باور غلطی در میان رانندگان جا افتاده که داشتن بیمه شخص ثالث کافی است و نیازی به داشتن بیمه بدنه نیست! این دو محصول بیمه‌ای هیچ ربطی به یکدیگر ندارند. اگر نگاهی به اسم بیمه شخص ثالث بیندازد، تکلیفش روشن است که قرار نیست خسارت ماشینتان را بدهد. کاری که بیمه شخص ثالث انجام می‌دهد جبران خسارت‌های جانی و مالی‌ای است که برای شخص ثالث اتفاق افتاده و اگر برای ماشین شما اتفاقی بیفتد این دیگر ربطی به بیمه شخص ثالث ندارد.

مزایای بیمه بدنه | تیم شیم
مزایای بیمه بدنه | تیم شیم

حالا این نکته را در نظر بگیرید که در ایران زندگی می‌کنید. اینجا اگر بهترین راننده تاریخ هم باشید، احتمالاً این که راننده ماشین دیگری، در حد و اندازه شما نباشد و بیاید بکوبد به بدنه ماشینتان وجود دارد. اصلاً اگر چنین اتفاقی هم نیفتد، با وضعیت اقتصادی فعلی امکان دزدیده شدن ماشینتان هست. این‌ها را نمی‌گوییم که بترسید، همه این حرف‌ها برای این است که لزوم داشتن بیمه بدنه را بیش از پیش درک کنید. در این مطلب قرار است درباره مزایای بیمه بدنه برایتان بنویسیم.

قبل از این که چیزی درباره مزایای بیمه بدنه بگوییم!

می‌شد جای این که عنوانی به این بلندی برای این پاراگراف انتخاب کنیم، بنویسیم، مقدمه! در ادامه قرار است تعریفی از بیمه بدنه به شما ارائه کنیم تا کمی بیشتر با این محصول بیمه‌ای آشنا شوید. بیمه بدنه جزو محصولات بیمه‌ای مربوط به ماشین است اما مثل بیمه شخص ثالث، داشتن آن اجباری نیست. یعنی اگر بیمه بدنه نداشته باشید ماشین شما را به پارکینگ منتقل نمی‌کنند یا جریمه‌تان نمی‌کنند، اما ماشینتان در مقابل آسیب‌های بسیار زیادی که در ادامه درباره‌شان خواهیم گفت، بی سرپناه خواهد بود. از مزایای بیمه بدنه هر چه بگوییم کم گفته‌ایم. در این مطلب هم سعی می‌کنیم بگوییم تا لزوم داشتنش را در نظر بگیرید و دست بجنبانید تا آسیبی به ماشینتان نرسیده، آن را بیمه کنید و چتر محافظی روی آن بگیرید. بیمه بدنه، تضمین آرامش شما خواهد بود.

مزایای بیمه بدنه

مزایای بیمه بدنه می‌شود همان پوشش‌هایی که این محصول بیمه‌ای به شما ارائه می‌کند. شما اول از همه پولی که پرداخت می‌کنید و بیمه بدنه را می‌خرید، پوشش‌هایی برای ماشینتان در نظر گرفته می‌شود که تحت عنوان پوشش‌های اصلی است. علاوه بر این پوشش‌های اصلی شما می‌توانید با پرداخت هزینه حداقلی از پوشش‌های اضافه‌ای هم بهره ببرید. دیگر چه چیزی از این بهتر، نه؟ برویم سراغ مزایای بیمه بدنه و بیشتر ترغیب شویم برای خرید این محصول بیمه‌ای مهم!

اصلی‌ها | تصادف

اولین مورد از مزایای بیمه بدنه این است که اگر ماشینتان به جسمی ثابت یا متحرک برخورد کند و بیمه بدنه داشته باشید، خیالتان تخت! می‌توانید خسارت بگیرید.

اصلی‌ها | سرقت کلی ماشین

آمدیم و ماشینتان را دزدیدند! حالا چه کار می‌شود کرد؟ چند درصد از ماشین‌هایی که دزدیده می‌شوند، امکان پیدا شدنشان وجود دارد؟ اصلاً چرا باید منتظر بمانید که چنین اتفاقی بیفتد؟ بیمه بدنه که داشته باشید و ۶۰ روز از دزدیده شدن ماشینتان و اعلام سرقت شما به کلانتری بگذرد، می‌توانید پول ماشینتان را از شرکت بیمه بگیرید. به همین سادگی!

اصلی‌ها | آتش‌سوزی

اگر ماشینتان یا لوازم یدکی آن دچار آتش‌سوزی شود یا به شکلی منفجر شود، بیمه بدنه که داشته باشید، شرکت بیمه خسارت شما را پرداخت خواهد کرد. این‌هایی که گفتیم مزایای بیمه بدنه و درواقع پوشش‌های اصلی آن به حساب می‌آیند. در ادامه به معرفی پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خواهیم پرداخت. همراهمان باشید.

اضافی | اول | سرقت جزئی

اولین مورد از مزایای بیمه بدنه  که به صورت اضافی ارائه می شود سرقت جزئی است. مقصود از سرقت جزئی می‌شود، دزدیده شدن لوازم یدکی ماشینتان. یعنی ماشینتان سر جایش است ولی لاستیک و ضبط و غیره‌اش را می‌برند. با خرید این پوشش اضافی، دیگر نگران خسارتش نباشید.

اضافی | دوم | شکسته شدن شیشه

اگر شیشه ماشینتان بر اثر اتفاقاتی مثل سرد و گرم شدن بشکند، بیمه بدنه خسارتش را پرداخت می‌کند.

اضافی | سوم | بلایای طبیعی

که این چند سالی که گذشت به ما ثابت شد خیلی هم اتفاق عجیب و دور از ذهنی نیست و سیل که آمد کلی ماشین آسیب دید و آن‌هایی که بیمه بدنه داشتند، خسارت گرفتند اما آن‌هایی که نداشتند آسیب مالی زیادی دیدند.

اضافی | چهارم | ترانزیت

اگر راننده ترانزیت هستید و رفت و آمدتان به کشورهای دیگر زیاد است، احتمالاً لازم داشته باشید این پوشش را خریداری کنید که اگر اتفاقی خدای ناکرده برای ماشینتان افتاد، بتوانید خسارتش را بگیرید.

اضافی | پنجم | پاشیده شدن اسید و ماده‌های مختلف شیمیایی

اگر جایی ماشینتان را پارک کرده باشید که از روی بدشانسی اسید یا هرگونه ماده شیمیایی روی آن بریزد، این پوشش اضافی، امکان جبران خسارت را به شما می‌دهد.

پس بیمه بدنه همه چیز را پوشش می‌دهد؟

هر چه بود از مزایای بیمه بدنه گفتیم. البته که نه! پوشش بیمه بدنه درست است که کامل به نظر می‌رسد اما برخی اتفاقات و حوادث جزو پوشش‌ها و مزایای بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند. مثلاً. مثال مربوط به این بخش را در ادامه می‌نویسیم.

آسیب‌هایی که در جنگ، شورش و حمله به ماشینتان اتفاق بیفتد یا انفجار هسته‌ای شود!

آسیبی که عمداً به ماشینتان وارد کرده باشید.

مشروبات الکلی یا مواد مخدر مصرف کرده باشید و بعد از آن آسیبی به ماشینتان برسد.

گواهینامه نداشته باشید و اتفاقی برای ماشینتان بیفتد هم ربطی به شرکت بیمه نخواهد داشت.

از دست پلیس که فکر نمی‌کنیم فرار کنید، نه؟ اگر فرار کردید و آسیبی به ماشینتان رسید، بیمه بدنه تعهدی در قبال خسارت نخواهد داشت.

امیدواریم راضی شده باشید بیمه بدنه بخرید!

که با مزایای بیمه بدنه که ما برایتان نوشتیم، احتمالاً راضی شده باشید بیمه بدنه خیلی لازم و ضروری است و ترغیب شده باشید آن را بخرید. اگر دارید به این فکر می‌کنید که از کجا باید شروع کنید و کجا می‌شود بیمه بدنه خرید، باید بگوییم ساده‌ترین راه، وب‌سایت آنلاین خرید بیمه تیم­شیم است. با مراجعه و ثبت نام در این وب‌سایت به سادگی و تنها با چند کلیک می‌توانید بیمه بدنه خود را خریداری کنید. به سرعت کارشناس شرکت بیمه مورد نظرتان برای ارزیابی ماشین می‌آید و سپس بیمه‌نامه شما آماده می‌شود و تحویلتان می‌دهیم. پیش از این که برای خرید اقدام کنید، قیمت بیمه بدنه شرکت‌های بیمه مختلف را استعلام کنید. اگر کمکی نیاز داشتید، ما کنارتان هستیم. فراموش نکنید، تیم­شیم هوایتان را دارد.

سوالات متداول

✅ عوامل تاثیر گذار در قیمت بیمه بدنه کدامند؟

برای این که تعیین شود شما برای خرید بیمه بدنه ماشینتان چقدر باید بپردازید، مواردی در نظر گرفته می‌شود تا قیمت نهایی استخراج شود و به شما برسد. این عوامل تعیین‌کننده به دو دسته اصلی تقسیم شده که شامل مشخصات ماشین و پوشش‌هایی که می‌خواهید داشته باشید، می‌شود. منظور از مشخصات ماشینتان، نوع خودرویی که دارید، مدل آن، سالی که ساخته شده و ارزشی که هم‌اکنون دارد، می‌باشد. همه این موارد در تعیین قیمت بیمه بدنه مؤثر هستند و حالا به این عوامل تعیین‌کننده و مهم، پوشش‌های اضافی‌ای که احیاناً درخواست کنید را هم بیفزایید، آن وقت قیمت بیمه بدنه ماشینتان به دست می‌آید. برخی پوشش‌های اضافی قیمت بیشتری دارند و برخی دیگر تأثیر کمتری روی قیمت بیمه بدنه می‌گذارند و این بستگی به شما دارد که از تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه برخوردار باشید یا نه. اگر برخوردار باشید که خیلی به نفعتان خواهد بود.

✅ بیمه بدنه چه اتفاقاتی را پوشش می دهد؟
  • دزدیدن لوازم جانبی ماشینتان
  • هزینه ‌ایاب و ذهاب شما در صورتی که به هر دلیلی به جز سرقت ماشینتان، آن را در اختیار نداشته باشید.
  • بلایای طبیعی مثل زلزله و سیل و … .
  • پاشیده شدن اسید و مواد شیمیایی
  • شکسته شدن شیشه اتومبیل
  • هم پوشش نوسانات بازار
چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

رضا عطاییمشاهده نوشته ها

۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس تولید محتوا در حوزه بورس و بیمه همیشه تلاش کرده ام تا با اشتراک دانش خودم دیگران را به سود برسانم، هم معنوی هم غیر معنوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *