نمی‌دانیم چقدر اخبار را دنبال می‌کنید اما همین الآن که داریم برایتان این مطلب را می‌نویسیم، در ایران نزدیک به ۲۶۲ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آن‌ها ۱۳ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند و خودتان میدانید این عدد کمی نیست. به نظر شما پوشش های بیمه عمر جوابگوی این خسارات هستند؟ فرض کنید در طول سال چه دلایل دیگری می‌تواند باعث مرگ و میر شود. تصادف؟ بیماری لاعلاج؟ سیل؟ اتفاقات غیرمنتظره؟ به هر حال در جغرافیایی زندگی می‌کنیم که هیچ‌کدام از این اتفاقات عجیب نیست و رخ می‌دهد. چه بهتر که حواسمان به شرایط بعد از خودمان باشد. این که چه قرار است به سر همسر و فرزندانمان بیاید. پس با ما همراه باشید تا پوشش های بیمه عمر را کامل به شما آموزش دهیم.

پوشش های بیمه عمر | پوشش بیمه عمر
پوشش های بیمه عمر | پوشش بیمه عمر

اگر هیچ‌کدام از این اتفاقات هم نیفتد و ۱۲۰ سال زنده و سلامت باشید، به هر حال نیاز به سرمایه‌ای دارید تا بتوانید بعد از بازنشستگی کاری بکنید. همه این‌ها با خرید بیمه عمر، برایتان میسر می‌شود. در این مطلب قرار است کمی درباره بیمه عمر و کلی درباره پوشش های بیمه عمر بنویسیم.

تعریف بیمه عمر به صورت خلاصه

شما بهتر از ما میدانید، بیمه عمر هیچ محدودیت سنی ندارد و می‌توانید برای فرزندتان در بدو تولد، بیمه عمر خریداری کنید. البته بیمه عمر برای کف سنی محدودیت ندارد اما سقف سن مجاز برای بیمه عمر ۷۰ سالگی است و بیشتر از این امکان خرید بیمه عمر برای فرد وجود ندارد. مدت بیمه‌نامه عمر را می‌توانید بین ۵ تا ۳۰ سال انتخاب کنید اما نکته‌ای که وجود دارد این است که آن چیزی که درباره سن گفتیم، دراین‌باره لحاظ می‌شود. اگر به شرایط سنی و این موارد توجه کنید، شرکت بیمه‌گر نیز این امکان را به شما می‌دهد تا خودتان مدت بیمه‌نامه را انتخاب کنید.

یکم | پوشش فوت بیمه عمر

اولین مورد از پوشش های بیمه عمر که اصطلاحاً نام دیگرش پوشش فوت است و به این اسم در بیمه‌های عمر شناخته می‌شود، مهم‌ترین تعهد شرکت‌های بیمه در این حوزه است و در بین ایرانی‌ها نیز طرفداران زیادی دارد. یعنی طبق آمار که بررسی بکنید می‌بینید، بیشتر ایرانی‌ها حتماً این پوشش فوت را خریداری کرده‌اند. پوشش فوت شرکت بیمه‌گر را متعهد می‌کند که در صورت فوت فرد بیمه‌گذار، باید سرمایه موجود در حساب بیمه‌ای، به افرادی که فرد پیش از مرگش تعیین کرده برسد. نکته مهم اینکه پوشش فوت بیمه عمر را با ارث و میراث اشتباه نگیرید. یک نوع پوشش دیگری هم وجود دارد که فوت بر اثر حادثه است و اگر بیمه‌گذار آن را نیز خریداری کرده باشد، در صورت فوت، به اضافه آن سرمایه فوتی که به باقیماندگان تعیین‌شده داده می‌شود، سرمایه پوشش تکمیلی هم به آن‌ها تعلق می‌گیرد. بیشتر، کسانی این پوشش را می‌خرند که شغل سختی دارند. مثلاً در معدن کار می‌کنند. تقریبا می توان گفت این مورد مهمترین پوشش از پوشش های بیمه عمر می باشد.

دوم | پوشش نقص عضو و از کار افتادگی بیمه عمر

دومین مورد از پوشش های بیمه عمر برای از کارافتادگی است. فکر کنیم از اسمش پیدا باشد که درباره چه چیزی داریم صحبت می‌کنیم. با داشتن پوشش نقص عضو و از کار افتادگی، اگر فرد در طول مدتی که حق بیمه پرداخت می‌کند، دچار نقص عضو شود یا دیگر نتواند به هر دلیل کار بکند، بعد از کارشناسی پزشک معتمد شرکت بیمه و تأیید او، سرمایه مورد تعهد شرکت بیمه، به آن فرد تعلق می‌گیرد. این سرمایه‌ای که از آن حرف می‌زنیم، معمولاً نصف سرمایه فوت است. بعد از دریافت این مبلغ، دیگر نیازی نیست بیمه‌گذار، با شرایط فعلی‌اش، حق بیمه را پرداخت کند. مورد فوق یکی از پر پوشش ترین پوشش های بیمه عمر است.

سوم | پوشش هزینه های درمانی بیمه عمر

سومین مورد از پوشش های بیمه عمر برای هزینه های درمانی است. برخی شرکت‌های بیمه در کنار بیمه عمر، آمده‌اند این پوشش را نیز قرار داده‌اند که در صورت به وجود آمدن برخی مشکلات در سلامتی فرد بیمه شده، هزینه‌های پزشکی را بپردازند. این که در چه صورتی و چه میزان از هزینه‌های پزشکی را بپردازند، در قراردادی که با بیمه‌گر منعقد می‌شود، ذکر شده است. اگر این پوشش را در بیمه عمرتان داشته باشید باید در عرض ۶۰ روز، صورتحساب بیمارستان یا مراکز درمانی را با خودتان به شرکت بیمه ببرید تا بتوانید پولتان را بگیرید. اگر بیشتر از زمان تعیین‌شده طول بکشد، دیگر خبری از پول نخواهد بود.

چهارم | پوشش های بیماری های خاص بیمه عمر

چهارمین مورد از پوشش های بیمه عمر برای بیماری های خاص است. برخی شرکت‌هایی که در حوزه بیمه عمر فعالیت می‌کنند، بسته به پولی که از شما می‌گیرند برخی بیماری‌های عمومی را هم پوشش می‌دهند و هزینه‌هایش را می‌پردازند. علاوه بر این‌ها، برخی بیماری‌های خاص هم هست که تحت عنوان پوشش تکمیلی بیماری‌های خاص توسط برخی شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود. از سکته قلبی گرفته تا سکته مغزی، سرطان و پیوند اعضا در این زمره قرار می‌گیرند.

پنجم | معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی

آخرین مورد از پوشش های بیمه عمر پوشش برای کسانی است که سنشان بین ۱۸ تا ۵۵ سال باشد و اگر این افراد به طور کامل از کار بیفتند، دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه نیست. البته این پوشش برای دانشجویان، سربازان، بازنشستگان و خانه‌داران نیست و حتماً باید شغلی با ماهیت استخدامی داشته باشید که مشمول این پوشش بیمه عمر شوید. به هر حال شرکت‌های بیمه قوانین خودشان را دارند.

کدام شرکت بهترین خدمات بیمه عمر را دارد؟

شرکت‌های بیمه‌ای زیادی وجود دارند که محصولات باکیفیتی در حوزه بیمه عمر ارائه می‌کنند و با خرید آن‌ها می‌توانید آینده خود و خانواده‌تان را تضمین کنید اما به هر حال در میان انبوه شرکت‌های موجود، انتخاب کردن، کار ساده‌ای نیست. دو راه وجود دارد. یک اینکه از طریق استعلام قیمت بیمه عمر بسته به شرایط خودتان ببینید، کدام شرکت بهتر است و جداگانه در ارتباط با هر کدام مطالبی را بخوانید یا اینکه سراغ شرکت بیمه زندگی باران بیایید و سری به محصولاتی که این شرکت ارائه می‌کند بزنید. برای هر کدام از محصولات این شرکت، محتوایی جداگانه آماده کرده‌ایم که اطلاعاتی کافی در اختیار شما خواهد گذاشت. کافی است نگاهی به آن‌ها بیندازید، عاشقشان خواهید شد.

پس از آشنایی با پوشش های بیمه عمر وقت انتخاب است!

اکنون که با پوشش های بیمه عمر آشنا شده اید، فرقی نمی‌کند کدام یک از راه‌های بالایی را انتخاب کرده باشید. ما به انتخاب شما احترام می‌گذاریم. حالا که بیمه عمرتان را انتخاب کرده‌اید وقتش رسیده تا خریدتان را انجام دهید. به هر حال حادثه که خبر نمی‌کند! اگر نخواهیم مدام نفوس بد بزنیم باید بگوییم، یک روز هم اگر در خرید بیمه عمر تعلل کنید، از سرمایه‌ای که در انتها، خواهید داشت کم می‌شود. پس همین حالا اقدام کنید و بیمه عمر مورد نظرتان را از وب‌سایت ما به صورت آنلاین خریداری نمایید. فرقی نمی‌کند برای چه شرکتی باشد، ما به سرعت بیمه‌نامه را برایتان تهیه می‌کنیم. با تیم­شیم، خبری از اتلاف وقت شما نخواهد بود. هوایتان را داریم.

سوالات متداول

✅ پوشش های بیمه عمر چیست؟
  • اگر نقص عضو شویم، بیمه عمر خسارتش را می‌پردازد.
  • اگر هزینه پزشکی برایمان تراشیده شود، بیمه عمر خسارتش را می‌پردازد.
  • اگر خانه‌مان آتش بگیرد و آسیبی به ما برسد، بیمه عمر خسارتش را می‌پردازد.
  • اگر ناگهان درگیر امراض خاصی شویم، بیمه عمر خسارتش را می‌پردازد.
  • اگر ما به دلیل بالا رفتن سن دچار از کارافتادگی شویم، بیمه عمر خسارتش را می‌پردازد.
✅ پوشش فوت بیمه عمر چیست؟

که اصطلاحاً نام دیگرش پوشش فوت است و به این اسم در بیمه‌های عمر شناخته می‌شود، مهم‌ترین تعهد شرکت‌های بیمه در این حوزه است و در بین ایرانی‌ها نیز طرفداران زیادی دارد. یعنی طبق آمار که بررسی بکنید می‌بینید، بیشتر ایرانی‌ها حتماً این پوشش فوت را خریداری کرده‌اند. پوشش فوت شرکت بیمه‌گر را متعهد می‌کند که در صورت فوت فرد بیمه‌گذار، باید سرمایه موجود در حساب بیمه‌ای، به افرادی که فرد پیش از مرگش تعیین کرده برسد. نکته مهم اینکه پوشش فوت بیمه عمر را با ارث و میراث اشتباه نگیرید. یک نوع پوشش دیگری هم وجود دارد که فوت بر اثر حادثه است و اگر بیمه‌گذار آن را نیز خریداری کرده باشد، در صورت فوت، به اضافه آن سرمایه فوتی که به باقیماندگان تعیین‌شده داده می‌شود، سرمایه پوشش تکمیلی هم به آن‌ها تعلق می‌گیرد. بیشتر، کسانی این پوشش را می‌خرند که شغل سختی دارند. مثلاً در معدن کار می‌کنند.

✅ پوشش نقص عضو و از کار افتادگی بیمه عمر چیست؟

فکر کنیم از اسمش پیدا باشد که درباره چه چیزی داریم صحبت می‌کنیم. با داشتن پوشش نقص عضو و از کار افتادگی، اگر فرد در طول مدتی که حق بیمه پرداخت می‌کند، دچار نقص عضو شود یا دیگر نتواند به هر دلیل کار بکند، بعد از کارشناسی پزشک معتمد شرکت بیمه و تأیید او، سرمایه مورد تعهد شرکت بیمه، به آن فرد تعلق می‌گیرد. این سرمایه‌ای که از آن حرف می‌زنیم، معمولاً نصف سرمایه فوت است. بعد از دریافت این مبلغ، دیگر نیازی نیست بیمه‌گذار، با شرایط فعلی‌اش، حق بیمه را پرداخت کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *