خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین و فسخ بیمه بدنه
خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین و فسخ بیمه بدنه

تیم شیم: قرار است درباره یکی از آن مسائلی بگوییم که خیلی به آن توجهی نمی‌شود. اصلاً شاید اگر آمار بگیریم هم این عمل به‌ندرت انجام شود اما به معنای نبود و فقدانش که نیست، هست؟ بند فسخ برای همه نوع قراردادی وجود دارد و این کاملاً قانونی است. درواقع این بند بنا به شرایط توسط یکی از طرفین یا هر دو طرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته که عمل فسخ بیمه بعد از خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین صورت می‌گیرد. این را هم شما می‌دانستید و هم ما ولی همیشه زیروبم‌هایی وجود دارد که دانستن‌شان به ما کمک می‌کند. در ادامه قرار است به چند و چون فسخ بیمه بدنه بپردازیم.

آنچه پیش از خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین باید بدانید:

موارد فسخ بیمه بدنه توسط بیمه‌گذار (مشتری)

از جمله کارهایی که همان ابتدایی که تصمیم گرفتید بیمه بدنه خود را فسخ کنید، باید انجام دهید، نوشتن درخواستی کتبی است. این درخواست باید برای شرکت بیمه فرستاده شود. بعد از نوشتن این درخواست تا ۱۰ روز اعتبار دارد. البته این در شرایطی که فسخ بیمه‌نامه توسط خود شما صورت گرفته باشد؛ اینجا شما یعنی بیمه‌گذار. در این صورت به صورت کوتاه مدت، باقیمانده حق بیمه‌تان محاسبه می‌شود و به شما پرداخت می‌شود. البته اگر شرایطتان استثنایی نباشد. این شرایط استثنایی عبارت‌اند از:

با وجود کاهش خطر، شرکت بیمه نخواهد تخفیفی به بیمه گزار دهد.

شرکت بیمه فعالیتش را به هر دلیلی متوقف کرده باشد.

بیمه‌گذار از عمد، در ارائه اطلاعات صداقت نداشته باشد.

بیمه‌گذار، هنگام خرید اقساطی بیمه‌اش را در موعد مقرر پرداخت نکرده باشد.

موارد فسخ بیمه بدنه توسط بیمه‌گر (شرکت بیمه)

شرایط مختلفی می‌تواند دست به دست هم دهد تا شرکت بیمه طرف حسابتان بخواهد بیمه بدنه را فسخ کند. این موارد به شرح زیر است:

بدقولی همه‌مان را به هم می‌ریزد. حال اگر این بدقولی بر سر عدم پرداخت به‌موقع اقساط بیمه بدنه باشد، شرکت طرف حسابتان را حسابی آزار می‌دهد و باعث می‌شود بخواهد بیمه‌نامه شما را فسخ کند.

بدشانس باشید و خطری که توقع پیش‌بینی شدنش برای خودروی شما می‌رفت، ناگهان تشدید شود.

اطلاعاتی را از شرکت بیمه پنهان کنید که در کار بیمه تأثیر داشته باشد.

فسخ خود به خودی بیمه بدنه خودرو؛ خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین

اگر شرایطی پیش بیاید و اتفاق ناگواری رخ دهد و دچار وضعیتی غیر قابل پیش‌بینی شوید که جزء پوشش بیمه بدنه خودرو نباشد، بیمه‌نامه شما به طور خود به خود فسخ می‌شود. چنین شرایطی به‌ندرت پیش می‌آید ولی نمی‌شود آن را نادیده گرفت. به همین خاطر تصمیم گرفتیم از آنجایی که تلاش ما در تیم ­شیم بر همراهی شما و مراقبت از حال خوبتان است، از هر موردی هرچند بی‌اهمیت، ساده عبور نکنیم و نکاتی درباره همه موارد مرتبط با بیمه بدنه را برایتان بگوییم تا با خیال آسوده خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین خود را انجام دهید.

خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو و فسخ بیمه بدنه
خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو و فسخ بیمه بدنه

فرایند و روند فسخ بیمه بدنه و اطلاع به طرف مقابل

چه در شرایطی که بیمه‌گذار قصد فسخ بیمه‌نامه را داشته باشد و چه شرکت بیمه بخواهد چنین کاری بکند، باید درخواستی کتبی نوشته شود که طی آن به طرف مقابل در قرارداد اطلاع داده شود که قرار است این بیمه‌نامه فسخ شود. از لحظه‌ای که توسط طرف مقابل رؤیت شود تا ۱۰ روز بیمه‌نامه فعال می‌ماند که خدای ناکرده درگیر اتفاقی ناگوار نشوید و اتفاق بدی رخ ندهد. هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست اما با چنین تمهیدی سعی شده که امکانی برای جایگزینی بیمه بدنه برایتان وجود داشته باشد. البته کار سختی هم نیست. با تیم ­شیم این امکان فراهم شده تا تجربه خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین را نیز به دیگر تجربیات خود اضافه کنید. در وقت باارزشتان هم صرفه‌جویی کنید.

هم در شرایطی که بیمه‌گذار قصد فسخ بیمه‌نامه را داشته باشد و هم شرکت بیمه بخواهد
چنین کاری بکند، درخواست فسخ قرارداد باید کتباً به طرف مقابلِ اطلاع داده شود.

فرایند و روند فسخ بیمه بدنه و اطلاع به طرف مقابل

یکی از پرسش‌های مهمی که شاید در زمان خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین برایتان پیش آمده باشد یا همین الآن با آن روبرو می‌شوید، این است که آیا امکان انتقال بیمه بدنه به مالک جدید خودرو وجود دارد یا خیر؟ خب جواب این سؤال بسته به این دارد که چقدر از بیمه بدنه‌تان مانده باشد. اما به صورت کلی امکان چنین کاری وجود دارد. معمولاً اگر زمان خیلی کمی از پایان بیمه‌نامه مانده باشد، بیمه بدنه فسخ می‌شود و مالک جدید خودش باید جهت بیمه کردن خودرویش اقدام کند.

اما اگر تعداد ماه قابل ملاحظه‌ای وجود داشته باشد، مالک جدید باید درخواستی را به شکل کتبی به شرکت بیمه طرف حسابش ارائه کند و اگر شرکت بیمه پذیرفت، کارشناسی خودرو مجدداً اتفاق می‌افتد و سپس بیمه‌نامه منتقل می‌شود. تنها چیزی که در بیمه بدنه خودرو قابل انتقال نیست، تخفیف‌های بیمه بدنه خودرو است.

خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین؛ بیمه تیمی

تیم‌شیم امکانی را در اختیار افرادی که قصد خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو را دارند، قرار داده است. شما برای اولین بار در ایران امکان خرید و تشکیل بیمه تیمی دارید. این یعنی می‌توانید با دوست، خانواده و افرادی که علاقه دارید و آن‌ها نیز بیمه‌نامه بدنه خود را از تیم‌شیم خریداری کرده‌اند، تیم خودتان را تشکیل دهید، خودروی‌تان را بیمه کنید و پول‌پس بگیرید. چنین امکانی در حال حاضر صرفاً برای بیمه بدنه خودرو وجود دارد و مزایای بسیار زیادی دارد. این بازی بزرگی است که تیم‌­شیم راه انداخته و در آن هیچ بازنده‌ای وجود ندارد. شاید بازنده آن را بتوان حوادث جاده‌ای در نظر گرفت. در صورت خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین از تیم­ شیم، شما پرداخت می‌کنید و ما  بازپرداخت. این یعنی برنده شما هستید. تیم‌شیم؛ بیمه برنده‌ها.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *