اینشورتک بیمه
اینشورتک بیمه

تیم‌شیم: در بخش اول مطلبی که با همین عنوان منتشر کردیم، به معرفی ۵ اینشورتک مطرح دنیا پرداختیم. دلیلمان هم این بود که به حد کافی از اینشورتک نوشته‌ایم و حال بهتر است به جای توضیحات کلی، نمونه‌های موفق آن را معرفی کنیم و همچنین به طور خاص از محصولات و ویژگی‌های هرکدامشان بنویسیم تا بهتر درک کنید اینشورتک‌ها چه کار می‌کنند و به چه کار ما می‌آیند؟ و از این طریق نشان دهیم که چرا می‌گوییم اینشورتک بیمه نیست، بلکه انقلابی در بیمه است. در این مطلب قرار است به معرفی ۵ اینشورتک مطرح دیگر در دنیا بپردازیم و از ویژگی‌های هرکدامشان برایتان بنویسیم. هیچ اولویتی در نوشتن این ۱۰ اینشورتک وجود ندارد. بیشتر سعی کردیم کارکردهای متنوعی داشته باشند و در اقصی نقاط دنیا باشند.

لمونید

اینشورتک لمونید، شرکت بیمه‌ای است که در حوزه بیمه املاک و همچنین تصادفات و سوانح فعالیت می‌کند و مرکز اصلی آن در نیویورک واقع شده است اما در بسیاری از ایالات متحده آمریکا و همچنین در آلمان، بیمه‌نامه مربوط به بیمه خانه صادر می‌کند. لیموناد با فعالیت در بخش فینتک، توانسته تا مدل کسب و کاری تازه برای بیمه طراحی کند که این مدل مبتنی بر اقتصاد رفتاری و تکنولوژی است. اینشورتک لیموناد با استفاده از هوش مصنوعی و چتبات‌هایش، بیمه‌نامه مشتریانش را به آن‌ها ارسال می‌کند و همچنین این امکان را به مشتریانش می‌دهد تا وضعیت بیمه خودشان را با استفاده از اپلیکیشن و کاملاً اتوماتیک، کنترل کنند. اهمیت به ارزش‌های اجتماعی از دیگر جنبه‌های این مدل کسب و کار است که طی آن، سالانه بخشی از سود پرداخت حق بیمه به حساب افراد بازگردانده می‌شود.

اینشورتک لمونید
اینشورتک لمونید

شرکت مادر لیموناد توسط دنیل شریبر و شای وینینگر در آوریل سال ۲۰۱۵ تأسیس شد و شرکت بیمه آن در ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۱۶ در نیویورک فعالیتش را آغاز کرد. از ژانویه سال ۲۰۱۹ نیز، این شرکت افراد مستأجر را نیز تحت پوشش بیمه‌های خود قرار می‌دهد. در حال حاضر، اینشورتک لیموناد به افراد متقاضی بیمه‌نامه در آرکانزاس، آریزونا، کالیفرنیا، نیویورک، ایلینویز، میشیگان، نیوجرسی، اورگون، اوهایو، پنسیلوانیا، واشنگتن و … خدمات‌رسانی می‌کند.

فلاک

فلاک، یک استارتاپ لندنی است که هدفش تزریق انرژی تازه به صنعت بیمه است. آن‌ها باور دارند که بیمه نباید پدیده‌ای خسته کننده باشد. از نظر تیم فلاک، بیمه باید هوشمند و مجهز به داده‌های زمانی واقعی باشد. باید کاملاً دیجیتال باشد و امکان پرواز امن‌تری را برای پهبادها ایجاد کند. این استارتاپ حاصل پژوهش دانشجویان دانشگاه کمبریج لندن است. این گروه اولین بیمه پهبادها را در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی کردند و از آن به بعد مسیر رو به رشدی را تجربه کردند. پلتفرم دیجیتال فلاک، طیف وسیعی از محصولات بیمه‌ای و مدیریت خطر را در صنعت پهباد ارائه می‌کند. از اپ بیمه برای SMEهای کوچک گرفته تا پهبادهای بزرگ شرکت‌های غول‌پیکر.

در حال حاضر این شرکت به هزاران مشتری کمک می‌کند تا پروازی امن داشته باشند. اینشورتک فلاک در حال حاضر مشغول کار با شرکت‌های بیمه برای بازتعریف صنعت بیمه جهانی است. آسمان برای فلاک هیچ محدودیتی ندارد. مأموریت آن‌ها امن ساختن جهان است و معتقدند تازه مسیرشان را آغاز کرده‌اند.

اینشورتک اسپات
اینشورتک اسپات

اسپات

اغلب، هزینه‌های درمانی از درد جراحی هم بیشتر هستند. هزینه‌های بیمارستان غیر قابل پیش‌بینی و گران‌اند و می‌توانند آسیب بیشتری به کسی که فقط استخوانش شکسته وارد کنند. آسیب‌های روحی و روانی. در حالی که افراد باید روی بهبودی تمرکز کنند، مجبورند روی پولی که قرار است برای درمانشان بپردازند، متمرکز باشند. اینجاست که مت و ماریا وارد می‌شوند. دو دوست که یکی از آن‌ها کارآفرین است و دیگری کهنه کارمند صنعت بیمه. آن‌ها یک شب برای شام پیش هم بودند که شروع به صحبت درباره بیمه کردند. ایده‌ای شکل گرفت، تیمی تشکیل شد و اسپات با هدف تغییر شیوه زندگی مردم، متولد شد. آن‌ها با این شعار کار خود را آغاز کردند «برو بیرون و بیشتر زندگی کن.»

اسپات تلاش می‌کند تا محدودیت‌ها را کنار بزند و شیوه‌های جدیدی برای مراقبت از افراد پیشنهاد کند. بیمه آسیب‌دیدگی اسپات، این امکان را به افراد می‌دهد تا بدون هیچ نگرانی در مورد هزینه‌ها، روی بهبودشان تمرکز کنند.

سورسرو

سورسرو، یک شرکت بیمه است که تلاش می‌کند تا پایگاهی از اطلاعات پیچیده، سیاست‌ها، قوانین و مقرراتی را وضع کند و بر اساس آن پایگاه اطلاعاتی بیمه‌ای اتوماتیکی داشته باشد که بتواند به افراد در صنعت بیمه خدمات‌رسانی کند. همچنین سعی می‌کنند تا با کمک هوش مصنوعی این امکان را به افراد بدهند تا با استفاده از اپلیکیشن‌ها تلفن همراه هوشمند، وضعیت بیمه خود را کنترل و مدیریت کنند. درواقع سورسرو، پلتفرمی است که در آن بیمه عمر و انواع دیگر بیمه‌ها ارائه می‌شود و افراد می‌توانند صفحه شخصی‌شان را در این اپلیکیشن، مدیریت کنند. از ویژگی‌های این پلتفرم می‌توان به انعطاف‌پذیری آن در دریافت اطلاعات و همچنین ارائه توصیه‌هایی منحصر به فرد اشاره کرد.

اینشورتک سراوند
اینشورتک سراوند

سراوند

اینشورتک سراوند، در حوزه طراحی محصولات بیمه‌ای نوآورانه فعالیت می‌کند و تلاشش این است تا خدمات بهتری به مصرف‌کنندگان مدرن ارائه کند. مأموریت این شرکت این است که به اعضای خود این اطمینان را دهد که با استفاده از طریق ترکیب بیمه با تکنولوژی، قادر به تغییر جهان خواهند بود. در حال حاضر، اینشورتک سراوند، بیمه‌های ساده‌ای برای زندگی و همچنین خطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کند، ارائه می‌کند. این شرکت بسیار نوپا بوده و اولین محصول خود را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرده است. در سراوند، تلاش در این است تا به بیمه سنتی را به نوعی برای افراد بازطراحی کنند تا افراد حس کنند، این بیمه صرفاً برای آن‌ها طراحی شده و کاملاً منحصر به فرد باشد. شعار آن‌ها این است که «ما بیمه را متحول می‌کنیم، شما جهان را»

اینشورتک بیمه نیست، آینده بیمه است

امیدواریم، مطالعه درباره ۵ اینشورتکی که این بار از آن‌ها نوشتیم، برایتان مفید بوده باشد. کمترین فایده‌اش این است که بفهمیم کجای دنیا قرار داریم و چقدر مانده تا مثل دیگر کشورهای دنیا فکر کنیم. در این مقاله از وبلاگ تیم‌شیم به معرفی ۵ اینشورتک مطرح جهان پرداختیم. درباره ویژگی‌های هرکدامشان مفصل نوشتیم و همچنین مواردی جزئی درباره خاستگاهشان نیز گفتیم. اگر سؤالی برایتان پیش آمده یا فکر می‌کنید باید درباره هر کدام از اینشورتک‌های بالا بیشتر بدانید، برای ما بنویسید. ما نظرات شما را می‌خوانیم و هر اطلاعاتی که بتوانیم پیدا می‌کنیم و در اختیارتان قرار می‌دهیم. هدف تیم‌شیم علاوه بر آشنایی با مفهوم اینشورتک، بالا بردن دانش شما در این حوزه نوپا است. هرچه بیشتر از اینشورتک‌ها بدانید، کار ما در ارائه محصولاتمان ساده‌تر خواهد بود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

میثاق نعمت گرگانیمشاهده نوشته ها

  • میثاق نعمت گرگانی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *