بیمه بدنه البرز
بیمه بدنه البرز

پیش از این درباره شرکت‌های بیمه ایران و آسیا در وبلاگ تیم‌شیم نوشتیم. به طور خاص از بیمه بدنه آن‌ها گفتیم و اکنون قرار است به یکی دیگر از شرکت‌های معتبر بیمه بپردازیم که در ارائه بیمه بدنه بسیار خوشنام است. بیمه البرز، یکی دیگر از آن شرکت‌های موفق و مطرح در حوزه بیمه بدنه است و سال‌ها است که مهم‌ترین فعالیت بیمه البرز، ارائه بیمه بدنه و پوشش‌های اصلی و اضافه آن است. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا هوشمندانه‌تر شرکت بیمه‌گرتان را انتخاب کنید و برای خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو خود از تیم‌شیم، با شناخت بیشتری دست به عمل بزنید.

بیمه البرز کجای بازار قرار دارد؟

بیمه البرز، سهمی ۶.۵ درصدی در بازار بیمه کشور دارد. البته این آمار مربوط به سال ۱۳۹۷ است. همچنین بنا بر گزارش بیمه مرکزی، شرکت بیمه البرز از لحاظ توانگری مالی در سطح یک جا می‌گیرد و پشتوانه اقتصادی محکمی را دارا است. اگر بخواهیم دانش کارکنان و کیفیت ارتباط با مشتریان آن‌ها را در نظر بگیریم، یکی از بهترین شرکت‌ها به شمار می‌رود. سال تأسیس بیمه البرز به ۶۰ سال پیش برمی‌گردد و از قدیمی‌ترین‌هایِ صنعت بیمه است. این شرکت بیمه در ابتدای کار، فعالیتش را به عنوان شرکتی دولتی شروع کرد اما در سال ۱۳۸۸، سهامش به بخش خصوصی واگذار شد و اکنون کاربری خصوصی دارد. از میان خدمات مختلفی که شرکت بیمه البرز ارائه می‌کند می‌توان به بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه عمر، بیمه آتش‌سوزی، بیمه درمان و … اشاره کرد.

برویم سراغ بیمه بدنه البرز

اصل مطلبی که می‌خواهیم به آن بپردازیم، بیمه بدنه البرز است. همان‌طور که میدانید، بیمه بدنه جزو بیمه‌های اختیاری است اما داشتنش از نان شب هم واجب‌تر است. در این نوع بیمه صرفاً خساراتی که ماشینتان وارد شده پرداخت می‌شود و کاری به خسارات جانی ندارد. همچنین پوشش‌های مختلفی را شامل می‌شود که بسته به حادثه پیش آمده، خدمات متفاوتی به شما ارائه می‌شود. بیمه بدنه شامل دو نوع پوشش اصلی و اضافی است که برای پوشش‌های اضافی باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت کنید. در ادامه به معرفی پوشش‌های بیمه بدنه البرز خواهیم پرداخت و مفصل درباره آن‌ها توضیح می‌دهیم.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه البرز

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه البرز به طور کلی همچون پوشش‌های اصلی دیگر شرکت‌ها است. شامل تصادف، سقوط، سرقت کلی و … است. علاوه بر این پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافه‌ای را در برمی‌گیرد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. این پوشش‌ها را در صورت تمایل می‌توانید تهیه کنید و طبیعتاً باید هزینه‌ای جداگانه برای آن‌ها بپردازید:

  ✓ شکسته شدن شیشه ماشین
  ✓ سیل، زلزله، آتش‌فشان
  ✓ سرقت وسایل و لوازم خودرو
  ✓ پاشیده شدن رنگ، اسید و دیگر مواد شیمیایی

بیمه بدنه البرز و حق بیمه

خب اگر قصد محاسبه قیمت بیمه بدنه البرز را دارید و می‌خواهید بدانید چقدر قرار است برای آن بپردازید، باید به شما بگوییم هیچ فرمول دقیق و خاصی برای محاسبه بیمه بدنه البرز وجود ندارد. بسته به نوع ماشین، سال ساخت، پوشش اضافه‌ای که می‌خواهید و همچنین تخفیف‌هایی که دارید می‌تواند متفاوت باشد و به همین خاطر نمی‌شود قیمت خاصی برای آن در نظر گرفت. درواقع درست برعکس بیمه شخص ثالث که قیمت آن را بیمه مرکزی تعیین می‌کند، بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف قیمت متفاوتی دارد. البته نمی‌توانید نقش تخفیف بیمه بدنه را در کاهش قیمت بیمه نادیده بگیرید. همان‌طور هم که می‌دانید یکی از مهم‌ترین تخفیف‌های بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت است. به این معنا که در طول یک سالی که بیمه بدنه داشته‌اید، هیچ خسارتی به ماشینتان وارد نشده که نیاز به بیمه داشته باشد.

چطور خسارتمان را از بیمه البرز بگیریم؟

کار سختی نیست. اول از همه باید به یکی از شعب بیمه البرز مراجعه کنید و مدارکی که در ادامه آمده است را به همراه داشته باشید تا پرونده‌ای برایتان تشکیل دهند:

گواهینامه ماشین

کارت ماشین و کارت ملی

اصل بیمه‌نامه بیمه بدنه و شخص ثالث

در شرایط سرقت کلی

کپی و اصل سند ماشین
کپی و اصل کارت ملی، گواهینامه و شناسنامه
کپی برابر اصل یا اصل گزارش کلانتری و نامه پلیس آگاهی
کپی و اصل بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث

این مدارک را که ارائه کنید، ارزش ماشین شما توسط کارشناس تعیین می‌شود و سپس خسارت ماشینتان توسط شرکت بیمه به شما پرداخت می‌شود.

در شرایط کروکی عدم سازش

  • کپی یا اصل دادخواست شاکی
  • کپی یا اصل گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی
  • کپی یا اصل برگه‌های بازجویی مقصر و زیان‌دیده
  • کپی یا اصل نامه مرجع قضایی
  • کپی یا اصل رأی دادگاه
  • اصل بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث، گواهینامه، کارت ماشین و کارت ملی

خرید اینترنتی بیمه بدنه البرز

حالا که مهر بیمه بدنه البرز به دلتان افتاد، بهتر است بی‌دلیل وقت خود را در شرکت‌های بیمه تلف نکنید و اقدام به خرید اینترنتی بیمه بدنه نمایید. تیم‌شیم، وب‌سایت آنلاین خرید بیمه‌ای است که می‌توانید از آن برای خرید بیمه بدنه البرز اقدام کنید. همچنین این امکان را نیز برای شما فراهم می‌کند تا قیمت بیمه بدنه ماشین خود را در شرکت‌های بیمه مختلف ببینید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. در چنین شرایطی دستتان در انتخاب بیشتر باز است و می‌توانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

Rezzaaمشاهده نوشته ها

  • رضا عطائی
  • متخصص در زمینه تولید محتوای بیمه ای و بورس
معتقدم دانشی که منتشر نشود، همانند آب مرداب، بلا استفاده است...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *