ده بیمه‌نامه عجیب‌ و غریب‌ در جهان

بیمه‌نامه‌های عجیب و غریب
بیمه‌نامه‌های عجیب و غریب

۱- یک دامدار بریتانیاییِ اهل شهر دِوُن یکی از عجیب‌و‌غریب‌ترین ادعاهای دریافت خسارت را مطرح کرد. در درخواست او اعلام‌شده بود گوشی تلفن همراه (آی فون) خود را گم کرده است. کجا؟ حدسش را هم‌ نمی‌توانید بزنید! او گفت که در یک شب تاریک و طوفانی در حالی که به یکی از گاوهای مزرعه کمک می‌کرد تا گوساله‌اش را به‌دنیا بیاورد، تلفن همراهش در بدن گاو ناپدید شد! کمپانی بیمه ادعای او را پذیرفت و با اضافه کردن بندی به بیمه‌نامه، تمام خسارت او را پرداخت کرد.

ادعاهای عجیب خسارت بیمه،ِ مورد عجیب نارگیل
ادعاهای عجیب خسارت بیمه،ِ مورد عجیب نارگیل

۲- می‌دانستید نارگیل‌هایی که از درخت پایین می‌افتند، هر سال باعث کشته شدن ۱۵۰ نفر در جهان می‌شوند؟ این باعث شده است که خیلی از آژانس‌های مسافرتی و توریستی پوشش خسارت ناشی از برخورد نارگیل به سَر اشخاص را جزو بیمه‌نامه مسافرتشان قرار بدهند. اولین مورد از ادعا و دریافت خسارت ناشی از برخورد نارگیل، مربوط به یک پلیسِ هاوایی بود که هنگام کنار زدن برگه‌ها و ساقه‌های گیاهان از پیاده‌رو، یک نارگیل بر روی سرش افتاد.

۳- موقعیت پر از مو: فکر می‌کنید موهای سینه‌تان چقدر می‌ارزد؟ اگر شما «تام جونز»ِ خواننده باشید، پاسخ ۷ میلیون دلار است. باور کنید یا نه، شرکت بیمه «لُوید» لندن، با تتظیم و صدور یک بیمه‌نامه‌ موهای سینه تام جونز را تحت پوشش خود قرار دهد.

ادعاهای عجیب خسارت بیمه،ِ موقعیتی پر از مو
ادعاهای عجیب خسارت بیمه،ِ موقعیتی پر از مو
بیمه سلیقه چشایی
بیمه سلیقه چشایی

۴- بیمه سلیقه چشایی: اگر یک منتقد غذا باشید، سلیقه چشاییتان عاملی مهم در زندگیتان است. اِگون رُنای منتقدِ مطرح غذا، به همین دلیل تصمیم گرفت تا سلیقه چشایی‌اش را بیمه کند. او ۳۹۳ هزار دلار برای حق بیمه این بیمه‌نامه پرداخت کرد.

۵- گم کردن چمدان و وسایل‌تان در سفر چیز عجیب‌وغریبی نیست. اصلاً یکی از دلایل بیمه مسافرت، پوشش خسارت ناشی از همین دست اتفاقات است. ولی سؤال این است که منظور از وسایلی که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، چه وسایلی است؟ مردی به شرکت بیمه اعلام کرد که وسایلش را در سفر گم کرده است. چه وسیله‌ای؟ دندان.

دندان فرامرزی
دندان فرامرزی

یک دست کامل دندان مصنوعی او، هنگام استفراغ کردن از روی عرشه‌ی یک کشتی کروز، بیرون افتاده بودند. البته او آن‌قدر خوش‌شانس بود که شرکت بیمه‌اش، خسارتش را پرداخت کند.

ماجرای فرازمینی‌ها
ماجرای فرازمینی‌ها

۶- شما به بیگانه‌ها و موجودات فرازمینی اعتقاد دارید؟ به فعالیت‌های فرازمینی‌ها باور دارید؟ شانس یارتان است. بیمه ربایش بیگانه‌ها توسط برخش شرکت‌های بیمه مانند آژانس بیمه سن لورنس فلوریدا ارائه می‌شود. در مورد سرقت و ربایش بیگانه‌ها، اگر بتوانید ثابت کنید که سرقت یا صدمه‌ای به‌وسیله بیگانه‌ها و یوفوها به شما وارد شده است، شرکت بیمه نه تنها خسارت شما را پوشش می‌دهد بلکه تا پایان عمرتان روزانه یک دلار به حسابتان واریز می‌کند.

۷- شما جشنواره‌های فروشتان را بیمه‌ می‌کنید؟ بعضی‌ شرکت‌ها می‌کنند. یک کمپانی جواهرسازی در کارولینای شمالی اعلام کرد که اگر در روز کریسمس، بیشتر از ۳ اینچ برف در شهر بنشیند، ۵۰۰.۰۰۰ دلار از میزان فروششان را به مشتری‌ها باز می‌گردانند. خوشبختانه آن‌ها این جشنواره و چاشنی فروششان را بیمه کرده بودند، چون که آن سال بیش از ۸ اینچ برف بر روی زمین نشست.

بیمه جشنواره‌های فروش
بیمه جشنواره‌های فروش

۸- چیزهای باارزش‌تان را بیمه کنید: اگر چیز خاص باارزشی دارید، به آن بچسبید و با آن خودنمایی بکنید. اگر بابت داشتن چیزی مشهور هستید، آن چیز را بیمه کنید. این کاری است که جنیفر لوپز انجام داد. او بیمه‌نامه‌ای ۲۷ میلیون دلاری خریداری کرد که بنا بر آن باسن او بیمه شده است.

بیمه بارداری چندقلوها
بیمه بارداری چندقلوها

۹- در شرایطی که برخلاف انتظارتان متوجه شدید که به جای یک نوزاد، باید چشم‌به‌راه دوقلو یا چندقلو باشید، شرکت‌های بیمه‌ای مثل لوید لندن می‌توانند به شما کمک کنند. اسم این محصول بیمه، بیمه چندقلوها است و هزینه‌‌های مالی رسیدگی به نوزادان بیشتر را پوشش می‌دهد.

۱۰- بیشتر اشخاص بیمه‌نامه منازل مسکونی را خریداری کرده‌اند، بیمه‌ای که مواردی مثل آتش‌سوزی خانه و یا سرقت از آن را پوشش می‌دهد. ولی اگر سارق خانه‌تان به دلیل صدمه‌ای که حین دزدی به او وارد شده است از شما خسارت بخواهد چه؟ یک بار این ادعا مطرح شد. یک زوج برای گذراندن تعطیلات خود به سفر رفته بودند و خانه‌شان مورد سرقت قرار گرفت.

بیمه سلامت سارق
بیمه سلامت سارق

سارق پس از دزدی سعی کرده بود از گاراژ فرار کند ولی چون درب آن خراب بود و کار نمی‌کرد، در گاراژ گیر افتاد. او در مدت یک هفته‌ای که در گاراژ حبس شده بود مجبور بود تنها غذای سگ و نوشابه بخورد. پس از برگشتن آن زوج به خانه، او موفق شد که از گاراژ فرار کند. سپس او از شرکت بیمه به دلیل حواس‌پرتی صاحبان خانه در تعمیر درب گاراژ شکایت کرد. عجیب اینکه او یک میلیون دلار بابت حبس شدن در گاراژ از شرکت بیمه خسارت دریافت کرد.

ضرورت بیمه؛ حداقل آماده مواجهه با غیرعجیب‌ها باشید

می‌توان ده‌ها نمونه دیگر به این لیست بیمه‌های عجیب‌وغریب و ادعاهای مطالبه خسارت عجیب‌وغریب‌تر اضافه کرد. نکته‌ مهم ولی این است که حوادث غیرمترقبه، حتی عجیب‌ترینِ آن‌ها ممکن است برای تک تک ما رخ دهد. پس چه بهتر که با دوراندیشی، حداقل پشتوانه‌ اقتصادی لازم برای مدیریت آن‌ها را انجام داده باشیم. خودمان، چیزهایی را که دوست داریم و اشخاصی را که دوست داریم بیمه کنیم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۲   میانگین: ۳/۵]

میثاق نعمت گرگانیمشاهده نوشته ها

  • میثاق نعمت گرگانی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *