تا به حال چند بار پیش آمده وقتی در خیابان راه می روید، به صندوق صدقات توجهی کنید یا مبلغی را به عنوان کمک درون آن بیندازید؟ احتمالاً زیاد چنین اتفاقی افتاده، نه؟ به هر حال همه مان میدانیم، صدقه دادن بلایای مختلف را از ما دور می کند و انجام این کار باعث می شود خیلی ها که تحت پوشش کمیته امداد هستند بتوانند به بقایشان ادامه دهند و اوضاع خوبی داشته باشند. احتمالاً بسیاری از کسانی که از وضع مالی خوبی برخوردار نیستند، تحت پوشش کمیته امداد باشند اما خیلی ها هم هستند که کمیته امداد آن ها را نمی شناسد و اگر اطرافتان چنین کسانی هستند می توانید آن ها را راهنمایی کنید که بروند سراغ کمیته امداد و تحت پوشش آن قرار بگیرند. شرایط اقتصادی این روزها به گونه ای است که یک انسان با وضعیت متوسط در جامعه نمی تواند از پس هزینه هایش بربیاید. منظورمان هزینه های تفریحی نیست بلکه  همین هزینه های ساده و در عین حال ضروری مثل هزینه خوراک و مسکن از آن چیزهایی است که خیلی ها نمی توانند از پس آن بربیایند. حالا هزینه درمان را به این ها اضافه کنید. اگر خدای ناکرده اتفاقی برای یکی از اعضای خانواده هایی با وضع مالی بد، رخ بدهد، جبران هزینه های درمانی کار ساده ای نخواهد بود.

بیمه کمیته امداد چیست
بیمه کمیته امداد چیست

به همین خاطر در این مطلب ازسایت خرید آنلاین بیمه تیم­شیم قرار است به معرفی بیمه کمیته امداد بپردازیم. همراهمان باشید.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

مختصری درباره کمیته امداد

از اولین نهادهایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تأسیس شد، می توان به کمیته امداد امام خمینی اشاره کرد که در اسفند ۵۷ آغاز به کار کرد و هدف آن نیز رسیدگی به امورات محرومان و افرادی بود که به لحاظ مالی اوضاع خوبی نداشتند. تمرکز این نهاد از همان ابتدا روی توانمندسازی خانواده ها و افرادی بود که نیاز به خدمات درمانی، ارتقای کیفی زندگی، تأمین مسکن و آموزش داشتند. درواقع این کار را با ترویج فرهنگ انفاق و ایثار در میان مردمی که توان مالی خوبی داشتند انجام داد و مردم نیز به خوبی با حمایت های مادی و معنوی شان به حفظ کمیته امداد و بقای آن کمک کردند. سال ۶۶ بود که این نهاد شکلی رسمی به خودش گرفت تا جایی که برای آن اساس نامه ای طراحی شد و سرپرستی شکل گرفت تا اهداف، منسجم تر از قبل پی گرفته شود.

معرفی بیمه کمیته امداد

محصولات بیمه در حوزه درمان به دو دسته بیمه پایه و بیمه تکمیلی تقسیم می شوند. برای این که درباره بیمه تکمیلی بخوانید، کافی است جستجوی کوتاهی در وبلاگ تیم­شیم بکنید، آن وقت به حد کافی با مطالب مختلفی روبرو خواهید شد که راهنمایتان باشد. بیایید کمی درباره بیمه پایه برایتان بنویسیم. بیمه پایه، نوعی محصول بیمه ای است که با داشتن آن می توانید برخی هزینه های مربوط به مسائل مختلف درمانی را جبران کنید. البته سقف تعهدات این بیمه نسبت به بیمه تکمیلی به مراتب کمتر است اما به هر حال باز هم رقم قابل توجهی از هزینه ها را برایتان جبران می سازد. یکی از انواع بیمه های پایه، بیمه پایه کمیته امداد است. بیمه پایه کمیته امداد، بیمه ای است که به طور خاص به مددجویان این سازمان اختصاص دارد و آن ها را تحت پوشش خود قرار می دهد. حق بیمه این مددجویان نیز به کمک کمیته امداد امام خمینی پرداخت می شود.

خدمات و مزایای بیمه کمیته امداد

از جمله مزایای بیمه کمیته امداد می توان به بیمه های اجتماعی مثل بیمه بازنشستگی، بیمه فوت، از کار افتادگی و بیمه درمانی اشاره کرد. خدماتی که بیمه کمیته امداد ارائه می کند شامل بیمه اجتماعی مشمولین طرح های اشتغال و خودکفایی به شکل صاحبان حرفه و مشاغل آزاد است. از دیگر خدمات آن می توان به بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری اشاره کرد و همچنین بیمه اجتماعی مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان! این انواع خدماتی است که بیمه کمیته امداد در قالب های مختلف به مددجویان این سازمان ارائه می کند و آن ها را تحت پوشش خود قرار می دهد.

شرایط بیمه کمیته امداد

از جمله کارهای مهمی که بیمه کمیته امداد می کند این است که حق بیمه همه افرادی که تحت پوشش این سازمان قرار می گیرند را پرداخت می کند و شرایط آن نیز به این صورت است که متقاضی بیمه باید حتماً مجری یکی از طرح های اشتغال کمیته امداد باشد یا زن سرپرست خانواری شهری یا مددجوی روستایی یا عشایر باشد. از دیگر شروط موجود این است که متقاضی بیمه حتماً باید تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی باشد. سن متقاضی در هنگام صدور بیمه نامه حتماً باید مطابق همان چیزی باشد که در قانون بیمه سازمان تأمین اجتماعی گفته شده وگرنه در غیر این صورت، امکان بیمه شدن فرد وجود نخواهد داشت. نکته نهایی این که برای کسانی که مشمول طرح های اشتغال هستند، طرح خودکفایی مددجو باید فعال باشد.

پوشش های بیمه کمیته امداد

درست مثل همه بیمه های پایه، بیمه کمیته امداد نیز در همه حوزه های درمانی که مربوط به بیمارستان، کلینیک ها، پاراکلینیک ها و مراکز درمانی دیگر شود، خدمات درمانی ارائه می کند و افراد می توانند از آن ها بهره مند شوند. تنها نکته اش این است که این افراد تحت پوشش کمیته امداد هستند به جز این مورد، هیچ فرقی با دیگر بیمه های پایه مثل تأمین اجتماعی، سلامت یا نیروهای مسلح ندارد.

تا چه زمانی می توان از خدمات بیمه کمیته امداد، بهره برد؟

به طور کلی قرار بر این است که تا زمانی که فرد نتوانسته به وضعیتی پایدار برسد که توان پرداخت حق بیمه را داشته باشد و همچنان تحت پوشش کمیته امداد است، باید این بیمه برایش رد شود و بتواند از آن استفاده کند. درواقع از شرایط لازم برای پایان بیمه کمیته امداد می توان به رسیدن به وضعیتی پایدار، برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی یا فوت، تشخیص مسئولان کمیته امداد و توانایی فرد در پرداخت حق بیمه اشاره کرد. هر کدام از این موارد که برای فرد اتفاق بیفتد، دیگر نیازی به بهره مندی از بیمه کمیته امداد برایش وجود ندارد و می تواند درست مثل همه آدم های دیگر، شخصاً حق بیمه خودش را پرداخت کند. حالا این که سراغ بیمه پایه سلامت برود یا بیمه تأمین اجتماعی، بسته به شرایط مالی اش، به خودش بستگی دارد.

خرید بیمه کمیته امداد

خرید بیمه کمیته امداد، لفظ درستی برای خدمتی که ارائه می شود نیست. چون شما چیزی را خریداری نمی کنید بلکه بر حسب شرایطی که دارید و این که تحت پوشش کمیته امداد هستید، اقدام به دریافت بیمه کمیته امداد می کنید و بعد از تشخیص و تأیید مسئولان این سازمان می توانید از خدمات درمانی ای که بیمه کمیته امداد ارائه می کند، بهره ببرید. ازآنجایی که بیمه کمیته امداد یکی از انواع بیمه های پایه است، هیچ مشکلی برای بهره مندی از بیمه تکمیلی برایتان وجود ندارد و اگر در شرکتی مشغول به کار شدید که قصد خرید بیمه تکمیلی را داشت، می توانید با بیمه پایه خود اقدام کنید. هر سؤال دیگری داشتید، تیم­شیم در خدمت شماست. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد. هم چنین اگر در یک ساز مان فعالیت می کنید می توانید از مزایای بیمه درمان سازمانی بهره مند شوید یا از بیمه تکمیلی گروهی استفاده کنید.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

۱ دیدگاه

  • سلام.شوهرم متولد سال ۵۱ هست.دوسال پیش تصادف کرد و بخاطر شکستگی دوبل ساق پا مجبور به پلاتین شد و تا بهبودی تمام وزن و کارهایش با پای سالمش بود که الان زانوی پای سالمش هم به مشکل خورده و ماهی دوبار هر دو پایش ورم می‌کند و درد شدید.کار سنگین نمی‌تواند انجام دهد الان شاگرد مغازه داری است با حقوق ماهی یک میلیون.دختر ۷ساله دارم با سابقه تشنج که تحت نظر پزشک می‌باشد اصلا بیمه نیستیم و مستاجریم در اصفهان.اصلا از پس مخارج برنمی‌آییم ترا خدا کمکمون کنید تحت پوشش کمیته امداد و بیمه آن قرار بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *