بیش از هر وقت دیگری این روزها از گوشه و کنار می شنوید که بر لزوم فرزند آوری تأکید می شود. اصلاً یکی از اتفاقاتی که جامعه را پویا می کند، وجود نسل جوان در آن کشور است. حالا که رشد جمعیت در ایران دارد به ثابت شدن می گراید، بهتر است تلاش کنیم تا اوضاع را عوض کنیم و سمت بهتر شدن جامعه پیش برویم. اما یکی از نگرانی ها مهم و به جای خانواده ها این است که جدای از هزینه های بزرگ کردن بچه، هزینه های پیش از آن یعنی آزمایشات و سونوگرافی و چیزهایی از این دست می تواند سرسام آورد باشد. البته که هست. در چنین شرایطی، تیم­شیم به شما بیمه تکمیلی سونوگرافی را پیشنهاد می کند.

بهترین بیمه تکمیلی سونوگرافی sonography
بهترین بیمه تکمیلی سونوگرافی sonography

با خرید این بیمه می توانید هزینه های مربوط به سونوگرافی را جبران کنید. اما مسئله اینجاست که آیا چنین بیمه ای داریم؟ اگر نداریم، با خرید چه پوششی می توانیم از این امکان بهره مند شویم که هزینه های مربوط به سونوگرافی را پرداخت کنیم. همراهمان باشید تا به جواب این سؤالات برسیم.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

بیمه تکمیلی سونوگرافی؛ رؤیا یا واقعیت؟

همین ابتدای ماجرا خیالتان را از یک بابت راحت کنیم، آن هم این که بیمه تکمیلی سونوگرافی نداریم! یعنی پوششی به طور جداگانه به نام پوشش سونوگرافی بیمه تکمیلی وجود ندارد. هزینه های مربوط به سونوگرافی به وسیله دو پوشش بیمه تکمیلی پرداخت می شود. یکی از آن ها پاراکلینیکی نوع ۱ بوده و دیگری پوشش زایمان. با خرید هر کدام از این پوشش ها می توانید هزینه های مربوط به سونوگرافی را جبران نمایید. در ادامه درباره پوشش زایمان بیمه تکمیلی برایتان توضیحاتی خواهیم داد تا بیش از پیش با این پوشش و کاری که می کند، آشنا شوید. پس چیزی به نام بیمه تکمیلی سونوگرافی وجود ندارد.

پوشش زایمان بیمه تکمیلی

پوشش زایمان جزو پوشش های اضافی بیمه تکمیلی درمان به شمار می رود. این یعنی شما برای داشتن آن باید حق بیمه اضافی پرداخت کنید. از دیگر پوشش های بیمه تکمیلی همان طور که بالاتر هم گفتیم، پاراکلینیکی است که شامل سی تی اسکن و ام آر آی و سونوگرافی می شود. این پوشش هم جزو پوشش های اضافی است و برای داشتنش باید حق بیمه اضافی پرداخت شود. با داشتن این دو پوشش می توانید بسیاری از هزینه های خودتان را جبران کنید. کلاً اگر بخواهیم بگوییم این طور است که پوشش زایمان بیمه تکمیلی که داریم حرف می زنیم و آن را به جای بیمه تکمیلی سونوگرافی معرفی کرده ایم، تعهدات زیر را تحت پوشش قرار می دهد. جبران هزینه های:

  • زایمان طبیعی یا سزارین (بیمارستان دولتی یا خصوصی)
  • ناباروری و نازایی
  • ماموگرافی و سونوگرافی
  • درمان ناباروری با میکروانجکشن

کدام شرکت ها بهترین بیمه تکمیلی سونوگرافی را ارائه می کنند؟

همه شرکت هایی بیمه تکمیلی درمان ارائه می کنند، بیمه تکمیلی سونوگرافی را هم دارند. منظورمان پوشش زایمان بیمه تکمیلی است. اما به طور خاص برخی از این شرکت ها هستند که این پوشش را به طور انفرادی نیز عرضه می کنند و کیفیت بسیار خوبی هم دارند و خدماتشان نسبت به باقی شرکت ها به مراتب، بهتر است. بیمه تعاون و بیمه آسماری، دو شرکتی هستند که می شود با جرئت گفت بهترین بیمه تکمیلی را ارائه می کنند. اگر دنبال پوشش های مناسب با هزینه ای منطقی هستید، پیشنهاد می کنیم حتماً سراغ یکی از این دو شرکت بروید. در ادامه قرار است ببینیم سقف تعهدات پوشش زایمان برای بیمه تعاون و بیمه آسماری به چه شکلی است.

بیمه تکمیلی سونوگرافی بیمه تعاون

بیمه تعاون، بیمه تکمیلی خود را در ۵ طرح مختلف ارائه می کند که هر کدام از آن ها برای پوشش زایمان، سقف تعهدات مختلفی را در نظر گرفته اند. در ادامه، جدولی برایتان آماده کرده ایم که می توانید از روی آن ببینید سقف تعهدات پوشش زایمان به چه صورت است.

بیمه تکمیلی سونوگرافی تعاون
بیمه تکمیلی سونوگرافی تعاونبیمه تکمیلی سونوگرافی تعاون

بیمه تکمیلی سونوگرافی بیمه آسماری

یکی از ویژگی های مهم بیمه آسماری در این است که پوشش های درمانی را در بالاترین سقف تعهداتشان ارائه می کند. درست مثل شرکت قبلی ۵ طرح مختلف برای ارائه بیمه تکمیلی درمان توسط شرکت آسماری وجود دارد که میزان سقف تعهدات پوشش زایمان را در آن بررسی خواهیم کرد. دانستن این نکات باعث می شود در هنگام انتخاب، به سادگی بتوانید از میان شرکت های موجود، انتخاب کنید.

بیمه تکمیلی سونوگرافی آسماری
بیمه تکمیلی سونوگرافی آسماری

فرانشیز بیمه تکمیلی سونوگرافی

فرانشیز بیمه تکمیلی سونوگرافی یا بهتر است بگوییم پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی، ۱۰ درصد است. این رقم چه برای بیمه تعاون و چه بیمه آسماری یکسان است. اگر برایتان سؤال پیش آمده که فرانشیز بیمه تکمیلی یعنی چه باید بگوییم، آن مقدار هزینه ای که جزو تعهدات شرکت بیمه گر شما قرار نمی گیرد و باید خودتان آن را بپردازید را فرانشیز میگویند. برخی پوشش ها در یک محصول بیمه ای شامل فرانشیز می شوند. مزیت های زیادی برای فرانشیز وجود دارد که مهم ترینش شاید این باشد که وقتی آدم بداند قرار است بخشی از هزینه ها را خودش از جیب بدهد، احتمالاً بیشتر احتیاط و مراقبت می کند. پس به نوعی، جنبه پیشگیرانه هم دارد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی سونوگرافی

دوره انتظار از آن چیزهایی است که معمولاً شامل برخی پوشش های خاص بیمه تکمیلی می شود و به این معنی است که باید مدت زمان مشخصی از زمان خرید پوشش بگذرد تا بتوانید از آن استفاده کنید. مثلاً بیمه آسماری برای پوشش زایمان بیمه تکمیلی اش، دوره انتظار ۹ ماهه در نظر گرفته است. این رقم برای بیمه تعاون نیز ۹ ماه است. یعنی بعد از اقدام به خرید پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی باید اجازه دهید، ۹ ماه بگذرد و بعد برای دریافت خسارت یا جبران هزینه ها اقدام کنید. دوره انتظار برای این تعریف می شود که امکان سو استفاده از خیلی ها گرفته شود و در عین حال شما هرگز بعد از بارداری نمی توانید برای خرید پوشش اقدام کنید و صرفاً نقش مصرف کننده داشته باشید. باید حداقل ۹ ماه حق بیمه پرداخت کنید و این زمان بگذرد که مستحق استفاده از امکان های بیمه تکمیلی باشید.

از کجا بیمه تکمیلی سونوگرافی بخریم؟

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به ارائه توضیحی درباره بیمه تکمیلی سونوگرافی پرداختیم و این موضوع را روشن کردیم که چنین چیزی وجود ندارد. بلکه شما با خرید پوشش های پاراکلینیکی و زایمان می توانید هزینه های مربوط به سونوگرافی را جبران کنید. در عین حال دو شرکت مهمی که این پوشش ها در آن از اوضاع بسیار خوبی برخوردار هستند را معرفی کردیم که خرید بیمه تکمیلی از هرکدامشان یعنی سود و منفعت برای شما و خیالتان از خیلی جهات، راحت خواهد شد. در ادامه اگر نیازی به مشورت بود، کارشناسان تیم­شیم در خدمت شما خواهند بود. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *