بیمه بدنه سامان از آن بیمه هاییست که به همین راحتی از کنار مزایای آن نمی توان رد شد. صحبت از رانندگی در ایران که می‌شود احتمالاً ناخودآگاه یادتان به تمام تصادفات و اتفاقاتی می‌افتد که در کمینتان است. خیلی هم اتفاق دور از ذهنی نیست. هرچقدر هم که راننده خوبی باشید ممکن است ناگهان از جایی که فکرش را هم نمی‌کنید، ماشینی پیدایش شود و به ماشین شما بزند. به همین خاطر است که علاوه بر بیمه شخص ثالث که بیمه‌ای ضروری برای اتومبیل‌ها است، شدیداً توصیه می‌شود بیمه بدنه نیز برای ماشینتان خریداری کنید که در برابر بلایای مختلفی که ممکن است بر سرتان بیاید، خیالتان راحت باشد.

بیمه بدنه سامان | تیم شیم
بیمه بدنه سامان | تیم شیم

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم قرار است به معرفی بیمه بدنه سامان بپردازیم و یکی دیگر از شرکت‌هایی که بیمه بدنه ارائه می‌کنند را به شما معرفی کنیم تا با مقایسه بهتر این شرکت‌ها باهم، بتوانید انتخابی هوشمندانه بکنید!

معرفی بیمه سامان | چقدر شرکت بیمه سامان را می‌شناسید؟

شرکت بیمه سامان در سال ۱۳۸۳ مجوز فعالیت در حوزه بیمه را از بیمه مرکزی دریافت کرد و سالانه سرمایه خود را بارها و بارها افزایش داد تا جایی که در سال ۹۸ سرمایه ثبتی خود را به ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش داد. تعداد سهامداران این شرکت چیزی نزدیک به ۱۵۰۰ نفر بوده که ۵۸ درصد آن‌ها افراد حقیقی و ۴۲ درصدشان اشخاص حقوقی هستند. نکته جالب درباره بیمه سامان حضورش در بورس تهران است. به این معنا که ممکن است روزانه ترکیب سهامدارانش تغییر کند. این شرکت تمام تلاش خود را کرده تا همه کارکنانی که استخدام می‌کند دارای تجربه و همچنین تخصص در حوزه بیمه باشند و هدفشان نیز ایجاد تغییر و تحولی مهم در صنعت بیمه است. فکر می‌کنیم همین‌ها برای شروع کافی باشد. اکنون میدانید با شرکتی با سابقه سر و کار داریم. حالا برویم سراغ اصل مطلب!

پوشش های بیمه بدنه سامان

بیمه بدنه سامان پوشش‌هایی را تحت عنوان پوشش اصلی از همان ابتدا که قراردادی ببندید، برایتان در نظر می‌گیرد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. این موارد تقریباً در همه شرکت‌ها یکسان است:

 • آتش‌سوزی: خسارات و آسیب‌های مختلفی مثل آتش‌سوزی و انفجار و صاعقه اگر روی ماشینتان اتفاق بیفتد، می‌توانید به سادگی با بیمه بدنه سامان اقدام کنید و خسارتتان را دریافت کنید.
 • سرقت کلی: آمدیم و ماشینتان را دزد برد که خیلی هم اتفاق غیرمنتظره‌ای نیست و مدام از گوشه و کنار چنین اخباری را می‌شنویم. تکلیف چیست؟ تکلیف، خرید بیمه بدنه سامان است. شما با داشتن این بیمه‌نامه می‌توانید خسارتتان را دریافت کنید.

یک سری پوشش هم هست که به صورت اضافی توسط بیمه بدنه سامان ارائه می‌شود که برای داشتنشان باید هزینه‌ای اضافی بپردازید:

 • شکسته شدن شیشه به خودی خود
 • پاشیدن اسید یا رنگ
 • بلایای طبیعی
 • سرقت جزئی
 • پوشش افزایش سرمایه
 • برخورد ماشین با یک جسم متحرک یا ثابت
 • سقوط ماشین
 • پوشش افزایش ارزش ماشین

استعلام قیمت بیمه بدنه سامان

برای استعلام نرخ بیمه بدنه سامان و اطلاع از قیمت آن می توانید از طریق سامانه زیر براساس جزییات خودرو نسبت به دریافت تعرفه بیمه بدنه خود اقدام فرمایید.

فرانشیز بیمه بدنه سامان

احتمالاً میدانید فرانشیز چیست ولی برای اینکه دوره کنیم و یادمان بیاید قرار است درباره چه چیزی حرف بزنیم باید بگوییم فرانشیز می‌شود آن قسمتی از خسارت که خود شما باید پرداخت کنید و شرکت بیمه‌گر آن را پرداخت نمی‌کند. فرانشیز هر شرکت هم با دیگری متفاوت است. حالا نگاهی به فرانشیز بیمه بدنه سامان بیندازیم ببینیم اوضاع از چه قرار است:

 • اگر خسارت اولتان باشد، باید ۱۰ درصد خسارت (حداقل ۵۰ هزار تومان) را شما بپردازید. خسارت دومتان که شد خدای ناکرده، باید دو برابر درصد اولی و خسارت سومتان هم که پیش آمد سه برابر خسارت اول باید بپردازید.
 • اگر تازه گواهینامه گرفته باشید و هنوز ۳ سال نشده باشد، فرانشیز شما ۱۰ درصد بیشتر است.
 • فرانشیز شکسته شدن شیشه، ۲۰ درصد است
 • فرانشیز پاشیده شدن اسید، ۳۰ درصد است
 • فرانشیز بلای طبیعی ۱۰ درصد است.
 • فرانشیز سرقت کلی یا جزئی فرقی هم نمی‌کند کدامشان رخ داده باشد، ۱۰ درصد است.

نکاتی مهم درباره بیمه بدنه سامان

توجه! توجه!

 • فقط زمانی می‌توانید بیمه بدنه بخرید که سند ماشین به نام شما باشد. اگر این‌طور نبود حداقل باید وکالتی رسمی داشته باشید که به شما این امکان را بدهد.
 • حتماً و حتماً باید قیمت روز ماشینتان را به شرکت بیمه اطلاع دهید و اگر قیمت آن دست‌خوش تغییراتی شد به سرعت به شرکت بیمه‌گرتان اطلاع بدهید. این اتفاق هم خیلی بعید نیست البته!
 • اگر خسارتی دیدید نگران تخفیف عدم خسارت خودتان نباشید چرا که بیمه بدنه سامان، این تخفیف را به تفکیک استفاده از نوع خطر به شما می‌دهد.

حق بیمه بدنه سامان، چقدر است؟

برای محاسبه حق بیمه بدنه سامان، ارزش ماشینتان است که اهمیت پیدا می‌کند. هرچه ارزش آن بالاتر باشد، حق بیمه‌ای که باید بپردازید، بیشتر خواهد شد. عوامل دیگری هم در تعیین قیمت تأثیر دارند. مثلاً نوع ماشین، قدرت موتور آن و تعداد سیلندرهایی که دارد هم مهم است. از دیگر نکاتی که باید حواستان به آن باشد این است که هرچه پوشش اضافی بیشتری خریداری کنید، باید حق بیمه بیشتری بپردازید و این اتفاق، کاملاً طبیعی است. اگر تخفیف عدم خسارت داشته باشید که دیگر خیالتان راحت خواهد بود و می‌توانید با استفاده از آن بخشی از هزینه‌هایتان را کم کنید.

نکته: اتومبیل ۲۰ ساله از نظر بیمه سامان، دیگر عمرش را کرده و نمی‌توان آن را بیمه کرد. البته ماشین‌ها خیلی زودتر از آنکه فکرش را بکنید برای بیمه سامان، پا به سن می‌گذارند. یعنی شما وارد سال ۱۱ام که می‌شوید، هر سال ۵۰% روی نرخ بیمه بدنه‌تان می‌آید.

چگونه از تخفیف بیمه بدنه سامان استفاده کنیم؟

اگر به دنبال این هستید که بیمه بدنه سامان را با تخفیف خریداری کنید، ۳ روش پیش پایتان است. یک اینکه خودروی‌تان صفر باشد که در این صورت ۲۰% تخفیف شامل حالتان می‌شود. اگر قصد پرداخت نقدی حق بیمه‌تان را هم داشته باشید که چه بهتر، آن وقت ۱۰% تخفیف می‌گیرید. تخفیف‌های عدم خسارت هم که روز میز هست و می‌توانید از آن استفاده کنید.

بیمه بدنه سامان که فکر کردن نمی‌خواهد، بخرید!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم تلاش کردیم ضمن معرفی شرکت بیمه سامان، یکی از محصولات آن را به طور خاص به شما معرفی کنیم. بیمه بدنه سامان، از جمله محصولات باکیفیت این شرکت بوده که در این مطلب به ارائه توضیحاتی در خصوص پوشش‌ها و دیگر اطلاعات مورد نیاز شما پرداختیم. در صورتی که قصد خرید بیمه بدنه داشته باشید، به سادگی می‌توانید از طریق وب‌سایت تیم­شیم اقدام کنید و آن را در کسری از ثانیه خریداری کنید. فقط چند کلیک لازم است و اینترنت. فراموش نکنید، تیم­شیم رفیق نیمه راه نیست و هوایتان را دارد!

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *