همه چیز درباره بیمه بدنه آسیا
همه چیز درباره بیمه بدنه آسیا

تیم شیم: این از آن دست مطالبی است که نمی‌شود همان ابتدا رفت سراغ اصل مطلب. باید کمی درباره‌اش بنویسیم که اصلاً صحبتمان درباره چه شرکتی است و از چه قدمت و اعتباری حرف می‌زنیم. بعد برویم سراغ بیمه بدنه آن و از پوشش‌هایی که دارد بگوییم و درنهایت مدارکی که برای خرید بیمه بدنه از آن نیاز دارید. در این مقاله از وبلاگ تیم‌شیم قرار است به معرفی شرکت بیمه آسیا و به طور خاص به معرفی بیمه بدنه آسیا بپردازیم. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت شرکت بیمه آسیا این باشد که دارای رتبه اول تولید و همچنین سهم بازار در میان شرکت‌های بخش خصوصی است. با ما همراه باشید تا مختصری از تاریخچه آن بگوییم و بعد برویم سر اصل مطلب.

قبل از آنکه از بیمه بدنه آسیا بگوییم

شرکت بیمه آسیا در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۳۸ تأسیس شد و امروز به‌عنوان یکی از بزرگ٬ترین شرکت‌های خصوصی بیمه شناخته می‌شود. سرمایه این شرکت چیزی در حدود ۲۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان است و با بیش از نیم‌قرن تجربه در صنعت بیمه فعالیت می‌کند و بین شرکت‌های بیمه به لحاظ سطح توانگری مالی، دارای رتبه یک است. این‌ها مواردی نیستند که بشود به‌سادگی از کنارشان رد و هر کدام از این‌ها، می‌تواند دلیل مهمی باشند تا با خیال راحت بیمه خود را از این شرکت خریداری کنید.

شرکت بیمه آسیا بین شرکت‌های بیمه به لحاظ سطح توانگری مالی، رتبه یک را داراست.

پوشش‌های بیمه بدنه آسیا

همچون سایر شرکت‌‌های بیمه، پوشش‌های اصلی شامل سرقت، آتش‌سوزی، انفجار، تصادفی و صاعقه است و همه خساراتی که در این خصوص به خودروی شما وارد شده باشد را بر اساس ارزش خودروی‌تان به شما پرداخت می‌کند. بیمه بدنه آسیا همچنین پوشش‌هایی اضافی را ارائه می‌کند که آسیب‌های احتمالی دیگری که ممکن است به ماشینتان وارد شود را در برداشته باشد. در ادامه به معرفی برخی از این پوشش‌های اضافی می‌‌پردازیم.

پوشش‌های بیمه بدنه آسیا

پاشیده شدن اسید: اگر زمانی روی ماشینتان، اسید یا هرگونه ماده شیمیایی پاشیده شود، می‌توانید خسارتتان را از این شرکت دریافت کنید.

بلایای طبیعی: این هم که هیچ‌وقت خبر نمی‌کند و ممکن است پیش بیاید. منظور از بلایای طبیعی، سیل و زلزله است و صاعقه در بین پوشش‌های اصلی بیمه بدنه قرار می‌گیرد.

شکسته شدن شیشه: چنانچه شیشه پنجره‌های خودروی شما بر اثر برخورد اشیاء به آن یا دلایلی همچون سرد و گرم شدن، بشکند می‌توانید خسارت خود را از بیمه آسیا دریافت نمایید.

سرقت جزئی: سرقت جزئی هم می‌شود همان دزدیده شدن قطعات اصلی خودروی شما که با داشتن این پوشش اضافی بیمه بدنه، دیگر نگران دزدیده شدن ضبط و لاستیک ماشینتان نباشید.

از دیگر انواع پوشش‌های اضافی بیمه بدنه آسیا می‌توان به پوشش نوسانات قیمت، پوشش حذف فرانشیز، پوشش ترانزیت و پوشش حذف استهلاک اشاره کرد. سه موردی که در انتها به آن‌ها اشاره شد جزو پوشش‌های اضافه‌ای هستند که بیمه‌ای همچون بیمه ایران ارائه نمی‌کند اما می‌توانید از طریق شرکت بیمه آسیا، آن‌ها را خریداری نمایید.

چگونه خسارت خود را از شرکت بیمه آسیا دریافت کنیم؟

برای دریافت خسارت از شرکت بیمه آسیا، برای آسیبی که به ماشینتان وارد شده، باید مدارکی را آماده کنید و سپس به شرکت بیمه مراجعه کنید تا مراحل دریافت خسارت، طی شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت در فهرست زیر آمده است:

اصل بیمه‌نامه بدنه آسیا

تصویر بیمه شخص ثالث

گزارش مقامات انتظامی از حادثه

اگر کروکی دارید، اصل کروکی پلیس از حادثه

تصویر گواهینامه شخص راننده همراه با کپی کارت ملی دارنده بیمه و راننده مقصر

سند مالکیت خودرو

فاکتورها و رسید تعمیر یا تعویض قطعات

تهیه گزارشی مبنی بر نظر ارزیاب خسارت

وقتی مدارک را حاضر کردید، بخوانید

همین که مدارک خود را جهت دریافت خسارت از شرکت بیمه آسیا آماده کردید، باید درگیر مراحلی اداری شوید که از این قرار هستند:

  • با مراجعه به  بخش خسارت بیمه آسیا و اعلام خسارت، برایتان پرونده‌ تشکیل می‌دهند.
  • بعد از این مرحله، باید مدارک مورد نیازی که بالاتر گفتیم را برای دریافت خسارت به شرکت بیمه ارائه کنید.
  • اکنون انجام اموری همچون تعمیرات با هماهنگی بخش خسارت بیمه آسیا، باید صورت بگیرد.
  • گزارش تعمیر و تعویض را به کارشناس بیمه آسیا ارائه کرده و تأییدیه سلامت خودرو را تحویل بگیرید.
  • درنهایت خسارت شما توسط شرکت بیمه آسیا محاسبه می‌شود و چک آن در وجه فرد بیمه‌گذار صادر می‌شود.

اصلاً چطور بیمه بدنه آسیا بخریم

تا اینجا را گفتیم، تازه یادمان افتاد برایتان بگوییم چه مدارکی برای خرید بیمه‌نامه بدنه آسیا نیاز دارید و اصلاً باید چه کار کنید. مدارکی که باید آماده کنید، شامل کار ماشین، کارت ملی، ارائه بیمه‌نامه قبلی در صورت وجود و تکمیل فرم می‌شود. بعد از تحویل مدارک، کارشناسی برای بازدید از ماشین شما ارسال می‌شود و بعد از این که ارزش خودروی شما را اعلام کرد، حق بیمه شما تعریف می‌شود و می‌توانید آن را به صورت نقدی یا اقساط خریداری نمایید.

همه این‌ها را گفتیم که تیم ­شیم

در این مطلب از وبلاگ تیم ­شیم به معرفی شرکت بیمه آسیا و به طور خاص بیمه بدنه آن پرداختیم. از پوشش‌های اصلی و اضافی آن برایتان نوشتیم و همچنین مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت در صورتی که مشکلی برای ماشینتان پیش بیاید را فهرست کردیم که امیدواریم برایتان مفید باشد. برای خرید بیمه‌نامه بدنه آسیا (در صورتی که ترغیب شده باشید) لازم نیست به صورت حضوری به شرکت بیمه آسیا بروید. تیم ­شیم این امکان را برایتان فراهم کرده تا به راحتی و تنها با چند کلیک بیمه‌نامه را برای اتومبیلتان خریداری نمایید و تخفیفی هم برایتان در نظر گرفته که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. تنها کافی است، تصمیم بگیرید و به تیم برنده‌ها بپیوندید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *