تا به حال سر و کارتان به بیمارستان ها افتاده یا درگیر پرداخت هزینه های درمانی خود یا اعضای خانواده تان بوده اید؟ قطعاً میدانید چقدر اوضاع این هزینه ها وخیم شده و مدام هم دارد بدتر می شود و اگر مراقب خودتان نباشید، ممکن است سلامت خود را درگیر مشکلاتی کنید که نتوانید از پس هزینه های درمانی اش بربیایید و مجبور شوید و دار و ندارتان را بفروشید. در چنین شرایطی بیمه تکمیلی، به عنوان محصولی بیمه ای در حوزه درمان، آمده تا راهگشا و حلال مشکلات باشد. تنها کاری که باید بکنید، این است که همین حالا برای خرید بیمه تکمیلی اقدام کنید و از میان پوشش های مختلف آن انتخاب کنید کدام پوشش را می خواهید.

عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی
عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی

این مطلب از وبلاگ تیم شیم نیز به طور خاص قرار است درباره عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی برایتان بگوید چرا که از جمله مهم ترین پوشش های بیمه تکمیلی به حساب می آید و هزینه اش به صورت آزاد بسیار زیاد است. همراهمان باشید تا جواب سؤالتان را بگیرید و با بیمه تکمیلی نیز بیشتر آشنا شوید.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

معرفی بیمه تکمیلی

بیمه های پایه را می شناسید؟ منظورمان بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و از این قبیل بیمه هاست. می شناسیدشان؟ به این نوع محصولات، بیمه پایه گفته می شود. شما با داشتن این بیمه ها می توانید بخش اندکی از هزینه های درمانی تان را جبران کنید. بسته به نوع خسارت و میزان تعهدات، این رقم متغیر است اما چیزی که مشخص است، این است که رقم زیادی نیست. اینجاست که پای بیمه تکمیلی وسط زندگی آدم ها باز می شود. بیمه تکمیلی، بیمه ای است کامل کننده بیمه پایه. یعنی شما با خرید بیمه تکمیلی و استفاده از پوشش های آن می توانید میزان زیادی از خسارت های درمانی وارد شده به خودتان را جبران نمایید. بسته به سقف تعهدات هر پوشش، مقدار قابل توجهی از هر خسارت را شرکت بیمه می پردازد و درصد کمی از آن را به صورت فرانشیز شما از جیبتان خواهید پرداخت.

پوشش عمل بیمه تکمیلی چیست؟

یکی از مهم ترین پوشش های بیمه تکمیلی، پوشش عمل در بیمه تکمیلی است. تصور کنید هر عمل جراحی ای که قرار است انجام شود، چقدر هزینه اش می شود؟ بسته به بیمارستان و خدماتی که باید ارائه می شود، هزینه عمل در یک بیمارستان می تواند متغیر باشد اما چیزی نیست که به هیچ عنوان پایین و کم باشد. بیمه تکمیلی این پوشش را قرار داده تا هزینه های مربوط به عمل های جراحی مختلف را جبران کند. بسته به سقف تعهداتی که شما از بیمه تکمیلی درخواست می کنید یا در طرحی که به شما ارائه شده، وجود دارد، هزینه ها جبران می شود و مابقی آن به عهده شما خواهد بود. نکته دیگری که باید آن را در نظر بگیرید، هزینه فرانشیز شماست که شرکت بیمه گرتان، چه مقدار فرانشیز برای پوشش عمل در نظر گرفته است.

انواع عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی

با خرید پوشش عمل در بیمه تکمیلی تقریباً بیشتر عمل های جراحی که فکرش را هم نمی کنید را دربرمیگیرد. خب حالا برویم سراغ عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی و ببینیم کدام یک از این عمل ها تحت پوشش قرار می گیرند و هزینه تان را بیمه تکمیلی می پردازد: عمل های جراحی مرتبط با مغز، اعصاب مرکزی، سرطان، نخاع (البته به جز جراحی ستون فقرات)، عمل قلب، گامانایف، پیوند کبد، پیوند ریه، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان. از دیگر عمل های جراحی که می توانید با خرید پوشش عمل در بیمه تکمیلی از آن بهره ببرید، می شود به عمل های جراحی GIFT، ZIFT، ITSC و IUI اشاره کرد. یک پوشش دیگری هم وجود دارد در بیمه تکمیلی که با داشتن آن می توانید هزینه عمل های مجاز سرپایی را بپردازید. از شکسته بندی و گچ گیری گرفته تا ختنه، بخیه، تخلیه کیست و لیزر درمانی، همه و همه جزو عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی به شمار می روند.

عمل هایی که تحت پوشش بیمه نیستند

کلیه عمل های جراحی که با هدف زیبایی صورت گرفته باشد، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی گیرد. البته یک استثنا وجود دارد و آن هم این که اگر بر اثر حادثه اتفاق ناخوشایندی برای فرد رخ داده باشد، می تواند چنین عملی صورت بگیرد. به جز آن هرگونه عملی که روی افراد با بیماری یا عیوب مادرزادی انجام شود جزو عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی گیرد. عمل های مربوط به سقط جنین یا عمل های جراحی با مصادیق مجرمانه نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی گیرد. جراحی فک تنها در صورتی که به علت تومور یا حادثه اتفاقی برایش افتاده باشد، امکان جراحی آن وجود دارد. جراحی لثه نیز جزو عمل هایی است که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی گیرند. زایمان برای فرزند چهارم به بعد نیز جزو پوشش های بیمه تکمیلی نیست.

سقف تعهدات پوشش عمل در سه شرکت

سقف تعهدات پوشش عمل در بیمه تکمیلی برای هر شرکت بیمه ای، متفاوت است. در این مطلب قرار است به مقایسه این سقف تعهدات در ۳ شرکت آسماری، سامان و تعاون بپردازیم. این امکان مقایسه به شما کمک می کند اگر مهم ترین نگرانی تان، سقف تعهدات در پوشش عمل است، راحت تر انتخاب کنید کدام شرکت، مناسب شماست.

سقف تعهدات پوشش عمل در بیمه تکمیلی سامان:

سقف تعهدات عمل بیمه سامان
سقف تعهدات عمل بیمه سامان

سقف تعهدات پوشش عمل در بیمه تکمیلی آسماری (طرح شرکتی):

سقف تعهدات عمل بیمه آسماری
سقف تعهدات عمل بیمه آسماری

سقف تعهدات پوشش عمل در بیمه تکمیلی تعاون:

سقف تعهدات عمل بیمه تعاون
سقف تعهدات عمل بیمه تعاون

چگونه هزینه های عمل خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

برای دریافت هزینه های پوشش عمل در بیمه تکمیلی، چند راه پیش رویتان است. یک این که از همان اول همه هزینه های مربوط به جراحی را خودتان بپردازید و سپس به یکی از شعب پرداخت شرکت بیمه گرتان مراجعه کنید و هزینه های پرداختی تان را با کسر فرانشیز از آن و همچنین ارائه مدارک لازم، دریافت کنید. راه دیگر هم این است که با یک معرفی نامه بروید سراغ مراکزی که با شرکت بیمه تان، طرف قرارداد است. در این صورت تنها هزینه ای که باید بپردازید، هزینه فرانشیز است که چیزی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد بسته به شرکتی که از آن بیمه خریداری کرده اید، است.

یک لحظه تردید، یک عمر پشیمانی | بیمه تکمیلی بخرید!

در این مطلب از وبلاگ تیم شیم به ارائه توضیحاتی درباره عمل های تحت پوشش بیمه تکمیلی پرداختیم و این پوشش را به طور کامل برایتان توضیح دادیم. همچنین سقف تعهدات این پوشش را در ۳ شرکت بیمه مختلف با یکدیگر مقایسه کردیم. در انتخاب اگر ترغیب شده اید بیمه تکمیلی سازمانی بخرید، تنها کاری که لازم است بکنید این است که وارد وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم شیم شوید و با پر کردن فرم درخواست، ما را از قصد و نیت خود آگاه کنید. بعد از آن تا صدور بیمه نامه شما، زمان زیادی طول نخواهد کشید. فراموش نکنید، تیم شیم هوایتان را دارد.

بیمه تکمیلی | از لازم هم لازم تر!

در این مطلب از وبلاگ تیم شیم به معرفی بیمه های طرف قرارداد بیمارستان کسری پرداختیم. در ادامه درباره بخش های مختلف این بیمارستان و همچنین درباره تاریخچه آن نیز مختصری برایتان نوشتیم. آشنایی شما با این بیمارستان، می تواند به شما امکان تصمیم گیری و مقایسه آن با دیگر بیمارستان ها را بدهد. فراموش نکنید بیمه تکمیلی، پشتوانه مهمی برای هزینه های درمانی شما و خانواده تان خواهد بود و حتماً در فکرتان باشد که بیمه تکمیلی شوید. اگر همین حالا قصدش را دارید که کارتان را ساده تر می کنیم. تنها کافی است وارد وب سایت خرید آنلاین بیمه تیم شیم شوید و با پر کردن فرم درخواست بیمه تکمیلی گروهی، ما را از تصمیمتان آگاه کنید. فراموش نکنید، تیم شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *