روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم. از یک طرف وضعیت دشوار اقتصادی که زندگی را برای اکثرمان سخت کرده و از طرف دیگر شیوع ویروسی به نام کرونا! همین الآن که مشغول نوشتن این مقاله هستیم چیزی حدود ۸۱۵ هزار نفر در ایران به این ویروس مبتلا شده‌اند و از این تعداد چیزی حدود ۴۵ هزار نفر جان خودشان را از دست داده‌اند. در سطح جهان هم، اوضاع چندان خوب نیست و ۵۵ میلیون نفر مبتلا و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کشته وجود دارد. چنین آماری باعث می‌شود بیش از پیش به اهمیت رعایت نکات بهداشتی توجه کنیم ولی آیا همین‌ها کافی است؟ خیر! باید علاوه بر این رعایت کردن‌ها به فکر روزی باشیم که خدای ناکرده به این بیماری مبتلا شده‌ایم. برای آن روز چه فکری کرده‌ایم؟ احتمالاً هیچی! بیمه تکمیلی درمان پوشش‌هایی را ارائه می‌کند که می‌توانید با استفاده از این پوشش‌ها، بخش اعظمی از هزینه‌های درمانی بیماری کرونا را پرداخت کنید.

راهنمای خرید بهترین بیمه کرونا | پوشش های بیمه تکمیلی کرونا
راهنمای خرید بهترین بیمه کرونا | پوشش های بیمه تکمیلی کرونا

این مطلب، قرار است به پوشش هزینه های کرونا در بیمه تکمیلی بپردازیم. همراهمان باشید.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

پوشش هزینه های کرونا در بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه تکمیلی را چقدر می‌شناسید؟ اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که با آن آشنایی کامل دارید که هیچ، اما اگر نه، دو سه خط بعدی را قرار است به توضیح این که بیمه تکمیلی چیست بپردازیم. بیمه تکمیلی کرونا، درواقع همان‌طور که از اسمش پیداست، مکملی است برای کسانی که بیمه پایه یا همان بیمه تأمین اجتماعی را دارند. یعنی با داشتن بیمه پایه شما تنها می‌توانید بخشی از هزینه های مربوط به بیماری یا داروهایتان را بپردازید و با بیمه تکمیلی می‌توانید هزینه های بیشتری را جبران کنید. خب این یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیمه تکمیلی است اما همه‌اش نیست. شما همچنین می‌توانید از پوشش هایی برخوردار باشید که بیمه پایه، ذره‌ای از هزینه های آن را جبران نمی‌کند. مثلاً همین‌که میگوییم بیمه تکمیلی کرونا به این خاطر است که شما با داشتن برخی از پوشش های بیمه تکمیلی می‌توانید هزینه بسیاری از چیزهایی که مربوط به ابتلا به بیماری کروناست را جبران کنید. در ادامه می‌خواهیم به این پوشش ها بپردازیم و بگوییم کدام یکی از آن‌ها می‌تواند به شما در جبران هزینه های بعد از ابتلا به کرونا کمک کند.

پوشش های بیمه تکمیلی کرونا

با بیماری سختی طرف هستیم و احتمالاً خودتان بهتر از هرکسی میدانید، وقتی سر و کارتان به این بیماری بیفتد، قرار است چه هزینه هایی را متحمل شوید. از هزینه های بستری گرفته تا هزینه های مربوط به آزمایشات مختلف و خرید دارو و هزار و یک مسئله دیگر! این‌ها به هیچ عنوان هزینه های کمی نیستند و با توجه به افزایش روز افزون، هزینه های درمانی، احتمالاً اگر یکی از اعضای خانواده‌تان خدای ناکرده به این بیماری مبتلا شود، شما بعد از پرداخت هزینه‌ها باید زندگی را از جایی نزدیک به صفر شروع کنید. برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی هم که شده، بهتر است از پیش، بدانید بیمه تکمیلی کرونا چقدر می‌تواند به کارتان بیاید. در ادامه به پوشش هزینه های کرونا در بیمه تکمیلی خواهیم پرداخت:

  • جبران هزینه های مربوط به بستری
  • جبران هزینه های مربوط به انواع اسکن‌ها (از جمله اسکن ریه که اینجا به طور خاص به کارتان خواهد آمد)
  • جبران هزینه های آزمایشگاهی که آزمایش‌های تشخیصی برای این که متوجه شوید کرونا دارید یا نه هم شامل آن می‌شود!
  • جبران هزینه های ویزیت و دارو
  • جبران هزینه های مربوط به اورژانس در صورتی که اوضاع وخیم باشد!
  • و خیلی چیزهای دیگر!

این موارد را صرفاً نوشتیم که بدانید کدام یکی از پوشش های بیمه تکمیلی، مناسب بیماری کرونا می‌باشد.

سقف پوشش های بیمه کرونا

هر کدام از شرکت‌های ارائه‌کننده بیمه تکمیلی، سقف تعهدات مختلفی را برای پوشش های متفاوتی که ارائه می‌کنند، در نظر می‌گیرند. اگر به دنبال بیمه تکمیلی سازمانی باشید که در این صورت، همه چیز برمی‌گردد به توافق طرفین (یعنی شرکت بیمه‌گر و شرکتی که می‌خواهد کارکنانش را بیمه تکمیلی کند). اما اگر به دنبال خرید بیمه تکمیلی انفرادی هستید، در ادامه به سقف تعهداتی که برخی شرکت‌ها مثل بیمه سامان و بیمه تعاون ارائه می‌کنند، اشاره خواهیم کرد که خودتان در نظر بگیرید با توجه به پوشش هایی که می‌خواهید خریداری کنید تا بتوانید هزینه های درمانی کرونا را جبران کنید، کدام یکی از این شرکت‌ها بهتر عمل می‌کنند و مناسب شرایط شما هستند.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی کرونا سامان

همه هزینه ها به تومان می‌باشد.

بیمه کرونا سامان
بیمه کرونا سامان

سقف تعهدات بیمه تکمیلی کرونا بیمه تعاون

قیمت ها به تومان می باشد.

بیمه کرونا تعاون
بیمه کرونا تعاون

چگونه هزینه های کرونای خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

دو راه برای دریافت هزینه های بیمه تکمیلی کرونا وجود دارد. یک این که می‌توانید سراغ مراکز درمانی‌ای بروید که با شرکت بیمه‌گر شما طرف قرارداد است. در این صورت تنها هزینه‌ای که لازم است بپردازید، هزینه مربوط به فرانشیز پوشش شماست و مابقی آن توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. اگر سراغ مراکزی رفتید که با شرکت بیمه‌گرتان طرف قرارداد نبود، در این صورت کافی است مدارک مورد نیاز برای هر کدام از پوشش هایی که استفاده کرده‌اید را آماده کنید و بروید سراغ یکی از شعب پرداخت خسارت شرکت بیمه‌تان! آنجا پس از کسر مبلغ فرانشیز، هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید را به شما می‌دهند. به همین سادگی!

خرید بیمه تکمیلی کرونا | اقدامی سریع و مؤثر!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به طور خاص درباره بیمه تکمیلی کرونا و همچنین پوشش هزینه های کرونا در بیمه تکمیلی برایتان نوشتیم. پوشش های مهمی که در صورت ابتلا به کرونا با آن سر و کار خواهید داشت را نیز برایتان نوشتیم و گفتیم سقف تعهدات هر کدام از این پوشش ها در شرکت‌های مختلف بیمه‌ای به چه صورتی است. درنتیجه به هیچ عنوان وقت را تلف نکنید و همین حالا برای خرید بیمه تکمیلی کرونا اقدام کنید. کار سختی هم نیست. تنها کافی است وارد وب سایت اینترنتی خرید بیمه تیم ­شیم شوید و با پر کردن درخواست خرید بیمه تکمیلی، کارشناسان ما را از نیتتان مطلع کنید. آن‌ها ظرف مدت زمان کوتاهی با شما تماس خواهند گرفت و به سرعت جهت صدور بیمه‌نامه شما، اقدام‌های لازم انجام می‌گیرد. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *