برای این که از امکاناتی که در جامعه برایتان فراهم است برخوردار شوید، باید معیارهایی را داشته باشید. گاهی اوقات این معیارها به حدی عمومی و همگانی است که امکان استفاده برای همه افراد جامعه را فراهم می کند و گاهی اوقات هم این طور نیست. سیاست های مختلفی برای مسائل متفاوت وجود دارد. ساده اش را بخواهیم بگوییم این می شود که شما برای این که بتوانید گواهینامه ماشین بگیرید، باید ۱۸ ساله باشید. برای این که بتوانید ملک و املاکی به نام خودتان بزنید هم حتماً باید ۱۸ ساله شده باشید. اگر بخواهید حسابی در بانک باز کنید هم باز محدودیت سنی وجود دارد. به طور کلی، سن معیاری مهم برای این است که شما می توانید از امکانی برخوردار باشید یا نه. در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به طور کامل به این موضوع بپردازیم که شرایط سنی بیمه تکمیلی به چه صورتی است و افراد با رسیدن به چه سنی می توانند بیمه تکمیلی شوند و حداکثر سنی که می توانند سراغ خرید بیمه تکمیلی درمانی بیایند، چه سنی است.

شرایط سنی بیمه تکمیلی
شرایط سنی بیمه تکمیلی

این نکته برای آن هایی که به دنبال بیمه کردن کارمندانشان باشند یا کسانی که بخواهند خودشان را بیمه کنند، بسیار مهم است.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

توضیح کلی بیمه تکمیلی

قطعاً حالا که اینجا هستید و دارید این مطلب را می خوانید، حداقل اطلاعاتی درباره بیمه تکمیلی درمان دارید. اگر جزء آن استثناهایی هستید که درباره بیمه تکمیلی نمی دانید، این پاراگراف را برای شما می نویسیم و کسانی که می دانند، درباره چه چیزی حرف می زنیم، می توانند از پاراگراف بعدی به مطالعه ادامه دهند. بیمه تکمیلی درمان، همان طور که از نامش پیداست یکی از محصولات بیمه ای در خصوص جبران هزینه های درمانی است که علاوه بر داشتن بیمه پایه، به کمک شما می آید تا هم موارد بیشتری را در حوزه درمان پوشش دهد و هم میزان بیشتری نسبت به بیمه پایه، هزینه های مربوط به درمان را جبران کند. به هر حال خودتان بهتر میدانید، هزینه های درمانی این روزها سرسام آور شده و به این سادگی ها نمی شود از پس آن ها برآمد. پس منطقی است برای داشتن بیمه تکمیلی اقدام کنید. وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم، بهترین امکان برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی و انفرادی است.

شرایط سنی در بیمه تکمیلی به چه معناست؟

در مقدمه این مطلب برایتان نوشتیم، برای این که از امکانی اجتماعی برخوردار شوید، باید معیارهای آن را در نظر داشته باشید و ببینید چه چیزهایی لازم دارد. همان مثال گواهینامه برای رانندگی و سن ۱۸ سالگی برای خرید املاک را منظورمان است. شرایط سنی بیمه تکمیلی هم از جمله مسائل مهمی است که وقتی داریم درباره این محصول بیمه ای حرف می زنیم باید در نظر داشته باشیم. چرا؟ چون ریسک هایی وجود دارد که شرکت بیمه گر به هیچ عنوان نمی خواهد به آن ها تن بدهد. به هر حال، باید به این نکته باور داشته باشیم که هیچ شرکت بیمه­ای حاضر نیست ضرر کند. پس شرایطی را تعریف می کند که طی آن کمترین ضرر را داشته باشد. هرچه سن فرد بیشتر باشد، احتمال این که بیمار شود هم بیشتر است. درنتیجه نیاز پیدا می کند سراغ بیمه تکمیلی اش برود. مثلاً پدربزرگ شما با شما برای بیمار شدن، شرایط یکسانی ندارد. به همین خاطر هم، شرکت های بیمه گر، آمده اند و چیزی تحت عنوان شرایط سنی بیمه تکمیلی را مطرح کرده اند. در ادامه بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد.

شرایط سنی بیمه تکمیلی انفرادی

برخی شرکت های بیمه ای هم وجود دارند که بیمه تکمیلی درمان را به صورت انفرادی ارائه می کنند. تعداد این شرکت ها به مراتب کمتر از آن هایی است که صرفاً بیمه تکمیلی درمان سازمانی ارائه می کنند اما به هر حال برای شرایطی که فرد بخواهد بیمه تکمیلی شود و گروه نباشد، این امکان فراهم شده است. شرایط سنی بیمه تکمیلی به صورت انفرادی نیز از ویژگی هایی برخوردار است که قرار است در این پاراگراف آن ها را بررسی کنیم. هر شرکت بیمه، شرایط سنی مختلفی دارد اما به طور کلی این طور است که افراد بالای ۶۰ سال سن، کمتر این امکان را دارند تا از بیمه تکمیلی برخوردار شوند یا اگر برخوردار شوند، محدودیت های بسیاری برایشان ایجاد می شود. علاوه بر حق بیمه بیشتری که باید بپردازند، باید توسط پزشک معتمد شرکت بیمه گر، معاینه شوند و بعد از دستور پزشک، می توانند جواز بیمه شدن یا نشدن را دریافت کنند. نکته آخر این که بسیاری از شرکت های بیمه، افراد بالای ۷۰ سال را بیمه تکمیلی نمی کنند.

شرایط سنی بیمه تکمیلی سازمانی گروهی

شرایط سنی بیمه تکمیلی سازمانی گروهی متفاوت است. اگر تعداد افراد بیمه شده بالای ۱۰۰۰ نفر باشند، هیچ محدودیت سنی ای برایشان وجود نخواهد داشت. البته مثلاً بیمه تکمیلی آسماری این محدودیت را نهایتاً تا سن ۸۰ سال در نظر می گیرد. به هر حال، سقفی برای بیمه شدن برایشان وجود خواهد داشت. اگر شرکتی کمتر از ۱۰۰۰ نفر پرسنل داشته باشد، شرایط سنی بیمه تکمیلی آن ها، به این صورت است که افراد بالای ۶۰ سال می توانند از بیمه تکمیلی گروهی برخوردار شوند. البته که باید حق بیمه بیشتری هم پرداخت کنند. بیمه گذار اصلی باید خودش حداقل ۱۸ سال را داشته باشد. نکته ای که درباره بیمه فرزندان کارکنان شرکت یا سازمان وجود دارد این است که آن ها می توانند فرزندان پسر مجرد خودشان را تا زمان تمام شدن سربازی یا تحصیل بیمه کنند. اگر فرزندشان سراغ هیچ کدام این موارد نرفته باشد، تنها تا ۱۸ سالگی این بیمه ادامه خواهد داشت و فرزندان دختر هم تا زمانی که شاغل شوند یا ازدواج کنند می توانند بیمه باشند.

خرید بیمه تکمیلی با در نظر گرفتن شرایط سنی!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم درباره شرایط سنی بیمه درمان به طور مفصل برایتان نوشتیم. گفتیم برای این که سراغ بیمه تکمیلی انفرادی یا سازمانی بروید، باید چه شرایط سنی ای را در نظر بگیرید و چه سنی برای این که سراغ بیمه تکمیلی بروید، امکان پذیر نیست یا اگر هست، باید حق بیمه بیشتری برایش بپردازید. اگر مایل به خرید بیمه تکمیلی سازمانی برای کارکنان شرکت خود هستید تا هم انگیزه ای چند برابر برای کار کردن آن ها بدهید و هم خیالشان را از بابت جبران هزینه های درمان، راحت کنید، راه ساده ای پیش رویتان قرار دارد. تنها کافی است وارد وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم شوید و با پر کردن درخواستی که روبرویتان است و شامل ۳ الی ۴ مورد است، اقدام به خرید بیمه تکمیلی نمایید. بلافاصله بعد از پر کردن درخواست، کارشناسان بیمه ای تیم­شیم با شما تماس خواهند گرفت و درباره جزئیات طرحی که می خواهید از شما می پرسند. درنهایت بیمه تکمیلی را برایتان آماده می کنند. به همین سادگی! فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *