انواع تخفیف بیمه بدنه ماشین
انواع تخفیف بیمه بدنه ماشین

تیم شیم: بیمه بدنه خودرو را که احتمالاً بشناسید، نه؟ اگر می‌شناسید که فقط دو خط پایانی این پاراگراف را بخوانید، اگر نه، حوصله کنید قرار است برایتان بگوییم بیمه بدنه چیست و به چه دردتان می‌خورد؟ بیمه بدنه مربوط به خودروی شماست. پوشش‌هایی را تحت عنوان پوشش اصلی دارد که مربوط به سرقت کلی ماشین، آتش‌سوزی و تصادف می‌شود. پوشش‌هایی هم به عنوان پوشش اضافی دارد که باید با صرف هزینه بیشتر در صورت نیاز خریداری کنید. داشتن این بیمه‌نامه اجباری نیست اما همان‌طورکه خودتان می‌دانید هزینه تعمیر و جبران خسارات احتمالی به ماشین به حدی زیاد است، که بهتر است خیلی جدب به تهیه بیمه بدنه فکر کنیم. برای اینکه به شما در تصمیم‌گیری در این مورد کمک کنیم، انواع تخفیف بیمه بدنه را در این مطلب از وبلاگ تیم‌شیم توضیح داده‌ایم.

تخفیف عدم خسارت (سردمدار تخفیف‌ها)

داشتن سابقه بیمه بدنه و همچنین نداشتن سابقه تصادف و استفاده از بیمه‌نامه، یکی از راه‌های دریافت تخفیف به شمار می‌رود. درواقع اگر شما بیمه بدنه داشته باشید و یک سال بدون حادثه به زندگی‌تان بپردازید و از آن استفاده‌ای نکنید، درصدی تخفیف برای تمدید بیمه‌نامه سال بعدتان خواهید گرفت. همان‌طور اگر این یک سال برسد به دو سال، مقدار تخفیف افزایش پیدا می‌کند و همین طور بالاتر می‌رود. بهتر است نگاهی به جدول زیر بیندازید تا از میزان تخفیف‌ها باخبر شوید:

تعداد سال

۱ سال

۲ سال

۳ سال

۴ سال و بیشتر

تخفیف

۲۵ درصد

۳۵ درصد

۴۵ درصد

۶۰ درصد

تخفیف بیمه بدنه ماشین صفر

خب، اگر ماشینتان را صفر خریداری کرده باشید، شرکت‌های بیمه برای شما تخفیفی در نظر می‌گیرند که مقدار آن بسته به شرکت بیمه‌گر، متفاوت است. تعریف خودروی صفر را هم که احتمالاً بدانید ولی از نظر شرکت بیمه ماشینی که از تحویل آن از کارخانه، ۳ ماه نگذشته باشد، می‌شود ماشین صفر.

تخفیف‌ گروهی بیمه بدنه

برخی شرکت‌های بیمه، امکانی برای بیمه‌گذارانشان تعریف می‌کنند تحت عنوان تخفیف گروهی که مربوط سازمان‌ها و برخی مشاغل است. درواقع اگر بخواهید لیست مشاغل را بدانید، بهتر است نگاهی به موارد زیر بیندازید:

اعضای هیئت علمی

اعضای نظام مهندسی

ایثارگران

اعضای نظام پزشکی

برخی خودروسازان 

قضات و اعضای کانون وکلا

تخفیف بیمه بدنه خودرو برای کسانی که بیمه عمر دارند! 

این هم خیلی به شرکت بیمه‌ای که با آن طرف هستید، بستگی دارد. مثلاً برخی از آن‌ها، تخفیف‌هایی را برای کسانی که از بیمه عمرشان هم استفاده کنند، در نظر می‌گیرند. مقدار تخفیفی هم که به شخص بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد طبق سرمایه فوت بیمه‌نامه عمر تعیین می‌شود و بسته به آن می‌تواند مقدار قابل‌توجهی تخفیف باشد.

تخفیف بیمه بدنه ماشین برای کسانی که در بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت دارند!

خب، اینجا هم باز صحبتمان درباره برخی شرکت‌های بیمه است که اگر سابقه عدم خسارت در بیمه شخص ثالث داشته باشید، حین خرید بیمه بدنه برایتان تخفیف‌هایی در نظر می‌گیرند. از جمله شرکت‌هایی که این تخفیف‌ها را دارند می‌توان به بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه رازی و بیمه بدنه آسیا اشاره کرد. البته شرایط تخفیف به صورتی است که جفت بیمه‌نامه‌ها به نام یک نفر باشد. در آن صورت امکان بهره بردن از آن وجود خواهد داشت.

تخفیف بیمه بدنه ماشین‌های وارداتی

اگر ماشینتان را از کشورهای دیگر وارد کرده باشید، برای خرید بیمه بدنه آن، تخفیف خواهید گرفت. البته این در حالی است که عمر ماشین شما بیش از ۷ سال نباشد. مثلاً اگر امسال ۹۹ باشد، ماشین وارداتی شما نباید مربوط به سال ۹۲ به قبل شود. آن وقت امکان بهره بردن از تخفیف را نخواهید داشت. مقدار تخفیفی هم که احتمالاً برایتان در نظر گرفته می‌شود، بسته به شرکتی که با آن طرف هستید فرق خواهد کرد لذا نمی‌شود اشاره‌ای به درصدها کرد. بعضی شرکت‌ها هم صرفاً ماشین‌هایی را بیمه بدنه می‌کنند که ارزششان بالای ۱۰۰ میلیون تومان باشد که البته اکنون در این اوضاع اقتصادی، همین طور هم هست.

تخفیف های بیمه بدنه مناطق آزاد

این هم که احتمالاً از تیترش مشخص باشد که تخفیفی است که فقط شامل ماشین‌هایی می‌شود که در مناطق آزاد رفت و آمد می‌کنند. در چنین مناطقی مثل انزلی، کیش و… برخی شرکت‌های بیمه تخفیف‌هایی را برای بیمه بدنه در نظر می‌گیرند.

در تیم‌شیم بخوانید:

بیمه بدنه خودروهای لوکس

تخفیف های مناسبتی بیمه بدنه

ایام مختلفی در تقویم ما وجود دارد که خوش است و مبارک. به همین مناسبت‌ها، شرکت‌های بیمه، تخفیف‌هایی را برای بیمه‌گذاران در نظر می‌گیرند تا آن‌ها بتوانند برای خرید بیمه بدنه اقدام کنند. از میان این مناسبت‌ها می‌توان به عید فطر و ۲۲ بهمن اشاره کرد. قطعاً این تخفیف‌ها ثابت نبوده و مقدار آن در سال‌های مختلف، متفاوت خواهد بود.

تخفیف بیمه بدنه برای کسانی که حساب بانکی بلند مدت دارند!

این تخفیف شامل حال کسانی می‌شود که بیمه بدنه‌شان را از شرکتی خریداری کرده‌اند که بانکی هم دارند. مثلاً بیمه پارسیان یا بیمه پاسارگاد. در چنین شرایطی بیمه‌گذارانی که حساب بانکی بلند مدت داشته باشند، می‌توانند از تخفیف‌هایی در هنگام خرید بیمه بدنه بهره‌مند شوند.

خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو و پول‌پس

حرف آخر هم این که بهترین راه دریافت تخفیف، همان مورد اولی است. خوب رانندگی کنید و حواستان به همه چیز باشد. مراقب سلامتی خودتان و دیگران باشید و سعی کنید آسیبی به ماشینتان وارد نشود تا تخفیف عدم خسارت شامل حالتان شود. برای خرید بیمه بدنه هم نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه ندارید، تنها کافی است از طریق وب‌سایت خرید اینترنتی بیمه تیم­شیم اقدام کنید و آن را با چند کلیک ساده، خریداری نمایید. تیم­شیم تیم حواس‌جمع‌ها است. یک وقت عقب نمانید.

faq

سوالات متداول

✅ انواع تخفیف بیمه بدنه کدام اند؟
 • تخفیف عدم خسارت (سردمدار تخفیف‌ها)
 • تخفیف بیمه بدنه ماشین صفر
 • تخفیف‌ گروهی بیمه بدنه
 • تخفیف بیمه بدنه خودرو برای کسانی که بیمه عمر دارند!
 • تخفیف بیمه بدنه ماشین برای کسانی که در بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت دارند!
 • تخفیف بیمه بدنه ماشین‌های وارداتی
 • تخفیف های بیمه بدنه مناطق آزاد
 • تخفیف های مناسبتی بیمه بدنه
 • تخفیف بیمه بدنه برای کسانی که حساب بانکی بلند مدت دارند!
✅ تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه چیست؟
 • داشتن سابقه بیمه بدنه و همچنین نداشتن سابقه تصادف و استفاده از بیمه‌نامه، یکی از راه‌های دریافت تخفیف به شمار می‌رود. درواقع اگر شما بیمه بدنه داشته باشید و یک سال بدون حادثه به زندگی‌تان بپردازید و از آن استفاده‌ای نکنید، درصدی تخفیف برای تمدید بیمه‌نامه سال بعدتان خواهید گرفت. همان‌طور اگر این یک سال برسد به دو سال، مقدار تخفیف افزایش پیدا می‌کند و همین طور بالاتر می‌رود. بهتر است نگاهی به جدول زیر بیندازید تا از میزان تخفیف‌ها باخبر شوید:

✅ تخفیف بیمه بدنه ماشین صفر چگونه محاسبه می شود؟

خب، اگر ماشینتان را صفر خریداری کرده باشید، شرکت‌های بیمه برای شما تخفیفی در نظر می‌گیرند که مقدار آن بسته به شرکت بیمه‌گر، متفاوت است. تعریف خودروی صفر را هم که احتمالاً بدانید ولی از نظر شرکت بیمه ماشینی که از تحویل آن از کارخانه، ۳ ماه نگذشته باشد، می‌شود ماشین صفر.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

Rezzaaمشاهده نوشته ها

 • رضا عطائی
 • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *