شناخت، همیشه حرف اول را میزند. خصوصاً وقتی صحبت از خرید مطرح باشد. از خرید تلفن همراه گرفته تا خرید اتومبیل و هر چیز دیگری که به ذهنتان ممکن است برسد یا نرسد! شناخت داشتن نسبت به آن برندی که قرار است سراغش بروید، اهمیت دارد. فراموش نکنید در این وانفسا قرار است پول حسابی برای هر چیزی پرداخت کنید پس چه بهتر که این پول و هزینه را صرف جایی بکنید که ارزشش را داشته باشد و بدانید برای پولتان ارزش قائل هستند و خدمات یا محصول خوبی به شما ارائه می‌کنند.

صفر تا صد بیمه عمر آسیا
صفر تا صد بیمه عمر آسیا

از آنجایی که صحبت ما بیمه‌ای است، در این مطلب قرار است درباره محصولی به نام بیمه عمر برایتان بنویسیم. برای خرید بیمه عمر نیز مشابه هر محصول دیگری، شناخت شرکت طرف حساب که قرار است سراغش بروید، مهم است. وبلاگ تیم­شیم به زودی می‌شود مرجع جامعی برای شناخت محصولات مختلف بیمه‌ای شرکت‌های متفاوت، اکنون هم قرار است درباره بیمه عمر آسیا برایتان بنویسیم. چرا؟ چون شناخت، همیشه حرف اول را میزند.

بیمه آسیا تنها یک اسم نیست!

شاید در نگاه اول عنوانی که برای این پاراگراف انتخاب کرده‌ایم، خیلی نتواند برایتان معرف چیزی باشد اما می‌تواند کنجکاوتان کند ببینید اگر فقط یک اسم نیست، چه چیزهای دیگری است! آخر تیر ماه سال ۳۸ بود که بیمه آسیا تأسیس شد و ۵۰ سال بعد به بخش خصوصی واگذار شد. الآن که داریم برایتان این مطلب را می‌نویسیم، بیمه آسیا بزرگ‌ترین شرکت بیمه در بخش خصوصی به شمار می‌رود و به لحاظ سهم بازار میان شرکت‌های مختلف بیمه‌ای، رتبه اول را دارد. ۲۴۰۰ نفر همه روزه در این شرکت مشغول به فعالیت هستند. ۲۴۰۰ فرد متخصص و باتجربه! سرمایه بیمه آسیا چیزی نزدیک به ۲۳۰ میلیارد تومان است و این یعنی سرمایه کافی برای این که به لحاظ توانگری مالی، رتبه اول باشد. همچنین این نکته را نیز باید بگوییم که بیمه آسیا با تکیه بر ۵۰ سال تجربه‌اش توانسته به خوبی در داخل و خارج کشور معتبر باشد. چیزی نزدیک به ۱۰۰ شعبه در ایران وجود دارد و ۳۰۰۰ نمایندگی که همگی در خدمت بیمه آسیا هستند. حالا برویم سراغ معرفی محصولمان: بیمه عمر آسیا!

بیمه عمر آسیا چه پوشش‌هایی دارد؟

از پوشش‌های بیمه عمر آسیا هرچه بگوییم کم است. در ادامه به طور مختصر هر کدام از این پوشش‌ها را برایتان می‌نویسیم که بیشتر با آن‌ها آشنا شوید و در ضمن آن نیز بیمه آسیا را بهتر بشناسید.

اول | پوشش فوت

این پوشش، مهم‌ترین پوشش بیمه عمر آسیا به حساب می‌آید و اگر فرد در طول مدتی که بیمه عمر شده است، از دنیا بروید، سرمایه‌ای تحت عنوان سرمایه فوت به کسانی که تعیین کرده می‌رسد. مقدار این سرمایه ضریبی است از حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنید.

دوم | پوشش فوت بر اثر حادثه

اگر حادثه‌ای رخ دهد و خدایی ناکرده از دنیا بروید، جدای از سرمایه فوت که بالا، تعریفش کردیم، سرمایه‌ای تحت عنوان سرمایه فوت حادثی به کسانی که تعیین شده‌اند، پرداخت می‌شود. البته این که حادثه چیست، خودش جای صحبت دارد اما به طور کلی چیزی که به عنوان حادثه تعریف شده را می‌شود این طور گفت که هر اتفاقی که بر اثر عوامل خارجی بدون اراده شما که بیمه‌گذار باشید، رخ بدهد، حادثه است. از غرق شدن، مسمومیت، فوت بر اثر کزاز، سیاه‌زخم و حیوانات گرفته تا فوت بر اثر دفاع مشروعتان یا هنگام نجات دیگران تحت این پوشش قرار می‌گیرند. اگر کنجکاو هستید بدانید مقدار این پوشش چقدر است باید بگوییم چیزی در حدود ۱ تا ۳ برابر سرمایه فوت را شامل می‌شود.

سوم | پوشش بیماری ‌های خاص

یک سری بیماری وجود دارد که اگر به آن‌ها مبتلا شوید یا بر اثر آن‌ها اتفاقی برایتان بیفتد، با داشتن این پوشش بیمه عمر آسیا، اوضاعتان خوب خواهد بود و هزینه‌هایش پرداخت خواهد شد. سکته قلبی، مغزی، سرطان (فرقی نمی‌کند چه نوعی باشد) جراحی‌های مربوط به قلب و پیوند اعضا جزو آن بیماری‌ها یا شرایط خاص به شمار می‌روند. البته به این نکته باید توجه کنید که برای این پوشش حتماً سن بیمه‌گذار باید بین ۱۰ تا ۶۰ سال باشد.

چهارم | پوشش نقص عضو یا از کار افتادگی

بیمه عمر آسیا این امکان را فراهم کرده که اگر بر اثر حادثه یا شرایط مختلف، فرد بیمه‌گذار نقص عضو شود یا از کار بیفتد، سرمایه‌ای به او تعلق بگیرد. البته چنین چیزی را باید پزشک معتمد بیمه آسیا تأیید کند. درواقع بدون تأیید او چنین سرمایه‌ای به هیچ عنوان پرداخت نمی‌شود. عموماً سرمایه‌ای که به این افراد تعلق می‌گیرد یا دقیقاً به اندازه سرمایه فوت است یا به اندازه ۵۰ درصد آن است. تقریباً از ۱۰ تا ۷۰ سالگی همه می‌توانند از این پوشش بهره ببرند.

یکی دو پوشش دیگر هم وجود دارد که می‌شود پوشش هزینه پزشکی مربوط به حادثه و دیگری هم معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی است. هر دوی این‌ها از نامشان مشخص است که چه کاری انجام می‌دهند. خلاصه‌اش را بگوییم این است که بیمه عمر آسیا، مفصل و تکمیل است. نگران چیزی نباشید.

وام بیمه عمر آسیا به چه صورت است؟

اول این را بگوییم که شما علاوه بر پوشش‌هایی که بالا گفتیم و نوشتیم، می‌توانید از روی بیمه عمر خود، وام هم بگیرید. شما سرمایه‌ای درون بیمه عمر خود قرار می‌دهید که این همان بستری است که می‌توانید از روی آن وام بگیرید. به محض تمام شدن سال دوم بیمه‌ای‌تان، این امکان را دارید تا به اندازه ۸۰ درصد ارزش بازخریدی حسابتان، وام بگیرید. کارمزد آن هم همان چیزی است که بیمه مرکزی اعلام می‌کند. درواقع نرخ آن تصویب شده است.

خرید اینترنتی بیمه عمر آسیا

بیمه عمر آسیا را از ما بخرید. برای خرید بیمه عمر آسیا تنها کافی است وارد وب‌سایت خرید اینترنتی تیم­شیم شوید و با چند کلیک ساده اقدام به خرید محصول موردنظرتان کنید. قرار نیست هزینه زیادی بابت چیزی بپردازید. تنها کافی است تصمیمتان را درباره شرکتی که می‌خواهید از آن بیمه عمر بخرید، بگیرید. بعد از آن همه چیز ساده است. در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به طور مفصل درباره بیمه عمر آسیا برایتان نوشتیم. پوشش‌های آن را به طور جداگانه و مشخص برایتان توضیح دادیم. قطعاً کم و کاستی وجود دارد و اگر به ابهام یا نکته‌ای برخورد کردید، به راحتی می‌توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسانمان شما را راهنمایی کنند. فراموش نکنید که تیم­شیم هوایتان را دارد.

سوالات متداول

✅ پوشش های بیمه عمر آسیا چیست؟
  • اول | پوشش فوت
  • دوم | پوشش فوت بر اثر حادثه
  • سوم | پوشش تکمیلی بیماری‌های خاص
  • چهارم | پوشش تکمیلی نقص عضو یا از کار افتادگی
✅ وام بیمه عمر آسیا به چه صورت است؟
  • اول این را بگوییم که شما علاوه بر پوشش‌هایی که بالا گفتیم و نوشتیم، می‌توانید از روی بیمه عمر خود، وام هم بگیرید. شما سرمایه‌ای درون بیمه عمر خود قرار می‌دهید که این همان بستری است که می‌توانید از روی آن وام بگیرید. به محض تمام شدن سال دوم بیمه‌ای‌تان، این امکان را دارید تا به اندازه ۸۰ درصد ارزش بازخریدی حسابتان، وام بگیرید. کارمزد آن هم همان چیزی است که بیمه مرکزی اعلام می‌کند. درواقع نرخ آن تصویب شده است.
✅ پوشش فوت بیمه عمر آسیا چگونه است؟

این پوشش، مهم‌ترین پوشش بیمه عمر آسیا به حساب می‌آید و اگر فرد در طول مدتی که بیمه عمر شده است، از دنیا بروید، سرمایه‌ای تحت عنوان سرمایه فوت به کسانی که تعیین کرده می‌رسد. مقدار این سرمایه ضریبی است از حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *