تقریبا تمام رانندگان به دنبال این هستند که بدانند بهترین بیمه عمر را از کدام شرکت تهیه کنند. بیمه بدنه این‌طوری نیست که لزومی باشد حتماً آن را خریداری کنید اما شما هم مثل ما در ایران زندگی می‌کنید و این روزها که قیمت ماشین روز به روز بالا می‌رود، احتمال اینکه به ماشینتان آسیبی برسد هم به مراتب زیاد بود و هست و این خود یعنی اگر حواستان به ماشینتان نباشد ممکن است متحمل خسارتی جدی شوید.

بهترین بیمه بدنه خودرو | تیم شیم
بهترین بیمه بدنه خودرو | تیم شیم

پس داشتن بیمه بدنه بیش از پیش حس می‌شود و اگر درنگ و تردیدی در این زمینه بکنید به هوای اینکه راننده بسیار خوبی هستید و امکان ندارد متحمل خسارت یا تصادفی بشوید، از یک جایی که فکرش را نمی‌کنید ممکن است آسیبی به ماشینتان برسد. شما که نمی‌دانید، آمدیم و راننده دیگری بود که دست فرمان خوبی نداشت و با ماشینتان تصادف کرد، آن وقت چه؟ همینجاست که شناخت بهترین بیمه بدنه ماشین، مهم می‌شود.

قبل از خواندن این مقاله: 

قبل از خواندن این مقاله: 

با فرض اینکه راضی شدیم، بیمه بدنه بخریم، قیمتش چقدر است؟

بیمه بدنه این‌طور نیست که قیمت ثابتی داشته باشد. بسته به عوامل مختلفی مثل سال ساخت ماشینتان و نوعش و تعداد پوشش‌هایی که می‌خواهید، این قیمت متغیر است. اگر بیمه بدنه داشته باشید و حالا بخواهید آن را تمدید کنید هم، تخفیف عدم خسارتی اگر داشته باشید، وارد ماجرا می‌شود که آن هم در قیمت بیمه بدنه ماشینتان تأثیر زیادی دارد. برای اینکه بهترین بیمه بدنه را شناسایی کنید، بهتر است خیلی به قیمت آن توجه نکنید مگر اینکه شرایطتان سخت باشد که آن وقت فاکتوری که برایتان مهم می‌شود، قیمت است. اما پیش از قیمت باید به موارد دیگری توجه کنید و طبق آن اقدام به خرید بیمه بدنه کنید.

ملاک این که بگوییم بهترین بیمه بدنه ماشین کدام است، چیست؟

مقدار فروشی که یک شرکت دارد، توانگری مالی آن، پوششی که ارائه می‌کند، تخفیفاتی که در نظر می‌گیرد و درصد فرانشیزی که کسر می‌کند در خسارت‌ها، از جمله مواردی هستند که با بررسی آن‌ها می‌شود گفت کدام شرکت بیمه، بهترین بیمه بدنه را ارائه می‌کند. در انتهای این مواردی که گفتیم، ارزان بودن هم هست که بالاتر هم گفتیم بسته به شرایطی که داشته باشید اهمیت پیدا می‌کند.

اول | مقدار فروش بیمه‌نامه

تعداد بیمه‌ای که یک شرکت در طی ۱ سال بتواند بفروشد درواقع نشان‌دهنده سهمی است که از بازار بیمه کشور به خود اختصاص داده و ملاک بسیار مناسبی است برای اینکه بگوییم بهترین بیمه بدنه ماشین را باید از آن خریداری کنید. سال ۹۸، بیمه مرکزی آماری را اعلام کرده در ارتباط با این موضوع که با بررسی آن می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی را کسب کنید:

 

شرکت تعداد بیمه‌نامه صادر شده سهم بازار
ایران ۱.۶۲۸.۱۶۳ بیمه‌نامه ۴۴/۶۱ درصد
آسیا ۴۸۶.۳۸۲ بیمه‌نامه ۱۳/۳۳ درصد
پارسیان ۲۵۵.۵۶۳ بیمه‌نامه ۷ درصد
البرز ۲۲۶.۷۲۱ بیمه‌نامه ۶/۲۱ درصد
دانا ۲۱۶.۳۳۱ بیمه‌نامه ۵/۹۳ درصد
معلم ۱۶۴.۲۸۳ بیمه‌نامه ۴/۵ درصد
پاسارگاد ۹۱.۹۰۱ بیمه‌نامه ۲/ ۵۲ درصد
سامان ۲۸.۵۴۶ بیمه‌نامه ۰/۷۸ درصد

نتیجه:

همان‌طور که می‌بینید بیمه بدنه ایران، آسیا و پارسیان بیش‌ترین مقدار فروش بیمه‌نامه را دارند و این یعنی تا حد زیادی می‌توانید به آن‌ها برای خرید بیمه بدنه ماشین خود اعتماد کنید.


دوم | توانگری مالی

توانگری مالی یعنی شرکت بیمه طرف حساب با شما چقدر در پرداخت خسارات می‌تواند موفق عمل کند. در ادامه آمار توانگری مالی شرکت‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم. سطح یک یعنی توانگری بالا و سطح چهار هم یعنی اوضاع خیلی وخیم است.

 

شرکت

توانگری مالی
سامان

یک

پاسارگاد

یک
دانا

یک

آسیا

یک
البرز

یک

پارسیان

یک

معلم

دو

ایران

یک

سوم | کسر فرانشیز

هر شرکت بیمه‌ای که با شما طرف حساب باشد، هزینه‌ای را به عنوان فرانشیز از مقدار خسارت قابل پرداخت کم می‌کند. برخی از پوشش‌های اضافی که خریداری می‌کنید هم درصدی به عنوان فرانشیز کم می‌کنند. پس اگر به دنبال ارزان‌ترین شرکت بیمه هستید تا از آن بیمه بدنه تهیه کنید، حواستان به مقدار فرانشیز آن باشد. مثلاً بیمه بدنه آسیا برای پوشش سرقت خود چیزی نزدیک به ۲۰% به عنوان فرانشیز در نظر می‌گیرد. فرانشیز بلایای طبیعی شرکت بیمه سامان، ۱۰% است و بیمه پارسیان همین پوشش را با ۳۰% فرانشیز ارائه می‌کند.

چهارم | کدامشان راحت‌تر بیمه‌نامه صادر می‌کنند؟ 

اینجا سال تولید ماشینتان مهم می‌شود. اگر خیلی از سال تولید ماشینتان گذشته باشد، صدور بیمه‌نامه برایتان محدودیت‌هایی خواهد داشت یا گاهی اوقات حتی بیمه‌نامه‌ای برای شما صادر نمی‌شود. مثلاً بیمه ایران، ماشین‌هایی که سنشان بالاتر از ۱۰ سال باشد را با قیمتی بیشتر بیمه می‌کند و بیمه پاسارگاد هم ماشین ۲۰ سال به بالا را اصلاً بیمه نمی‌کند.

پنجم | کدامشان بهتر خسارت پرداخت می‌کند؟

پرداخت خسارت نسبت مستقیمی با تعداد نمایندگی‌ها و مراکزی دارد که یک شرکت بیمه دارا می‌باشد. برای چنین چیزی جدولی طراحی کرده‌ایم که تعداد نمایندگی‌های هر کدام از این شرکت‌ها را نشان می‌دهد و هر کدام که بیشتر باشد احتمالاً پرداخت خسارتشان نیز با سرعت عمل بیشتری انجام می‌شود:

 

شرکت

تعداد نمایندگی‌ها
ملت

۲۱۱

ایران

۱۹۲
آسیا

۷۹

دانا

۷۸
پاسارگاد

۶۲

پارسیان

۶۰
البرز

۵۴

سامان

۲۸


نتیجه:

همان‌طور که می‌بینید اینجا هم اسم دو شرکت بیمه ملت و ایران به چشم می‌خورد و با اختلاف نسبتاً زیادی از دیگر رقبا مراکز و نمایندگی خود را در سطح کشور گسترده‌اند.


ارزان قیمت بودن بیمه بدنه، خوب است؟ 

اگر شرایطتان به گونه‌ای است که نمی‌توانید از پس هزینه بیمه بدنه بربیایید می‌توانید سراغ گزینه‌های ارزان و در عین حال با کیفیت بروید تا بهترین بیمه بدنه را داشته باشید. اما به هر حال کاستی‌هایی وجود خواهد داشت و چنین چیزی اجتناب‌ناپذیر است اما می‌شود با آن شرکت‌ها کنار آمد و بهترین بهره را گرفت. اگر شرایط خوب شد هم به راحتی می‌توانید بیمه بدنه‌تان را به شرکت دیگری انتقال دهید و از تخفیف‌های عدم خسارتتان هم استفاده کنید. اما در این بین، شرکت بیمه تعاون و دانا از قیمت‌های خوبی برخوردار می‌باشند و کیفیت ارائه خدماتشان هم قابل قبول است.

دست‌آخر، بهترین بیمه بدنه، همانی است که شما انتخاب می‌کنید!

در این مطلب از وبلاگ تیم­شیم آمدیم برایتان هر آمار و ارقامی وجود داشت را ردیف کردیم که بگوییم بهترین بیمه بدنه متعلق به کدام شرکت بیمه است. اما درنهایت این شما هستید که بین این آمار و ارقام ارزیابی می‌کنید و تصمیم می‌گیرید از کدامشان بیمه بدنه بخرید و کدامشان را هم نادیده بگیرید. به خوبی این مطلب را مطالعه کنید و اگر سؤالی هم داشتید از کارشناسان ما بپرسید. آن‌ها می‌توانند شما را در جهت خرید بهترین بیمه بدنه راهنمایی کنند. بدون هیچ نگرانی‌ای تصمیم به خرید بگیرید. هر اتفاقی هم افتاد، تیم­شیم کنارتان خواهد بود و هوایتان را خواهد داشت.

بعد از خواندن این مقاله: 

بعد از خواندن این مقاله: 

سوالات متداول

✅ ملاک های تشخیص بهترین بیمه بدنه کدامند؟
  • مقدار فروش بیمه‌نامه
  • توانگری مالی
  • کسر فرانشیز
  • راحتی در صدور
  • پرداخت خسارت آسانتر
✅ از لحاظ تعداد فروش بیمه نامه، کدام شرکت بهترین بیمه بدنه را دارد؟

به ترتیب: بیمه بدنه ایران، آسیا و پارسیان

✅ از لحاظ پرداخت خسارت، کدام شرکت بهترین عملکرد را دارد؟

به ترتیب: بیمه ملت و بیمه ایران

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *