در شرایطی به سر می بریم که خیلی نمی شود امیدی به بهبود وضعیت اقتصادی داشت. همین ناامیدی هم باعث شده نگرانی هایمان درباره برطرف کردن نیازهای اولیه، بیشتر شود. از هزینه های مربوط به مسکن گرفته تا پوشاک و حتی خوراک، این روزها از نگرانی های اولیه ماست و اگر خدای نکرده سر و کارمان به بیمارستان بیفتد یا بیمار شویم، هزینه های درمان، نیز به این مواردی که گفتیم اضافه می شود. این روزها هزینه های درمان به شدت افزایش یافته است و شما برای خرید داروهای مربوط به یک سرماخوردگی ساده باید حسابی هزینه کنید. حالا تصور کنید، شرکت شما، تک تک کارمندانش از جمله خود شما را بیمه تکمیلی کرده باشد. در این صورت نگرانی شما درباره هزینه های درمانی، حل می شود. چرا؟ چون بیمه تکمیلی درمان سازمانی پوشش های زیادی ارائه کرده که مناسب برای رفع نیازهای افراد است. خصوصاً در بحث پوشش ویزیت و دارو!

داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی
داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به معرفی داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی بپردازیم و این پوشش را بیشتر به شما بشناسانیم!

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

بیمه درمان تکمیلی چیست؟

بیمه تکمیلی درمان درست مثل اسمی که دارد، کامل کننده تعهداتی است که بیمه پایه به شما می دهد. شما به عنوان کارمندان یک شرکت، تنها زمانی می توانید از بیمه سازمانی بهره ببرید که بیمه پایه داشته باشید. بیمه پایه یعنی همان تأمین اجتماعی یا سلامت! خدمات محدودی که بیمه های پایه دارند باعث می شود با داشتنشان نتوانید از پس هزینه های بالای درمانی و دارویی بربیایید. درنتیجه بیمه تکمیلی درمان در چنین شرایطی به وجود آمده تا با پوشش های بیشتری که دارد، کمک حال همه باشد. همان طور که گفتیم بیمه تکمیلی درمان از پوشش های بسیار زیادی برخوردار بود که یکی از آن ها پوشش ویزیت و دارو است. تعداد کمی از شرکت ها را می توانید پیدا کنید که این پوشش را ارائه نمی کنند. به طور کلی چیزی که درباره خرید بیمه تکمیلی درمان سازمانی وجود دارد این است که هر شرکتی می توانید طبق توافقی که با شرکت بیمه گر، می کند، تعیین کند چه پوششی با چه سقف تعهدی وجود داشته باشد.

پوشش دارو بیمه تکمیلی چیست؟

درباره این پوشش، باید بگوییم که هر دارویی که تاکنون می شد با بیمه پایه آن را خریداری کرد یا هر دارویی که سازمان غذا و دارو آن را تأیید کند، بیمه تکمیلی هم آن را تحت پوشش خود قرار می دهد. اگر شما بیمه پایه داشته باشید و بعد بیمه تکمیلی هم خریداری کرده باشید. در چنین شرایطی اگر بخواهید دارویی تهیه کنید، ابتدا بیمه پایه به کار گرفته می شود و به اندازه تعهدی که دارد، می توانید هزینه دارو را با آن بپردازید و مابقی هزینه ها را می توانید به وسیله بیمه تکمیلی درمان جبران کنید. چیزی در حدود ۱۹۵۰ دارو وجود دارد که تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار دارند. کلی بخواهیم بگوییم، سه نوع دارو داریم که داروهای عمومی، آزاد و تخصصی هستند. همه داروهای عمومی، داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی به حساب می آیند. یعنی هزینه مربوط به این داروها را می توانید به کمک بیمه تکمیلی خودتان تا سقف تعهد تعیین شده، جبران کنید.

انواع داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی

انواع داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی، همه داروهایی هستند که جزو دسته داروی عمومی قرار می گیرند. نکته ای که وجود دارد این است که چنین قوانین محکمی برای شرایطی است که بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه تکمیلی انفرادی خریده باشید. وقتی درباره بیمه تکمیلی درمان سازمانی صحبت می کنیم، یعنی کلی امکان، پیش روی شماست و همه چیز می تواند بر اساس توافق شما با شرکت بیمه گر، تعیین شود. طبق این توافق هایی که داریم از آن حرف می زنیم، می توانید این مسئله را با شرکت بیمه گرتان مطرح کنید که با پرداخت حق بیمه بیشتر از طرف شما، می خواهید داروهای آزاد و تخصصی هم تحت پوشش قرار بگیرد. شما برای تعریف دوره انتظار و سقف تعهد هر کدام از پوشش ها و تعداد پوشش هایی که می خواهید، می توانید با شرکت بیمه گر توافق کنید و سپس به قراردادی برسید که کاملاً توسط شما طراحی شده است.

داروهایی که تحت پوشش بیمه نیستند

درباره داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی نوشتیم اما قطعاً داروهایی هم وجود دارند که تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار نمی گیرند. این داروها تعدادشان به مراتب نسبت به داروهای تحت پوشش کمتر است و چیزی در حدود ۸۰ قلم دارو را شامل می شود. داروهایی مثل استامینوفن یا قرص های سرماخوردگی سبک و شربت های ارزان قیمت تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی گیرند. درواقع دلیل عدم حضور این داروها در پوشش ویزیت و دارو این است که تأثیر زیادی بر شرایط اقتصادی خانواده ها ندارد. نکته منفی ای که وجود دارد این است که مصرف دارو در ایران بیش از حد معمول است و بیشتر این داروها هم جزو همان هایی هستند که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار ندارند. درواقع این تصمیم گرفته شده تا داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی بیشتر برای بیماری های خاص باشند که گران قیمت هستند.

سقف تعهدات پوشش دارو در سه شرکت (آسماری/تعاون/سامان)

بیمه تعاون، ۵ طرح مختلف را تحت عنوان بیمه تکمیلی درمان انفرادی ارائه می کند که هر کدام از این طرح ها، پوشش های بیمه تکمیلی را با سقف تعهدات مختلفی ارائه می کنند. درباره بیمه تکمیلی سازمانی این شرکت بیمه باید بگوییم که بسته به توافق شما با شرکت بیمه گر، همه چیز تعریف می شود. در جدول زیر به سقف تعهدات پوشش ویزیت و دارو بیمه تکمیلی تعاون خواهیم پرداخت. قیمت ها به تومان است.

بیمه تکمیلی سازمانی آسماری علاوه بر این که امکان توافق بین سازمان ها با خودش را فراهم کرده است، ۵ طرح را معرفی کرده که سازمان ها می توانند از آن ها نیز بهره ببرند. در ادامه سقف تعهدات پوشش ویزیت و دارو را برای هر کدام از طرح های این شرکت بیمه بررسی خواهیم کرد. قیمت ها به تومان است.

اما هنوز تمام نشده و بیمه آسماری، ۵ طرح هم برای کسانی که دنبال خرید بیمه درمان تکمیلی خانواده باشند، دارد. پوشش ویزیت و دارویی که در این طرح ها ارائه می کند، به شرط بستری بیمار در بیمارستان است. در ادامه سقف تعهدات انواع طرح های بیمه درمان تکمیلی خانواده آسماری را باهم بررسی می کنیم. قیمت ها به تومان است.

بیمه سامان مشابه دیگر شرکت های بیمه، بیمه درمانی تکمیلی سازمانی را ارائه می کند و پوشش دارو در بیمه تکمیلی وجود دارد. برای تعیین سقف تعهدات و نوع پوشش ها هم، دست سازمان ها برای توافق با این شرکت باز است اما به طور خاص، ۶ طرح وجود دارد که برای بیمه تکمیلی خانواده ارائه می کند و سقف تعهدات در این طرح ها تعیین شده است. برای این که بهتر بتوانید انتخاب کنید، نگاهی به سقف تعهدات این شرکت هم خواهیم انداخت. قیمت ها به تومان می باشد.

چگونه هزینه های دارو خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

معمولاً همه شرکت های بیمه برای این که هزینه مربوط به دارو را جبران کنند، به مدارکی مثل قبض مهر خورده داروخانه و البته نسخه پزشک نیاز دارند. برخی از شرکت ها ممکن است به مدارک دیگری نیاز داشته باشند که بهتر است پیش از مراجعه به شعب دریافت خسارت، حتماً چک کنید و ببینید شرکت بیمه گر شما برای پرداخت خسارت هزینه داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی شما، به چه مدارکی نیاز دارد. در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به طور مفصل درباره داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی نوشتیم و همچنین به این موضوع اشاره کردیم سقف تعهدات هر کدام از شرکت های بیمه ای، چقدر است تا به سادگی بتوانید میانشان مقایسه کنید و ببینید کدام یکی از آن ها، برایتان منفعت بیشتری خواهد داشت. هر سؤالی هم داشتید، کارشناسان تیم­شیم شما را راهنمایی خواهند کرد.

برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی، انفرادی و خانوادگی تنها کافی است وارد وب سایت تیم­شیم شوید و درخواست خود را برای خرید بیمه تکمیلی پرکنید. کارشناسان ما ظرف مدت زمان کوتاهی با شما تماس خواهند گرفت تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند. تیم­شیم، بیمه برنده­هاست.

لیست داروهای خارج از پوشش بیمه تکمیلی

لیست داروهای خارج از پوشش بیمه تکمیلی 1
لیست داروهای خارج از پوشش بیمه تکمیلی
لیست داروهای خارج از پوشش بیمه تکمیلی 2
لیست داروهای خارج از پوشش بیمه تکمیلی
لیست داروهای خارج از پوشش بیمه تکمیلی 3
لیست داروهای خارج از پوشش بیمه تکمیلی ۳

داروهای تحت پوشش بیمه روستایی

 

برای دانلود لیست داروها کلیک کنید

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *