ها، سقف تعهدات پوشش‌ها و میزان فرانشیزی که به هر پوششی تعلق می‌گیرد، با شرکت بیمه‌گر توافق کنید. درواقع هرچه تعداد بالاتر باشد، شرایط برای کارمندان بهتر است. همچنین این امکان وجود دارد که اعضای خانواده کارکنان نیز به همراه آن‌ها بیمه شوند.

پوشش‌های بیمه تکمیلی گروهی تعاون

پوشش‌های بیمه تکمیلی تعاون، انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

استثناهای بیمه تکمیلی تعاون

بیمه تکمیلی تعاون، برخی موارد خاص را تحت پوشش بیمه‌ای خود قرار نمی‌دهد. مثلاً بیماری‌های مادرزادی یا عیب‌هایی که مربوط به پیش از صادر شدن بیمه‌نامه است یا آسیب‌هایی که آدم در جنگ یا شورش می‌بیند و حتی هزینه‌های عقیم‌سازی و جراحی زیبایی نیز در تعهدات شرکت‌هایی که بیمه تکمیلی ارائه می‌کنند، قرار نمی‌گیرد.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی تعاون

بیمارستان‌های زیادی در تهران هستند که طرف قرارداد بیمه تکمیلی تعاون به شمار می‌روند. پیشنهاد می‌شود در صورتی که بیمه تکمیلی شرکتی را می‌خرید، حتماً سراغ مراکز طرف قرارداد با آن بروید. این‌طوری کارتان به مراتب ساده‌تر خواهد شد. با مراجعه به مراکز طرف قرارداد تنها کافی است معرفی‌نامه‌ای داشته باشید که ثابت کند بیمه تکمیلی هستید و بعد از آن تنها هزینه‌ای که می‌پردازید، هزینه فرانشیز پوششتان خواهد بود که اگر بیمه تکمیلی گروهی تعاون باشید و تعدادتان از ۱۰۰۰ نفر بیشتر باشد، این هزینه برایتان ۰ در نظر گرفته خواهد شد. چه چیزی از این بهتر؟ فرانشیز چیست؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

فرانشیز بیمه تکمیلی تعاون

فرانشیز، سهم شما از اتفاقی است که افتاده و باید این هزینه را خودتان بپردازید. معمولاً وقتی درباره بیمه تکمیلی درمان صحبت می‌کنیم، شرایطی پیش می‌آید که طی آن مجبور می‌شوید بروید بیمارستان یا اینکه آزمایشگاهی بروید برای انجام چند آزمایش! سراغ هرکدامشان که بروید هزینه‌ای باید بپردازید و اگر بیمه تکمیلی داشته باشید، بخش اعظم هزینه‌ها را شرکت بیمه می‌پردازد و مقدار هم می‌ماند برای شما که نامش فرانشیز است. البته فرانشیز بیمه تکمیلی تعاون به صورت انفرادی برای همه پوشش‌هایی که ارائه می‌کند ۱۰ درصد می‌باشد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی تعاون

اگر پوشش پاراکلینیکی بیمه تکمیلی تعاون را خریداری کنید، به این سرعت نمی توانید از آن استفاده کنید. یعنی بلافاصله بعد از خرید، امکان استفاده از آن وجود ندارد و باید ۳ ماه بگذرد که بتوانید از آن بهره ببرید. به این مدت زمانی که باید منتظر باشید تا پوشش شما فعال شود، میگویند دوره انتظار. در بیمه درمان تعاون شما تنها وقتی پوشش پاراکلینیکی یا پوشش زایمان را خریداری کنید، درگیر دوره انتظار خواهید بود که باید حواستان به این نکته باشد.

برویم بیمه تکمیلی تعاون بخریم | اما چطور؟

احتمالاً اگر به دنبال خرید بیمه تکمیلی انفرادی باشید تا همین حالا نتیجه گرفته اید که بیمه تکمیلی تعاون گزینه خوبی است و اگر هم به دنبال بیمه گروهی هستید باید با مدیرعامل شرکت مشورت کنید و ببینید نظر او دراین باره چیست. به هر حال هر تصمیمی که گرفته باشید، برای خرید، ساده ترین راهی که پیش رویتان است خرید بیمه تکمیلی از طریق وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم است. به سادگی همه مراحل را طی خواهید کرد و درنهایت بیمه نامه برایتان صادر خواهد شد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی

سوالات متداول

✔️ مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی تعاون را چگونه پیدا کنیم؟

✔️ بیمارستان های زیادی در تهران هستند که طرف قرارداد بیمه تکمیلی تعاون به شمار می روند. پیشنهاد می شود در صورتی که بیمه تکمیلی شرکتی را می خرید، حتماً سراغ مراکز طرف قرارداد با آن بروید. این طوری کارتان به مراتب ساده تر خواهد شد. با مراجعه به مراکز طرف قرارداد تنها کافی است معرفی نامه ای داشته باشید که ثابت کند بیمه تکمیلی هستید و بعد از آن تنها هزینه ای که می پردازید، هزینه فرانشیز پوششتان خواهد بود که اگر بیمه تکمیلی گروهی تعاون باشید و تعدادتان از ۱۰۰۰ نفر بیشتر باشد، این هزینه برایتان ۰ در نظر گرفته خواهد شد.

✔️ فرانشیز بیمه تکمیلی تعاون چقدر است؟

✔️ فرانشیز، سهم شما از اتفاقی است که افتاده و باید این هزینه را خودتان بپردازید. معمولاً وقتی درباره بیمه تکمیلی درمان صحبت می کنیم، شرایطی پیش می آید که طی آن مجبور می شوید بروید بیمارستان یا اینکه آزمایشگاهی بروید برای انجام چند آزمایش! سراغ هرکدامشان که بروید هزینه ای باید بپردازید و اگر بیمه تکمیلی داشته باشید، بخش اعظم هزینه ها را شرکت بیمه می پردازد و مقدار هم می ماند برای شما که نامش فرانشیز است. البته فرانشیز بیمه تکمیلی تعاون به صورت انفرادی برای همه پوشش هایی که ارائه می کند ۱۰ درصد می باشد.

✔️ بیمه تکمیلی تعاون را از کجا بخریم؟

✔️ سایت تیم شیم در خدمت شماست!
هم می توانید استعلام قیمت بیمه تکمیلی تعاون را انجام دهید هم نسبت به خرید اینترنتی آن اقدام کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *