فرقی نمی‌کند سرپرست خانواده باشید یا یکی از اعضای کوچک خانواده، اگر دارید این متن را می‌خوانید حتماً با هزینه‌های سنگین درمانی روبرو بوده‌اید یا درباره آن شنیده‌اید که حالا اینجا هستید. با این گرانی‌ها و اوضاع اقتصادی بد، چیزی که هزینه‌اش روز به روز بیشتر می‌شود، هزینه‌های بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است. اگر کرونا را هم در نظر بگیریم، می‌بینیم در شرایط بسیار سختی به سر می‌بریم و داشتن بیمه‌ای که بتواند اوضاع را کمی برایمان آرام کند، بسیار مهم است.

بیمه SOS خانواده
بیمه SOS خانواده

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است درباره بیمه خانواده برایتان بنویسیم. بیمه‌ای که در آن شما و باقی اعضای خانواده‌تان از پوشش‌هایی برخوردار خواهید بود و در مواجهه با مراکز درمانی یا هزینه‌های این چنینی، خیالتان راحت خواهد بود که بخش اعظمی از آن را شرکت بیمه قرار است بپردازد. همراهمان باشید تا با یکی از مهم‌ترین‌ها آشنایتان کنیم؛ بیمه SOS خانواده.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

معرفی بیمه SOS

بیمه SOS یا شرکت کمک رسان ایران، شرکتی است خدماتی که در تاریخ مرداد ماه سال ۷۱ ثبت شده و فعالیت خود را با ارائه پوشش های خاص و دریافت مجوز از بیمه مرکزی، آغاز کرده تا بتواند خدمات متفاوتش را ارائه کند. این شرکت را نباید با یک شرکت بیمه اشتباه بگیرید، این شرکت وظیفه دارد تا طبق قوانین کشور، همه ریسک های مرتبط با بیمه گذار خود را به شرکت های بیمه ایرانی واگذارد کند. نقش بیمه SOS را بیشتر می توان کمک رسانی به شرکت های بیمه و همچنین خدماتی نمودن پوشش های بیمه ای مختلف در رشته های مربوط به اشخاص و اتومبیل در نظر گرفت. این رشته از فعالیت ها در ایران با تأسیس این شرکت در سال ۷۱ به وجود آمد و اکنون دارد به بقای خود ادامه می دهد. این مطلب هم به طور خاص به یکی از خدماتی که این شرکت ارائه می کند، می پردازد و این خدمت، بیمه درمان SOS خانواده نام دارد.

انواع بیمه درمان تکمیلی

وقتی درباره بیمه درمانی حرف می زنیم، باید به این نکته اشاره کنیم که دو بخش زیرمجموعه برای بیمه درمان وجود دارد که یکی از آن ها بیمه پایه و دیگری بیمه درمان تکمیلی است. از انواع بیمه درمان پایه می شود به بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و … اشاره کرد که پوشش هایی دارند و این پوشش ها تنها مقدار کمی از هزینه ها را جبران می کند. بیمه درمان تکمیلی که همان طور که از نامش مشخص است، نقشی کامل کننده دارد، هزینه های درمان را تا سقف مشخصی جبران می کند. حال بیمه درمان تکمیلی خودش به دو بخش مهم تقسیم می شود که بیمه گروهی و بیمه انفرادی را شامل می شود. بیمه گروهی به طور کلی از طرف شرکت یا سازمان ها برای کارکنان و کارمندان خریداری می شود تا بتوانند از پوشش ها بهره ببرند و بیمه تکمیلی انفرادی برای این است که هرکسی خواست بتواند خودش را بیمه تکمیلی بکند. حالا بیمه درمان SOS خانواده در این دسته قرار می گیرد و می خواهیم آن را بررسی کنیم.

شرایط بیمه SOS خانواده

وقتی داریم از بیمه SOS خانواده می نویسیم یعنی هر عضوی که در این بیمه نامه حضور دارند باید حق بیمه جداگانه ای را به عنوان بیمه شده پرداخت کنند. برای استفاده از برخی پوشش ها مثل جراحی، بستری و زایمان، دوره انتظاری تعریف شده که باید آن ها گذرانده شوند که فرد بیمه شده بتواند از این پوشش ها استفاده کند. بیمه درمان تکمیلی از محدودیت سنی برخوردار بوده و همین یعنی باید پیش از این که اقدام به خرید بیمه SOS خانواده کنید، از شرکت درباره محدودیت های سنی آن سؤال بپرسید. نکته آخر درباره شرایط بیمه SOS خانواده این که اگر افراد سابقه بیماری داشته باشند در برخورداری از برخی پوشش های خاص دچار مشکل خواهند شد و نمی توانند آن پوشش ها را داشته باشند. همه افراد باید قبل از عضویت در این بیمه یک فرم پرسشنامه پزشکی مخصوصی را تکمیل نمایند و در صورت تشخیص پزشک شرکت کمک رسان ایران، انجام معاینات و آزمایشات پزشکی الزامی خواهد بود. سن افراد در تعیین حق بیمه ای که باید بپردازند بسیار مهم است.

پوشش های بیمه sos خانواده (به همراه سقف تعهدات)

در ادامه جدولی آماده کرده ایم که در آن می توانید پوشش های بیمه درمان SOS خانواده را ببینید و روبروی آن نیز سقف تعهدات مربوط به هر کدام از پوشش ها نیز آمده است.

پوشش های sos
پوشش های sos

حالا طبق جدول بالا و بر اساس سنی که در ادامه آمده و مربوط به سال ۹۸ است، می توانید حق بیمه هر فرد را ملاحظه کنید (قیمت ها به تومان):

حق بیمه sos
حق بیمه sos

مراکز طرف قرارداد بیمه sos خانواده

بیمه SOS خانواده با تعداد زیادی از مراکز درمانی طرف قرارداد بوده و از این حیث دستتان در انتخاب این مراکز حسابی باز است. نکته مهمی که وجود دارد این که حتماً پیش از این که سراغ هر کدام از این مراکز بروید، بررسی کنید که آیا امکان صدور معرفی نامه برایشان وجود دارد یا نه (طرف قرارداد شرکت هستند یا نه) که بدون پرداخت هزینه بتوانید از خدمات استفاده نمایید. در میان این مراکز در شهر تهران می توان به دندان پزشکی یوسف آباد، بیمارستان نگاه، بیمارستان تریتا، آزمایشگاه نیلو، آزمایشگاه سهروردی، بیمارستان لاله، بیمارستات بهمن، بیمارستان نیکان، بیمارستان فجر، بیمارستان عرفان، بیمارستان خاتم الانبیا، بیمارستان قلب تهران، بیمارستان ولیعصر، بیمارستان کیان و … اشاره کرد. تقریباً تعداد ۵۲۰ مرکز درمانی در تهران وجود دارد که با این شرکت، طرف قرارداد بوده و می توانید به راحتی برای درمان به آن ها مراجعه کنید. البته از سایر مراکز درمانی غیر طرف قرارداد نیز می توانید استفاده نمایید، با این تفاوت که ابتدا باید هزینه را پرداخت کرده و سپس مدارک را برای دریافت هزینه به شرکت SOS تحویل دهید.

دوره انتظار بیمه sos خانواده

خدمات تشخیصی و همچنین پاراکلینیکی بیمه SOS خانواده از دوره انتظار ۳ ماهه برخوردار بوده که باید این ۳ ماه بگذرد تا فرد بیمه گذار بتواند از این پوشش ها استفاده کند. دوره انتظار برخی موارد بستری ۴ ماه است. همچنین برای استفاده از پوشش زایمان و سایر هزینه های مربوط به آن، دوره انتظار یک سال تعیین شده است. شاید برایتان این سؤال مطرح شود که دوره انتظار چیست؟ دوره انتظار مدت زمانی است که باید از وقت خرید پوشش توسط شما بگذرد تا بتوانید از آن پوشش استفاده کنید. پس به هیچ وجه بعد از بارداری نمی توانید سراغ خرید این پوشش بروید.

خرید بیمه sos خانواده

اول از همه باید به این سؤال پاسخ بدهید که تمایل دارید بیمه SOS خانواده بخرید؟ احتمالاً جوابتان مثبت باشد چرا که اگر نیم نگاهی به شرایط اقتصادی بکنید، می بینید، کوچک ترین چیزی که بتواند اندکی شما را در هزینه ها کمک کند و آن ها را برایتان جبران نماید، قطعاً گزینه تان خواهد بود. حالا مسئله این پیش می آید که از کجا این بیمه نامه را خریداری کنید. جواب ما به شما، تیم­شیم است. شما از طریق وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم به سادگی می توانید درخواست خرید بیمه SOS خانواده را ثبت کنید و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی بیمه نامه خود را دریافت کنید. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی

سوالات متداول

✔️ پوشش های بیمه خانواده SOS کدامند؟
 • بستری
  پاراکلینیکی
  زایمان
  اورژانس
  شیمی درمانی
  لیزر درمانی و فیزیوتراپی
  بیمه حادثه
  خدمات پزشکی در منزل
  کمک رسانی حقوقی
  غرامت روزانه (مربوط به بستری)
  ویزیت و دارو
✔️ دوره انتظار بیمه خانواده sos چقدر است؟

خدمات تشخیصی و همچنین پاراکلینیکی بیمه SOS خانواده از دوره انتظار ۳ ماهه برخوردار بوده که باید این ۳ ماه بگذرد تا فرد بیمه گذار بتواند از این پوشش ها استفاده کند. همچنین برای پوشش زایمان، دوره انتظار ۹ ماه تعیین شده است. شاید برایتان این سؤال مطرح شود که دوره انتظار چیست؟ دوره انتظار مدت زمانی است که باید از وقت خرید پوشش توسط شما بگذرد تا بتوانید از آن پوشش استفاده کنید. مثلاً بعد از خرید پوشش زایمان که دوره انتظارش ۹ ماه است باید ۹ ماه از خرید این پوشش بگذرد که بتوانید از این پوشش بهره ببرید. پس به هیچ وجه بعد از بارداری نمی توانید سراغ خرید این پوشش بروید.

✔️ بیمه تکمیلی SOS را چگونه بخریم؟

سایت تیم شیم در خدمت شماست!
هم می توانید استعلام قیمت بیمه درمان انفرادی را انجام دهید هم نسبت به خرید آنلاین آن اقدام کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *