یادتان است آخرین باری که گذرتان به بیمارستان افتاده، کی بوده؟ یادتان است چقدر برای موارد درمانی و آزمایش‌های مختلفتان، هزینه کردید؟ خودتان بهتر میدانید در این روزهای سخت اقتصادی‌ای که می‌گذرانیم، یکی از آن چیزهایی که دعا می‌کنیم هرگز دچارش نشویم، بیماری است چرا که هزینه‌های مرتبط با درمان روز به روز دارد افزایش می‌یابد جوری که اگر خدای ناکرده مریضی سختی بگیریم، احتمالاً بعد از پرداخت هزینه‌های آن، نتوانیم به این سادگی‌ها به وضعیت قبل از بیماری‌مان برگردیم. علاوه بر هزینه‌ها، مسئله دیگری که مطرح است، این است که وقتی درگیر بیماری شدیم، کدام بیمارستان، کیفیت لازم را برای مراجعه دارد. در ایران بیمارستان‌های زیادی وجود دارند اما آیا همه‌شان خوب هستند؟ آیا همه‌شان با شرکت‌های بیمه مختلف قرارداد دارند؟

آیا پرسنل شرکت ها می توانند بیمه های مختلف داشته باشند؟
آیا پرسنل شرکت ها می توانند بیمه های مختلف داشته باشند؟

در این میان سؤالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا پرسنل شرکت می توانند از طرح های مختلف در بیمه تکمیلی به صورت هم زمان استفاده کنند؟

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

مختصری درباره بیمه تکمیلی درمان

درباره بیمه تکمیلی درمان چه اطلاعاتی دارید؟ چقدر این محصول بیمه ای را می شناسید؟ اگر با این محصول بیمه ای آشنا هستید که می توانید بدون فوت وقت بروید سراغ پاراگراف بعدی و زودتر به جواب سؤال این مطلب برسید اما اگر تا به حال نام بیمه تکمیلی به گوشتان نخورده یا اگر خورده، از زبان دیگران بوده، چند ثانیه وقتتان را بگذارید اینجا تا برایتان بنویسیم، بیمه تکمیلی چیست؟ همان طور که از اسم این محصول بیمه ای پیداست، نوعی بیمه مکمل به حساب می آید. محصولات بیمه ای درمانی، به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند، یکی بیمه تکمیلی و دیگری بیمه پایه. شما با داشتن بیمه پایه تنها می توانید بخش کمی از هزینه های مربوط به درمان خودتان را بپردازید و بیمه تکمیلی دقیقاً اینجاست که سر و کله اش پیدا می شود تا باقی هزینه ها را تا اندازه قابل توجهی، جبران کند. چه چیزی از این بهتر؟ حالا بیایید ببینیم بیمه تکمیلی درمان به چه صورت هایی ارائه می شود.

انواع بیمه تکمیلی درمان

بیمه تکمیلی معمولاً به ۲ صورت عرضه می شود که یکی بیمه تکمیلی انفرادی است و دیگری بیمه تکمیلی سازمانی یا گروهی. البته نوع سومی هم هست که بیمه تکمیلی خانواده به حساب می آید و شرکت های کمی آن را ارائه می کنند. در ادامه هر کدام از این بیمه های تکمیلی را به طور جداگانه برایتان تعریف می کنیم و میگوییم، ویژگی های متمایزکننده هر کدام آن ها چه چیزهایی هستند؟

بیمه تکمیلی انفرادی:

کسانی که بخواهند به صورت انفرادی اقدام به خرید بیمه تکمیلی بکنند، شرکت هایی مثل سامان و تعاون، چنین امکانی را برایشان در نظر گرفته اند تا بیمه تکمیلی بخرند. به هر حال گاهی اوقات این شرایط پیش می آید که شما کارمند هیچ شرکتی نیستید و در عین حال می خواهید بیمه تکمیلی شوید. برخی شرکت های بیمه این روزها این محصول را ارائه می کنند. البته این نکته هم وجود دارد که وقتی شما برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی اقدام می کنید، سقف تعهدات و تعداد پوشش ها و نوع آن ها از پیش برایتان تعریف شده است.

بیمه تکمیلی خانواده:

برخی شرکت های بیمه گر، این طرح را ارائه می کنند و طی آن می توانید خودتان و اعضای خانواده تان را بیمه تکمیلی بکنید. البته فرزند پسرتان را تا زمانی که درس یا سربازی اش تمام شود، می توانید تحت بیمه خود نگه دارید و بعد از آن دیگر بیمه نخواهد بود. دخترتان هم تا زمانی که ازدواج کند یا سر کار برود، می تواند از بیمه تکمیلی بهره ببرد.

بیمه تکمیلی سازمانی:

این نوع محصول بیمه ای که تقریباً بیشتر شرکت های بیمه گر ارائه می کنند و موضوع صحبت ما نیز هست، از ویژگی های بسیار خوب و کارآمدی برخوردار است. بیمه تکمیلی برای کارکنانتان می تواند انگیزه ای چند برابر در آن ها ایجاد کند تا کارشان را به مراتب بهتر از گذشته انجام دهند. شما در این نوع طرح بیمه ای، امکان انتخاب پوشش ها، تعداد پوشش ها، تعیین سقف تعهدات و میزان فرانشیز را دارید. این یعنی همه چیز بر اساس توافقی میان شما و شرکت بیمه گر تعیین می شود. حالا این مسئله به وجود می آید که شما از کجا باید بدانید چه پوشش هایی را در طرحتان داشته باشید و چه پوشش هایی را نه! احتمال این که با خودتان بگویید پوشش زایمان به درد نمی خورد زیاد است اما همین موضوع ممکن است خاطر یکی از کارمندان شما را مکدر کند. پس راه حل چیست؟ آیا می شود کارمندان یک شرکت از چند طرح بیمه تکمیلی بهره ببرند؟

آیا می شود کارکنان شرکتی، از چند طرح بیمه تکمیلی استفاده کنند؟

خب، ترجیح می دهید مقدمه چینی کنیم یا همین ابتدا آب پاکی را روی دستتان بریزیم؟ جواب به طور مشخص، نه است. اما تحت شرایطی هم می تواند، بله باشد. به طور معمول این امکان وجود ندارد که یک عده از کارکنان شرکت از یک طرح بیمه تکمیلی شرکت بیمه گر استفاده کنند و عده ای دیگر از طرح دیگری استفاده کنند. این سؤال احتمالاً در شرکت هایی پیش می آید که بر سر توافق با شرکت بیمه و تعیین پوشش ها، با یکدیگر به نتیجه نمی رسند. در چنین شرایطی معمولاً مدیر شرکت خودش تصمیم می گیرد چه پوشش هایی با چه سقف تعهداتی در قرارداد بیمه تکمیلی سازمانی وجود داشته باشد و ماجرا ختم به خیر می شود. اما اگر دیدید چنین نشد هم باز نگران چیزی نباشید. راه حلی وجود دارد برای شرکت هایی که می خواهند از چند طرح بیمه تکمیلی استفاده کنند.

بیمه آسماری برای متقاضیان شرکت ها ۵ طرح آماده دارد که می توانید از میان آن ها طرح بیمه تکمیلی مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این میان، این امکان را هم برای شرکتی که بالای ۵۰ نفر داوطلب داشته باشد در نظر گرفته که می توانند به طور هم زمان از ۲ طرح از میان این ۵ طرح استفاده کنند.

حالا دیگر تصمیم با شماست!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به طور خاص به این موضوع پرداختیم که آیا امکان این که پرسنل شرکتی بتواند از طرح های مختلف بیمه تکمیلی استفاده بکند، وجود دارد یا نه؟ در ادامه تعریفی در ارتباط با بیمه تکمیلی ارائه کردیم و انواع آن را برایتان شرح دادیم تا بیش از پیش با این محصول بیمه ای در حوزه درمان آشنا شوید. حالا دیگر تصمیم با شماست که می خواهید برای خرید بیمه تکمیلی اقدام بکنید یا نه! اگر قصدش را دارید، تنها کافی است وارد وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم شوید و با پر کردن فرم درخواست بیمه تکمیلی سازمانی، به کارشناسان ما اطلاع دهید تا با شما تماس بگیرند و باقی مراحل به سادگی طی خواهد شد. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *