هر چه از بیمه بدنه معلم بگوییم، کم گفته ایم.از آخرین باری که شنیده‌اید در ایران سیل آمده باشد چقدر می‌گذرد؟ خیلی نیست نه؟ از آخرین باری که شنیده باشید در بین اطرافیانتان، ماشین کسی را دزد برده باشد، چه؟ قطعاً یک مورد وجود داشته و شما هم به خوبی به خاطر می‌آورید. این جمله را شنیده‌اید که میگویند در ایران مهم نیست چقدر خوب رانندگی می‌کنید، دیگران را نمی‌شود پیش‌بینی کرد! همه این حرف‌ها را زدیم که بگوییم درست است که داشتن بیمه بدنه الزامی نیست اما داشتن این بیمه‌نامه در ایران، ضرورت است. اگر آن را نداشته باشید کسی یقه شما را نخواهد گرفت اما متحمل خسارات سنگینی خواهید شد که شاید با وضعیت اقتصادی فعلی حالا حالاها نتوانید از پس جبران آن بربیایید. پس خرید بیمه بدنه را جدی بگیرید.

بیمه بدنه معلم | تیم شیم
بیمه بدنه معلم | تیم شیم

حالا که جدی گرفتید، لازم است که شرکت بیمه‌ای را انتخاب کنید و از آن بیمه بخرید. در میان انبوه شرکت‌های بیمه موجود، سخت می‌شود یکی را انتخاب کرد. به همین خاطر ما آمده‌ایم هر کدام را به طور جداگانه برایتان شرح بدهیم. در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم به معرفی بیمه بدنه معلم خواهیم پرداخت. همراهمان باشید.

بیمه بدنه معلم را می‌شناسید؟

دو حالت وجود دارد. یا می‌شناسید که می‌توانید این پاراگراف را نادیده بگیرید و ادامه مطلب را بخوانید یا نمی‌شناسید و ما برای شما قرار است مختصراً توضیح دهیم با چگونه شرکتی طرف هستید. بیمه معلم را اولین بیمه‌ای می‌دانند که تحت عنوان شرکت بیمه‌های اعتباری در مقابل ریسک‌های موجود تأسیس شد. این تأسیس شدنش به تاریخ سال ۷۳ اتفاق افتاد و سال ۸۶ بود که بخش عمده سهام آن واگذار شد و نام جدیدی به خود گرفت و با نام بیمه معلم شناخته شد. این تصمیمی بود که سهامداران جدید شرکت گرفتند. دامنه فعالیت این شرکت بیمه بعد از آن گسترده‌تر شد و توانست همه محصولات بیمه‌ای زندگی و غیر زندگی را ارائه کند. بیمه معلم را به عنوان قدیمی‌ترین شرکت بیمه خصوصی می‌شناسند که در میان افراد حسابی شناخته شده می‌باشد و جایگاه خوبی هم دارد.

پوشش های بیمه بدنه معلم

بیمه بدنه معلم درست مثل هر شرکت دیگری که این محصول را ارائه می‌کند، دارای دو نوع پوشش است. یکی پوشش اصلی که هنگام خرید، از آن بهره‌مند خواهید بود و دیگری پوششی است تحت عنوان پوشش اضافی که برخی شرکت‌ها زیاد دارند و برخی دیگر موارد کمی از آن را ارائه می‌کنند. از بین پوشش‌های اضافی، این انتخاب بیمه‌گذار است که چقدرش را می‌خواهد بخرد و چقدرش به کارش نمی‌آید. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه معلم شامل جبران خسارات مربوط به آتش‌سوزی، سرقت کامل ماشین، صاعقه، برخورد جسم متحرک یا ثابت به اتومبیل، واژگونی و سقوط می‌شود. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه معلم نیز چند تایی هست که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. در این زمینه شرکت‌های دیگر، از میزان پوشش اضافی بیشتری برخوردار می‌باشند:

 • شکسته شدن شیشه که اگر بر اثر حادثه‌ای طبیعی باشد در این پوشش قرار می‌گیرد و توسط بیمه بدنه معلم جبران می‌شود.
 • بلایای طبیعی که احتمالاً معرف حضورتان هستند. آتش‌فشان، زلزله و سیل را شامل می‌شود.
 • پاشیده شدن رنگ، اسید یا مواد شیمیایی که در ایران و با توجه به شرایط خاص موجود خیلی اتفاق غیرعادی و بعیدی به حساب نمی‌آید. ممکن است همین طور که ماشینتان یک جا پارک است روی آن رنگ یا اسید یا هر چیزی از این جنس بریزند.
 • سرقت جزئی یا بردن لوازم جانبی ماشینتان
 • پوشش نوسانات قیمت ماشین در صورتی که ماشینتان گران شد، اگر این پوشش را داشته باشید دیگر نیازی نیست نگران قیمت اولیه‌ای که به شرکت بیمه گفته بودید، باشید.

فرانشیز بیمه بدنه معلم

اول این را بگوییم که فرانشیز چیست؟ احتمالاً خیلی‌هایتان نمی‌دانید و البته مسئله پیچیده‌ای هم نیست. هر وقت خسارتی برای ماشینتان پیش بیاید (البته خدای ناکرده) بخشی از خسارت پیش آمده را باید فرد بیمه‌گذار یعنی خود شما پرداخت کنید. به آن مبلغ، فرانشیز میگویند. بسته به نوع خسارتی که پیش آمده، فرانشیز شما فرق می‌کند. برای مثال چند نمونه از فرانشیزهای بیمه بدنه معلم را برایتان خواهیم گفت. فرانشیز سرقت بیمه بدنه معلم ۲۰ درصد، فرانشیز آتش‌سوزی آن ۱۰ درصد می‌باشد. درواقع منظورمان از این که فرانشیز سرقت بیمه بدنه معلم ۲۰ درصد است یعنی اگر ماشین شما را بدزدند، شرکت بیمه معلم، ۸۰ درصد ارزش روز ماشینتان را به شما پرداخت خواهد کرد. البته این خود شرایطی دارد که می‌توانید مطلب مربوط به آن را در وبلاگ تیم­شیم جستجو کرده و بخوانید.

قیمت بیمه بدنه معلم

محاسبه قیمت بیمه بدنه معلم به خیلی چیزهای بستگی دارد. از قیمت فعلی خودروی مورد نظرتان گرفته تا مدلی که دارد و سالی تولید شده و کاربری آن! منظور از کاربری این است که قیمت بیمه بدنه ماشین شخصی با تاکسی فرق می‌کند و اگر تاکسی داشته باشید باید هزینه بیشتری بپردازید. راستی، پوشش‌های اضافه‌ای که مد نظرتان هست و می‌خواهید بخرید هم در قیمت بیمه بدنه معلم تأثیر خواهند داشت. تا یادمان نرفته این را هم بگوییم که تخفیف‌های بیمه بدنه معلم می‌توانند تا حد زیادی از هزینه‌هایتان بکاهند. در ادامه درباره تخفیف‌ها هم برایتان می‌نویسیم.

تخفیف‌ بیمه بدنه معلم

بیمه بدنه معلم تخفیف‌هایی هم در نظر گرفته که متحمل هزینه‌های گزاف نشوید. در میان تخفیف‌های بیمه معلم می‌توان به تخفیف عدم خسارت این شرکت اشاره کرد که در صورتی که یک سال باشد، ۲۵ درصد تخفیف خواهید گرفت و دو سال باشد، ۳۵ درصد، سه سال باشد، ۴۵ درصد و ۴ سال یا بیشتر از آن باشد، از ۶۰ درصد تخفیف عدم خسارت بهره‌مند خواهید شد. به جز این مورد، تخفیف نقدی هم برایتان در نظر گرفته شده است. همچنین می‌توانید از تخفیف‌های مناسبتی بیمه بدنه معلم نیز بهره‌مند شوید. تخفیف‌های گروهی آن هم امکان بسیار خوبی است که وجود دارد و در آخر باید به تخفیف صفر کیلومتر بودن ماشین اشاره کنیم.

خرید اینترنتی بیمه بدنه معلم

واقعاً چطور می‌شود این مطلب را بخوانید و در انتها به کلی تخفیف برخورد کنید و نخواهید بیمه بدنه‌تان را از این شرکت بخرید. برای خرید هم هیچ نیازی به مراجعه حضوری به شرکت بیمه ندارید. تنها کافی است وارد وب‌سایت خرید اینترنتی بیمه بدنه تیم­شیم شوید و به راحتی و تنها با چند کلیک ساده، بیمه خود را خریداری کنید. هر سؤالی هم در این مسیر برایتان پیش آمد می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید. تیم­شیم هوایتان را دارد.

سوالات متداول

✅ پوشش‌های اصلی بیمه بدنه معلم کدام اند؟

بیمه بدنه معلم درست مثل هر شرکت دیگری که این محصول را ارائه می‌کند، دارای دو نوع پوشش است. یکی پوشش اصلی که هنگام خرید، از آن بهره‌مند خواهید بود و دیگری پوششی است تحت عنوان پوشش اضافی که برخی شرکت‌ها زیاد دارند و برخی دیگر موارد کمی از آن را ارائه می‌کنند. از بین پوشش‌های اضافی، این انتخاب بیمه‌گذار است که چقدرش را می‌خواهد بخرد و چقدرش به کارش نمی‌آید. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه معلم شامل جبران خسارات مربوط به آتش‌سوزی، سرقت کامل ماشین، صاعقه، برخورد جسم متحرک یا ثابت به اتومبیل، واژگونی و سقوط می‌شود. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه معلم نیز چند تایی هست که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

✅ پوشش‌های اضافی بیمه بدنه معلم کدامند؟
 • شکسته شدن شیشه که اگر بر اثر حادثه‌ای طبیعی باشد در این پوشش قرار می‌گیرد و توسط بیمه بدنه معلم جبران می‌شود.
 • بلایای طبیعی که احتمالاً معرف حضورتان هستند. آتش‌فشان، زلزله و سیل را شامل می‌شود.
 • پاشیده شدن رنگ، اسید یا مواد شیمیایی که در ایران و با توجه به شرایط خاص موجود خیلی اتفاق غیرعادی و بعیدی به حساب نمی‌آید. ممکن است همین طور که ماشینتان یک جا پارک است روی آن رنگ یا اسید یا هر چیزی از این جنس بریزند.
 • سرقت جزئی یا بردن لوازم جانبی ماشینتان
 • پوشش نوسانات قیمت ماشین در صورتی که ماشینتان گران شد، اگر این پوشش را داشته باشید دیگر نیازی نیست نگران قیمت اولیه‌ای که به شرکت بیمه گفته بودید، باشید.
✅ تخفیف های بیمه بدنه معلم کدام اند؟
 • بیمه بدنه معلم تخفیف‌هایی هم در نظر گرفته که متحمل هزینه‌های گزاف نشوید. در میان تخفیف‌های بیمه معلم می‌توان به تخفیف عدم خسارت این شرکت اشاره کرد که در صورتی که یک سال باشد، ۲۵ درصد تخفیف خواهید گرفت و دو سال باشد، ۳۵ درصد، سه سال باشد، ۴۵ درصد و ۴ سال یا بیشتر از آن باشد، از ۶۰ درصد تخفیف عدم خسارت بهره‌مند خواهید شد. به جز این مورد، تخفیف نقدی هم برایتان در نظر گرفته شده است. همچنین می‌توانید از تخفیف‌های مناسبتی بیمه بدنه معلم نیز بهره‌مند شوید. تخفیف‌های گروهی آن هم امکان بسیار خوبی است که وجود دارد و در آخر باید به تخفیف صفر کیلومتر بودن ماشین اشاره کنیم.
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *