برای تشخیص هر مشکلی، برای نوشتن هر نقدی، برای مطالعه دقیق هر رویدادی، اول از همه باید تصویری واضح از آن داشته باشیم. باید آن تصویر واضح را به خوبی بررسی کنیم که بتوانیم خروجی خوبی هم داشته باشیم. وقتی صحبت از مسائل درمانی می‌شود، وقتی سراغ پزشک می‌روید و درباره یکی از دردهای جسمی‌تان با او صحبت می‌کنید، احتمالاً اگر مسئله گیج‌کننده‌ای باشد و نتواند مثل سرماخوردگی به‌سادگی و از روی علائم آن را تشخیص دهد یا مطمئن نباشد تشخیصش درست است یا نه، شما را می‌فرستد یک سی تی اسکن از جایی که میگویید، درد دارید بگیرید و بعد از آن این که تصویر را دید، نتیجه و تشخیص قطعی خودش را با شما در میان می‌گذارد و پروسه درمان آغاز می‌شود. خب در شرایطی که هزینه‌های درمانی بالاست و یک عکس سی تی اسکن ممکن است، کلی پول شود.

بهترین بیمه تکمیلی سی تی اسکن ct scan
بهترین بیمه تکمیلی سی تی اسکن ct scan

بهترین راه این است که سراغ بیمه تکمیلی سی تی اسکن بروید. اما آیا چنین چیزی اصلاً وجود دارد؟ همراهمان باشید تا به جواب این سؤال برسیم.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

بیمه تکمیلی چه می کند؟

بیمه تکمیلی یا بهتر است این طوری صدایش کنیم که بیمه درمان تکمیلی، یکی از محصولات بیمه ای است که با داشتن آن می توانید هزینه های درمانی را جبران کنید. البته گستره هزینه هایی که این محصول جبران می کند، بسیار زیاد است. از جبران هزینه های زایمان گرفته تا دندان پزشکی، خدمات پاراکلینیکی، بستری و جراحی عمومی! این ها همگی کلی هزینه هستند که در چنین شرایطی که گرفتارش هستیم و اوضاع اقتصادی مان تعریفی ندارد، می تواند تا حد زیادی یاری رسان ما باشد. فقط به این نکته توجه داشته باشید که برای برخورداری از بیمه تکمیلی، حتماً باید بیمه پایه داشته باشید. بیمه پایه یعنی بیمه تأمین اجتماعی، سلامت، نیروهای مسلح و … . اگر یکی از این ها را داشته باشید می توانید سراغ بیمه تعاون یا آسماری بروید و برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی اقدام کنید. حالا صحبت ما در این متن چیز دیگری است. می خواهیم ببینیم بیمه تکمیلی سی تی اسکن داریم یا نه! دیگر برویم سر اصل مطلب.

آیا بیمه تکمیلی سی تی اسکن داریم؟

اگر بخواهیم رک و روراست در جواب این سؤال که آیا بیمه تکمیلی سی تی اسکن داریم یا نه چیزی بگوییم، جواب «خیر» است. ما پوششی جداگانه تحت عنوان سی تی اسکن نداریم اما بیمه تکمیلی پوششی دارد تحت عنوان پوشش جبران هزینه های خدمات پاراکلینیکی که سی تی اسکن، یکی از هزینه هایی است که با داشتن این پوشش می توانید جبران کنید. خدمات پاراکلینیکی به سه دسته مختلف تقسیم می شوند که سی تی اسکن جزو دسته اول به حساب می آید. معمولاً سقف تعهدات دسته اول بالاتر از باقی دسته هاست. در ادامه هر کدام از این دسته ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • پاراکلینیکی نوع ۱: سونوگرافی – سی تی اسکن – ماموگرافی – ام آر آی – اکوکاردیوگرافی – سنجش تراکم استخوان – آندوسکوپی و انواع آن و …
  • پاراکلینیکی نوع ۲: رادیوگرافی – تست ورزش – تست تنفسی – تست آلرژی – نوار عصب – نوار مثانه – نوار مغز – نوار عضله – بینایی سنجی – شنوایی سنجی و …
  • پاراکلینیکی نوع ۳: شکستگی – در رفتگی – گچ گیری – ختنه – بیوپسی – تخلیه کیست – لیزر درمانی و …

بیمه تکمیلی سی تی اسکن تعاون

بیمه تعاون یکی از انواع شرکت هایی است که پوشش پاراکلینیکی نوع ۱ را ارائه می کند. درست مثل باقی پوشش هایی که به صورت انفرادی در اختیار افرادی که به دنبال بیمه تکمیلی باشند، ارائه می کند. از دیگر مزیت های این شرکت می توان به سابقه و در عین حال محبوبیتی که در بازار دارد، اشاره کرد. در ادامه به صورت یک جدول قرار است به بررسی سقف تعهدات مربوط به پوشش پاراکلینیکی نوع ۱ بپردازیم و ببینیم اوضاع در هر کدام از طرح های مختلف بیمه تعاون از چه قرار است. دانستن این موضوع به شما دید بازتری هنگام انتخاب و خرید بیمه تکمیلی می دهد.

بیمه تکمیلی سی تی اسکن آسماری

بیمه آسماری جزو معدود شرکت هایی است که بیمه تکمیلی به صورت انفرادی را ارائه می کند و از کیفیت بسیار خوبی هم برخوردار می باشد. ۵ طرح مختلف برنزی، نقره ای، طلایی، پلاتینی و پلاتینی پلاس از انواع طرح هایی است که برای فروش بیمه تکمیلی ارائه می کند و هر کدام از طرح های این شرکت از ویژگی هایی برخوردار است که آن را منحصر به فرد و خاص می کند. در ادامه در قالب یک جدول به بررسی قیمت سقف تعهدات پوشش پاراکلینیکی نوع ۱ بیمه آسماری خواهیم پرداخت. این طوری دست شما برای مقایسه میان بیمه آسماری و بیمه تعاون نیز به خوبی باز خواهد بود.

فرانشیز بیمه تکمیلی سی تی اسکن

فرانشیز یا همان مقدار پولی که باید از جیبتان بپردازید و شرکت بیمه هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد، مبلغی است که معمولاً پوشش های مختلف بیمه تکمیلی آن را دارند. شرکت به شرکت، مقدار این فرانشیز فرق می کند ولی چیزی که مشخص است، این است که بازه فرانشیز بیمه تکمیلی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد است. اما فرانشیز پوشش پاراکلینیکی بیمه تعاون، ۱۰% بوده و این عدد برای بیمه آسماری نیز، مشابه است. یعنی اگر برای سی تی اسکن، سراغ یکی از مراکز درمانی بروید. بعد از گرفتن عکس، شما تنها باید هزینه ۱۰% آن را بپردازید و باقی هزینه ها تا سقف تعریف شده، بر عهده شرکت بیمه گرتان خواهد بود. دانستن این موارد به شما کمک خواهد کرد تا حق خود را بگیرید.

دوره انتظار بیمه تکمیلی سی تی اسکن

برخی پوشش های بیمه تکمیلی را که می خرید، باید مدت زمانی از آن بگذرد تا به اصطلاح، آن پوشش برایتان فعال شود. دوره انتظار را برخی پوشش ها دارند و برخی دیگر ندارند. پوشش پاراکلینیکی در برخی شرکت ها دارای دوره انتظار است. مثلاً بیمه آسماری هیچ دوره انتظاری برای پوشش پاراکلینیکی ندارد اما بیمه تعاون دوره انتظاری ۳ ماهه برای پوشش پاراکلینیکی در نظر گرفته است. یعنی شما بعد از خرید این پوشش باید ۳ ماه صبر کنید تا بتوانید از خدمات مربوط به آن بهره ببرید.

دوره انتظار بیمه تکمیلی سونوگرافی

دوره انتظار از آن چیزهایی است که معمولاً شامل برخی پوشش های خاص بیمه تکمیلی می شود و به این معنی است که باید مدت زمان مشخصی از زمان خرید پوشش بگذرد تا بتوانید از آن استفاده کنید. مثلاً بیمه آسماری برای پوشش زایمان بیمه تکمیلی اش، دوره انتظار ۹ ماهه در نظر گرفته است. این رقم برای بیمه تعاون نیز ۹ ماه است. یعنی بعد از اقدام به خرید پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی باید اجازه دهید، ۹ ماه بگذرد و بعد برای دریافت خسارت یا جبران هزینه ها اقدام کنید. دوره انتظار برای این تعریف می شود که امکان سو استفاده از خیلی ها گرفته شود و در عین حال شما هرگز بعد از بارداری نمی توانید برای خرید پوشش اقدام کنید و صرفاً نقش مصرف کننده داشته باشید. باید حداقل ۹ ماه حق بیمه پرداخت کنید و این زمان بگذرد که مستحق استفاده از امکان های بیمه تکمیلی باشید.

خرید بیمه تکمیلی سی تی اسکن!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به این موضوع پرداختیم که اساساً چیزی به نام بیمه تکمیلی سی تی اسکن داریم یا نه؟ اگر نداریم، آیا پوششی وجود دارد که هزینه های مربوط به سی تی اسکن یا خدماتی مشابه آن را جبران کند؟ جواب را بالاتر بررسی کردیم و در عین حال به معرفی شرکت های بیمه ای پرداختیم که این پوشش ها را ارائه می کنند. دستتان برای مقایسه میان شرکت های مختلف کاملاً باز است اما نباید در انتخابتان تردید کنید یا وقت را تلف کنید. هزینه های درمانی روزانه و ساعتی افزایش می یابد. بهتر است به فکر سلامتی خودتان و عزیزانتان باشید. درنهایت این که فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را همواره دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *