تیم شیم: قرار است بگوییم همه چیز که اعتبار و سابقه نیست. برای تغییر این نگاه سنتی که در میان ما جا افتاده می‌خواهیم به معرفی محصولی از شرکت بیمه میهن بپردازیم که شاید کمتر سراغش را رفته باشید. اصلاً شاید با خود این شرکت هم چندان آشنا نباشید. در این مقاله از وبلاگ تیم‌­شیم، قرار است با بیمه بدنه میهن، پوشش‌های اصلی و اضافی آن و مدارک لازم برای خریداری آن آشنا شویم. البته ما فرضمان را بر این گذاشته‌ایم که شما از پیش از ضرورت داشتن بیمه بدنه مطلع هستید. اگر هنوز مطمئن نیستید، چرخی در وبلاگ تیم ­شیم بزنید و درباره ضرورت داشتن بیمه بدنه بخوانید. مطمئناً نظرتان عوض خواهد شد.

بیمه بدنه میهن
بیمه بدنه میهن

معرفی بیمه میهن

بیمه میهن در تاریخ ۱۸ شهریور سال ۱۳۸۷ در اداره ثبت شرکت‌ها، ثبت شد و در همان سال و در تاریخ ۱۶ بهمن، توانست مجوز فعالیتش را از بیمه مرکزی دریافت کند. شرکت‌های زیادی برای تأسیس بیمه میهن، دست به دست یکدیگر دادند که از میان آن‌ها می‌توان به شرکت سامان محیط، شرکت تعاونی مصرف کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین اشاره کرد. بیمه میهن، همه خدمات مربوط به بازار صنعت بیمه در حوزه‌های مختلف ماشین، آتش‌سوزی، مسئولیت، باربری، مهندسی، کشتی، هواپیما، درمان، حوادث فردی و گروهی، عمر فردی و گروهی و مسافرتی را پوشش می‌دهد.

بیمه بدنه میهن

این‌ها را گفتیم که کمی با شرکت بیمه میهن آشنا شوید و بعد بریم سر اصل مطلبمان، یعنی بیمه بدنه میهن. از انواع حوزه‌هایی که این شرکت در فعالیت بیمه‌ای خود، پوشش می‌دهد می‌توان به خودرو اشاره کرد که یکی از محصولات آن بیمه بدنه میهن است. بارها در مطالب مختلفی در همین وبلاگ تیم ­شیم درباره اهمیت داشتن بیمه بدنه صحبت کرده‌ایم. همان‌طور که می‌دانید داشتن این بیمه مثل بیمه شخص ثالث، امری ضروری نیست اما پوشش‌هایی را در برمی‌گیرد که مختص خودروی شما است و خسارات مربوط به آن را پرداخت می‌کند. پوشش‌های اصلی و اضافی دو گروه پوشش مربوط به بیمه بدنه به شمار می‌روند که برای داشتن مورد دوم باید به ازای هر موردی که می‌خواهید، مبلغی بپردازید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه میهن

این قسمت از مطلبمان درست مانند دیگر مطالبی است که ممکن است درباره بیمه بدنه ماشین خوانده باشید. یعنی پوشش‌های اصلی بیمه بدنه به طور کلی یکسان است و شامل خطراتی همچون حادثه (واژگونی ماشین یا برخورد جسم متحرک به ماشینتان)، آتش‌سوزی و سرقت کلی (دزدیده شدن ماشینتان) می‌شود.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه میهن

همان‌طور که مطلع هستید پوشش‌های اصلی بیمه بدنه میهن و به طور کلی همه شرکت‌های بیمه، نقص‌هایی دارد که برای کامل کردن آن، پوشش‌های اضافی ارائه می‌شود. برای تهیه پوشش‌های اضافی، بیمه‌گذار باید هزینه مضاعف و جداگانه‌ای بپردازد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه میهن عبارت هستند از:

پوشش اضافی بیمه بدنه میهن
پوشش اضافی بیمه بدنه میهن

این‌ها هر کدام موارد مهمی هستند که داشتنشان واجب و ضروری است. فراموش نکنید کجا زندگی می‌کنید و چقدر در روز احتمال بروز چنین حوادثی برایتان وجود دارد. این‌ها را نمی‌گوییم که بترسید، بیمه بدنه برای پیشگیری است. قرار است خیالتان از بابت مالتان که برایش کم هزینه نکرده‌اید، راحت باشد.

چطور بیمه بدنه میهن را تهیه کنیم؟

خب کار سختی هم نیست. مراحل آن را به ترتیب برایتان شرح خواهیم داد و در طول مدت زمان کوتاهی می‌توانید بیمه‌نامه بدنه ماشینتان را داشته باشید:

  • تکمیل فرم به بیمه بدنه میهن در وب‌سایت اینترنتی خرید بیمه تیم­‌شیم
  • ارائه کارت شناسایی ماشین و همچنین خودتان به بخش مربوطه
  • اینجا دیگر به عهده شرکت بیمه‌تان است که کارشناسی برای ارزیابی بفرستد.
  • کارشناسی انجام می‌شود و اگر مشکلی نبود، حق بیمه شما تعیین می‌شود.
  • اینجا شما باید برای پرداخت حق بیمه‌تان اقدام کنید.
  • حالا بیمه‌نامه‌تان، آماده شده است.

مدارک لازم برای خرید بیمه بدنه میهن

اصل بیمه‌نامه قبلی (اگر دارید)

سند ماشین

پر کردن فرم درخواست بیمه بدنه

کارت ماشین

کارت ملی

خرید اینترنتی بیمه بدنه میهن

شرکت بیمه میهن از جمله شرکت‌هایی است که در ارائه بیمه تیمی با تیم شیم همکاری می‌کند. این یعنی که شما با خرید اینترنتی بیمه بدنه سرمد از وب‌سایت تیم‌شیم اضافه بر مزایا و تخفیف‌های این شرکت، می‌توانید با تشکیل تیم و رانندگی مطمئن تا ۲۵ درصد از حق بیمه خود را پس بگیرید: پول‌پس

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *