شما جزو کدام دسته از آدم‌ها هستید؟ آن دسته از کسانی که سلامتی‌شان برایشان اهمیت دارد یا آن‌هایی که دیگر به فکر خودشان نیستند؟ سازمان بهداشت جهانی، طی تعریفی که ارائه کرده سلامت را در سه سطح جسمی، روانی و اجتماعی قرار داده است. درواقع فردی که سالم قلمداد شود یعنی در این سه سطحی که گفتیم، اوضاع خوبی دارد. حال تصور کنید فردی را که در هر کدام از این ابعادی که گفتیم، مشکلی داشته باشد، آن وقت جدای از بار روحی و روانی و درد جسمی، کلی هزینه روی دستش می‌گذارد. یکی از مشکلاتی که آدم‌ها را می‌تواند تا حد زیادی درگیر کند، اختلالات کروموزومی‌ای است که هنگام بارداری برای جنین پیش می‌آید و باعث می‌شود جنین به سندروم داون، پاتو یا ادوارد مبتلا شود. برخی از این اختلالات باعث از بین رفتن جنین می‌شوند و برخی دیگر باعث می‌شوند وقتی جنین متولد شد و بزرگ شد دچار عقب ماندگی ذهنی شود و آن وقت هم برای خودش و هم اطرافیانش مشکلات زیادی ایجاد کند.

بیمه تکمیلی غربالگری
بیمه تکمیلی غربالگری

این روزها امکانی برای تشخیص این معلولیت‌های جنین به وجود آمده که اگر به موقع و در زمان درستی از بارداری تشخیص داده شود می‌شود جلوی به دنیا آمدن این جنین را گرفت. البته با اجازه مراجع قانونی! به این امکان تشخیصی، غربالگری گفته می‌شود و در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم هم قرار است درباره بیمه تکمیلی غربالگری برایتان بنویسیم. همراهمان باشید که حرف‌های مهمی برایتان آماده کرده‌ایم.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

غربالگری چیست؟

قبل از این‌که به بیمه تکمیلی غربالگری بپردازیم، اجازه دهید اول از همه ببینیم غربالگری چیست؟ غربالگری همان‌طور که بالاتر هم گفتیم، اقدامی است تشخیصی که در دوره بارداری در دو مرحله اتفاق می‌افتد. یکی در سه ماهه اول که می‌شود هفته ۱۱ام تا ۱۳ام و دیگری در سه ماهه دوم یعنی هفته ۱۴ام تا ۲۲ام. اگر در سه ماهه اول، تشخیص پزشک این باشد که جنین مشکوک به اختلالات تریزومی است، آن وقت باید نمونه‌برداری از پرزهای جفتی انجام شود و اگر در سه ماهه دوم، چنین چیزی تشخیص داده شود، از مایعات اطراف جنین، نمونه‌برداری صورت می‌گیرد. طبیعی است همه زوج‌ها خواهان فرزندانی سالم باشند و به همین سبب، اهمیت انجام آزمایشات مربوط به غربالگری بسیار زیاد است. اهمیت غربالگری یک طرف، هزینه های بالایی که دارد هم یک طرف. در ادامه به بیمه تکمیلی غربالگری خواهیم پرداخت و ببینیم ماجرا برای جبران این هزینه ها از چه قرار است.

بیمه تکمیلی غربالگری  چیست؟

قطعاً تست غربالگری یکی از آن تست‌های مهمی است که همه زوج‌ها خواهان انجامش هستند اما مسئله‌ای که وجود دارد هزینه های گران آن است چرا که شرکت‌های بیمه‌ای، خیلی خوب این ماجرا را پوشش نمی‌دهند. بسته به سقف تعهداتی که شرکت‌های مختلف در نظر می‌گیرند و سیاست‌های مختلفی که دارند، جبران هزینه ها توسط هرکدامشان متفاوت است. اما چیزی که مشخص است این است که بیشتر شرکت‌های بیمه‌گر چیزی حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد هزینه های مربوط به غربالگری را پرداخت می‌کنند. البته این در صورتی است که بیمه پایه داشته باشید. مثلاً با بیمه پایه‌ای مثل بیمه تأمین اجتماعی برای یک مرحله غربالگری می‌توانید چیزی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بگیرید یا اگر قرار شده باشد تست تشخیصی آمینو را بدهید بیمه پایه چیزی در حدود ۷۰۰ هزار تومان را به شما پرداخت می‌کند. اما بیمه تکمیلی غربالگری بسته به شرکتی که از آن بیمه خریداری کرده باشید، می‌تواند مبلغ بیشتری از هزینه ها را برایتان جبران کند.

پوشش‌های بیمه غربالگری

بیمه تکمیلی را که احتمالاً می‌شناسید، نه؟ بیمه تکمیلی مکمل بیمه پایه است و به صورت محصولی در بسته محصولات بیمه‌ای درمانی ارائه می‌شود تا بخش بیشتری از هزینه های مرتبط با درمان را جبران کند. این محصول بیمه‌ای، پوشش های مختلفی را ارائه می‌کند که می‌توانید آن‌ها را خریداری نمایید. هر کدام از این پوشش ها، سقف تعهدات مختلفی دارند. پوششی که اکنون باید به دنبالش باشید در حوزه پوشش خدمات آزمایشگاهی هر شرکت بیمه‌گری قرار می‌گیرد. البته برخی شرکت‌ها غربالگری را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند. به همین علت پیش از خرید بیمه تکمیلی، حتماً به این نکته توجه کنید که در پوشش خدمات آزمایشگاهی شرکت بیمه‌گری که رفته‌اید سراغش، غربالگری هم وجود دارد یا نه! در پاراگراف بعدی برخی شرکت‌هایی که پوشش غربالگری را جزو پوشش خدمات آزمایشگاهی‌شان دارند را مقایسه خواهیم کرد و همچنین سقف تعهدات هر کدام از آن‌ها را خواهیم نوشت. این‌طوری بهتر می‌توانید مقایسه کنید و ببینید کدام یکی از این بیمه‌ها، مناسب شرایط شما هستند.

سقف پوشش های بیمه تکمیلی غربالگری

بیمه سامان و تعاون، جزو شرکت‌هایی هستند که هزینه های مربوط به غربالگری را تحت پوشش خدمات آزمایشگاهی جبران می‌کنند. شرکت‌های دیگری هم ممکن است بیمه تکمیلی غربالگری ارائه کنند اما از آنجایی که این دو شرکت جزو معدود شرکت‌هایی هستند که بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی نیز عرضه می‌کنند، قرار است به سقف تعهدات این دو شرکت بپردازیم و ببینیم تا چه حد از هزینه های مربوط به این آزمایشات تشخیصی را پرداخت می‌کنند.

سقف تعهدات پوشش خدمات آزمایشگاهی بیمه سامان

غربالگری سامان
غربالگری سامان

سقف تعهدات پوشش خدمات آزمایشگاهی بیمه تعاون

غربالگری تعاون
غربالگری تعاون

چگونه هزینه های غربالگری  خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

درست مثل دریافت خسارت دیگر پوشش های بیمه تکمیلی برای دریافت هزینه های خود در بیمه تکمیلی غربالگری دو روش پیش رویتان است. اول این‌که از همان ابتدا بروید سراغ مراکز طرف قرارداد با بیمه خودتان که در این صورت تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید، هزینه فرانشیز است. دوم این‌که بروید سراغ مراکز درمانی‌ای که با شرکت بیمه‌گرتان طرف قرارداد نیستند، در این صورت باید مدارک لازمی که برای اثبات ادعای شما وجود دارد و شرکت بیمه‌گر از شما می‌خواهد را آماده کنید و به یکی از شعب پرداخت خسارت شرکت بیمه‌تان مراجعه کنید تا ضمن کسر فرانشیز، مابقی هزینه را به شما پرداخت کنند.

برای داشتن جمعیتی سالم، بیمه تکمیلی غربالگری بخرید!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم درباره غربالگری نوشتیم. درباره این‌که امکانی فراهم است تا بتوانیم فرزندانی سالم به دنیا بیاوریم و چه بهتر که از این امکان استفاده کنیم. البته که هزینه های تست غربالگری بسیار زیاد است اما با داشتن بیمه تکمیلی غربالگری می‌توانید این هزینه ها را تا حد زیادی جبران کنید. تنها کافی است وارد وب‌سایت خرید آنلاین بیمه تیم­شیم شوید و با پر کردن فرم درخواست بیمه تکمیلی، کارشناسان ما را از نیتتان باخبر کنید. آن وقت در مدت زمان کوتاهی با شما تماس خواهیم گرفت و به سرعت جهت صدور بیمه‌نامه شما اقدام خواهیم کرد. تنها چیزی که نباید فراموش کنید این است که در این روزهای سخت، تیم­شیم هوایتان را دارد. همچنین این پوشش در قالب طرح بیمه تکمیلی گروهی ارائه می شود.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *