فکر می‌کنیم از اسمش مشخص باشد که داریم از چه چیزی حرف می‌زنیم. بیمه SOS، شرکتی است کمک‌رسان که دارد محصولات متنوع بیمه‌ای در حوزه بیمه تکمیلی ارائه می‌کند. یعنی سر و کارش تنها با یک حوزه بیمه‌ای است و به طور تخصصی در آن فعالیت می‌کند. بیمه تکمیلی در حوزه درمان است و بیمه SOS آن را به صورت انفرادی و گروهی ارائه می‌کند. مزایا بسیار زیادی وجود دارد که این شرکت کمک‌رسان ارائه می‌کند. از میان دیگر خدمات و مزایای بیمه SOS می‌توان به خدمات پزشکی در محل زندگی شما و کمک‌رسانی حقوقی به افراد اشاره کرد. با بیمه مهمی روبرو هستیم که شناخت آن می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. از دیگر نام‌های این بیمه می‌توان به بیمه فوری هم اشاره کرد.

بیمه sos | بیمه فوری کمک رسان
بیمه sos | بیمه فوری کمک رسان

در ادامه این مطلب که داریم برای وبلاگ تیم­شیم آماده می‌کنیم، قرار است به شکلی ویژه به تعریف بیمه SOS و هر چیز مرتبط با آن بپردازیم.

بیمه تکمیلی انفرادی SOS

به طور کلی وقتی از بیمه تکمیلی SOS حرف می‌زنیم داریم از بیمه تکمیلی خانوادگی میگوییم. عموماً این بیمه برای خانواده‌ها است و اگر شما مجرد هستید و دلتان می‌خواهد این بیمه را داشته باشید، کمی کار دارد. یعنی باید به خوبی معاینه و چک آپ شوید و بعد از این که شرایط پزشکی شما به خوبی بررسی شد، اطلاع می‌دهند که این امکان وجود دارد که بیمه شوید یا نه. البته فکر نکنید که فقط این معاینه برای مجردهاست. خانواده هم که باشید و بخواهید بیمه تکمیلی SOS شوید، باید به خوبی معاینه شوید. این معاینه‌ای که از آن حرف می‌زنیم باید در آزمایشگاه شرکت SOS انجام شود. اگر مشکل یا بیماری خاصی داشته باشید، امکان استفاده از پوشش مربوط به آن بیماری را نخواهید داشت. یعنی بیمه تکمیلی‌تان را بدون داشتن آن پوشش باید خریداری کنید.

سقف تعهدات بیمه SOS به چه شکلی است؟

بیمه SOS همان‌طور که بالاتر گفتیم، به طور خاص مربوط به خانواده‌هاست و یک طرح مخصوص آن‌ها دارد. این طرحی که از آن حرف می‌زنیم، پوشش نازایی ندارد. از نکات جالب این طرح، صفر بودن فرانشیز آن است.

پوشش

سقف تعهدات
 پوشش بستری بیمه SOS

۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان

 پوشش پاراکلینیکی بیمه SOS

۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان
 پوشش زایمان بیمه SOS

۶.۵۰۰.۰۰۰ تومان

 پوشش آمبولانس بیمه SOS

۶۵۰.۰۰۰ تومان

 پوشش شیمی درمانی بیمه SOS

۳۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان

لیزر درمانی و فیزیوتراپی

۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان
حادثه

۳۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان

هزینه بستری روزانه

۳۰۰.۰۰۰ تومان
ویزیت و دارو

۵۰۰.۰۰۰ تومان

مراکز طرف قرارداد بیمه SOS

جبران هزینه‌های شما توسط شرکت SOS به دو شیوه مختلف انجام می‌شود. شیوه اول به این صورت است که فرد می‌رود سراغ مراکزی که با شرکت SOS قرارداد دارند. در این حالت، فرد تنها باید هزینه فرانشیز خود را بپردازید و باقی‌اش دیگر به عهده شرکت است. شیوه دیگر در شرایطی است که سراغ شرکت‌هایی بروید که طرف قرارداد نیستند. در این صورت فرد هزینه را می‌دهد، بعد مدارکش را می‌برد به شرکت بیمه و هزینه‌اش را دریافت می‌کند. یکی از نکاتی که بیمه SOS را به مراتب حیرت‌انگیزتر از دیگر شرکت‌ها کرده این ویژگی آن است که بیشتر از هر شرکت بیمه دیگری، با مراکز درمانی طرف قرارداد است. ۲۰ مرکز فیزیوتراپی، ۶۴ بیمارستان خصوصی، ۸ کلینیک، ۵ بیمارستان دولتی، ۸۴ آزمایشگاه و ۱۶ داروخانه.

بیمه تکمیلی SOS گروهی

وقتی از بیمه تکمیلی SOS گروهی حرف می‌زنیم، یعنی باید تعداد گروه مذکور بیش از ۴۰ نفر باشد. پس باید حداقل تعداد کارکنان یک شرکت ۴۰ نفر باشد که امکان بیمه کردن آن‌ها به وجود بیاید. اما خب راه‌هایی هست که می‌توانید از طریق آن کمتر از این تعداد را در شرکتتان بیمه کنید. تنها کاری که باید بکنید، این است که از طریق بیمه خانوادگی اقدام کنید. همین را بگوییم که بیمه تکمیلی SOS گروهی اوضاع بسیار خوبی دارد و اگر بتوانید جزو ۴۰ نفری باشید که بیمه می‌شوید، می‌توانید از امکان‌های زیادی برخوردار باشید.

صندوق درمان بیمه SOS

علاوه بر بیمه تکمیلی SOS، یک چیزی هم وجود دارد که صندوق درمان نامیده می‌شود و برای گروه‌هایی است که تعدادشان زیاد است. این صندوق درمان این‌طور کار می‌کند که شرکت، مبلغ مشخصی را در صندوق می‌گذارد تا افراد برای جبران هزینه‌هایشان از آن استفاده کنند. اینجا مسئله این‌طوری پیش می‌رود که کارفرما به جای پرداخت حق بیمه، مبلغی را از همان ابتدا برای کارمندانش کنار می‌گذارد. مزیت صندوق نسبت به بیمه گروهی این است که شما در اینجا هیچ محدودیتی ندارید. همچنین کارفرما به صورت مستقیم می‌تواند روی همه مسائل نظارت داشته باشد.

خرید اینترنتی بیمه SOS

اول این که احتمالاً الآن راضی شده باشید بیمه SOS بخرید. یا حداقل به این نتیجه رسیده‌اید که نسبت به بیمه‌های تکمیلی دیگر، مزیت‌های به مراتب بیشتری دارد. حالا مسئله دیگری که می‌ماند این است که آن را با هزینه‌های خودتان بسنجید و ببینید می‌توانید از پس آن بربیایید یا نه. نکته دیگر، نحوه خرید این بیمه‌نامه است که دو راه پیش روی شما قرار دارد. یک این که به صورت آنلاین جهت خرید بیمه SOS اقدام کنید و راه بعدی، مراجعه حضوری شما به شرکت بیمه SOS است. به هر حال فکر می‌کنیم در چنین شرایطی که همه قرار داریم، راه اول، راه منطقی‌تر و بهتری باشد. پس به صورت اینترنتی می‌توانید اقدام به خرید این بیمه‌نامه کنید و ظرف مدت زمان کوتاهی آن را خریداری کنید.

سوالات متداول

✅ بیمه SOS چیست؟

بیمه SOS، شرکتی است کمک‌رسان که دارد محصولات متنوع بیمه‌ای در حوزه بیمه تکمیلی ارائه می‌کند. یعنی سر و کارش تنها با یک حوزه بیمه‌ای است و به طور تخصصی در آن فعالیت می‌کند. بیمه تکمیلی در حوزه درمان است و بیمه SOS آن را به صورت انفرادی و گروهی ارائه می‌کند. مزایا بسیار زیادی وجود دارد که این شرکت کمک‌رسان ارائه می‌کند. از میان دیگر خدمات و مزایای بیمه SOS می‌توان به خدمات پزشکی در محل زندگی شما و کمک‌رسانی حقوقی به افراد اشاره کرد.

✅ سقف تعهدات بیمه SOS به چه شکلی است؟
پوشش سقف تعهدات
بستری ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
پاراکلینیکی ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان
زایمان ۶.۵۰۰.۰۰۰ تومان
آمبولانس ۶۵۰.۰۰۰ تومان
شیمی‌درمانی ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
لیزر درمانی و فیزیوتراپی ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان
حادثه ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه بستری روزانه ۳۰۰.۰۰۰ تومان
ویزیت و دارو ۵۰۰.۰۰۰ تومان
✅ فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان چقدر است؟

فرانشیز مبلغی است که شما خودتان باید بپردازید. یعنی درست است که بیمه تکمیلی، هزینه‌های درمان را جبران می‌کند اما بسته به پوششی که خریداری کرده‌اید، بخشی از هزینه‌ها را جبران می‌کند. یعنی باقی‌اش می‌ماند روی دوش شما. حالا این که فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان چقدر است، از اهمیت زیادی برخوردار است. بسته به شرکت بیمه‌گری که سراغش می‌روید، درصد فرانشیز می‌تواند بین ۱۰ تا ۳۰ درصد متفاوت باشد. ۳۰ درصد فرانشیز یعنی، بیمه زایمان، ۷۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و باقی‌اش می‌ماند برای شما. پس این نکته که حواستان به میزان فرانشیز، باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

✅ بیمه SOS با کدام مراکز، قرارداد دارد؟

ما! و قطعا ما!

در سایت تیم شیم می توانید پس از استعلام قیمت و پوشش های بیمه های مختلف نسبت به خرید اینترنتی بیمه زایمان اقدام کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

  • ۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس
  • ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس
  • تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه
همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *