این شرکت در سال ۱۳۸۰ به منظور و با هدف ارتقاء سطـح سلامت از طریـق گسترش خدمات درمانی و افزایش رضایتمندی بیمه گذاران خود، با تلاش بی وقفه و مستمر نیروهای با تجربه تأسیس گردید.

بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ
بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

شـرکت آتیه سـازان حافظ بـا هدف ارتقاء سطح سلامت جامـعـه، تخصصی ترین شرکتی است که خدمات بیمه درمانی مکمل را ارائه می کند. این شرکت، پس از عقـد قـرارداد بیمـه درمـان تکمیلی بـا بیمه گذاران، بخش یا تمام هزینه های خدمات درمانی و بیمارستانی را بر اسـاس تعـهـدات مندرج در قرارداد و بیمه نامه، برای هر فرد (بیمه شده) و خانواده وی ارائه می دهد. شرکت ها و مؤسسات با خرید این بیمه نامه، کارکنان یا اعضاء خود و افـراد تحت تکفل آنـان را که شامل همسر، فرزنـدان، والدین و کلیه افراد تحت تکفلشان می باشد، تحت پوشش خدمات درمانی تکمیلی قرار می دهند.

خرید بیمه شرکتی
خرید بیمه شرکتی

معرفی بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

بیمه درمان تکمیلی بیمه ای است که هزینه های اضافی درمانی را جبران می کند. معمولاً بیمه گذار حتماً باید بیمه ی درمانی پایه را داشته و در زمان مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان ها ابتدا از بیمه ی درمان پایه استفاده کند حال اگر هزینه های پزشکی از سقف پرداختی بیمه های پایه بیشتر شود، چنانچه جزء موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی باشند، بیمه درمان تکمیلی مطابق با قوانین خود این هزینه های مازاد را پرداخت می کند.

شناخت سازوکار بیمه درمان تکمیلی نشان دهنده این است که چرا باید این بیمه را تهیه کنیم و چطور می توانیم از مزایای ارزشمند آن استفاده کنیم و همین طور موارد تحت پوشش بیمه ی تکمیلی کدام است و هزینه ای که هر کدام از پوشش ها پرداخت می کند تا به چه مقدار است.در سازوکار بیمه ی درمان تکمیلی آتیه سازان، بیمه گذار با پرداخت حق بیمه به صورت مشخص و سالانه می تواند از پوشش های آن استفاده کند.

طبق توضیح فوق بیمه ی درمان تکمیلی آتیه سازان در قالب طرح های مختلفی به بیمه گذار ارائه می شود و این بیمه گذار با نگاه به نیازمندی خود هر یک از این طرح ها را انتخاب می کند. تفاوت طرح های مختلف بیمه درمان در میزان پرداخت هزینه ها و سطح کیفیت پوشش های بیمه است؛ بنابراین اگر می خواهید از بیمه درمان برای منظور خاصی استفاده کنید مثلاً  اگر می خواهید برای زایمان بیمه ی درمان را استفاده کنید بهتر است بررسی کنید که بیش ترین سطح پرداخت زایمان را کدام یک از این طرح ها دارد.

پوشش های بیمه تکمیلی آتیه سازان

موارد تحت پوشش بیمه ی تکمیلی به شرح زیر است:

 • پوشش هزینه های بستری: هزینه  بستری یک عنوان کلی برای مسائل درمانی مختلفی است که فرد از لحظه پذیرش در بیمارستان و یا مراکز درمانی تا لحظه درمان و ترخیص انجام می دهد. همه موارد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی در این زمینه شامل هزینه های جراحی های محدود، انواع مختلف سنگ شکن، رادیوتراپی و آنژیوگرافی قلب است.
 • پوشش هزینه های آمبولانس: پرداخت هزینه های آمبولانس در مسیرهای شهری و بین شهری و جابجایی بیمه گذار مطابق این پوشش پرداخت خواهد شد.
 • پوشش خرید عینک و سمعک
 • پوشش خرید و پروتز: پروتز همان اعضا مصنوعی و یا وسایل کمک پزشکی هستند. این موارد مربوط به پوشش بیمه ی تکمیلی قرار دارند و شرکت تمام هزینه های وارده را پرداخت می کند.
 • پوشش دندان پزشکی: از دیگر موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی پوشش دندان پزشکی است که با توجه به هزینه های بالای درمان دندان پزشکی یکی از مواردی است که از سوی بسیاری از افراد مورد درخواست است.
 • پوشش اعمال جراحی های مهم: برخی جراحی ها فوریت حیاتی دارند مانند جراحی های مربوط به سرطان، اعصاب مرکزی و نخاع و مغز، جراحی های قلب، پیوند ریه، کلیه و مغز استخوان و گامانایف.
 • پوشش هزینه های پاراکلینیکی: آزمایش ها و معایناتی که به منظور تشخیص بیماری یا برای سنجش میزان پیشرفت، یا بهبود آن انجام می شود و یا در جهت این است که نسبت به سلامتی او اطمینان حاصل شود همگی مشمول این پوشش هستند. یکی از پرکاربردترین موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی پوشش هزینه های پاراکلینیکی است که هزینه های ناشی از انجام سونوگرافی، انواع مختلف اسکن، نوار عضله، نوار مثانه، هزینه های آندوسکوپی، استرس اکو، اکوکاردیوگرافی، تست آلرژی، بینایی سنجی تست ورزش، تست تنفسی، شنوایی سنجی، و آنژیوگرافی چشم.
 • پوشش زایمان: ممکن است این پوشش را با نام بیمه درمان تکمیلی زایمان نیز بشناسید. بسیاری از زنان نگران هزینه های زایمان خود هستند و تلاش می کنند مراکز درمانی ای را پیدا کنند که زایمان یا عمل سزارین را با هزینه های خیلی کمتر انجام می دهند. به همین دلیل یکی از مهم ترین موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی، پوشش زایمان است که می تواند بخش قابل توجهی از هزینه های زایمان چه به صورت طبیعی و چه به روش سزارین را پرداخت کند.
 • پوشش هزینه های ویزیت و دارو
 • پوشش برای بلایای طبیعی
 • پوشش هزینه های آزمایشگاهیکلیه هزینه های آزمایش هایی که در جهت تشخیص پزشکی انجام می شود، هزینه های پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، نوار قلب، انواع رادیوگرافی و فیزیوتراپی.
 • پوشش پرداخت هزینه جراحی عیوب انکساری چشم
 • پوشش هزینه عمل های سرپایی: شامل پرداخت هزینه اعمالی مانند ختنه، لیزر درمانی، گچ گیری، شکستگی و دررفتگی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و کرایوتراپی است.

انواع بیمه تکمیلی آتیه سازان

بیمه تکمیلی آتیه سازان به ۳ شکل ارائه می شود و افراد می توانند بسته به شرایطی که دارند انتخاب کنند کدام نوع بیمه برایشان بهتر است. بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی! نوع انفرادی و گروهی آن را در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد و با آن آشنا خواهید شد. مسئله ای که وجود دارد این است که هر کدام از این بیمه نامه های تکمیلی درمان، ویژگی هایی دارند که آن ها را منحصربه فرد می کند.

بیمه درمان انفرادی آتیه سازان

در بیمه تکمیلی انفرادی آتیه سازان ۵ طرح مختلف وجود دارد که بیمه انفرادی در قالب این طرح ها ارائه می شود. هر کدام از این طرح ها از پوشش ها و سقف تعهدات متفاوتی نیز تشکیل شده اند و همچنین قیمت متفاوتی دارند. بسته به نیاز شما و همچنین توانایی مالی تان و همچنین توافق طرفین می توانید انتخاب کنید، کدام یکی از این طرح ها برای شما مناسب خواهد بود.

بیمه درمان گروهی و خانواده آتیه سازان

بیمه تکمیلی آتیه سازان به صورت گروهی نیز ارائه می شود. بسته به تعدادی که باشید، می توانید برای خرید بیمه تکمیلی گروهی آتیه سازان اقدام کرده و آن را خریداری کنید. در این شکل از خرید بیمه تکمیلی، شما می توانید روی تعداد پوشش ها، انواع پوشش ها، سقف تعهدات پوشش ها و میزان فرانشیزی که به هر پوششی تعلق می گیرد، با ما به توافق برسید.

استثناهای بیمه تکمیلی آتیه سازان

بیمه تکمیلی آتیه سازان، برخی موارد خاص را تحت پوشش بیمه ای خود قرار نمی دهد. مثلاً بیماری های مادرزادی یا عیب هایی که مربوط به پیش از صادر شدن بیمه نامه است یا آسیب هایی که انسان در اثر سهل انگاری فردی می بیند و حتی هزینه های عقیم سازی و جراحی زیبایی نیز در تعهدات شرکت هایی که بیمه تکمیلی ارائه می کنند، قرار نمی گیرد.

مراکز درمانی بیمه آتیه سازان

بیمارستان های زیادی در تهران هستند که طرف قرارداد بیمه تکمیلی آتیه سازان به شمار می روند. شما می توانید در بخش مراکز ارائه خدمات در سایت از آن ها مطلع گردید.

برای ورود به این سامانه کلیک کنید

فرانشیز بیمه تکمیلی آتیه سازان

فرانشیز، سهم شما از اتفاقی است که افتاده و باید این هزینه را خودتان بپردازید. معمولاً وقتی درباره بیمه تکمیلی درمان صحبت می کنیم، شرایطی پیش می آید که طی آن مجبور می شوید بروید بیمارستان یا اینکه آزمایشگاهی بروید برای انجام چند آزمایش! برای هرکدامشان که باید هزینه ای بپردازید و اگر بیمه ی تکمیلی داشته باشید، بخش گسترده ی این هزینه ها را شرکت بیمه می پردازد و مقداری هم برای شما می ماند که نامش فرانشیز است. البته فرانشیز بیمه ی تکمیلی آتیه سازان به صورت انفرادی برای همه پوشش هایی که ارائه می کند ۱۰ درصد می باشد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی آتیه سازان

اگر پوشش پاراکلینیکی بیمه تکمیلی آتیه سازان را خریداری کنید، به این سرعت نمی توانید از آن استفاده کنید؛ یعنی بلافاصله بعد از خرید، امکان استفاده از آن وجود ندارد و باید ۳ ماه بگذرد که بتوانید از آن بهره ببرید. به این مدت زمانی که باید منتظر باشید تا پوشش شما فعال شود، میگویند دوره انتظار. در بیمه درمان آتیه سازان شما تنها وقتی پوشش پاراکلینیکی یا پوشش زایمان را خریداری کنید، درگیر دوره انتظار خواهید بود که باید حواستان به این نکته باشد.

خرید بیمه سازمانی
خرید بیمه سازمانی
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

۶ دیدگاه

 • سلام با عرض خسته نباشید .
  اسم من فرینه مهینی تهرانی است و در صدور کارت بیمه تکمیلی من جنسیت را بجای زن اشتباه مرد نوشته اند. برای تصحیح آن کجا باید مراجعه کنم ؟ پیشاپیش از پاسختان تشکر می کنم

 • بنده بازنشسته کشوری هستم دخترم نیز بیمه تبعی اتیه ساز دارد اکنون ایشان در شرکتی مشغول بکار شده و بیمه تکمیلی نیز از طریق ان شرکت دارند چگونه میتوانم ایشان را از لیست بیمه تکمیلی حذف کنم

 • ببخشید من مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم، و همچنين بیمه تکمیلی من آتیه سازان هستش، حالا ازدواج کردم، میخواستم ببینم، میتونم از هزینه های زایما استفاده کنم؟؟

 • سلام از سال ۹۶ اشتباه در مورد بیمه تکمیلی مادرم بجای یک نفر از حقوق کسر شود از دو خواهر م حق بیمه مادرم کسر شده و ماهانه بجای ۳۰هزار تومان ۶۰هزار تومان کسر شده لطفا راهنمایی کنید چکار کنیم آ یا مبلغی که اضافه کسر شده قابل برگشت است منتظر جواب هستم با تشکر فراوان

 • با سلام من بیمه تکمیلی آتیه سازان دارم از سوی تامین اجتماعی ایا امکان ارتقا آن ب بیمه طلایی وحود دارد و در صورت امکان پدیر بودن آیا دوره انتظار دارد یاخیر ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *