قطعاً درباره لزوم داشتن بیمه عمر اطلاعات کافی دارید که اکنون به دنبال بهترین بیمه عمر هستید و وارد وبلاگ ما شده‌اید که این مطلب را بخوانید. بازار بیمه به خودی خود بازار شلوغی است و رقبای بسیاری در آن وجود دارند. محصول بیمه عمر که توسط این شرکت‌ها عرضه می‌شود هم ازآنجایی‌که از جهات مختلف تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، باعث می‌شود رقابتی شکل بگیرد و تشخیص این‌که کدام‌یک بهترین بیمه عمر را عرضه می‌کنند، کار ساده‌ای نباشد.

بهترین بیمه عمر و زندگی | تیم شیم
بهترین بیمه عمر و زندگی | تیم شیم

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به بررسی شرکت‌های مختلف بیمه‌ای و همچنین بیمه عمر آن‌ها بپردازیم و ببینیم کدامشان بهترین هستند. همراهمان باشید!

اصلاً میدانید بیمه عمر چیست؟

برای ورود به هر بحثی بهتر است در همان وهله اول، مقدمه‌ای بچینیم نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه درباره موضوعی که قرار است به آن بپردازیم. اینجا قرار است بیمه عمر شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنیم اما پیش از این کار بهتر است خیلی مختصر و مفید برایتان بگوییم بیمه عمر چیست. احتمالاً خودتان بدانید ولی اشاره ما می‌تواند جنبه یادآوری داشته باشد. با خرید بیمه عمر شما مبلغی که از پیش تعیین شده را می‌پردازید و علاوه بر شکل سرمایه‌گذاری بودن این بیمه و سوددهی آن، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در صورت فوتتان – خدای ناکرده – پولی به خانواده شما برسد. البته بیمه عمر، پوشش‌هایی دارد که می‌تواند در زمان حیاتتان هم به دردتان بخورد. خیلی تلخ به بیمه عمر نگاه نکنید!

بهترین بیمه عمر | به لحاظ میزان سودی که می‌دهند!

خیلی‌ها هدفشان از خرید بیمه عمر، سرمایه‌گذاری و سودی است که به آن‌ها می‌رسد. حالا این وسط دو نوع سود وجود دارد. یکی سود تضمینی است و دیگری سود مشارکت. سود مشارکت، عدد متغیری دارد و کاملاً به خود شرکت بیمه بستگی دارد که چطور سرمایه‌گذاری‌اش را انجام می‌دهد و از حق بیمه‌ای که می‌گیرد چه استفاده‌ای می‌کند. سود تضمینی کاملاً برعکس سود قبلی است. این‌طور که میزان آن مشخص است و همه شرکت‌ها وظیفه دارند آن را بپردازند. این سود برای دو سال اول ۱۶ درصد، دو سال دوم ۱۳ درصد و از این سال به بعد ۱۰ درصد خواهد بود. در ادامه جدولی برایتان آماده کرده‌ایم که سود قطعی شرکت‌های مختلف بیمه را در دو سال مختلف نشان می‌دهد. منظورمان از سود قطعی، جمع سود تضمینی و سود مشارکت است.

نام شرکت بیمه ۱۳۹۵ (%) ۱۳۹۶ (%)
سامان ۲۱/۵ ۲۰/۵
پاسارگاد ۱۹ ۱۸/۵
پارسیان ۲۳ ۱۸
ایران ۲۱ ۲۴/۹
ما ۲۴/۴ ۱۹/۶
کارآفرین ۱۶ ۱۷/۷

بهترین بیمه عمر | به لحاظ پوشش‌هایی که ارائه می‌کنند!

نمی‌دانیم چقدر درباره بیمه بدنه اطلاعات دارید ولی احتمالاً شنیده‌اید که میگویند بیمه بدنه دو نوع پوشش دارد. یکی اصلی و دیگری اضافی! بیمه عمر هم همینطور است. یک سری پوشش اصلی دارد و یک سری پوشش اضافی. پوشش اصلی بیمه عمر که شامل فوت به شکل طبیعی یا از سر حادثه می‌شود منظور هم این است که اگر فردی به شکل طبیعی یا در حادثه‌ای فوت کرد، شرکت بیمه وظیفه دارد پولی به خانواده فرد پرداخت کند. پوشش‌های اضافی اما بحثش فرق می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود:

  • پوشش بیماری خاص (از سرطان گرفته تا پیوند اعضا و …)
  • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه به دلیل از کار افتادگی فرد
  • پوشش درمان تکمیلی
  • پوشش نقص عضو یا از کار افتادگی

هنگام خرید بیمه عمر، به این نکته توجه بسیار زیادی بکنید که بیمه عمری که قصد خریدش را دارید، چه میزان پوشش‌ها را دارد. این هم یکی از روش‌های تعیین بهترین بیمه عمر به شمار می‌رود.

بهترین بیمه عمر | به لحاظ توانگری مالی

سطح توانگری مالی یعنی هر شرکت بیمه‌ای که شما با آن طرف حساب هستید، چقدر توان مالی برای پرداخت خسارت یا انجام تعهدات شما را دارد. اگر اوضاعش خوب است که یعنی به لحاظ توانگری هم مشکلی ندارد و می‌توان آن را به عنوان بهترین بیمه عمر در نظر گرفت اما اگر برعکسش است که پیشنهاد می‌کنیم سراغش نروید. در ادامه جدولی آمده که سطح توانگری شرکت‌های مختلف بیمه را نشان می‌دهد. مشخصاً عدد یک یعنی اوضاع، خیلی خوب است و عدد پنج یعنی بهتر است سراغش نروید.

شرکت بیمه

سطح توانگری

سامان

۱
پاسارگاد

۱

دانا

۱
آسیا

۱

البرز

۱
پارسیان

۱

معلم

۲

بیمه مرکزی چه نظری درباره بهترین بیمه عمر دارد؟

ممکن است برای خیلی‌هایتان، نظر بیمه مرکزی مهم باشد. این‌که بهترین بیمه عمر چه بیمه‌ای است را بیمه مرکزی سالانه با ارائه گزارشی از شرکت‌های مختلف اعلام می‌کند. یکی از مواردی که سالانه اعلام می‌شود، تعداد مراکز و نمایندگی‌هایی است که یک شرکت بیمه در کل کشور دارد و هر چه تعداد این مراکز بیشتر باشد، قطعاً خدمات‌رسانی نیز بهتر است و بیشتر می‌شود روی آن شرکت حساب کرد. در جدول زیر به ارائه گزارشی پرداخته‌ایم که تعداد مراکز و نمایندگی‌ها را در سطح کشور نشان می‌دهد:

شرکت بیمه

تعداد مراکز

ایران

۹۴۱
پاسارگاد

۱۶۱۸۸

پارسیان

۳۰۶
سامان

۱۰۵

آسیا

۹۲
کارآفرین

۲۸۲

دانا

۸۹

بهترین بیمه عمر با در نظر گرفتن شرکت‌های بیمه فعال

در این بخش می‌خواهیم به معرفی برخی از فعال‌ترین شرکت‌های بیمه بپردازیم که در ارائه محصول بیمه عمر بهترین عملکرد را دارند.

اول | ایران

بیمه ایران را که احتمالاً می‌شناسید. به هر حال اولین شرکت بیمه‌ای است که در ایران تأسیس شده و رتبه دوم را در فروش بیمه عمر به خود اختصاص داده است. پوشش‌ها و طرح‌هایی که برای ارائه بیمه عمر دارد، در نوع خود بسیار درجه یک بوده و می‌توانید روی آن حساب کنید.

دوم | پاسارگاد

رتبه اول به لحاظ فروش بیمه‌نامه عمر به بیمه پاسارگاد اختصاص دارد. به هر حال کار ساده‌ای نیست و این شرکت به خوبی توانسته از پس این موضوع بربیاید. نکته دیگر هم این‌که این شرکت بیشتری نمایندگی را در کل کشور دارد و چنین چیزی به فروش بیشترش کمک شایانی کرده است. بیمه عمر به شرط فوت و بیمه تأمین آتیه پاسارگاد دو طرح اصلی و پرطرفدار این شرکت به شمار می‌روند که مشتریان بسیار زیادی هم دارد.

سوم | سامان

رتبه پنجم فروش بیمه عمر را هم می‌دهیم به بیمه سامان چرا که طرح‌های مختلف و باکیفیتی در حوزه بیمه عمر به مشتریانش ارائه می‌کند. بیمه جامع عمر و زندگی سامان، محصول این شرکت بوده که ویژگی‌های بسیار خوبی را دارا می‌باشد

چهارم | باران

درست است که شاید نام این شرکت بیمه‌ای را خیلی نشنیده باشید اما باید بگوییم که این شرکت جوان که در سال ۹۸ تأسیس شده، محصولات بسیار ویژه‌ای را در حوزه بیمه عمر به صورت کاملاً تخصصی ارائه می‌کند که می‌تواند برایتان جالب و مفید باشد. اگر می‌خواهید با این شرکت و محصولات بیمه‌ای آن در حوزه عمر، بیشتر آشنا شوید، کافی است چرخی در وبلاگ تیم­شیم بزنید چرا که به طور جداگانه هر کدام از محصولاتش را مفصل و دقیق توضیح داده‌ایم تا به شما در خریدی دقیق و موفق کمک کنیم.

خرید اینترنتی بهترین بیمه عمر از تیم شیم

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به طور مفصل هر آن چیزی که درباره بیمه عمر وجود داشت را برایتان نوشتیم و همچنین نکاتی درباره نحوه تشخیص بهترین بیمه عمر را برایتان گفتیم. اینکه بیاییم بگوییم کدام شرکت بهترین است، نشدنی و غیرممکن به نظر می‌رسد چرا که بهترین بیمه عمر از نظر هرکس فرق می‌کند. اطلاعات مختلفی را در اختیارتان قرار دادیم که این شما باشید که تصمیم می‌گیرید، بهترین بیمه عمر کدام است. دست آخر این شما خواهید بود که با در نظر گرفتن موارد مختلف دست به خرید بیمه عمر می‌زنید. ما کنارتان هستیم تا مشورت دهیم و ابهام‌های احتمالی را برطرف کنیم. اگر نکته یا سؤالی بود، کارشناسان تیم­شیم در خدمتتان هستند. فراموش نکنید، ما هوایتان را داریم.

سوالات متداول

✅ بهترین بیمه عمر را چه شرکت هایی ارائه می دهند؟
  1. ایران
  2. پاسارگاد
  3. سامان
  4. باران
✅ بهترین بیمه عمر | به لحاظ میزان سودی که می‌دهند!

اول این را بگوییم که شما به صورت آنلاین می‌توانید بیمه بدنه اقساطی خریداری کنید. کافی است بعد از انتخاب شرکت بیمه مورد نظرتان در وب‌سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم، روش قسطی را برای پرداخت انتخاب کنید. بعد از آن وقتی موعد پرداخت حق بیمه‌تان رسید، می‌توانید آن را پرداخت کنید. همه این کارها را به سرعت می‌توانید از طریق وب‌سایت تیم­شیم انجام دهید و نیازی به مراجعه حضوری هم نیست. پس اگر در شرایط مالی خوبی به سر نمی‌برید یا ترجیح می‌دهید پولی که دارید را اولویت‌بندی کنید و برای چیزهایی خرج کنید که در حال حاضر برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، پیشنهاد می‌کنیم روش بیمه بدنه اقساطی را انتخاب کنید و به این صورت هم خیال خودتان را از بابت ماشینتان راحت می‌کنید و هم به اولویت‌های دیگرتان می‌رسید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۲   میانگین: ۲.۵/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *