چند وقتی می شود هر بار نام یکی از بیمارستان ها را می شنویم یا درباره تعداد آدم هایی که در بیمارستان بستری می شوند، خبری می آید، اول از همه فکرمان می رود سمت این که چقدر قرار است هزینه کنند که بتوانند درمان شوند و حالا قرار است چطور بعد از آن اموراتشان را بگذرانند؟ به هر حال روزهای سخت اقتصادی را می گذرانیم و پاندمی کرونا این روزها دارد جان همه ما را تهدید می کند و اگر مراقب نباشیم، احتمال این که گرفتار این بیماری شویم، زیاد است. اما نکته مهم این است که در صورت ابتلا به این بیماری، چطور آن را مدیریت کنیم و از پس هزینه های درمان آن بربیاییم. یکی از روش هایی که می توانید از طریق آن عمل کنید، خرید بیمه تکمیلی است. بیمه تکمیلی یکی از انواع محصولات بیمه ای در حوزه درمان است که با خرید برخی پوشش های آن می توانید خیال خود را از بابت عمده هزینه های درمان، راحت کنید.

بیمه تکمیلی بستری
بیمه تکمیلی بستری

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به طور خاص درباره بیمه تکمیلی بستری برایتان بنویسیم و بگوییم بیمه تکمیلی چه نوع هزینه هایی را پوشش می دهد؟

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

بیمه تکمیلی بستری چیست؟

پیش از این که به بیمه تکمیلی بستری بپردازیم، بهتر است اول از همه بگوییم بیمه تکمیلی درمان چیست. اگر درباره این محصول بیمه ای اطلاعات دارید که می توانید وقت خود را تلف نکنید و مستقیم بروید سر اصل مطلبمان، در غیر این صورت، بیایید نگاه مختصری به بیمه تکمیلی و تعریف آن بیندازیم. بیمه مرکزی در حوزه درمان، دو نوع محصول را از طریق شرکت های بیمه ای مختلف، ارائه می کند. یکی بیمه پایه که می شود همان بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و … و دیگری می شود بیمه تکمیلی درمان. بیمه پایه تنها بخش اندکی از هزینه های مختص درمان را جبران می کند و پوشش هایی که دارد بسیار محدود است. بیمه تکمیلی درست مثل اسمش، نوعی مکمل به حساب می آید که با کمک آن می توانید بیشتر هزینه های درمانی خود را جبران کنید. البته تا سقف تعهد تعیین شده. حالا نکته دیگری که وجود دارد این است که بیمه تکمیلی، پوشش هایی دارد که در ادامه یکی از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

پوشش های بیمه تکمیلی بستری

همین ابتدا خیالتان را راحت کنیم؛ چیزی به نام بیمه تکمیلی بستری وجود ندارد. چیزی که موضوع مطلب این دفعه ما را تشکیل داده، یکی از پوشش های بیمه تکمیلی است؛ پوشش جبران هزینه های بستری. درواقع این که میگوییم، جبران هزینه های بستری شامل هزینه های جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، گامانایف، آنژیوگرافی قلب، سنگ شکن های مختلف در بیمارستان ها و برخی جراحی های محدود می شود. همچنین هزینه بستری روزانه در بیمارستان نیز تا میزان تعهد تعیین شده، بر عهده بیمه تکمیلی می باشد. یعنی با خرید بیمه تکمیلی، در صورت ابتلا به کرونا یا هر کدام از مشکلاتی که گفتیم، می توانید بخش اعظم هزینه های بستری تان را جبران کنید. علاوه بر این، می توانید روی باقی پوشش ها مثل پوشش ویزیت و دارو و همچنین اسکن ریه و چیزهایی از این قبیل هم برای جبران هزینه های ابتلا به کرونا حساب کنید. به هر حال پرداخت این هزینه ها از جیب، کار ساده ای نیست و بیمه، بهترین پشتیبان شما خواهد بود.

سقف پوشش های بیمه تکمیلی بستری

بیمه تکمیلی درمان به دو صورت و در برخی اوقات به سه صورت ارائه می شود. یکی به صورت سازمانی، دیگری به صورت انفرادی و برخی شرکت های بیمه نیز، بیمه تکمیلی را به صورت خانوادگی ارائه می کنند. بیمه تکمیلی سازمانی این امکان را به شما می دهد تا به صورت کاملاً توافقی، تعیین کنید که می خواهید سقف تعهد پوشش های مختلفتان، چقدر باشد و همچنین می توانید در تعیین فرانشیز و دوره انتظار نیز، به صورت توافقی بین شرکت یا سازمان و شرکت بیمه گر، به نتیجه برسید. اما در بیمه تکمیلی انفرادی یا خانواده، طرح هایی تعریف شده که طبق آن بیمه تکمیلی به شما ارائه می شود. در ادامه برخی شرکت های مهم را که بیمه تکمیلی درمان خانواده، انفرادی و همچنین شرکتی را با طرح هایشان، ارائه می کنند، معرفی خواهیم کرد و در عین حال سقف تعهدشان برای بیمه تکمیلی بستری را مقایسه می کنیم.

مقایسه سه شرکت آسماری و تعاون و سامان

بیمه تعاون یکی از آن شرکت هایی است که بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می کند. ۵ طرح مختلف دارد که سقف تعهد پوشش بستری در هر کدام از این طرح ها متفاوت است. طبق آخرین آماری که بیمه تعاون ارائه کرده، سقف تعهد پوشش بستری به شکل زیر می باشد:

 • طرح کوشا:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح مزدا:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح پویا:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح پارسا:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح والا:۰۰۰.۰۰۰ تومان

بیمه سامان از دیگر شرکت های بیمه ای است که انواع بیمه تکمیلی را علاوه بر سازمانی، به صورت انفرادی و خانواده ارائه می کند. ۶ طرح مختلف دارد که سقف تعهد پوشش بستری در هر کدام از این طرح ها متفاوت است. برای خرید بیمه تکمیلی، اگر این پوشش برایتان مهم است، با مقایسه انواع طرح ها می توانید بهتر تصمیم بگیرید.

 • طرح نسیم:۵۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح مهر:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح سروش:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح شمیم:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح وصال:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح عقیق:۵۰۰.۰۰۰ تومان

بیمه آسماری هم برای بیمه تکمیلی خانواده و هم برای بیمه تکمیلی شرکتی، طرح هایی دارد که ارائه می کند. البته گزینه توافق برای خرید بیمه تکمیلی همچنان روی میز بیمه آسماری نیز باقی است. در ادامه سقف تعهد پوشش بستری را برای بیمه آسماری خواهیم دید:

 • طرح برنزی:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح نقره ای:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح طلایی:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح پلاتینی:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح پلاتینی پلاس:۰۰۰.۰۰۰ تومان

۵ طرح نیز برای بیمه تکمیلی خانواده آسماری وجود دارد که سقف تعهد پوشش بستری آن به شکل زیر است:

 • طرح ۱:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح ۲:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح ۳:۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح ۴: ۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • طرح ۵:۰۰۰.۰۰۰ تومان

شرکت های ارائه دهنده ی بیمه تکمیلی بستری

تقریباً همه شرکت های بیمه ای که بیمه تکمیلی ارائه می کنند، از پوشش هایشان می توان به پوشش بستری هم اشاره کرد. اما معدود شرکت های بیمه ای را می توانید پیدا کنید که علاوه بر بیمه تکمیلی سازمانی، شکل دیگری از بیمه تکمیلی را ارائه کنند. به همین خاطر هم در این مطلب، به معرفی بیمه سامان، تعاون و آسماری پرداختیم تا ضمن معرفی آن به عنوان معدود شرکت های بیمه ارائه دهنده بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده، به این نکته نیز اشاره کرده باشیم که سقف تعهدات بیمه تکمیلی بستری هرکدامشان چقدر است و قیاس برایتان ساده تر باشد.

تضمین جبران خسارت های شما!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به معرفی بیمه تکمیلی بستری پرداختیم و در عین حال از این نوشتیم که شرکت های بیمه ای مختلف، این پوشش را با چه سقف تعهداتی ارائه می کنند. دانستن این موضوع به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید و دستتان در انتخاب به مراتب، بازتر خواهد بود. برای خرید بیمه تکمیلی سازمانی، تنها کافی است از طریق وب سایت تیم­شیم اقدام کرده و درخواست خرید بیمه تکمیلی را پر کنید. در ادامه کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و باقی مراحل تا خرید بیمه تکمیلی را همراهتان خواهند بود. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *