همه آدم ها برای این که در یک کلونی یا جمع، از امکاناتی برخوردار شوند، اول از همه لازم است شرایط لازم برای برخورداری از آن امکانات را داشته باشند. برای این که یک جمعی به درستی پیش برود، لازم است حتماً مدیریتی وجود داشته باشد و برای انتخاب آن مدیر قطعاً از میان همه افراد، تعدادی انتخاب می شوند و درنهایت برای انتخاب این تعداد اندک، باید شرایطی تعریف شود. در شرایط و اوضاع اقتصادی خاصی که این روزها به سر می بریم، بیش از هر وقت دیگری باید به فکر هزینه هایمان باشیم. یکی از مهم ترین هزینه هایی که به هر حال وجود دارد و نمی شود آن را نادیده گرفت، هزینه های درمانی است. شرکت ها و سازمان ها از یک امکانی برخوردار هستند که می توانند تمام کارکنانشان را به همراه اعضای خانواده شان بیمه تکمیلی سازمانی کنند. اما برای این که چنین اتفاقی رقم بخورد اول از همه باید بدانید شرایط شرکت برای بیمه تکمیلی چیست؟

شرایط شرکت ها برای بیمه تکمیلی
شرایط شرکت ها برای بیمه تکمیلی

سؤالات زیادی وجود دارد که باید به آن ها پاسخ داده شود تا ببینید شرکت شما امکان بیمه کردن کارکنانش را دارد یا نه. همراهمان باشید تا به پاسخ این سؤالات برسیم.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

توضیح کلی بیمه تکمیلی

درباره بیمه تکمیلی چه اطلاعاتی دارید؟ احتمالاً آن را کمی می شناسید که الآن اینجا آماده اید ببینید شرایط شرکت برای بیمه تکمیلی به چه صورتی است، نه؟ اما شاید معدود کسانی باشند بیمه تکمیلی را خیلی خوب نشناسند. صرفاً همین را بدانند که بیمه ای است در حوزه درمان! البته که همینطور هم هست اما تفاوتی با بیمه پایه دارد که آن را نه تنها منحصربه فرد بلکه به شدت، ضروری می سازد. بیمه پایه سقف تعهدات محدود و پوشش های محدودی برای جبران خسارات درمانی شما دارد و همان طور که از اسم بیمه تکمیلی هم مشخص است، این محصول طراحی شده تکمیل کننده بیمه پایه باشد. درواقع هم پوشش های بیشتری نسبت به بیمه پایه دارد و موارد بیشتری را جبران می کند و هم مقدار هزینه ای که بابت جبران خسارت ها می پردازد که به آن سقف تعهدات گفته می شود، به مراتب بیشتر است. در چنین شرایطی داشتن بیمه تکمیلی، اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.

شرایط شرکت برای بیمه تکمیلی شامل چه مواردی است؟

برای این که کارمندانتان، بهتر کار کنند و راندمانشان بیشتر شود، حاضر هستید چه کار کنید؟ برایشان پاداش تعریف کنید؟ در حوزه کاری شان، رقابت ایجاد کنید؟ بر سر راهشان چالش هایی بگذارید که با عبور از آن ها، تشویقشان کنید؟ همه این ها امکان های فوق العاده ای است که با به کارگیری آن ها می توانید کاری کنید شرکتی پویا و در عین حال کارآمد داشته باشید اما آیا کافی است؟ خیر! کارمندان شما نیاز دارند بدانند، شما به چیزی جز کار درباره آن ها، اهمیت می دهید. این که همه تشویق ها و تنبیه ها در حوزه کاری شان باشد، هیچ انگیزه مضاعفی در آن ها ایجاد نمی کند. آن ها باید حس کنند برایتان اهمیت دارند. چطور می خواهید چنین چیزی را به آن ها ثابت کنید؟ بیمه تکمیلی یکی از آن راه هایی است که به سادگی می توانید میزان اهمیت کارمندانتان را به آن ها ثابت کنید. بیشتر شرکت ها، کارمندانشان را بیمه پایه می کنند اما بیمه تکمیلی نه! چه چیزی بهتر از اینکه آن ها مطمئن باشند شما به سلامتی خودشان و خانواده شان اهمیت می دهید.

اهمیت دادن به سلامتی آن ها، یعنی اگر زمانی به مشکلاتی در حوزه درمان برخورد کنند، به سادگی می توانند از آن ها عبور کنند چرا که بیشتر هزینه ها را بیمه تکمیلی قرار است جبران کند. این در ذهن کارمندانتان این طور تفسیر می شود که شما برای کاری که انجام می دهند، ارزش بسیار زیادی قائل هستید. پس به مراتب بهتر از قبل برایتان کار می کنند تا قدردانتان باشند. خرید بیمه تکمیلی درمان برای کارکنانتان، یک بازی دو سر برد است. حالا وقتش رسیده برویم ببینیم شرایط شرکت برای بیمه تکمیلی به چه صورتی است.

شرط حداقل تعداد نفرات بیمه تکمیلی

اولین نکته ای که وجود دارد تعداد افرادی است که قرار است بیمه شوند. تا همین چند سال پیش، قانون به این صورت بود که فقط در صورتی می توان کارکنان شرکتی را بیمه تکمیلی سازمانی کرد که تعدادشان حداقل ۵۰ نفر باشد. خب، چنین چیزی نشدنی است وقتی شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که تعدادشان امکان ندارد به این رقم برسد. حتی با خانواده شان هم چنین چیزی غیرممکن است. امروزه اما این قانون اصلاح شده و گروه های زیر ۵۰ نفر هم می توانند بیمه تکمیلی شوند. بیمه تکمیلی این افراد به لحاظ پوشش ها یا سقف تعهدات تفاوتی با بیمه تکمیلی افراد بالای ۵۰ نفر ندارد و می توانند با توافق طرفین، قرارداد بیمه ای را طراحی کنند اما نکته ای که وجود دارد این است که مبلغ حق بیمه ای که باید بپردازند فرق می کند. نکته آخر دراین باره این که تعداد کمی شرکت بیمه وجود دارد که این محصول بیمه ای را برای گروه های زیر ۵۰ نفر عرضه می کند که برای شناخت آن ها تنها کافی است درخواست بیمه تکمیلی را در وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم پر کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کافی در این خصوص را به شما بدهند.

انواع شرط حداقل تعداد نفرات بیمه تکمیلی

شرکت بیمه ای مثل بیمه آسماری این امکان را برای بیمه گذاران و گروه ها در نظر گرفته که در صورتی که زیر ۵۰ نفر داوطلب هم وجود داشته باشد، امکان برخورداری از بیمه تکمیلی درمان برایشان وجود دارد. اما خب شرایط شرکت برای بیمه تکمیلی آسماری بسته به تعداد افراد، متفاوت است. مثلاً اگر تعداد بیمه شدگان ۱۵ نفر باشند، می توانند بیمه تکمیلی شوند. اگر بالای ۵۰ نفر باشند، این امکان برایشان فراهم است تا از دو طرح موجود برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی بهره ببرند و اگر بالای ۱۰۰ نفر باشند، شرایط شرکت برای بیمه تکمیلی به مراتب بهتر است. یعنی می توانند پوشش های مختلف، سقف تعهدات و چیزهایی از این دست را خودشان طراحی کنند و سپس با شرکت بیمه گر به توافق برسند.

شرط داشتن بیمه پایه

اگر سازمان یا شرکتی قصد خرید بیمه تکمیلی برای کارکنانشان را داشته باشند، حتماً باید تمام اعضا بیمه پایه داشته باشند تا بتوانند از این امکان برخوردار شوند. درواقع داشتن بیمه پایه از شروط اصلی برخورداری از بیمه تکمیلی است. البته ممکن است میان تحقیقات و جستجوهایتان با شرکت بیمه ای برخورد کنید که بدون بیمه پایه، بیمه تکمیلی بکنند اما تعدادشان بسیار کم یا بهتر است بگوییم ناچیز است. برای خرید بیمه تکمیلی، حالا که از شرایط شرکت برای بیمه تکمیلی مطلع شدید، توصیه می کنیم کارتان را ساده کنید و از طریق وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم اقدام به خریداری کنید. برای این کار هم تنها کافی است وارد وب سایت شوید و درخواستی برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی پر کنید. به همین سادگی!

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *