قبل از پرداختن به موضوع ارزانترین بیمه عمر لازم است تا مقدماتی بگوییم. در گذشته این تصور وجود داشت که همیشه شرایط ثبات خود را حفظ می‌کند و هرگز اتفاق غیرمنتظره‌ای قرار نیست رخ دهد. اما این روزها دیگر به همه‌مان ثابت شده هر اتفاقی ممکن است در این جغرافیا برایمان رخ دهد. از سیل گرفته تا زلزله و کرونا همه و همه جزو اتفاقاتی به‌حساب می‌آیند که از پیش نمی‌دانستیم و حتی احتمالش را هم نمی‌دادیم، اتفاق بیفتند اما چنین شد و اکنون که داریم این مطلب را برایتان می‌نویسیم، ۲۸۴ هزار نفر از هم‌وطنانمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۵ هزار نفرشان جان خود را از دست داده‌اند.

ارزانترین بیمه عمر
ارزانترین بیمه عمر

این روزها بیش از هر زمان دیگری اهمیت داشتن بیمه عمر مطرح است. اما آیا خرج و مخارج روزانه زندگی این امکان را به آدم می‌دهد که پولی برای حق بیمه عمر کنار بگذاریم؟ احتمالاً جوابتان منفی باشد. به همین خاطر هم قرار است در این مطلب ارزانترین بیمه عمر را به شما معرفی کنیم.

اول بیمه عمر چیست؟

این بی‌سلیقگی ما را نشان می‌دهد اگر بخواهیم بی‌مقدمه وارد بحث شویم و بگوییم ارزانترین بیمه عمر چیست. ممکن است در میان کسانی که این مطلب را مطالعه می‌کنند، باشند افرادی که ندانند بیمه عمر چیست و به چه کار می‌آید. این قسمت را به صورت مختصر اما مفید برای همین دسته از افراد می‌نویسیم و اگر فکر می‌کنید، بیمه عمر را از کف دستتان بهتر می‌شناسید، پس بی‌خیال خواندن این پاراگراف شوید و بروید سراغ اصل مطلب! بیمه عمر، امکانی است برای بیمه‌گذار از چند جهت! شما با خرید بیمه‌نامه عمر، جدای این که بعد از مرگتان (خدای ناکرده) سرمایه‌ای برای خانواده و بازماندگان به جا خواهید گذاشت، همچنین می‌توانید از پوشش‌های مختلفی استفاده کنید. به تازگی برخی شرکت‌های بیمه، پوشش کرونا را هم به بیمه عمر خود اضافه کرده‌اند که این خود یکی از مزیت‌های بیمه عمر در این روزگار به شمار می‌رود.

ببینیم چه چیزی در قیمت گذاری نرخ بیمه عمر تأثیر دارد؟

قرار نبود این تیتر کوتاه باشد. البته کوتاه هم نیست ولی به هر حال اولش وقتی مشغول انتخاب عنوانی برای این پاراگراف بودیم به این فکر کردیم بنویسیم «قبل از این که ارزانترین بیمه عمر را معرفی کنیم، بهتر است نگاهی به عوامل مؤثر در تعیین نرخ بیمه عمر بپردازیم» که البته این بیشتر از این که عنوان باشد، توضیح است. در تعیین نرخ بیمه عمر، عوامل مختلفی مؤثر است که در ادامه به تک‌تک آن‌ها خواهیم پرداخت.

عامل اول | سن بیمه شده

بیمه عمر به این صورت است که شما از لحظه متولد شدن فرزندتان می‌توانید او را بیمه عمر کنید. سقف سن بیمه عمر هم ۷۰ سالگی است. بعد از ۷۰ سالگی دیگر این امکان وجود ندارد. هر چه سن بالاتر باشد، قیمت بیمه عمر بالاتر خواهد بود. به هر حال اگر بیماری خاصی هم فرد بیمه‌شده داشته باشد که وضع فرق می‌کند و بسته به این موارد نرخ بیمه عمر کم یا زیاد خواهد شد. پس این مورد را در قیمت ارزانترین بیمه عمر باید لحاظ کرد.

عامل دوم | توان پرداخت حق بیمه

بسته به این که توان پرداخت حق بیمه توسط شما چقدر باشد، به همان مقدار سود دریافت خواهید کرد و دست آخر هم سرمایه فوت برایتان تعریف می‌شود. شما این امکان را دارید که به صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، یک‌ساله و یک جا حق بیمه خودتان را پرداخت کنید. حالا این که توانتان چقدر باشد در تعیین نرخ بیمه عمرتان تأثیر خواهد گذاشت و قطعاً اگر اوضاع مالی‌تان خیلی خوب نباشد، می‌توانید کمترین میزان را برای آن بپردازید.

عامل سوم | مدت بیمه‌نامه عمر

بستگی به مدت بیمه نامه هم قیمت ارزانترین بیمه عمر تغییر می کند. این بخش کمی با سن فرد بیمه‌شده گره می‌خورد. بیشتر شرکت‌های بیمه، به صورت ۳۰ ساله بیمه عمر می‌کنند. اما باید در نظر داشته باشید که مجموع سن فرد و مدت بیمه‌نامه نباید بیشتر از ۷۰ برود. طبیعی است هرچقدر مدت بیمه‌نامه عمر شما بیشتر باشد، سود بیشتری خواهید برد و سرمایه بیشتری برای بعد از خودتان باقی خواهید گذاشت.

عامل چهارم | سوابق پزشکی

آخرین موردی که در قیمت ارزانترین بیمه عمر تاثیر گذار است سوابق پزشکی است. برای انجام بیمه عمر آزمایشات مختلفی از شما انجام می‌شود. این آزمایشات را باید نزد پزشک معتمد بیمه مرکزی انجام دهید و برای ارزیابی میزان سلامت شما انجام می‌شود تا شرکت بیمه‌گر بتواند میزان خطر را ارزیابی کند. به هر حال بالاتر هم گفتیم اگر بیمار باشید، حق بیمه پرداختی‌تان فرق می‌کند.

عوامل دیگری مثل چاقی یا لاغری و سوابق پزشکی خانواده و … نیز در تعیین نرخ بیمه عمر تأثیر به سزایی دارند که بیشتر از این سرتان را درد نمی‌آوریم. در مطلبی جداگانه درباره این موضوع به طور مفصل برایتان نوشته‌ایم که می‌توانید در وبلاگ تیم­شیم مطالعه کنید. حالا بدون این که بیشتر از این وقتتان را بگیریم، برویم سراغ قیمت بیمه عمر و ببینیم ارزانترین بیمه عمر را کدام شرکت با چه پوشش‌هایی ارائه می‌کند. در ادامه می‌خواهیم، بیمه عمر فردی ۲۴ ساله را که قراردادی ۲۰ ساله بسته و می‌خواهد حق بیمه خود را به صورت سالانه پرداخت کند و می‌تواند ماهی ۱۰۰ هزار تومان بپردازد را بررسی کنیم:

نام شرکت بیمه

ارزش بازخرید سرمایه فوت
سامان ۱۳۵ میلیون تومان

۳۰ میلیون تومان

پاسارگاد

۱۴۱ میلیون تومان ۳۰ میلیون تومان
ما ۱۴۴ میلیون تومان

۳۰ میلیون تومان

دانا

۱۴۵ میلیون تومان ۳۰ میلیون تومان
ایران ۱۴۶ میلیون تومان

۳۰ میلیون تومان

این هم از ارزانترین بیمه عمر!

همان‌طور که می‌بینید با پرداخت تنها ماهی ۱۰۰ هزار تومان البته بدون پوشش‌های اضافی می‌توانید بیش‌ترین ارزش بازخرید را در بیمه ایران ببیند. البته بیمه باران که به صورت تخصصی در حوزه ارائه محصولات بیمه زندگی و عمر فعالیت می‌کند نیز به همین اندازه از قیمت خوبی برخوردار می‌باشد. علاوه بر قیمت، دارای تنوع بسیار خوبی در محصولات بیمه عمر نیز هست. شما این امکان را دارید تا به صورت آنلاین اقدام کنید و ببینید قیمت بیمه عمر در شرایط مختلف و با پوشش‌های متفاوت به چه صورت است تا آن بیمه عمری را انتخاب کنید که بیش‌ترین نسبت را با شرایط فعلی شما دارد. ارزانترین بیمه عمر، همانی است که شما خودتان انتخاب می‌کنید. درنهایت به این نکته اشاره کنیم که اگر سؤال یا ابهامی در این زمینه برایتان پیش آمد می‌توانید با تیم­شیم تماس بگیرید تا کارشناسان ما به شما کمک کنند و سؤالاتتان را پاسخ دهند. فراموش نکنید هوایتان را داریم.

سوالات متداول

✅ اول بیمه عمر چیست؟

این بی‌سلیقگی ما را نشان می‌دهد اگر بخواهیم بی‌مقدمه وارد بحث شویم و بگوییم ارزان‌ترین بیمه عمر چیست. ممکن است در میان کسانی که این مطلب را مطالعه می‌کنند، باشند افرادی که ندانند بیمه عمر چیست و به چه کار می‌آید. این قسمت را به صورت مختصر اما مفید برای همین دسته از افراد می‌نویسیم و اگر فکر می‌کنید، بیمه عمر را از کف دستتان بهتر می‌شناسید، پس بی‌خیال خواندن این پاراگراف شوید و بروید سراغ اصل مطلب! بیمه عمر، امکانی است برای بیمه‌گذار از چند جهت! شما با خرید بیمه‌نامه عمر، جدای این که بعد از مرگتان (خدای ناکرده) سرمایه‌ای برای خانواده و بازماندگان به جا خواهید گذاشت، همچنین می‌توانید از پوشش‌های مختلفی استفاده کنید. به تازگی برخی شرکت‌های بیمه، پوشش کرونا را هم به بیمه عمر خود اضافه کرده‌اند که این خود یکی از مزیت‌های بیمه عمر در این روزگار به شمار می‌رود.

✅ عوامل تاثیر گذار در قیمت ارزانترین بیمه عمر کدامند؟

۱- سن بیمه شده

۲- مدت بیمه نامه

۳- سوابق پزشکی

۴- توان پرداخت حق بیمه

✅ ارزانترین بیمه عمر کدام است؟

بیمه ایران

بیمه باران

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *