تاکنون مطالب زیادی در تیم­شیم منتشر کرده‌ایم که به طور خاص داشتیم درباره بیمه تکمیلی برایتان توضیح می‌دادیم. این که اصلاً به چه کارمان می‌آید و چقدر خوب است اگر به صورت سازمانی یا شرکتی آن را خریداری کنید. به هر حال مزیت‌های بسیار زیادی دارد. اما امروز قرار است به طور خاص به یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی بپردازیم. پیش از این که برویم سر اصل مطلب این را بگوییم که بیمه تکمیلی، از آن محصولات بیمه‌ای خوبی است که در این اوضاع بد اقتصادی تا حد زیادی می‌تواند دستگیر ما باشد. با خرید بیمه تکمیلی برای کارمندان شرکتتان این شرایط را فراهم می‌کنید تا در صورت بروز مشکل یا اتفاقی که باعث شود سر و کارشان به مراکز درمانی بیفتد، اطمینان داشته باشند بیمه تکمیلی، هزینه‌های درمانی‌شان را جبران خواهد کرد. چه چیزی بهتر از این؟

بیمه تکمیلی ایمپلنت
بیمه تکمیلی ایمپلنت

هرچقدر برای کارمندانتان ارزش قائل شوید، آن‌ها به همان اندازه برایتان کار خواهند کرد. در ادامه قرار است درباره بیمه تکمیلی ایمپلنت برایتان بنویسیم. پوششی که لبخند کارکنانتان را زیبا می‌کند. همراهمان باشید.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

بیمه تکمیلی چه مزیتی دارد؟

سؤال مهمی است. به هر حال شما به عنوان کسی که شرکت یا سازمانی را اداره می‌کند، لازم است بدانید، بیمه تکمیلی چه مزیتی دارد که باید آن را خریداری کنیم. احتمالاً بیمه‌های پایه (تأمین اجتماعی، سلامت و …) را به خوبی بشناسید. شاید شرکتتان این‌طوری است که همه کارکنان به محض شروع کارشان بیمه پایه می‌شوند. این یعنی قرار است هزینه‌های درمانی‌شان به اندازه مشخصی با استفاده از این بیمه، پرداخت شود. اما وقتی هزینه‌ها بالا می‌رود و دیگر بیمه پایه جوابگوی هزینه‌های درمانی نیست، چه کار می‌کنید؟ زندگی‌تان را می‌فروشید تا هزینه‌های درمانی را بدهید؟ منطقی نیست. بهتر است بروید سراغ بیمه تکمیلی چرا که این محصول فراهم شده تا مازاد هزینه‌های درمانی بیمه پایه را بپردازد. پس خرید این بیمه برای کارکنانتان، از اوجب واجبات است و حتماً به خرید آن فکر کنید.

بیمه تکمیلی ایمپلنت چیست؟

پیش از اینکه درباره بیمه تکمیلی ایمپلنت بخواهیم چیزی بنویسیم، بهتر است اول از همه شما را با پوشش‌های بیمه تکمیلی آشنا کنیم. این که اصلاً بیمه تکمیلی قرار است هزینه چه چیزهایی را جبران کند. به هر حال باید ببینید، ارزشش را دارد آن را بخرید یا نه. البته که ما به شما میگوییم ارزشش را دارد. خصوصاً در این شرایط! خلاصه نگاهی به پوشش‌ها بیندازید و برویم سر اصل مطلبمان.

جبران هزینه‌های:

 • بستری در بیمارستان
 • انواع جراحی تخصصی
 • انواع اسکن و سونوگرافی
 • نوار مغز، تست ورزش و …
 • جراحی‌های سرپایی مثل شکستگی، دررفتگی، ختنه و …
 • خدمات آزمایشگاهی
 • آمبولانس درون‌شهری و برون‌شهری
 • زایمان و همچنین درمان نازایی
 • ویزیت و دارو
 • دندان‌پزشکی
 • خرید سمعک
 • درمان عیب‌های انکساری چشم

ایمپلنت چیست؟

گاهی اوقات آن‌قدر دیر متوجه پوسیدگی دندانمان می‌شویم که دیگر امکان احیا یا برگرداندن آن به شرایط سابق وجود ندارد. در چنین شرایطی، تخصص دندان‌پزشکی، به درمانی به نام ایمپلنت رسیده که طی آن یک پین تیتانیومی به جای دندانتان جای گذاری می‌شود و روی آن چیزی به نام تاج قرار می‌گیرد. تاج همان دندان خودمان است که ساخته شده و روی پین قرار گرفته تا ظاهر دندان حفظ شود و جوری به نظر برسد که انگار همه چیز طبیعی است. وقتی از ابتدای این مطلب درباره این نوشتیم که موضوع مطلبمان بیمه تکمیلی ایمپلنت است منظورمان بیمه‌ای است که هزینه کاشت ایمپلنت را به ما بپردازد و جبران کند.

بیمه تکمیلی ایمپلنت جزو کدام بیمه است؟

خب، همان‌طور که بالاتر نوشتیم، فکر کنیم خودتان حدس زده باشید که بیمه تکمیلی ایمپلنت جزو پوشش دندان‌پزشکی این محصول بیمه‌ای قرار می‌گیرد. اما سؤالی که برای خیلی‌ها به وجود می‌آید این است که آیا پوشش دندان‌پزشکی همه امور مربوط به دندان را شامل می‌شود یا نه! اگر بیمه حوادث داشته باشید که خیالتان تخت! مسئله‌ای ندارید و می‌توانید هر آسیبی به دندانتان رسیده را خسارتش را بگیرید اما وقتی داریم از بیمه تکمیلی ایمپلنت صحبت می‌کنیم، وضع کمی فرق می‌کند.

بیمه تکمیلی ایمپلنت | رؤیا یا واقعیت؟

این که اصلاً بیمه تکمیلی ایمپلنت داریم یا نه، سؤال مهمی است. پوشش دندان‌پزشکی بیمه تکمیلی، هزینه‌های مرتبط با دندان را تا سقف تعهدی که مشخص شده، پرداخت می‌کند. معمولا مواردی مانند ایمپلنت، ارتودنسی و دندان مصنوعی جزو استثنائات پوشش دندان‌پزشکی هستند. اما در صورت درخواست مشتریان، شرکت بیمه با توجه به تعداد بیمه‌شدگان آن شرکت و همچنین با اضافه نرخ، ممکن است با افزودن موارد مذکور به پوشش دندان‌پزشکی موافقت ‌نماید.

اگر مایل هستید بدانید کدام درمان‌های مرتبط با دندان در حالت عادی تحت پوشش قرار می‌گیرد، همراهمان باشید که برایتان حرف داریم.

بیمه تکمیلی دندان و نکات مربوط به آن!

بهتر است برای خرید هر پوشش بیمه تکمیلی اول از همه به خوبی آن را بشناسید. نکات مهمی وجود دارد که دانستن آن‌ها در مواجهه با خرید این پوشش، می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند.

بیمه‌ها در پوشش دندان‌پزشکی عموما هزینه‌های مربوط به کشیدن دندان، پر کردن جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، درمان ريشه و روکش را تقبل می‌کنند.

حواستان به دوره انتظار پوشش دندان‌پزشکی باشد. دوره انتظار یعنی از زمان خریدتان باید مقدار مشخصی بگذرد تا بتوانید از این پوشش برای جبران هزینه‌هایتان استفاده کنید. البته در بیمه‌های تکمیلی گروهی برای این پوشش دوره انتظار وجود ندارد.

فرانشیز را احتمالاً بشناسید. به هر حال مطالب زیادی نوشتیم که در آن، فرانشیز را بارها تعریف کرده‌ایم. همان مبلغی که شما باید بپردازید و شرکت بیمه‌گر، مسئولیتی برای پرداخت قسمتی از هزینه‌های درمانی‌تان نخواهد داشت. این می‌شود فرانشیز.

البته اگر طبق صحبت ابتدایی‌مان، قصدتان خرید بیمه تکمیلی گروهی یا سازمانی باشد که خیالتان راحت، مقدار فرانشیز بر اساس توافق طرفین، تعیین خواهد شد.

نحوه خرید بیمه تکمیلی ایمپلنت

همان‌طور که بالاتر هم در این باره نوشتیم، بیمه تکمیلی ایمپلنت به صورت مجزا نداریم. چرا که عمل ایمپلنت در برخی موارد جزو تعهدات پوشش دندان‌پزشکی بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد. برای خرید بیمه تکمیلی با پوشش دندان‌پزشکی، راه‌های زیادی پیش روی شماست. اول از همه پیشنهاد می‌کنیم، درباره بیمه تکمیلی شرکت‌های مختلف مطالعه کنید که مطالبشان در همین وبلاگ تیم­شیم موجود است. بعد تصمیم بگیرید با توجه به شرایطی که دارید، کدام شرکت خدمات بهتری را می‌تواند به شما ارائه کند. سپس اقدام به خرید کنید. کارشناسان ما مشاوره تلفنی و حضوری رایگان جهت تصمیم‌گیری در مورد انتخاب شرکت بیمه، پوشش‌ها و سقف تعهدات به شما ارائه خواهند داد، کافی است درخواست خود را در اینجا ثبت نمایید. خرید بیمه تکمیلی

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی

سوالات متداول

❓ ایمپلنت چیست؟

✔️

گاهی اوقات آن قدر دیر متوجه پوسیدگی دندانمان می شویم که دیگر امکان احیا یا برگرداندن آن به شرایط سابق وجود ندارد. در چنین شرایطی، تخصص دندان پزشکی، به درمانی به نام ایمپلنت رسیده که طی آن یک پین تیتانیومی به جای دندانتان جای گذاری می شود و روی آن چیزی به نام تاج قرار می گیرد. تاج همان دندان خودمان است که ساخته شده و روی پین قرار گرفته تا ظاهر دندان حفظ شود و جوری به نظر برسد که انگار همه چیز طبیعی است. وقتی از ابتدای این مطلب درباره این نوشتیم که موضوع مطلبمان بیمه تکمیلی ایمپلنت است منظورمان بیمه ای است که هزینه کاشت ایمپلنت را به ما بپردازد و جبران کند.

❓ آیا بیمه تکمیلی ایمپلنت وجود دارد؟

✔️ این که اصلاً بیمه تکمیلی ایمپلنت داریم یا نه، سؤال مهمی است. پوشش دندان پزشکی بیمه تکمیلی، هزینه های مرتبط با دندان را تا سقف تعهداتی که مشخص شده، پرداخت می کند. اما بگذارید همین جا خیالتان را راحت کنیم که بیمه تکمیلی ایمپلنت وجود ندارد چرا که عمل ایمپلنت جزو استثناهای بیمه تکمیلی است. حالا این که گفتیم بیمه تکمیلی ایمپلنت وجود ندارد دلیل نمی شود اعمال دیگر مرتبط با دندان در پوشش دندان پزشکی بیمه تکمیلی قرار نگیرد. اگر مایل هستید بدانید کدام درمان های مرتبط با دندان تحت پوشش قرار می گیرد، همراهمان باشید که برایتان حرف داریم.

❓ جایگزین مخارج بیمه تکمیلی ایمپلنت چیست؟

✔️ اما برای خرید بیمه تکمیلی با پوشش دندان پزشکی، امکان های زیادی پیش روی شماست. اول از همه پیشنهاد می کنیم، درباره بیمه تکمیلی شرکت های مختلف مطالعه کنید که مطالبشان در همین وبلاگ تیم-شیم موجود است. بعد تصمیم بگیرید با توجه به شرایطی که دارید، کدام شرکت خدمات بهتری را می تواند به شما ارائه کند. سپس اقدام به خرید کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *