چند بار برایتان پیش آمده برای بیماری یا حادثه ای که برایتان اتفاق افتاده، سر و کارتان به بیمارستان و مراکز درمانی بیفتد؟ چه چیزی بیشتر برایتان دشوار و سخت بوده؟ دردی که تحمل کرده اید یا هزینه ای که داده اید؟ احتمالاً هردوی این موارد به یک اندازه آزاردهنده بوده! اما برای یکی از این موارد، چاره ای وجود دارد. وضعیت اقتصادی پیچیده این سال ها و همچنین شرایط سخت و تحریم و گرانی، باعث شده تا برآمدن از تأمین نیازهای عادی مان نیز دشوار باشد چه برسد به وقتی که هزینه های درمانی هم به هزینه هایمان اضافه شود. آن وقت دیگر نمی شود کاری کرد. احتمالاً باید یکی از دارایی هایمان را بفروشیم که بتوانیم از پس هزینه درمان بربیاییم. اما اگر فکری به حال خودمان بکنیم، دیگر نیازی به فروش چیزی نیست. یکی از محصولات بیمه ای در حوزه درمان، برای چنین شرایطی ساخته شده که به ما کمک کند؛ داریم درباره بیمه تکمیلی حرف می زنیم.

پوشش های بیمه تکمیلی
پوشش های بیمه تکمیلی

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم هم می خواهیم به طور خاص به معرفی انواع پوشش های بیمه تکمیلی و سقف تعهد آن در شرکت های مختلف بپردازیم. این یعنی کلی اطلاعات مفید و به درد بخور، برای شما!

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

مفهوم پوشش در بیمه

برای این که پوشش های بیمه تکمیلی را برایتان لیست کنیم، لازم است اول از همه به مفهوم پوشش در بیمه بپردازیم و پیش از آن بیمه تکمیلی را به شما معرفی کنیم. بیمه تکمیلی یکی از انواع محصولات درمانی بیمه است که درواقع همان طور که از اسمش معلوم است مکملی است برای بیمه پایه. پوشش در بیمه هم به معنای مواردی است که بیمه در صورت به وجود آمدن آن مشکلات، خسارتشان را به شما پرداخت می کند. البته این خسارت با در نظر گرفتن سقف تعهدات مشخص به فرد بیمه شده پرداخت می شود. مثلاً برای تکمیلی درمان، چند پوشش اصلی وجود دارد و چند پوشش اضافی که برای داشتنشان باید هزینه بیشتری پرداخت شود. بعد هر کدام از این پوشش ها، سقف تعهد معینی دارند که در صورت بروز مشکل، تا سقف تعهد تعیین شده، به شما خسارت پرداخت می شود. در ادامه به معرفی پوشش های مختلف بیمه تکمیلی خواهیم پرداخت تا بیش از پیش با این مفهوم و انواع آن آشنا شوید.

پوشش های بیمه تکمیلی

همان طور که گفتیم، پوشش های بیمه تکمیلی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. یکی پوشش های اصلی که در همان ابتدا می توانید از آن برخوردار شوید و دیگری، پوشش های اضافی است که در صورت تمایل می توانید آن ها را با پرداخت حق بیمه بیشتر، خریداری کنید.

پوشش های اصلی:

جبران هزینه های مربوط به مسائلی مثل جراحی، بستری، شیمی درمانی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف، رادیوتراپی، هزینه همراه افرادی که زیر ۷ سال و بالای ۷۰ سال هستند، هزینه آمبولانس و برخی دیگر از فوریت های پزشکی جزو پوشش های اصلی بیمه تکمیلی به حساب می آید که در همان ابتدا با پرداخت حق بیمه خود می توانید از آن ها بهره مند شوید. حالا پوشش های اضافی بیمه تکمیلی را به شما معرفی می کنیم که مراتب، کامل تر هستند و می توانند نیازهای گسترده تر شما را جبران نمایند.

پوشش های اضافی:

خب حالا در ادامه قرار است ببینیم پوشش های اضافی کدام هستند؟ جبران هزینه های

 • جراحی های مختلف مثل سرطان، جراحی مغز و اعصاب و نخاع، قلب، پیوند ریه و کبد و کلیه و همچنین مغز استخوان
 • زایمان؛ چه طبیعی و چه سزارین
 • ناباروری و آزمایش های مختلف آن
 • پاراکلینیکی نوع اول که شامل سونوگرافی، غربالگری، ماموگرافی، اسکن های مختلف، آندوسکوپی، ام آر آی، تست اکو، تست های مربوط به بینایی سنجی، فوندسکوپی و … می شود
 • پاراکلینیکی نوع دوم که شامل تست آلرژی، تست ورزش، تست تنفس، نوار عصب، نوار مغز، نوار عضله، نوار مثانه، شنوایی سنجی و … می شود
 • خدمات آزمایشگاهی مثل پاتولوژی، ژنتیک پزشکی و فیزیوتراپی
 • عمل های سرپایی مثل گچ گیری، شکسته بندی، ختنه، بخیه و تخلیه کیست و لیزر درمانی
 • رفع عیوب انکساری چشم
 • ویزیت و دارو
 • دندان پزشکی
 • خرید عینک طبی و سمعک و لنز

با بیمه تکمیلی می باشد. البته تا سقف تعهد تعیین شده در قرارداد!

موارد خارج از پوشش بیمه تکمیلی

هزینه های مرتبط با جراحی زیبایی برای رفع عیوب مادرزادی و نواقص طبیعی جزو پوشش های بیمه تکمیلی قرار نمی گیرد. همچنین اگر نیاز به معالجاتی مربوط به عقیم شدن دارید نیز نمی توانید روی بیمه تکمیلی حساب کنید. از دیگر موارد خارج از پوشش بیمه تکمیلی می توان به هزینه های مربوط به سقط جنین یا چک آپ پزشکی اشاره کرد. اگر با بیماری های مختلف روانی درگیر هستید، به هیچ عنوان روی بیمه تکمیلی حساب نکنید. البته اگر بیماری شما مربوط به اعصاب باشد، بیمه تکمیلی پوشش مناسب برای جبران هزینه های آن را ارائه می کند. اگر در اثر جنگ، شورش، اغتشاش یا بلوا آسیبی دیدید که نیاز به درمان و مراجعه به مراکز پزشکی داشتید، بیمه تکمیلی هیچ کدام از هزینه هایتان را جبران نخواهد کرد. هزینه هایی که صرف خرید شکم بند یا همان گن، جوراب مخصوص واریس یا اعضای مصنوعی دیگر شود نیز شامل پوشش های بیمه تکمیلی درمان نیست و هزینه آن جبران نخواهد شد. اگر سراغ هرکسی به جز پزشک معتبر برای درمان بیماری تان رفتید، هیچ کدام از هزینه هایتان را بیمه تکمیلی جبران نخواهد کرد. در نظر گرفتن همه این موارد به شما کمک می کند تا با دید بازتری سراغ انتخاب هایتان بروید.

فرانشیز در پوشش های بیمه تکمیلی چیست؟

یکی از هزینه های مهمی که هنگام خرید بیمه تکمیلی درمان باید در نظر داشته باشید، فرانشیز بیمه تکمیلی است. فرانشیز یعنی آن مقدار هزینه ای که باید خودتان از جیبتان پرداخت کنید و شرکت بیمه گر شما هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت آن ندارد. یعنی مثلاً یک عددی را به عنوان هزینه درمان خودتان در نظر بگیرید. شرکت بیمه گر شما، ۹۰ درصد هزینه هایتان را تا سقف تعهد تعیین شده در قرارداد بیمه تکمیلی تان، پرداخت می کند. آن ۱۰ درصد باقیمانده، می شود فرانشیز شما که باید خودتان آن را بپردازید. به طور کلی شرکت های بیمه ای که بیمه تکمیلی ارائه می کنند، برای پوشش های مختلف خود، فرانشیزی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد در نظر گرفته اند. پس یکی از آن موارد مهمی که در انتخاب شما می تواند، تأثیرگذار باشد، مقدار فرانشیزی است که پوشش های مختلف بیمه تکمیلی دارد. البته اگر برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی اقدام کنید، مقدار فرانشیز را نیز مثل سقف تعهدات و تعداد و انواع پوشش بیمه تکمیلی، می شود به صورت توافقی در قرارداد تعریف کرد.

تضمین سلامت و آرامش

در این مطلب از وبلاگ تیم­ شیم به معرفی پوشش های بیمه تکمیلی پرداختیم. سعی کردیم هر کدام از این پوشش ها را به صورت کامل و با جزئیات خدمت شما معرفی کنیم. برخی از این پوشش ها را به صورت جداگانه در وبلاگ تیم­شیم برایتان توضیح داده ایم که به شکل دقیق تری با آن ها آشنا شوید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص هر کدام از این پوشش ها داشتید، تنها کافی است با ما تماس بگیرید. در صورت تمایل به خرید بیمه تکمیلی گروهی، وارد وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم شوید و با پر کردن درخواست فرم مربوطه، کارشناسان ما را از قصد و نیت خود آگاه کنید. آن ها ظرف مدت زمان کوتاهی با شما تماس خواهند گرفت تا کارهای صدور بیمه تکمیلی تان را انجام دهند. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *