شرکت بیمه تعاون از جمله شرکت‌های مهم، خوشنام و پویا در صنعت بیمه کشور محسوب می‌شود. در این مطلب از وبلاگ تیم شیم، قرار است هرچه درباره بیمه تعاون و به طور خاص بیمه بدنه این شرکت وجود دارد را برایتان شرح دهیم. داشتن بیمه بدنه، هیچ‌وقت امری واجب نبوده اما نداشتن آن ممکن است در صورت خسارت و آسیب خودروی‌مان، برایمان گران تمام شود. اهمیت داشتن بیمه بدنه باعث شده تا تیم شیم بخواهد به معرفی شرکت‌هایی بپردازد که بیمه بدنه عرضه می‌کنند. قطعاً انتخاب بین شرکت‌های مختلف بیمه کار آسانی نیست و اگر شناخت کافی نسبت به آن‌ها نداشته باشید، ممکن است به ضررتان تمام شود. در ادامه این مطلب ابتدا کمی از تاریخچه این شرکت می‌گوییم و سپس به طور خاص پوشش‌های بیمه بدنه تعاون و مدارک لازم جهت خرید بیمه بدنه را مرور می‌کنیم.

شرکت بیمه تعاون؛ بیمه بدنه تعاون
شرکت بیمه تعاون؛ بیمه بدنه تعاون

معرفی بیمه تعاون

شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را با هدف وارد کردن بخش تعاونی به عرصه بیمه آغاز کرد. البته در سال ۱۳۹۱ موفق به دریافت مجوزهای لازم از بیمه مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بورس شد و با این حال در سال ۱۳۹۲ به طور رسمی فعالیتش را در انواع بیمه‌ها شروع کرد. کمی پیچیده به نظر می‌رسد ولی همین طیف گسترده تاریخی را شامل می‌شود و از لحظه شکل گرفتن شرکت تا آغاز رسمی فعالیت‌هایش، همینقدر طول کشید. یکی از مهم‌ترین رشته‌های بیمه که بیمه تعاون در آن خدمات‌رسانی می‌کند، بیمه بدنه خودرو است که در ادامه به معرفی دقیق‌تر آن و همچنین شرح تخفیف‌ها و پوشش‌های آن خواهیم پرداخت.

اصلاً چرا بیمه بدنه تعاون؟

بالاتر به این نکته اشاره کردیم که واجب و ضروری نبودن خرید بیمه بدنه باعث شده تا کمتر از بیمه شخص ثالث به آن اهمیت داده شود اما در سال‌های اخیر، با انجام فرهنگ‌سازی‌های لازم و همچنین افزایش میزان تصادفات که اهمیت داشتن بیمه بدنه را به افراد نشان می‌دهد، باعث شده تا تمایل به خرید بیمه بدنه ماشین افزایش یابد. بیمه بدنه تعاون هم در این بین طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده که شاید یکی از مهم‌ترین دلایلش این باشد که بیمه بدنه تعاون، مرکز پرداخت خسارت سیار دارد. این یعنی صرفه‌جویی در وقتتان و خیلی مسائل دیگر.

یمه بدنه تعاون  طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده که شاید یکی از مهم‌ترین دلایلش این باشد که
بیمه بدنه تعاون، مرکز پرداخت خسارت سیار دارد. این یعنی صرفه‌جویی در وقتتان و خیلی مسائل دیگر.

اگر خدای ناکرده اتفاقی برای ماشینتان افتاد، می‌توانید با مرکز پرداخت خسارت تماس بگیرید و آن‌ها کارشناسان بیمه خود را به محل حادثه می‌فرستند و این‌طوری روند پرداخت خسارت شما سریع‌تر طی می‌شود. از مزیت‌های بیمه بدنه تعاون هرچه بگوییم کم گفته‌ایم. بیمه بدنه تعاون جزو آن شرکت‌های بیمه‌ای است که با همراهی تیم‌شیم، امکان ارائه بیمه تیمی را برای افراد فراهم کرده است. یعنی اکنون می‌توانید با اعضای خانواده یا دوستانتان تیمی تشکیل دهید و باهم ماشین‌هایتان را بیمه بدنه کنید. پایان مهلت بیمه‌نامه‌تان هم اگر خسارتی نداشته باشید، بخشی از حق بیمه‌تان به شما بازگردانده می‌شود. بیمه بدنه تعاون به تیم‌شیم پیوسته تا شما برنده شوید.

پوشش های بیمه بدنه تعاون

درست مثل هر شرکت بیمه دیگری که بیمه بدنه ارائه می‌کنند، بیمه بدنه تعاون، پوشش‌های اصلی و اضافی به رانندگان ارائه می‌کند. یکی از آن مزیت‌هایی که بالاتر نگفتیم و گذاشتیم الآن پیش از شرح پوشش‌ها، بگوییم امکان خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین است. بیمه بدنه تعاون علاوه بر مرکز پرداخت خسارت سیار، با همکاری تیم‌شیم این امکان را فراهم کرده تا تنها با ورود به وب‌سایت تیم‌شیم و چند کلیک، بیمه بدنه خود را خریداری نمایید و به سرعت بیمه‌نامه‌تان را تحویل بگیرید. خب، حالا ۵۰% از خرید بیمه بدنه تعاون مطمئن شده‌اید، برویم سراغ پوشش‌های این شرکت بیمه:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه تعاون

  • آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه: خب دیگر نیازی به توضیح نیست. هر کدام از این اتفاقات اگر برای خودروی‌مان رخ دهد، بیمه بدنه تعاون، خسارت شما را پرداخت خواهد کرد.
  • حادثه: حادثه هم یعنی اگر خودروی‌مان به جسم متحرک یا ثابتی برخورد کند یا اتفاقی بیفتد که باعث سقوط آن شود، بیمه بدنه تعاون خسارت شما را پرداخت خواهد کرد.
  • سرقت کلی: این یعنی بیایند خودروی شما را بدزدند. که نگرانی بعیدی در این ایام نیست و داشتن بیمه بدنه می‌تواند خسارت شما را پرداخت کند.
    اگر میزان خسارتی که بیمه تعاون پرداخت می‌کند، برایتان اهمیت دارد، نگاهی به جدول زیر بیندازید:
پوشش‌های اصلی میزان تعهدات بیمه بدنه تعاون
خسارت جزئی (به جز سرقت) خسارت اول: ۹۰% مبلغ خسارت

خسارت دوم: ۸۰% مبلغ خسارت

خسارت سوم: ۷۰% مبلغ خسارت

خسارت کلی بر اثر حادثه (به جز سرقت) ۹۰% مبلغ خسارت
سرقت کلی ۸۰% ارزش ماشین
هزینه نجات و انتقال ماشین تا ۲۰% هزینه خسارت

پوشش های اضافی بیمه بدنه تعاون

پوشش‌های اصلی تقریباً در همه شرکت‌هایی که بیمه بدنه ارائه می‌کنند، مشابه است. چیزی که تمایز بین این شرکت‌ها را نشان می‌دهد، پوشش‌های اضافی است. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه تعاون هم به شرح است:

پوشش اضافی بیمه بدنه تعاون
پوشش اضافی بیمه بدنه تعاون

خسارت‌هایی که بیمه بدنه تعاون آن‌ها را پوشش نمی‌دهد

خسارت ناشی از شورش، اعتصاب، تهاجم و جنگ
خساراتی ناشی از کشیده شدن میخ یا اشیا مشابه روی بدنه ماشین
خسارات ناشی از حمل مواد منفجره، اشتعال‌زا و اسیدش
خسارات ناشی از فرار از دست پلیس
خسارات ناشی از حمل بیش از اندازه بار
خسارات ناشی از حوادثی که بر اثر مصرف مواد مخدر یا مصرف الکل رخ داده باشد.
خسارات وارده به وسایل الکترونیکی ماشین
خسارات ناشی از آسیب‌های عمدی که راننده به ماشینش وارد می‌کند
خسارات وارده به ماشین در اثر بکسل کردن
خسارات وارده به ماشین توسط راننده‌ای که گواهینامه ندارد یا گواهینامه‌اش باطل شده

تخفیف بیمه بدنه تعاون

مثل همه شرکت‌هایی که بیمه بدنه ارائه می‌کنند، بیمه تعاون هم تخفیف‌هایی در نظر دارد. اگر ماشینتان را صفر خریده باشید و بخواهید بیمه بدنه تعاون برای آن بخرید، از ۶۰% تخفیف برای ماشین‌های داخلی و ۷۰% تخفیف برای ماشین‌های وارداتی برخوردار خواهید بود. این تخفیف تنها تا ۶ ماه پس از خرید ماشین، قابل اعمال است. اگر بیمه بدنه‌تان را به صورت نقد و بدون اقساط خریداری نمایید، ۱۰% تخفیف خواهید داشت. تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه تعاون هم در جدول زیر شرح داده شده است:

سال دوم

سال سوم

سال سوم

سال چهارم

۲۵ درصد

۳۵ درصد

۴۵ درصد

۶۰ درصد

زمان دریافت خسارت و مدارک لازم برای دریافت خسارت

حداکثر تا ۵ روز وقت دارید برای دریافت خسارت خودتان به مراکز پرداخت خسارت بیمه تعاون مراجعه کنید و فرم مربوط به آن را تکمیل کنید. بعد از آن باید مدارک لازم را به شرکت بیمه بدهید و بعد پروسه ارزیابی میزان خسارت انجام می‌شود و بعد از آن این مقدار اعلام می‌شود. اما مدارکی که باید برای دریافت خسارتتان ارائه کنید بسته به نوع آسیبی که به ماشینتان وارد شده، فرق می‌کند اما به طور کلی به شرح زیر خواهد بود:

کامل کردن فرم اعلام خسارت
اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث ماشین
اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه ماشین
سند و کارت ماشین
اصل و کپی گواهینامه و کارت ملی راننده
اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس راه (در صورت وجود)
اصل یا کپی برابر اصل کروکی (در صورت وجود)
اصل یا کپی برابر اصل گزارش رسمی دادگستری (در صورت وجود)
فاکتور رسمی برای قطعاتی که عوض شده‌اند.
فاکتوری برای هزینه‌های نجات یا انتقال ماشین

خرید اینترنتی بیمه بدنه تعاون

خب، مفصل درباره بیمه بدنه تعاون گفتیم و فکر نمی‌کنیم چیزی را جا انداخته باشیم. اگر نکته‌ای را جا انداخته بودیم، در پلتفرم اجتماعی‌مان، به ما بگویید تا موارد جا افتاده را هم اضافه کنیم. اگر تصمیم به خرید بیمه بدنه تعاون گرفته‌اید، بهترین راه برای خرید آن به صورتی که وقتتان را هم نگیرد و تنها چند کلیک ساده نیاز داشته باشد، خرید آن از طریق وب‌سایت تیم‌شیم است. وب‌سایت خرید اینترنتی بیمه بدنه تیم‌شیم این امکان را برایتان فراهم کرده تا در طول مدت کوتاهی، بیمه بدنه خودروی‌مان را تهیه نمایید و بیمه‌نامه‌تان را دریافت نمایید. تیم‌شیم، تیم حواس‌جمع‌ها است. به ما بپیوندید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *