معرفی پنج اینشورتک مطرح دنیا
معرفی پنج اینشورتک مطرح دنیا

تیم شیم: از اینشورتک خیلی نوشتیم اما هرچه از آن بگوییم کم است. واقعاً هم کم است. چرخی هم در اینترنت بزنید، خیلی اطلاعات مفیدی پیدا نمی‌کنید که زیر و بم اینشورتک را برایتان بگوید و بالأخره بفهمیم قرار است چه کمکی به ما بکند. اینجا در وبلاگ تیم­ شیم، پیش از این مقالاتی درباره اینشورتک و به طور خاص اینشورتک در حوزه بیمه خودرو نوشته‌ایم.

هر چه درباره اینشورتک بخوانید کم است. اهمیت آن هم در دنیای سرشار از تکنولوژی امروز، قطعاً برایتان شفاف‌تر می‌شود. در این مطلب قرار است ۵ اینشورتک مطرح دنیا را به شما معرفی کنیم. این معرفی فقط به فهرست کردن نام آن‌ها خلاصه نمی‌شود بلکه به حوزه فعالیتشان و همچنین تمایزشان با یکدیگر نیز خواهیم پرداخت.

اینشورتک اینشوریفای (Insurify)

در اینشوریفای، این امکان برایتان فراهم شده تا بیمه خود را به صورت آنلاین، مقایسه، خریداری و مدیریت کنید. به کمک هوش مصنوعی، خرید بیمه، به فعالیتی ساده، مقرون به صرفه و بدون دردسر تبدیل شده است. شعار اینشوریفای هم واضح است. “وقتی صحبت از آسان کردن زندگی‌تان باشد، ما برایتان کم نمی‌گذاریم.” سایت اینشوریفای به صورت رسمی در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد. اینشوریفای با هدف توانمندسازی خریداران بیمه در سرتاسر آمریکا وارد میدان شد تا اوضاع را برای متقاضیان بیمه سر و سامان دهد و پوشش مورد نیاز افراد را به سادگی به دستشان برساند.

مدیر عامل و بنیان‌گذار اینشوریفای، اسنجینا زکریا، یکی از مهم‌ترین رهبران زن در حوزه اینشورتک به شمار می‌رود که بیش از ۲۵ میلیون دلار برای شرکت سرمایه کسب کرد و تیم او اکنون توانسته‌اند کاری کنند که خریداران بیمه در سرتاسر کشور، بیش از ۱۰ میلیارد دلار پوشش بیمه داشته باشند. او با این کار به خوبی پیامش را به رقبا رساند و در سال ۲۰۱۹ به بهترین سایت مقایسه و خرید آنلاین بیمه در ایالات متحده آمریکا تبدیل شد.

اینشورتک اینشویفای
اینشورتک اینشویفای

اینشورتک فرایدی (Friday)

«ما مثل شرکت‌های معمولی بیمه رفتار نمی‌کنیم چون نیستیم. اما بیمه در دی­‌ان‌­ای ما جریان دارد». فرایدی در سال ۲۰۱۷ با کمک گروه بالویز سوئیس، به وسیله تیمی باتجربه به سرپرستی کریستوف سمور تأسیس شد. برلینر ورشیشرانگ از ماه می سال ۲۰۱۸ مستقل شد. فرایدی تحت نظارت کمیته فدرال و شرکتی در لوکزامبورگ قرار دارد. بیشتر این شرکت توسط گروه بالویز سوئیس اداره می‌شود. با تکنولوژی مدرن و فناوری دیجیتال، فرایدی در حال ایجاد تحول در صنعت بیمه است و تاکنون اعتماد بیش از ۴۵.۰۰۰ مشتری را کسب کرده است. مشتریان فرایدی، تاکنون از تجربه کاملاً دیجیتالی که در برخورد با این شرکت داشته‌اند، بسیار راضی بوده‌اند. تمرکز اصلی خدمات و محصولات فرایدی بر بیمه اتومبیل و بیمه مسکونی است.

فرایدی به عملکردی سریع و به انجام رساندن دقیق کارهایش، مشهور است. فرایدی یکی از استارتاپ­‌هایی است که با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است. اینشورتک فرایدی تاکنون چندین بار برنده جایزه بهترین عملکرد شده است. روزنامه خودرو در آلمان، آن را یکی از ارزان‌ترین ارائه‌کنندگان بیمه‌نامه معرفی می‌کند «خانواده شما با فرایدی، پول زیادی را صرفه‌جویی می‌کنند. این شرکت بیمه، بسیار تازه‌کار است و با این حال خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌کند».

اینشورتک اتونووا (Ottonova)

پشت اینشورتک اتونووا، تیم در حال رشدی متشکل از بیش از ۱۰۰ کارمند وجود دارد که با پشتکار زیاد مشغول کار برای مشتریان هستند. تعرفه‌های منصفانه، بازپرداخت‌های بسیار سریع و همچنین عملکردهای نوآورانه‌ای همچون گفتگوی ویدئویی با پزشک، از جمله ویژگی‌های اینشورتک اتونووا به شمار می‌رود. شعار آن‌ها نیز این است که “با ما، تمرکز همیشه روی مشتری است”. از وقتی وارد بازار شده‌اند، تعرفه‌های زیادی را تعریف کرده‌اند و جوایز زیادی را به خاطر خدمات و عملکرد نوآورانه‌شان برنده شده‌اند. با این حال چیزی که به آن افتخار می‌کنند، رضایت مشتریانشان است.
اینشورتک اتونووا نخستین بار در سال ۲۰۱۵ توسط دکتر رومان ریتوگر، سباستین شیئرر و فرانک برزل تأسیس شد. آن‌ها هر کدام از جهان‌های مختلفی آمده بودند. یکی از آن‌ها پزشک و مدیر کسب و کار، یکی طراح و دیگری

اینشورتک اتونووا
اینشورتک اتونووا

متخصص کامپیوتر بود اما هر سه نفرشان رؤیای مشابهی داشتند: ساخت بیمه سلامت با استانداردهای جدید. آن‌ها باور داشتند چنین چیزی تنها با آژانس‌های قدیمی بیمه امکان‌پذیر نیست. به همین خاطر اتونووا تنها از متخصصین آمار و بیمه تشکیل نشده بلکه برنامه‌نویسان، پزشکان و طراحان زیادی نیز در آن حضور دارند. دقیقاً همین تیم خارق‌العاده هستند که زمینه را برای نوآوری فراهم می‌سازند.

اینشورتک هیپو (Hippo)

اینشورتک هیپو در سال ۲۰۱۵ با این باور عمیق که افراد صاحب ملک لایق بیمه املاک بهتری هستند، تأسیس شد. آن‌ها پروسه پوشش بیمه را اتوماتیک ساخته‌اند و سیاست‌هایی را ارائه می‌کنند که صاحبان ملک و خانه بتوانند پول زیادی را صرفه‌جویی کنند. همچنین شعار آن‌ها این است که “خانه هوشمندتر، خانه‌ای امن‌تر”. آن‌ها رویکردی بسیار ویژه به بیمه خانه دارند و ابزارهای هوشمندی برای خانه ارائه می‌کنند تا از طریق آن مشکلات کوچک موجود در خانه را پیش از اینکه بزرگ شوند، شناسایی و حل می‌کند. مهم‌تر از همه این که اینشورتک هیپو، تیم پشتیبانی بسیار حرفه‌ای برای مراقبت از مشتریانش دارد. اینشورتک هیپو در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کند.

اینشوردماین (InsuredMine)

«ما به حل کردن مشکلات جهانی وسواس داریم و در ۵ منطقه زمانی مختلف با ۱ هدف مشغول کار هستیم». اینشورتک اینشوردماین، داده‌های نمایندگی‌های بیمه را درباره کاربرانش می‌گیرد و آن‌ها را به شکلی ساده‌تر، راحت‌تر و بصری در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. اینشوردماین از تیمی جوان و باهوش تشکیل شده که در میان آن‌ها، افرادی متفکر، تکنسین و نویسنده وجود دارد. آن‌ها اشتیاق زیادی برای حل مشکلات پیچیده‌ای که برای نمایندگی‌های بیمه همچون طاعون هستند، دارند. با ترکیب ابزارهایی برای فروش، مشارکت و تجزیه و تحلیل، اینشوردماین توانسته انقلابی در نمایندگی‌های بیمه ایجاد بکند.

اکثر قریب‌به‌اتفاق نمایندگی‌ها و کارکنان آن‌ها از ابزارهای تکنولوژی مناسبی برای مدیریت روابط مشتریانشان برخوردار نیستند. از بازاریابی و ایجاد ارتباط تا پروسه فروش به طور کلی همه و همه، کاری است که اینشوردماین انجام می‌دهد. درواقع پلتفرم و ابزارهابی ارائه می‌کند که از طریق آن کار فروش، مشارکت، کدیریت مشتریان و تجزیه و تحلیل داده‌های کاربران را انجام می‌دهد.

اینشوردماین
اینشوردماین

نمی‌توانید سرعت تحول صنعت بیمه را نادیده بگیرید

در این مقاله از وبلاگ تیم شیم به معرفی ۵ اینشورتک مطرح دنیا پرداختیم. همچنین سعی کردیم نکاتی جزئی در ارتباط با هر کدام از این، اینشورتک‌­ها را برایتان توضیح دهیم. برای این که مفصل درباره آن‌ها بدانید می‌توانید به وب‌سایتشان سر بزنید اما از آنجایی که با پدیده‌ای نوپا طرف هستیم، مشابه آن‌ها را نمی‌توانید در ایران پیدا کنید. البته به جز ما. تیم ­شیم، اینشورتک ایرانی است که در حوزه بیمه بدنه و شخص ثالث خودرو به مشتریانش خدمات می‌دهد و تمام تلاش این مجموعه در آسان ساختن پروسه‌های مختلف خرید بیمه، مقایسه قیمت‌ها و اهمیت دادن به ارزش‌های اجتماعی مرتبط با آن است. اگر وسوسه شدید، درباره تیم­ شیم بدانید، می‌توانید گوشه و کنار همین وبلاگ، اطلاعات کافی درباره ما را به دست بیاورید و به ما بپیوندید. یادتان نرود، در کنار ما، تیم شما، تیم برنده است.

داستانِ تیم‌شیم

خرید آنلاین بیمه

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

میثاق نعمت گرگانیمشاهده نوشته ها

  • میثاق نعمت گرگانی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *