درباره بیمه عمر در وبلاگ تیم­شیم تا دلتان بخواهد مطلب پیدا می‌کنید! از تعریف بیمه عمر گرفته تا محصولات و پوشش‌های مختلف بیمه عمر که شرکت‌های مختلف بیمه در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌دهند را می‌توانید به صورت مقالات جداگانه در وبلاگ ما بخوانید. اما در این مطلب قرار است درباره بیمه عمر اقساطی برایتان بنویسیم. به هر حال خودتان بهتر میدانید، وضعیت اقتصادی کشورمان خیلی خوب نیست و همه‌مان درگیری‌های مختلفی را داریم تجربه می‌کنیم و هزینه‌هایی برایمان به صورت روزانه به وجود می‌آید که خیلی نمی‌توانید به خودمان یا آینده فکری بکنیم و نهایتاً به امروز و فردایمان می‌پردازیم.

بیمه عمر اقساطی | تیم شیم
بیمه عمر اقساطی | تیم شیم

اما این مشکلات که نباید باعث شوند به طور کل آینده‌مان را فراموش کنیم، نه؟ به همین خاطر امکانی برای شما وجود دارد که می‌توانید بیمه عمر اقساطی بخرید. می‌خواهید بدانید چطور؟ همراهمان باشید!

بیمه عمر را که می‌شناسید، نه؟

اگر نمی‌شناسید، خیلی کوتاه برایتان تعریفش خواهیم کرد و اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که بیمه عمر را می‌شناسید، می‌توانید از این پاراگراف بگذرید و به باقی مطلبی که در رابطه با بیمه عمر اقساطی آماده کرده‌ایم برسید. خرید بیمه عمر این امکان را به شما می‌دهد تا در وهله اول، سرمایه‌ای برای خانواده‌تان بعد از مرگتان بگذارید و خیالتان از بابت بازماندگان بعد از خودتان راحت باشد و در وهله دوم امکانی است برای سرمایه‌گذاری و سود! البته پوشش‌هایی وجود دارد که بیمه عمر ارائه می‌کند و هر کدام از این پوشش‌ها ویژگی‌هایی دارند. مثلاً پوشش هزینه‌های پزشکی که اگر این پوشش را داشته باشید بیمه هزینه بیمارستان شما را پرداخت خواهد کرد. خب الآن فکر کنیم دیگر به اندازه­ای بیمه عمر را می‌شناسید که اهمیت و ضرورتش برایتان روشن شده باشد.

نرخ بیمه عمر چقدر است؟

قطعا یکی از عواملی که بر بیمه عمر اقساطی تاثیر گذار است، نرخ بیمه عمر است. این را شما بگویید. می‌خواهید چقدر باشد؟ نرخ بیمه عمر هزینه‌ای است که شما باید بپردازید و بعد از مدت زمانی که تعیین کرده‌اید، می‌توانید پولتان را با سودش بگیرید. البته شرایط خاصی دارد. روی همین نرخ بیمه عمر مسائل مختلفی تأثیر می‌گذارند. از سن شما گرفته تا مدت زمانی که می‌خواهید بیمه شوید و سابقه بیماری (در صورت داشتنش) و مسائلی از این دست و همچنین پوشش‌هایی که می‌خواهید، روی قیمت بیمه عمر اثر می‌گذارند. به همین خاطر برای پرداخت این حق بیمه امکان مختلفی را برایتان در نظر گرفته‌اند. شما می‌توانید به شکل زیر بیمه عمر اقساطی بخرید و اقساط آن را نیز به یکی از روش‌های زیر پرداخت کنید. این موضوع به خودتان بستگی دارد. این که توان پرداختی‌تان چقدر است هم، در تعیین نرخ بیمه عمر مؤثر است.

 • ماهانه
 • دو ماهه
 • سه ماهه
 • چهار ماهه
 • شش ماهه
 • یک ساله
 • یک جا

محدودیت سنی بیمه عمر چگونه اعمال می شود؟ 

بله! البته یک طرفه است. ابتدایش از بدو تولد می‌تواند باشد ولی نهایتان تا سن ۷۰ سالگی را می‌توانید بیمه عمر کنید. نکته دیگری که وجود دارد این است که نهایت مدت بیمه‌نامه ۳۰ ساله است و مجموع این عدد با سن نباید از ۷۰ سال بیشتر شود که در غیر این صورت، بیمه نمی‌کنند. به همین خاطر به این نکته توجه کنید.

حداقل با چقدر می‌توانید از بیمه عمر اقساطی بهره ببریم؟

حداقل پولی که می‌توانید به عنوان حق بیمه عمر اقساطی خود تعیین کنید که به صورت ماهانه پرداخت نمایید، ۱۰۰ هزار تومان است. کمتر از این مقدار قابل پرداخت نیست. هرچقدر این مقدار بیشتر باشد، دست آخر پولی که دستتان را می‌گیرد بیشتر خواهد بود. البته بسته به شرکت بیمه‌ای که از آن بیمه عمر خریداری می‌کنید، این عدد می‌تواند متفاوت باشد.

پرداخت حق بیمه عمر اقساطی چگونه پرداخت کنم؟

اگر بیمه عمر اقساطی خریداری کرده‌اید و می‌خواهید حق بیمه‌تان را پرداخت کنید احتمالاً دو روش پیش پایتان قرار می‌گیرد. یکی روش حضوری مراجعه به شرکت‌های بیمه است که در وضعیت فعلی و شیوع کرونا پیشنهاد می‌کنیم این روش را کنار بگذارید. روش دیگر به صورت آنلاین است. البته می‌توانید از روی دستگاه خودپرداز برایشان واریز کنید و سپس فیش بانکی را به شرکت بیمه‌گر برسانید که باز هم منطقی نیست در این اوضاع و بهتر است به همان روش پرداخت آنلاین حق بیمه برگردید. در این روش شما باید به وب‌سایتی که به شما معرفی کرده‌اند مراجعه کنید و سپس اقدام به پرداخت حق بیمه خود بکنید. در این روش نیازی به بیرون رفتنتان نیست و همچنین جانتان در مقابل خطر کرونا نیز محافظت می‌شود و در وقتتان هم صرفه‌جویی می‌شود.

عدم پرداخت خسارت بیمه عمر در چه شرایطی است؟

شرایط خاصی وجود دارد که اگر تحت این شرایط، بیمه‌گذار جان خود را از دست دهد، هیچ‌گونه سرمایه بیمه عمری به بازماندگان تعلق نمی‌گیرد. این استثنایی که داریم درباره‌اش حرف می‌زنیم، شامل افرادی می‌شود که خودکشی کنند، در فعالیتی مجرمانه شرکت داشته باشند و در این فعالیت جان خود را از دست دهند، کسانی که قرار است سرمایه فوت به آن‌ها برسد از عمد فرد بیمه‌شده را به قتل برسانند و آن را به صورت حادثه نشان دهند و خسارات جنگی یا تحت تشعشعات هسته‌ای قرار بگیرند!

دفترچه درمانی بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر دفترچه درمانی ندارد! اما پوششی دارد که در آن بعضی مریضی‌های خاص را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این مریضی‌ها شامل سرطان، پیوند اعضا، عمل قلب و چیزهایی از این قبیل می‌شود و هزینه‌های آن را بیمه عمر می‌پردازد. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هزینه‌ای بیماری‌ها به‌هیچ‌عنوان کم نیست و در ایران هم آمار سرطان اوضاع به سامانی ندارد و بهتر است به فکر سلامتی خودتان باشید و شرایطی را فراهم کنید که اگر اتفاق ناگواری رخ داد، بتوانید از پس هزینه‌های درمانی بربیایید.

پرداخت بیمه عمر اقساطی به چه صورت است؟

بالاتر در این باره اطلاعات لازم را خدمتتان نوشتیم. اگر تصمیمتان جدی است و می‌خواهید بیمه عمر خود را به صورت اقساطی خریداری کنید می‌توانید از طریق وب‌سایت خرید آنلاین بیمه تیم­شیم اقدام کنید و آن را با چند کلیک ساده و طی کردن چند مرحله خریداری نمایید. پیش از این کار قیمت بیمه عمر را استعلام بگیرید و مقایسه‌های لازم را انجام دهید تا شرکت بیمه‌گری را انتخاب کنید که کاملاً با شرایط شما تناسب داشته باشد و بعدها به مشکلی برخورد نکنید. سؤالی هم داشتید، کارشناسان ما هستند و می‌توانند راهنمایی‌تان کنند. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

سوالات متداول

✅ بیمه عمر اقساطی را چگونه می توان پرداخت کرد؟
 • ماهانه
 • دو ماهه
 • سه ماهه
 • چهار ماهه
 • شش ماهه
 • یک ساله
✅ بیمه عمر محدودیت سنی دارد؟

بله! البته یک طرفه است. ابتدایش از بدو تولد می‌تواند باشد ولی نهایتان تا سن ۷۰ سالگی را می‌توانید بیمه عمر کنید. نکته دیگری که وجود دارد این است که نهایت مدت بیمه‌نامه ۳۰ ساله است و مجموع این عدد با سن نباید از ۷۰ سال بیشتر شود که در غیر این صورت، بیمه نمی‌کنند. به همین خاطر به این نکته توجه کنید.

✅ حداقل پرداخت حق بیمه عمر اقساطی به چه صورت است؟

حداقل پولی که می‌توانید به عنوان حق بیمه عمر خود تعیین کنید که به صورت ماهانه پرداخت نمایید، ۱۰۰ هزار تومان است. کمتر از این مقدار قابل پرداخت نیست. هرچقدر این مقدار بیشتر باشد، دست آخر پولی که دستتان را می‌گیرد بیشتر خواهد بود. البته بسته به شرکت بیمه‌ای که از آن بیمه عمر خریداری می‌کنید، این عدد می‌تواند متفاوت باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *