هزینه درمان بیماران و معالجه بیماران مبتلا به کرونا براساس وضعیت جسمانی بیمار متغیر است. گاه بیمار با استفاده از دارودرمانی و هزینه کرد ۶۰ – ۵۰ هزار تومان بهبود می یابد و گاه نیازمند بستری در بیمارستان و بالتبع افزایش هزینه کرد است که تا مبالغ میلیونی سر می کشد. بیمار مبتلا به کرونا در صورت بستری در بخش های مراقبت های ویژه و آی سی یو در وضعیت تشدید بیماری، نیازمند هزینه کرد ۱۰۰ میلیون تومان و استفاده از داروهای گران قیمت هم شده اند.

هزینه درمان کرونا
هزینه درمان کرونا

هزینه های پذیرش و درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دانشگاهی و غیردانشگاهی، هزینه های درمان بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی و هزینه های ناشی از عدم پذیرش بیماران الکتیو در مراکز درمانی هم از مهمترین هزینه های بخش درمان محسوب می شود. تجهیزات و اقلام مصرفی و محافظت فردی مورد نیاز برای کنترل کرونا هم هزینه های جانبی است. حال سوال اینجاست که :

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

آیا بیمه تکمیلی هزینه درمان کرونا را می­پردازد؟

در جواب باید گفت به همین علت که این بیماری بعد از گذشت حدود یک سال هنوز ناشناخته است، بیمه تکمیلی پوششی صرفاً جهت بیماری کرونا ندارد؛ اما با توجه به پوشش های متعد این بیمه می توان از بیمه تکمیلی به عنوان پشتیبانی برای این این هزینه های سر سام آور بهره مند شد.

پوشش هزینه های آزمایش کرونا

در اوایلی که کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، تست های کرونا رایگان بود، اما بعد از گذشت مدتی از زندگی کرونایی، تست ها هم شامل هزینه شدند. در حال حاضر در بیمارستان های دولتی آزمایش خون و اسکن از ریه را برای تشخیص کرونا در اولویت قرار می دهند که همه تحت پوشش بیمه است، اما اگر نیاز به انجام آزمایش PCR و انجام آن در بیمارستان های دولتی را دارید باید مبلغ ۲۵۰ هزار تومان -حداقل- پرداخت کنید. انجام تست های کرونا در مراکز و بیمارستان های خصوصی چندین برابر است به عنوان مثال آزمایش PCR در این مراکز مبلغی بالغ بر ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان خواهد بود. از میان آزمایش های کرونا تقریباً آزمایش تست PCR دقیق تر است که در شرایط اقتصادی امروز، پرداخت مبالغ این آزمایش چه در بیمارستان های دولتی و چه در بیمارستان خصوصی برای بسیاری از مردم امکان پذیر نیست، در نتیجه افراد اگر هم علایم کرونا را داشته باشند به بیمارستان ها مراجعه نخواهند کرد چرا که نمی توانند هزینه های آزمایش و درمان را پرداخت کنند. اما از آن جا که یکی از پوشش های بیمه تکمیلی هزینه ی آزمایشگاه است یا داشتن بیمه تکمیلی می تواند این هزینه را به حداقل برساند.

پوشش هزینه داروهای کرونا

  • یادمان باشد که ما هیج داروی انتخابی برایکووید-۱۹ نداریم. در شرایط روز بیمار و با در نظر گرفتن همه جوانب ئاروهای بیمار نیز تغییر می کند و همه این داروها هم در ایران قابل دسترسی است. به عبارت دیگر، در هر مرحله ای از بیماری افراد به آنها داروهای مختلفی تجویز می شود. تمام داروهایی که در پوشش شرکت های بیمه ی پایه هستند و توسط وزارت بهداشت (سازمان غذا و دارو) تایید شده اند، توسط بیمه های تکمیلی نیز پوشش داده می شوند و اگر که بیمه ی پایه داشته باشید و بخواهید از آن استفاده کنید، ابتدا بیمه گر، پایه ی تعهد خود را پرداخت می کند و هرآن مقداری که از هزینه های این پوشش باقی ماند توسط بیمه تکمیلی پرداخت می شود. در حال حاضر حدود ۱۹۰۰ قلم دارو تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارد.

به طور کلی سه نوع دارو وجود دارد:

  1. داروهای عمومی
  2. داروهای آزاد
  3. داروهای تخصصی

داروهای عمومی در تمام شرکت های بیمه، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند و هزینه های این پوشش تا سقف مورد تعهد خود را شرکت بیمه به بیمه گذاران پرداخت می کند، ولی ممکن است در بعضی از شرکت های بیمه برای استفاده از این پوشش شرایط دیگری هم وجود داشته باشد. برای مثال در بیمه ی تکمیلی انفرادی سامان، علاوه بر پوشش داروها در بیمه ی نامه تکمیلی، حتماً باید مورد تایید پزشک معتبر هم باشد. همچنین اگر دارویی خارجی باشد، هزینه داروی ایرانی معادل آن را بیمه پرداخت می کند.اما در بیمه تکمیلی خانوادگی S.O.S، هر دارویی که از داروخانه های ایران خریداری شود (ایرانی یا خارجی) مشمول این پوشش می شود. در بیمه تکمیلی گروهی تمام شرایط بیمه نامه از جمله سقف تعهدات هرکدام از آن ها، تعداد پوشش ها ، میزان دوره انتظار و … به صورت توافقی بین خریدار بیمه و شرکت بیمه تعیین می گردد. بنابراین یکی از مزایای بیمه ی تکمیلی گروهی دقیقا تعیین بر اساس نیاز بیمه گذاران بیمه و همه شرایط و پوشش ها است که به صورت توافقی صورت می گردد، بر همین اساس، در بیمه تکمیلی گروهی سامان -برای مثال- می توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر داروهای آزاد و تخصصی را علاوه بر ارائه پوشش ویزیت و دارو نیز به پوشش های بیمه تکمیلی خود اضافه کنید. البته که برای بهره مندی از این امکان ویژه، لزوماً باید پرونده درمانی داشته باشید.

پوشش های هزینه بستری کرونا

هزینه های بستری یک عنوان کلی برای اعمال درمانی مختلفی است که فرد از لحظه پذیرش در بیمارستان و یا مراکز درمانی تا لحظه درمان و ترخیص انجام می دهد. همه موارد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی است. بیمار می تواند چنان چه از بیمه تکمیلی برخوردار است، از پوشش های بیمه خود برای هزینه های بستری در طول مدت نقاهت در بیمارستان بهره برد.

خرید بیمه از تیم شیم

در این مطلب از وبلاگ تیم شیم به بررسی هزینه معالجه کرونا پرداختیم و در این باره توضیح دادیم که برای جبران هزینه های کرونا بهتر است سراغ بیمه تکمیلی بروید چرا که با انواع پوشش های بیمه تکمیلی به سادگی می توانید از پس هزینه های آن بربیایید. از پوشش بستری گرفته تا پوشش ویزیت و دارو و آزمایشگاه، همه و همه تا حد زیادی از هزینه های مربوط به این بیماری را جبران می کنند. برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی تنها کافی است وارد وب سایت تیم شیم شوید و درخواست خود را مبنی برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی پر کنید تا کارشناسان ما ظرف مدت زمان کوتاهی با شما تماس بگیرند و تا صدور بیمه نامه، کمکتان کنند. فراموش نکنید، تیم شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *